Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine Skutera 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Sobzirom da je sada najbolje kupiti skuter resio sam sebi nabavit dvotockasa za prevoz. Ja se licno ne razumem oko motora pa sam dosao odje da vas lijepo zamolim za uslugu da preporucite nesto za mene smile.png

Kao sto sam reko, ja se APSOLUTNO ne razumem oko motora pa i kada je pitanje servis tj odrzavanje motora. 

E ovako: Meni treba motor do 50cc jer ne zelim ici da polazem za kategoriju A, takodje cuo sam da je bolje uzet sa 4T (Valjda je manja potrosnja i duzi rad motora) pa mora bit 4T. Sto se para tice mogu odvojit 500e a ako bas ima nesto sto je bolje onda mogu nekako dogurat i na 700e mada pozeljno je platit sto manje jer trazim motor za prevoz ne da se hvalim. Takodje me izgled motora APSOLUTNO ne zanima, pa makar bio i roze boje sa cveticima. Takodje ljudi kazu da je pametnije uzet motor se vecim tockovima jer sa malim tockovima su vece sanse da se polomim sa skuterom a to bih volio da izbjegnem smile.png

Gledao sam nesto i raspitao u komsiluku pa neki kazu da je Gilera (Piaggio) dobra kupovina, takodje Kymco kazu nije los. I sta kazete na Tomos motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kymco ima glas i od mene. Iako ih licno nikada nisam imao, isprobao sam par komada, i bio sam bas prijatno iznenadjen.

Posle Kymca pogledaj i Pedu. Veoma mlada godista, pokazali su se sasvim pristojno za bas prihvatljivu cenu, u koju se i ti uklapas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Ja sam odje neke izdvojio neke koji su mi pali za oko

Piaggio Liberty 2009 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1111570 (Svidja mi se boja i izgled)

Peda Thunder 2016 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1110713 (Jedini razlog je godiste)

Tomos Nitro 2008 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1110258 (Jes da je jeftin ali mi je bas blizu pa vrijedi li pogledat?)

Kymco Agility 50 2008 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1107411 (Jes da je niksic ali mogao bih poci ako vrijedi)

Tomos Twister 2012 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1076135 (Ovaj mi se bas dopao sto se izgleda tice)

Tomos Nitro 2011 God http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1103644 (Ili nema papira ili je pri smrti. Vrijedi li pogledat?)

Peda Wind 2013 god http://www.autodiler.me/auto_oglasi_moto/1098240 (Ne izgleda lose)

E sada napisite dolje vase misljenje o ovim skuterima smile.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

U Cg su koliko vidim skuteri jeftiniji nego kod nas. Taj Liberty ne mozes ovde da nadjes ispod 800e tako da slobodno njega pogledaj prvo. Kymca trenutno imaam, bas kao taj sa oglasa, Agility City. Odlican takodje. I on je dosta jeftiniji nego ovde. Dakle jedan od ta dva pa koji je bolji uzmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A ti si iz Crne Gore?

Sto ne rece, da se ne zamajavamo tobom...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
1 hour ago, SHOKLA said:

A ti si iz Crne Gore?

Sto ne rece, da se ne zamajavamo tobom...?

Motor ko motor, nebitno je odakle sam samo trazim savjet u vezi kupovine :)

 

Kod nas je problem sto je mala drzava i veoma mali izbor skutera ima pa je veoma tesko izabrat nesto sto meni treba. Kymco Agility 500e (2008) vec sam stupio u kontakt sa prodavcem i trazio da snimi klip o motoru kako radi i izgled motora da ne idem u Niksic bzv (40km od mene) ali covjek kaze kao da ne moze to da snimi jer je spakovan u garazi i kaze ako podjem da ga gledam da cu ga uzet jer kao TOP MOTOR ZA MALE PAR. Pa sam zbog ovoga malo sumnjam u njega i nebih da se motam 40km i da na kraju ne uzmem motor :)

 

Takodje gledam Piaggio Liberty 550e (2009) i iskreno ovaj mi se vise svidja sto se izgleda tice od Kymca samo ne znam jel bolje ici na Piaggio ili Kymco. Ja sam poslao poruku ovom prodavcu ali nije odgovorio pa cu ga nazvati danas da ga ispitam u vezi motora. Ovaj Piaggio je 13km od mene (Podgorica) pa prevoz nije problem za njega a i nije daleko poci da se pogleda ako odlucim da ga uzmem.

 

Ja sam vec postavio isto pitanje i na crnogorskom forumu i u vasem. Jer generalno ne znam nista oko motora pa zato vas pitam :) Jer ako vecina preporucu 1 isti model onda znaci da taj vrijedi uzet. Ako je neko imao dobro iskustvo sa jednim motorom ali mozda vecina drugih je imalo losije iskustvo pa jedan glas nista ne vrijedi ako vecina kaze da je imao negativno iskustvo :)

 

 

EDIT: Evo po drugi put se cujem sa ovim u vezi Kymco Agility, pitao ga dal ima ulaganja al on kaze da nema nista sem da se registruje, sve je menjano. Pitao ga za cijenu i kaze da moze spustit na 400e + prevod i registracija oko 80e. Covjek i dalje nece da snimi kako radi motor :/ Jel vrijedi poci i pogledat? Nije bas blizu, 40km od moje kuce :)

 

EDIT 2: Evo zvah i ovog za Piaggio ali je prodat sto znaci da ispada iz opcije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Po meni Pedu, ove nove generacije, treba izbeci u sirokom luku. Bar dok se ne srede neke boljke. Procitao sam na mnogo mesta negativne komentare u vezi njih, najvise problema sa elektronikom. Cak i neki problemi nisu ulazili u garanciju.

Primer 1: neispravna tabla, odnosno cajgeri

Primer 2: neispravno osvetljenje na istoj

Primer 3: stalno crkavanje sijalica

Primer 4: jako los akumulator koji nije trajao ni 3 dana sa svakodnevnom voznjom

Itd. Zato i necudi tako niska cena za nov motor.

Po meni, Piaggio je uvek dobra varijanta, moze i Kymco, Yamaha neka ili Aprilia eventualno i neki Pezo.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 4 sati, PainGames je napisao:

Motor ko motor, nebitno je odakle sam samo trazim savjet u vezi kupovine :)

 

Kod nas je problem sto je mala drzava i veoma mali izbor skutera ima pa je veoma tesko izabrat nesto sto meni treba. Kymco Agility 500e (2008) vec sam stupio u kontakt sa prodavcem i trazio da snimi klip o motoru kako radi i izgled motora da ne idem u Niksic bzv (40km od mene) ali covjek kaze kao da ne moze to da snimi jer je spakovan u garazi i kaze ako podjem da ga gledam da cu ga uzet jer kao TOP MOTOR ZA MALE PAR. Pa sam zbog ovoga malo sumnjam u njega i nebih da se motam 40km i da na kraju ne uzmem motor :)

 

Takodje gledam Piaggio Liberty 550e (2009) i iskreno ovaj mi se vise svidja sto se izgleda tice od Kymca samo ne znam jel bolje ici na Piaggio ili Kymco. Ja sam poslao poruku ovom prodavcu ali nije odgovorio pa cu ga nazvati danas da ga ispitam u vezi motora. Ovaj Piaggio je 13km od mene (Podgorica) pa prevoz nije problem za njega a i nije daleko poci da se pogleda ako odlucim da ga uzmem.

 

Ja sam vec postavio isto pitanje i na crnogorskom forumu i u vasem. Jer generalno ne znam nista oko motora pa zato vas pitam :) Jer ako vecina preporucu 1 isti model onda znaci da taj vrijedi uzet. Ako je neko imao dobro iskustvo sa jednim motorom ali mozda vecina drugih je imalo losije iskustvo pa jedan glas nista ne vrijedi ako vecina kaze da je imao negativno iskustvo :)

 

 

EDIT: Evo po drugi put se cujem sa ovim u vezi Kymco Agility, pitao ga dal ima ulaganja al on kaze da nema nista sem da se registruje, sve je menjano. Pitao ga za cijenu i kaze da moze spustit na 400e + prevod i registracija oko 80e. Covjek i dalje nece da snimi kako radi motor :/ Jel vrijedi poci i pogledat? Nije bas blizu, 40km od moje kuce :)

 

EDIT 2: Evo zvah i ovog za Piaggio ali je prodat sto znaci da ispada iz opcije 

1. Kompletiraj profil, i navedi odakle si. Nema potrebe da to krijes. Jesi mlad clan, ali neka osnovna pravila bi trebao znati.

2. Motor jeste kao i svaki drugi motor, ali je bitno odakle si (u ovom slucaju). Pretresao sam oglase, nasao par zanimljivih motora/skutera za tebe, i kada sam hteo da ti posaljem predloge, vidim da si iz CG. I, sav moj trud i utroseno vreme odose niz vodu.

3. Koliko godina imas, pa ti je 40-tak km daleko da odes da pogledas motor koji bi da kupis? Ja sam po Pezoa Vivacity isao u Zabalj - 340km. Po Gileru dna u Nis - 210km. Po Gileru Runner u Loznicu - 390km i dovezao je na tockovima. itd itd itd...

4. Taj Kimco za 400e je super ponuda. Kreni, pogledaj, i ako ti pase, kupuj, da te neko ne preduhitri.

5. Dobio si savete za nekoliko modela, nadji koji je u najboljem stanju za novce koje si spreman da platis, pazari i uzivaj. Obicno oni koji previse mudruju us.ru motku.

6. Vrati se na pocetak, i kompletiraj profil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Пустите дечка, зар не видите да је из патријархалне породице... Ако виде да користи интернет, оде рука.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
40 minutes ago, SHOKLA said:

1. Kompletiraj profil, i navedi odakle si. Nema potrebe da to krijes. Jesi mlad clan, ali neka osnovna pravila bi trebao znati.

2. Motor jeste kao i svaki drugi motor, ali je bitno odakle si (u ovom slucaju). Pretresao sam oglase, nasao par zanimljivih motora/skutera za tebe, i kada sam hteo da ti posaljem predloge, vidim da si iz CG. I, sav moj trud i utroseno vreme odose niz vodu.

3. Koliko godina imas, pa ti je 40-tak km daleko da odes da pogledas motor koji bi da kupis? Ja sam po Pezoa Vivacity isao u Zabalj - 340km. Po Gileru dna u Nis - 210km. Po Gileru Runner u Loznicu - 390km i dovezao je na tockovima. itd itd itd...

4. Taj Kimco za 400e je super ponuda. Kreni, pogledaj, i ako ti pase, kupuj, da te neko ne preduhitri.

5. Dobio si savete za nekoliko modela, nadji koji je u najboljem stanju za novce koje si spreman da platis, pazari i uzivaj. Obicno oni koji previse mudruju us.ru motku.

6. Vrati se na pocetak, i kompletiraj profil.

1. Iskreno da ti kazem da sam se registrovao samo zbog savjeta oko kupovine. 

2. Sorry za to sto si se mucio, ja sam samo trazio preporuku modela i za koliko novca vrijede ako su u dobrom stanju.

3. Imam 32god i nije problem ici u Niksic (40Km) nego je problem docerat skuter, jer cisto sumnjam da ce izdrzat 40km iz cuge na autoput. Iskreno ovakav motor nije bas za autoput dje ludaci voze 100+ :) Pa mi je najpametnija opcija da nabavim auto sa prikolicom da doceram taj motor. 

4. Pocu pa cu ga pogledat, ovako na slike izlgeda solidno pa ako bude skuter u dobrom stanju, prevest i registrovat cu ga pa ce taman izaci u moj budzet.

5. Ma strah me uzimat nesto u cemu se ne razumijem, zajebano je naci nekog ko zna motora pa da ide samnom :)

6. Odradicu profil 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
33 minutes ago, Darko Floyd said:

Koji autoput, kad je to napravljeno ?

Nije bas bukvalno autoput ali je los za skutere, tu je dozvoljeno 80 ali ima ih dosta koji idu 100. Ja sam vozio nesto malo skuter, napravio 2-3 kruga pa nisam bas spreman tim putem da idem sa skuterom :) a i kad bih isao, da ga teglim na max 40km puta nije fino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 43 minuta, PainGames je napisao:

Nije bas bukvalno autoput ali je los za skutere, tu je dozvoljeno 80 ali ima ih dosta koji idu 100. Ja sam vozio nesto malo skuter, napravio 2-3 kruga pa nisam bas spreman tim putem da idem sa skuterom :) a i kad bih isao, da ga teglim na max 40km puta nije fino

Idi, pogledaj, i ako ti pase, kupuj. I, doteraj ga na tockovima. To ti je sat, sat ipo uzivanja u voznji, laganica, taman da se medjusobno i upoznate. A, ako nesto ne stima, potrosices ukupno sat ipo tamo i vamo, sa sve gledanjem, i znaces na cemu sam. Inace, skuterima nista ne smeta voznja od 40 km. Ja Gileru vozio 400 km u cugu, 8 sati, i nije ni susnula do kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

I

16 minutes ago, SHOKLA said:

Idi, pogledaj, i ako ti pase, kupuj. I, doteraj ga na tockovima. To ti je sat, sat ipo uzivanja u voznji, laganica, taman da se medjusobno i upoznate. A, ako nesto ne stima, potrosices ukupno sat ipo tamo i vamo, sa sve gledanjem, i znaces na cemu sam. Inace, skuterima nista ne smeta voznja od 40 km. Ja Gileru vozio 400 km u cugu, 8 sati, i nije ni susnula do kuce.

A sta znam, jos sam zeljen da me neka budala pokupi :) Mada to za voznju upravu si, to bi bio pravi test za motor :) Jel znas mozda ovaj Kymco Agility 2008 ide tj. koliko on moze MAX sobzirom da prodavac kaze da on ide 50-60 max. 

 

Takodje ako budu slabe gume, plastika ispucana, sjediste ispucano a motor da dobro radi. Jel se isplati 400e (bez registracije) dati za njega? Ili ako vidim tako nesto da trazim jos da spusti. Samo znam da je rekao, da zadnja kocnica mozda nije bas nova. Mada meni je cudno kad sam ga pitao da snimi klip o motoru da nije htio to da uradi jer ko zna mozda nesto krije. 

 

Uglavnom, ako si upoznat sa Kymco Agility i ako imas neki savjet sta da ga pitam tokom razgovora sa njim i sta da gledam na motoru kad budem isao da ga uzimam. 

 

Ili ti mislis da sacekam jos malo tj. do Decembra pa mozda nesto bolje iskoci. Bas je jedna Piaggio Liberty 2009 za 550 (po dogovoru) bila i bas mi je sada krivo sto nisam isao da je pogledam, prodala se u roku od 24 sata :(

 

EDIT: Ovo je u opisu tog motora: Motor kompletno servisiran, kao nov, spreman na tehnicki, na ime kupca. 13300kmh presao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pusti ti sta oni kazu u oglasu, dok ne pogledas nista ti to ne znaci. Ja sam tako gledao slike kad sam kupovao i mislio vauu sto je dobar, jos covek napisao odlican, na ime kupca. Sto znaci skuter iz uvoza, jos bolje, jos lakse. A kad sam otisao, skuter srednje zalostan, covek nema ni papire vec uvoznu deklaraciju od pre deset godina kad je i uvezen i neka dva kupoprodajna ugovora od bivsih vlasnika, a on nije pravio nikakav ugovor niti je mogao da ga proda legalno meni. Tako da je najbolje prvo da pitas da li je prodavac vlasnik, a ako jeste onda da odes licno da vidis. Bar ti nije daleko, 40km je smesna daljina....mozes i pesaka da stignes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 25. 10. 2018. at 11:26, SHOKLA je napisao:

Kymco ima glas i od mene. Iako ih licno nikada nisam imao, isprobao sam par komada, i bio sam bas prijatno iznenadjen.

Posle Kymca pogledaj i Pedu. Veoma mlada godista, pokazali su se sasvim pristojno za bas prihvatljivu cenu, u koju se i ti uklapas.

Čuo sam za Pedu na više mjesta da je loša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja