Jump to content

Moto Zajednica

Ukrajna Černobil 2019

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ćuti dvlns, koliko je ljubomorna čudi me da me pušta da idem. :P Sva sreća nisu preterano mnogo spominjali žene u temi. 

Shelle mene interesuje istorija, gradjevine i priroda... biljni svet ... žene ne gledam :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Ćuti dvlns, koliko je ljubomorna čudi me da me pušta da idem.  Sva sreća nisu preterano mnogo spominjali žene u temi. 
Shelle mene interesuje istorija, gradjevine i priroda... biljni svet ... žene ne gledam :lol3:

Hahaha onda ne idi bezveze u ukrainu ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Ima da ide, mene da vodi  :moto3:
 
Mene interesuju žene, a istorija, građevine i biljni svet ne toliko  


muzeje, istorije, spomenike vole ovi sto ne mogu vise pa nasli utehu u navedenim


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
12 hours ago, PremieRacing said:

Ima da ide, mene da vodi  :moto3:

 

Mene interesuju žene, a istorija, građevine i biljni svet ne toliko  :)

Ćuti jesi lud ... žene ovo da nam pročitaju pa ni do Hogara na kafu nećeomo smeti. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Ćuti jesi lud ... žene ovo da nam pročitaju pa ni do Hogara na kafu nećeomo smeti. 


Hahahha ako treba i ja cu da palim ))))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Imaš jako zanimljiv blog, ako već nisi našao. Devojka takodje vozi motor (tada Kawasaki Ninja)  i baš vozi po krajevima koji tebe zanimaju. To je jedini blog-sajt na kome sam sve pročitao svojevremeno. Poprilično je bajato, ali mislim zanimljivo

 

Filatova Elena Vladimirovna

"Gama djevojka", poznata i kao "Dijete brzine"

 

evo i link

 

WWW.KIDOFSPEED.NET

 

WWW.KIDOFSPEED.NET

Avetinjski grad

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650
On 13.11.2018. at 23:16, Kiza Pirat je napisao:

Imaš jako zanimljiv blog, ako već nisi našao. Devojka takodje vozi motor (tada Kawasaki Ninja)  i baš vozi po krajevima koji tebe zanimaju. To je jedini blog-sajt na kome sam sve pročitao svojevremeno. Poprilično je bajato, ali mislim zanimljivo

 

Filatova Elena Vladimirovna

"Gama djevojka", poznata i kao "Dijete brzine"

 

evo i link

 

WWW.KIDOFSPEED.NET

 

WWW.KIDOFSPEED.NET

Avetinjski grad

 

 

I nije tako bajato ako pogledas na http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/ ;)

 

Vidim da ima materijala i iz 2018...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Većinu toga što je Elena pisala sam pročitao još sada već davne 2007/2008. To je delimično i razlog mog putovanja.

 Polako prikupljam informacije, javio se Shelle i ovaj put mu se zahvaljujem. Dao mi je gomilu informacija koje polako konkretizuju put. 

Za sada znam da bih išao u drugoj polovini Juna ili početkom Jula. Definitivno bi tura bila otprilike ova NS- Debrecin- Lviv- Kijev- Odesa - Rumunija ( ovaj deo nisam razradio ali generalno spavanje u Sibiu i TF i TA ako TF bude otvoren). 

Još se dvoumim da li da idem sa Yamahom (ako se ne proda do tada) ili sa Kawom... a takodje se dvoumim da li da stavim i kawu u oglase pa koji se pre proda.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Kocke se polako uklapaju. Prodao sam Fazera tako da definitivno idem zzr-om, sada sledi nabavka utičnice za struju, nosača navigacije, alarma... 

Neki datum polaska nisam još fiksirao, no pomerio sam se na Jul ili Avgust. Gledam i polako uklapam itinerer, zapala mi je za oko  Moldavija u povratku a u planu su i TF i TA.... 

Baš zbog toga što sam svestan koliko sam težak čovek,  a i zbog pomeranja plana sam svestan da najverovatnije idem na put sam. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Vidi, ja nisam odustao, samo sam dogovorio turu za kraj maja... Imam načelno i plan za jesen, ali to su sve ture od po 5-8 dana i par hiljada km.

 

Greje me Černobilj od kad sam se rodio, tada me je radioaktivno grejao pošto su pričali da je Istočnu Srbiju najviše zakačio, a sada me greje ideja da se provozam motorom i da ga obiđem.

 

To be continued...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Po onome sto sam do sada saznao gorivo je ispod eura za litar, hrana je jeftina (šta god to značilo), a smeštaj sam nalazio za ispod 10eura po osobi noćenje. Obilazak Černobila je preko agencije oko 120eura jednodnevna tura.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
2 hours ago, x-man said:

Kakve su inace cene po Ukrajni, smestaja, hrane, pica...? Kolko bi kostao i taj obilazak Cernobilja?

Sva putovanja na istok cca 50 eura dan, putovanja na zapad cca 100 dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
16 hours ago, vvladoo said:

Sva putovanja na istok cca 50 eura dan, putovanja na zapad cca 100 dan.

Mozda dopuniti sa pojasnjenjem da je to cena ali posebno po putnicima i masini, ako bas sve troskove uracunas, za putnike hranu, pice, smestaj a za masinu gorivo, putarine ako ih ima, odrzavanje itd. Tako planiras i budes pokriven sa lovom (bar tako kazu... ;)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
21 hours ago, WlayCo said:

Mozda dopuniti sa pojasnjenjem da je to cena ali posebno po putnicima i masini, ako bas sve troskove uracunas, za putnike hranu, pice, smestaj a za masinu gorivo, putarine ako ih ima, odrzavanje itd. Tako planiras i budes pokriven sa lovom (bar tako kazu... ;)).

Puno je jeftinije ako ide vise ljudi. Vikendice/kuce na AIRBNB/Booking se krecu od 15 do 35 eura po noci. (3-4-5 ljudi puno jeftinije nego da placas sam)

Sto se goriva tice prosjek na tom putu je cca 1l/0,90 eura.

Hrana je kao kod nas ili jeftinija racunaj obrok 4-5-6 eura.

Karta za Pripjat se moze naci za 80-90 eura ( minimum mjesec dana prije se mora uplatiti)  

 

Ovo su osnovni troskovi.

 

10 dana hrana,gorivo,spavanje + Pripjat (cernobil) cca 450-550 eura.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ima li luđe avanture od ove?
Jel to provereno da je bezbedno ili je u fazonu znaceš za desetak godina... ne znam, moze da se fasuje rak i bez odlaska u Černobil ali koliki je rizik da dođe do prekomernog ozračivanja prilikom posete?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, vidakn je napisao:

Ima li luđe avanture od ove?
Jel to provereno da je bezbedno ili je u fazonu znaceš za desetak godina... ne znam, moze da se fasuje rak i bez odlaska u Černobil ali koliki je rizik da dođe do prekomernog ozračivanja prilikom posete?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Neko ne puši, ne pije, ne vozi motor (ne ide u Černobil), ne radi bilo šta opasno, (niti sedi na 'ladan beton i strogo se čuva promaje) i onda mu sa neke terase padne na glavu saksija (velika i teška).

Prema tome, ukoliko ti je suđeno ..... gaće ti padaju same.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 10 sati, vidakn je napisao:

Ima li luđe avanture od ove?
Jel to provereno da je bezbedno ili je u fazonu znaceš za desetak godina... ne znam, moze da se fasuje rak i bez odlaska u Černobil ali koliki je rizik da dođe do prekomernog ozračivanja prilikom posete?

Skroz potpuno bezbedno, nema zracenja a pogotovo nema prekomernog zracenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

U turistickom aranzmanu skroz bezbjedno. I dalje postoje dzepovi radijacije u i oko pojedinih objekata u zoni, ali turisticki svakako nije dozvoljeno silazak sa betona/asfalta, tako da tu nema brige.

Jedna od najvecih zelja mi je posjeta zoni, izucio sam skoro sve dostupno za ovu temu, ali me poprilicno ohladio podatak koji su mu i potvrdili iz dvije agencije koje sam kontaktirao, a to je da ulazak u objekte nije moguc iz sigurnosnih razloga, tj dotrajalosti i obrusavanja.

E sada druga strana price su extremni slucajevi “turista”, koji ilegalno ulaze u zonu i kampiraju u njoj, a neki idu tako daleko da silaze u podrume bolnice gdje su vatrogasci odlagali odjecu nakon prvog pokusaja gasenja realtora.

Sto se tice ovog Eleninog putopisa, vode se polemike. Ja vjerujem da je sve obisla, ali da vecinu nije odvozila na motoru.

Koliko sam istrazivao i planirao, s obzirom na duzinu i kvalitet puta za moto turu, avion je najbolja opcija i sedam dana, sa dva dana u zoni izade oko 800€

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
U turistickom aranzmanu skroz bezbjedno. I dalje postoje dzepovi radijacije u i oko pojedinih objekata u zoni, ali turisticki svakako nije dozvoljeno silazak sa betona/asfalta, tako da tu nema brige.

Jedna od najvecih zelja mi je posjeta zoni, izucio sam skoro sve dostupno za ovu temu, ali me poprilicno ohladio podatak koji su mu i potvrdili iz dvije agencije koje sam kontaktirao, a to je da ulazak u objekte nije moguc iz sigurnosnih razloga, tj dotrajalosti i obrusavanja.

E sada druga strana price su extremni slucajevi “turista”, koji ilegalno ulaze u zonu i kampiraju u njoj, a neki idu tako daleko da silaze u podrume bolnice gdje su vatrogasci odlagali odjecu nakon prvog pokusaja gasenja realtora.

Sto se tice ovog Eleninog putopisa, vode se polemike. Ja vjerujem da je sve obisla, ali da vecinu nije odvozila na motoru.

Koliko sam istrazivao i planirao, s obzirom na duzinu i kvalitet puta za moto turu, avion je najbolja opcija i sedam dana, sa dva dana u zoni izade oko 800€
To je realna slika.
A koliko blizu moze da se priđe a da je bezbedno mislim u metrima ili kilometrima?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja