Jump to content

Moto Zajednica

Klasa 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Drage kolege. Interesuju me motori gs500, er5, cb500. Citajuci tekstove na forumu ovo su motori koji me zanimaju, jer zelim motor da vecu km predje po gradu, ali da nemam frke ni za neke izlete od nekoliko stotina km. 

Moj je budzet do nekih 1500evropskih, pa ako znate neki motor za preporuku?

Vec sam u drugoj temi rekao da jos uvek nemam dozvolu, da li da prvo polozim ili mogu da jurim polako motoric?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Polozi prvo, tih 20-40 casa obuke na motoru moze bitno da utice na tvoj buduci. Cisto da ti bude neki orjentir za prvi motor.
Ja npr. kad sam polagao- kupio princa pre nego sto sam imao dozvolu, pa tek onda polozio. I shvatio da sam zarobio pare, jer jednostavno "ne ide". Slabo.
Vozio sam er5- fino motorce- pitomo, a za 1500 ima da se nadje dobar primerak, sigurno. Ja bih licno gledao za sebe gs500, cisto sto je vazdusar i jedna stavka manje za glavobolju, a super podnosi grad.
Uglavnom, i za gs i za er imas delove svuda.
Sa hondom nemam iskustva, redja je na oglasima, ali kazu da je jako dobar motor.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Najpre dozvola, svakako. A ako sto se odabira tice, dajem glas na CB. Jednostavno je malo bolji u svemu od druga dva (bez omalovazavanja). CB je odlican pocetnicki motor a i moze da zadovolji afinitete i iskusnijim vozacima. I hebeno je izdrzljiva i pouzdana. (Ne pisem tudja iskustva).

Ako jos naletis na S model pa da te malo i od vetra stiti, milina. 

Neces pogresiti ni sa druga dva motora, ali u svakom slucaju obrati paznju na stanje motocikla. Ako je odrzavan i pazen, nema jeda! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Imam ER-5 trenutno, moj matori vozi CB500, obzirom da sam vozio oba nekako ER-5 mi vise odgovara trunku je veci, podignutiji napred, lepsi, oba mogu lepo da se zavrte i zabava pocinje na nekih 7000 obrtaja, jedina mana er-5 je nekako preusko sediste napred dok kod honde to nije problem, ona je malo zdepastija, kraca sa sirim sedisteim i rezervoarom, sta god da uzmes neces pogresiti, ja sam pre ER-5 vozio CBR600f2 i debelo mi je zao sto ranije nisam uzeo ER-5 jeste da se ne moze porediti po performansama, ali je za grad debelo bolji a o odrzavanju i da ne pricam. Kao sto kolega pomenu i GS ti je solidna prica, jeste da je ruznjikav po meni u zadnjem kraju ali prostiju masinu sa manje odrzavanja a pouzdanije tesko da ces naci, za prvi motor dok se malo ne uhodas sta gde, odrzavanje itd bio bi idealan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Polozi prvo pa kupuj. Ja sam kupio liberty 125 par meseci pre polaganja u nadi da ce mi biti sasvim solidan i dovoljan. Sad vidim da sam pogresio i da mi treba nesto jace. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sto se cena tice, cisto primera radi, drug je kupio er5 prosle godine, 1997 god za 1300e, sa 45000km, verujem pravih jer je motor odlicno ocuvan.. Presao nesto vise od 10 000km bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ja nemam dilemu oko konjaze i klase, zelim da mogu lagano da se vozikam, da sedim prijatno. U pocetku sam razmisljao da li neki od 250 da kupim i gledam, pa sam ipak rekao sebi bolje 500, neka se nadje koji konjic u rezervi. Zelim laganu i prijatnu voznju svaki dan.

 

Meni su sva 3 lepa, volim taj stari izgled(volim i novi). Kada sam bio klinac mnogo mi se svidjao cb750, taj motor cu morati jednom da kupim, ali bih sada radje nesto mirnije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 kao neko ko je vozio gpz 500 ( mašina er5 sa malo više ks) skoro deceniju, mogu da ti kažem da ti je ozbor od tri navedena motora ok. Za grad ok, za neka putovanja (pa i do mora) ok. Ja sam sa GPZ išao u Kosovsku Mitrovicu sa ženom i sav natovaren. Još je moj bio sa 16 felnama.

da skratim, položi, polako gledaj i prati oglase, biraj najočuvaniji motor. Skoro je forumaš sincler prodao svoj GPZ za 700-800e, a sa njim je išao u valjda Norvešku, Finsku, tako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

I ako sam veliki ljubitelj Kawasakijevih motora, GPZ500 ne bi vozio više. Imao sam ga nekih par godina, i po gradu je i bio ok (Beograd). Dobro hlađenje, dobre kočnice za njegovu masu, ubrzanje, posebno u drugoj odlično, potrošnja primerena, ali za duže ture sačuvaj bože. Loš položaj ruku na volanu, zglobovi vrlo brzo zabole, suviše uzana prednja guma (pričam za 16" felne), bočni vetar ubija, zabacuje skoro metar (možda je to zbog kofera). Inače mašina perfektna i izdržava puno toga. Sadašnji ZZR500 je druga priča, znaju vlasnici 600 tinjaka, pošto su potpuno identični, samo manja kubikaža. Moj glas ide Hondi, jer se ZZR500 teško nalazi kod nas a da je u dobrom stanju

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja