Jump to content

Moto Zajednica

Ukrajna Černobil 2019

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Juče smo se vratili... bilo je veoma zanimljivo i uskoro krećem da pišem putopis. Mnoge stvari su se ispostavile potpuno drugačijim od onoga što sam očekivao ali ipak nisam razočaran... 

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
9 minutes ago, grof said:

Juče smo se vratili... bilo je veoma zanimljivo i uskoro krećem da pišem putopis. Mnoge stvari su se ispostavile potpuno drugačijim od onoga što sam očekivao ali ipak nisam razočaran... 

Kad zavrsis putopis posalji i malom veseljaku da prepise od tebe posto sam nece zavrsiti do sledece godine.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ne stižem da pišem nažalost... povrh svega mi je klinac sjebao i tastaturu pa sam tek posle mesec dana stigao da nabavim drugu .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Radio sam sa jednim Nemcem bajkerom koji je obisao Rumuniju,Moldaviu pa preko Ukraine nazad za Nemacku pa mi je uvek pricao Ukrinu zaobilazi u sirokom luku putevi losi malo malo pa te murija zaustavi pa traze pare njega kaze vise nece videti tamo ,pa mu ja kazem pa sta si ocekivao istocna zemlja to je reko tamo normalno on me gleda naravno zezao sam ga voleo bih cuti Grofovo iskustvo .Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 1/14/2020 at 9:36 AM, AArnold said:

Radio sam sa jednim Nemcem bajkerom koji je obisao Rumuniju,Moldaviu pa preko Ukraine nazad za Nemacku pa mi je uvek pricao Ukrinu zaobilazi u sirokom luku putevi losi malo malo pa te murija zaustavi pa traze pare njega kaze vise nece videti tamo ,pa mu ja kazem pa sta si ocekivao istocna zemlja to je reko tamo normalno on me gleda naravno zezao sam ga voleo bih cuti Grofovo iskustvo .Pozdrav

 

Moje iskustvo iz 2013. i puta u Lavov je da je policija maksimalno korumpirana i da nema šanse da prođeš, a da ne podmitiš nekoga negde. Ovo smo čitali i na jednom forumu pre toga. Doduše, mi smo išli kolima.

 

Dakle, išli smo sa troja kola. Jedna kola već na ulazu u Ukrajinu su platila 50e mito da im ne bi pisali kaznu što nisu imali PP aparta. Naravno, pre toga su im pretresli sve što su mogli.

 

Drugi auto je isto nešto platio u povratku samo da bi ih pustili da nastave. Navodno nije poštovao ograničenje brzine jer se spušta 70-50-30km/h u nekom suludo malom intervalu pre kontrolni punkt ili tako nešto. I kao prekoračio za 1-2km/h i bolje da plati to nešto sitno nego da mu pišu. Ajde, platio je. Dva km dalje, pokušali isto to. Pa mu rekli da duva i da je pijan (ni kap alkohola niko nije imao). Onda je taj drugar pobesneo i tražio da mu vade krv i rekao da je već platio 2km iznad. Tad su ga pustili.

 

Auto u kom sam ja bio isto je platio, ali mi bar znamo zašto. Preticanje kamiona koji vozi 30 na sat u Karpatima preko duple pune i prekoračenje brzine. Msm da smo mu dali 60e da nas pusti, naravno, tražio je 150e na početku.

 

Ponavljam, ovo je 2013. godina i tada su putevi bili kriminalno loši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

.....ne znam... mi smo na putu Lviv - Kijev vozili motore kao da smo ih pokrali i u jednom momentu kada sam obilazio kolonu preko pune sa jedno 150/160 izlece policajac i zaustavlja nas... počinje priču kao jel znaš zašto sam te zaustavio? ja se pravim nevešt jer Ruski koji mi je ponudjen kao jezi komunikacije zaista teško razumem a on engleski ne govori. Objašnjava čova i rukama i nogama punu liniju, ja kapiram i u to prilazi Matko. Nudi liku valjda 200 grivni (toliko su nam rekli savetnici da im dajemo) policajajc maše i rukama i nogama i viče kriminal i odbija lovu.... mi u čudu ... kapiram znajući količinu sranja koju sam napravio i da sam stranac da će da me hapse i streljaju pored puta. Spremim se na sve to i pitam na čistom srpskom: ok, kako da ovo rešimo? Policajac kaže morate plaiti kaznu od oko 8eura (kada smo preračunali). Ja pitam naivno ništa zabrana vožnje, ništa zatvor? Kaže policajac ne, pristajem da pltim kaznu i vadim pare a on opet Kriminal! Pa reko kako da ti platim kada nećeš pare? Nije valjda da sada moram u neku poštu kao u bratskoj Crnoj Gori da idem da platim pa da se vraćam po dokumenta? ... kapiram već ode dan u očin.... kaže Policajac Ne platiš karticom kod nas, imaš karticu ? Reko naravno da i lik ispisa kaznu , provuče karticu kroz pos terminal i gotova stvar. 

Najlepše od svega njegova lepa koleginica mi kada sam se spakovao (kaciga, rukavice itd) maše za sretan put sa osmehom od milion dolara.

U svakom slučaju Ukrajna je mesto gde bih se vraćao samo u Kijev i Lavov. Ostao sam sebi dužan da se okupam u Dnjepru.....

Vajda ću uhvatiti jednom vremena da napišem i taj čuveni putopis o svom krugu... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 1/19/2020 at 11:23 PM, grof said:

Nudi liku valjda 200 grivni (toliko su nam rekli savetnici da im dajemo) policajajc maše i rukama i nogama i viče kriminal i odbija lovu....

200 grivni = 6 evra
kad na mito dodaš PDV dobiješ zvanični iznos kazne od 8 :)

moj kolega španac, znao da je u Bugarskoj tarifa za mito 20 leva. Nije imao sitno pa je dao 50.
I dan danas se čudi što mu je policajac uredno vratio kusur od 30 leva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja