Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ ETZ 150 delux

Sa zakasnjenjem javljam da sam postao vlasnik motora iz naslova. I to pod neverovatno spontanim okolnostima. Zapravo MZ ETZ sam povremeno pratio u oglasima proteklih nekoliko godina (da, nekoliko godina) bez nekog preteranog opterecenja da ga moram i kupiti. Inace, motor nikad nisam imao, niti imam polozenu A kategoriju (imam "samo" B, C i E). Raspitivao se o njemu, prikupljao razna uputstva za servisiranje i tome slicno, ali je tek sada doslo na red. A zasto sam se odlucio bas za MZ recicu u narednih par reci. Trazio sam pouzdan motor, sto jednostavniji i sto kvalitetniji. Hteo sam da delovi budu dostupni u prodaji i po pristojnim cenama. I morao je biti bar malo adventure motor. Ture od 2 do 7 dana mora da izgura. Imajuci te parametre u vidu, morao je prvi na listi biti dvotaktni MZ ETZ model bilo koje zapremine agregata. Pre pola godine mi je promakao jedan ETZ 125 iz oglasa, bio je u odlicnom stanju i planuo je za par dana. Ali ovog puta mi nije promakao. Sasvim spontano, jednog popodneva pre 2 meseca bacim oko na oglase za MZ ETZ i naletim na sledeci: "ETZ 150, prvi vlasnik, nikad padao, 19000km, sve originalno, sve ispravno". Slike su isle u prilog tekstu. Istog dana sam ga pozvao, a sutradan otisao u Golubince da ga pogledam i eventualno kaparisem. Bio je nestvaran. Na novim prirelli gumama jos stoje iglice, sediste gotovo kao kod novog, svaki sraf na svom mestu... Prodaje stariji gospodin, zaista prvi vlasnik. Pravih 19000km na satu. Pazarim ga, iako nemam dozvolu za A kategoriju. Na prolece me ceka polaganje i redovan servis sa pregledom. Ipak, rec je o motoru koji je retko vozen. Vlasnik ga je ubrzo nakon kupovine ofarbao u crno i to traljavo uradio sto predstavlja jedini "problem", ali nemam nameru da ga sredjujem po tom pitanju. Pored kofera, aftermarket je samo davac zvuka kada su migavci upaljeni. Nigde rdje nema. Rezervoar iznutra kao casa, a hrom na felnama gotovo kao nov. Motor nigde ulja. Pored svega ima i hepco&becker zadnji kofer sa stop svetlom koje takodje radi. U koferu cak postoji i originalna patosnica. Nisam mogao da verujem. Proizveden 1990. sto znaci medju poslednjim serijama iz Zschopau. Cak ima i kljuc i bravicu volana ispravnu. Sada je u garazi, prekriven ceradom. Akumulator je crko i pre kupovine, pa sam izvadio, a nov cu kupovati na prolece, nema smisla sada. Na prolece namervam, kada polozim i odradim servis da prodjem Vojvodinu uzduz i popreko, a sledece sezone da se upustam u dalje avanture koje zahtevaju i po nedelju dana. Imam 31 godinu i prerastao sam decacke zelje za gasom i brzom voznjom, pale me duga putovanja sa brzinom do 80-90km/h, mahom samostalne voznje. Duze vreme pratim youtube kanal "motorcycle adventures" jednog Bugarina koji ima slicne afinitete. Trenutno je vec mesec ipo dana na tockovima - Pakistan, India, Nepal, Banglades. Na motorima 250ccm i 400ccm, ali cetvorotaktnim, sto nije daleko od 150cc dvotaktnog. Hocu da kazem, moguce je. Treba naci vremena, ali za tako nesto iskopacu. Pregrst saveta i korisnih informacija. 

Kako vam se cini motor?

050920182342.jpg

050920182341.jpg

050920182337.jpg

050920182339.jpg

050920182347.jpg

050920182356.jpg

050920182359.jpg

050920182361.jpg

050920182363.jpg

050920182338.jpg

010920182334.jpg

050920182360.jpg

050920182358.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Neka ti je srečna kupovina i da ti se ostvare svi planovi vezani za MZ. Ne bi mu niišta falilo ni da je 250.

Pošto si iz NS ne treba da se sekiraš za rezervne dijelove i održavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti je lep i očuvan, a deluje i pedantno održavan. Da se lepo navozaš sa njim ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep zaista. Neka te lepo služi i da budeš zadovoljan sa njim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ ETZ 150 delux

Ima da prsti kad krene sezona. Juce sam mu napravio oslonac u trecoj tacki od drveta kako bi oba tocka bila u vazduhu tokom zimskog sna. Osnonjen je dakle na srednji stender i to drvo. Prekriven je ceradom, a rezervoar napunjen do cepa. Jednom nedeljno zakurblam par puta bez kontakta cisto da klip prodje kroz cilindar.

Od ulaganja me jos ceka:

  • Vozacka dozvola (videcu da li A2 ili odmah A)
  • Servis (semerinzi prednje viljuske i ulje, ulje menjaca, ulje kocnice, nov akumulator, podmazivanje i eventualno zatezanje lanca i naravno sve sto mehanicar bude predlozio tokom pregleda)
  • Kaciga

Vremenom ce pasti i ostala oprema poput jakne i rukavica, ali otom potom, prvo da ja sa njim napravim koju hiljadu km, a oprema ko oprema, ne cini ona voznju.

Hvala na iskrenim zeljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Moj savet ti je polazi za A, mozda vremenom dobijes potrebu za vecim motorom a bice ti krivo sto opet moras da polazes, a par hiljada je razlika.

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ ETZ 150 delux

Tako ce i biti najverovatnije, odmah za A.

Nego, juce sam iskoristio lep, a slobodan dan i seo na svoj Tomos automatic. Isao sam od Novog Sada do Idvora (rodno mesto Mihajla Pupina) i nazad za Novi Sad (150km). U povratku tomos nisam gasio uopste, radio je bez pauze. Prosecna brzina oko 25km/h. Kad guzica utrne vozio sam stojeci. Na put sam poneo nesto malo osnovnog alata i kanister vec pripremljene mesavine. Avantura je prosla bez ikakvih problema. Isao sam sam. Svetla i sve ostalo je ispravno na tomosu, registrovan je redovno na zute table, na mene naravno. Hocu da kazem, sve po PS-u. Tako ce i sa MZ-om biti, samo da krene sezona...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 9 sati, x-man je napisao:

150km sa zoljom, svaka cast!

Sent from my TA-1000 using Tapatalk
 

Svojevremeno, dok sam vozio 'matika, vise puta sam odlazio za Negotin iz Kladova, tamo i nazad nesto preko 110 km, a dva puta sam trnuo i do Zajecara - 220km. To je bio dozivljaj i avantura, kojom sam se dicio u drustvu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja