Jump to content

Moto Zajednica

Ukrajna Černobil 2019

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Već 10ak godina imam želju da se proovozam na tu stranu i svi su izgledi da ću sledeće sezone imati mogućnost da san i ostvarim. Generalni plan je preko Madjarske (Debrecina) ući u Ukrajnu, praviti pauzu/ spavanje u Lviv-u pa baciti do Kijeva koji bi bio baza za obilazak Prypjata od jedno dva dana pa povratak preko Rumunije. U principu planirana tura je 10 dana dana, sa dnevnom kilometražom od do 400km, motor je naravno ZZR1400.

Da li je neko pravio sličnu turu? Trebaju mi Informacije o potrebnim dozvolama, stanju putne mreže,itd... i sve ostale informacije koje Vam padnu na pamet.

Za spavanje sam kontao da se snalazim unapred preko Bookinga jer nisam ljubitelj kampovanja. 

Naravno dobrodošli su i predlozi šta videti usput. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Uhhh...Pripyat... treba cohones do kolena za posetu tom gradu... Pratim i iscekujem iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 minute ago, bocca_bastard said:

Pripyat je siguran trenutno, a jezgro je zasticeno novom kupolon i ne moze joj se prici. Ostalo je OK, ako se dobro secam.

 

Inace grofe, Ukrajina ;)

Hmmmm...da, zasticen... pa, znam za "sarkofag" ili kupolu kako ti rece ali opet... ja bi umesto rucnog sata nosio Gajgerov brojac (ako to bese onaj za radijaciju) ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Bio sam u Kijevu turistički pre 5 godina... Nisam išao motorom ali smo išli tim putem...Put od granice do Lviva je bio baš loš...Naravno može da se koristi ali iziskuje mnogo opreza i spore vožnje...Mnogo je rupa koje je teško opisati...Sada  je to možda bolje, a možda neko ima i svežije informacije...Od Lviva je posle dobar put, mada prilično dosadan i nema šta da se vidi...U svakom slučaju razradite barem još neku alternativu što se puta tiče.

 

Što se Prypjata tiče za obilazak je potrebna posebna dozvola koju obezbeđuju lokalne turističke agencije i mora da se najavi ranije...Cena tog izleta koji uključuje prevoz, dozvolu i opremu košta oko 120 evra koliko se sećam...Mislim da individualne posete nisu moguće.

 

Inače sam Kijev je jako lep i jako jeftin grad...Ima svašta da se vidi i danju i noću i svakako dobar izbor...Naravno valjalo bi barem 3 dana izdvojiti za njega, ali to je stvar organizacije.

 

Motor gledaj da ostavljaš na nekim obezbeđenim parkinzima...Panduri su im baš pohlepni ali uz cenkanje i mali harač nećeš imati problema.

 

I pazi da se ne zaljubiš ;).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ja već godinama želim da odem tamo, imam s kim da odem, samo da se nađe vremena i, pre svega, para. Išli bi kolima ili avionom do Kijeva. Svakako jedva čekam da vidim u kom smeru se razvija ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 8 sati, grof je napisao:

...Da li je neko pravio sličnu turu?...

 

Nisam, ali vrlo rado bi'  :)

 

Ako drustvo nije unapred definisano ili potpuno nepotrebno, mozemo popiti koju kafu u toku zime pa ti sam odluci dal' je moj Navigator dovoljno brz da prati ZZR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Nije problem pijemo kafu.:) Ja sam na turu planirao sam da teram, ali ako se nadje još koji zaljubljemik nemam ništa protiv. Od drugara sa kojima sam razgovoarao nikoga ne greje data priča a ja ne želim da insistiram iz prostog razloga što je destinacija takava kakva jeste i nikoga sem sebe ne želim da izlažem bilo kakvom riziku. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pre par godina sam čitao odličan putopis oko te destinacije na hr forumu, od člana Svakak. U stvari svi putopisi su mu odlični, on i žena putuju na maloj teneri, low cost varijanta. Pronaći ćeš sigurno dosta korisnih informacija. Postaviću link malo kasnije.

Evo ga http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=237100.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uh sto se meni ide tamo,ne znam koji mi je i zasto,ali o tome mastam,valjda da vidim kako je sve zamrznuto u vremenu,pojma nemam:lud:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Kada me je žena pitala zašto toliko želim baš tamo da idem nisam imao smisaon odgovor. Neko bi da ide u Alpe, neko u Mongoliju a mene nešto tera da vidim Černobil. Toliko sam čitao i gledao o tome da želim da to vidim i doživim uživo. 

Koliko sam skontao do sada ne postoji mogućnost ulaska u Pripyat svojim vozilom već samo u organizovanoj turi.... no istaživaću još malo. 

Takodje neki drugari su mi savetovali da zbog dogadjanja u Donbasu možda odložim put, ali me to ne pogadja previše, ipak , ja idem na drugu stranu a i motorom sam pa je to valjda dovoljan znak da me politika ne zanima. 

Ono što sam siguran da bih da izbegnem Moldaviju i u odlasku i u povratku jer sam čuo sve najgore o Moldavskim putevima. 

Takođe su mi rekli (ne provereno) da Maj zna biti jako kišan i samim tim su putevi jako blatnjavi....  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
10 hours ago, piki said:

Uh sto se meni ide tamo,ne znam koji mi je i zasto,ali o tome mastam,valjda da vidim kako je sve zamrznuto u vremenu,pojma nemam:lud:

Isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

skontao sam to.....

Aliiii ne mogu opisati kakav bi to bio osećaj poparati tišinu hiljada kvadratnih kilometara otvorenom Yoshimurom:na_glavi:... ipak jeste kontali koliko treba dana da se ulazi da bi se obišao Pripyat?..... sve nešto čitam i čini mi se da su svi išli na dan.....(mada nemam trenutno puno vremena za čitanje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se Moldavije tice, imas ovde Severian-ov putopis sa detaljnim objasnjenjima puteva, gradova, prelazaka granica i sl.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
10 hours ago, grof said:

skontao sam to.....

Aliiii ne mogu opisati kakav bi to bio osećaj poparati tišinu hiljada kvadratnih kilometara otvorenom Yoshimurom:na_glavi:... ipak jeste kontali koliko treba dana da se ulazi da bi se obišao Pripyat?..... sve nešto čitam i čini mi se da su svi išli na dan.....(mada nemam trenutno puno vremena za čitanje)

Imaju razne turr. Od jednog dana a mislim da je najduza 4. Moguce je prepavati u jednom”hotelu” tamo. 

Ima dosta uslova da se to ispuni. Mora biti slobodnog mjesta isl. kad se spava ima vrijeme kad se ne smije ici vani bez vodica i izlaziti uopste iz hotela i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ja sam vozio ukrajinu dva puta ali do cernobila jok, vise sam za potemkinove stepenice u odesi ili obale dnjepra u kievu :) ... dosta je o tome pisao clan @SHeLLe a mozemo i na pp ako ti bude trebala neka informacija...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
ja sam vozio ukrajinu dva puta ali do cernobila jok, vise sam za potemkinove stepenice u odesi ili obale dnjepra u kievu  ... dosta je o tome pisao clan [mention=37331]SHeLLe[/mention] a mozemo i na pp ako ti bude trebala neka informacija...

Da sam
Na tvom mestu ja nikad nebi isao na pp sa ovim bobijem. To je jedan matori perverznjak. Svi koji ga znaju mogu da potvrde. Odes sa njim na pp a on krene da predlaze koje kakve ribe od jedne crvene do beskonacno. Stari je to makro


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r





А зааато онако јефтино набавих мото чизме! default_0a-smiley.gif

Znaci i tebe nabrzaka odradio kod njega ima vise predloga nego na AliExpress


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Polako se uklapaju kockice. Destinacje očigledno nije popularna :). Braća iz RS bi da idu u Maju, ruta mi se sviđa ali su svi izgledi da ću morati da se strpim da prodje prva polovina JUna da idem. Video sam se i sa PremieRacingom, dobra i kostruktivna priča, provozaćemo se par puta pre Ukrajne da vidimo jel možemo funkcionisati kao tim. 

Inofmacije vezane za Ukrajnu polako pristižu, i dobre i loše. 

Dobre: sve je jeftino (sem ulaska u Pripyat on je oko 120eura za dan), ljudi su ok a policija korumpirana, vreme je kao i kod nas. :)

Loše: putevi su katastrofa, stopa kriminala visoka (sem sitnih džeparenja brine me da ne odem tamo motorom a vratim se avionom). Nema mogućnosti ulaska u zonu oko Pripyata svojim vozilom (makar za sada). 

Loše stane su me u par momenata nagonile ček da odem avionom vidim šta me zanima i vratim se nazad. 

Pitate se verovatno zašto, prosto na mom motoru su loši regionalni putevi realno velik problem, jer su putne brzine male a Ukrajne ima nekih ugrubo 1600km. Ne želim da u Ukrajni ostanem bez motora (džeparenje me ne pogadja nadam se). I ono što me možda najviše dira u sujetu je taj momenat nemogućnosti ulaska u Zonu svojim vozilom.   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
On 11/10/2018 at 3:13 PM, SHeLLe said:


Znaci i tebe nabrzaka odradio emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png kod njega ima vise predloga nego na AliExpress


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako se dobro sećam putopisa ti si se vozao po Ukrajni daj neki savet ili iskustva sa putevima tamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Polako se uklapaju kockice. Destinacje očigledno nije popularna . Braća iz RS bi da idu u Maju, ruta mi se sviđa ali su svi izgledi da ću morati da se strpim da prodje prva polovina JUna da idem. Video sam se i sa PremieRacingom, dobra i kostruktivna priča, provozaćemo se par puta pre Ukrajne da vidimo jel možemo funkcionisati kao tim. 
Inofmacije vezane za Ukrajnu polako pristižu, i dobre i loše. 
Dobre: sve je jeftino (sem ulaska u Pripyat on je oko 120eura za dan), ljudi su ok a policija korumpirana, vreme je kao i kod nas. 
Loše: putevi su katastrofa, stopa kriminala visoka (sem sitnih džeparenja brine me da ne odem tamo motorom a vratim se avionom). Nema mogućnosti ulaska u zonu oko Pripyata svojim vozilom (makar za sada). 
Loše stane su me u par momenata nagonile ček da odem avionom vidim šta me zanima i vratim se nazad. 
Pitate se verovatno zašto, prosto na mom motoru su loši regionalni putevi realno velik problem, jer su putne brzine male a Ukrajne ima nekih ugrubo 1600km. Ne želim da u Ukrajni ostanem bez motora (džeparenje me ne pogadja nadam se). I ono što me možda najviše dira u sujetu je taj momenat nemogućnosti ulaska u Zonu svojim vozilom.   

Ne tovari mozak. Ja sam u toj ukraini veoma cesto i motorom i autom i nikad nista. Sa pandurima samo drsko i bezobraZno.
Ja sam 4 dana dosao iz harkova. Bio cisto da oladim malo mozak i bilo mi doooooooj.... , ( onaj matori perverznjak bobi zna detalje) ukraina je kao droga. A opet i zavisi sta hoces. Spomenike mozes da gledas i u srbiji , muzeje isto a ostalo .......
mani predrasude, sedaj na makinu i cepaj
Ako ti nesto nije jasno, cimni na pp pa mozemo preko Whatsappa da se cujemo


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja