Jump to content

Moto Zajednica

Velika potrosnja i crne svecice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Sve bi to još na početku rešio dobar majstor iz pismenog servisa.
Tako je drugar skoro na KTM-u, uradio generalnu iako su svi delovi bili dobri, dao oko 1500e na raznorazne  nepotrebne stvari i na kraju ispalo da je regler i ispalo da je gos'n majstor u koga se kleo, priučeni šporetar ;)

Srećno sa motorom. Kad rešiš da ga prodaješ, javi cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

I konačno, nakon 9 meseci, sam rešio problem. Problem je bio, kao što sam pretpostavio, regler.... Stavio sam japanski regler, original, i sad radi ekstra... Ostao je samo jos jedan problem da se resi, ugasi se kad mu naglo dam gas do kraja... Potrosnja ide iznad 10l ali svi kazu to je normalno za taj motor. Ako neko ima nesto da doda, slobodno, zanima me potrosnja drugih hard enduro motora. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Po kakvom terenu ga vozis?

Evo Nidža016 tera njegov DRZ po bas teskom terenu, pa je on merodavan sto se tice potrosnje. Ali mi 10 litara zvuci bas previse za DRZa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Teško je uopšte odrediti potrošnju hard enduro motora jer u hardu ponekad možeš da izduvaš pola rezervoara u 5km. 

Makam ili bar šumski putevi su merodavniji za tako nešto, kod mene je to oko 6-7L na 100km šumskih puteva, bez zaglavljivanja i potočarenja. Karb nije diran nikada na motoru, kako je podesila fabrika, tako je i dan danas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Vozim ga uglavnom po klasičnim poljskim putevima... Nisam još tačno izmerio potrošnju, već ovako odokativno, ali sigurno je da ide preko 10l. Mogu da smanjim smešu, ali je onda po pitanju performansi smešan, što je i logično. Drug ima DR 350, on kaže da je njemu potrošnja iznad 10l oduvek. Odradio sam I reparaciju karba, sve dizne zamenjene... Ali kako god, voziću ovako pa šta bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Rezervoar ti je 10L. Tako da ako ga izduvaš ispod 100km onda je to to. Ja nemam km sat ali merim GPS-om pa možeš i tako. Rezerva ti je na oko 2,5L.

Kod mene i pri ovakvoj vožnji ne prelazi gore navedenu litražu.



Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Ni ja nemam km sat, moram da pribegavam nekim alternativnim resenjima, merim predjeno rastojanje nakon voznje, udjem na geosrbiju I izmerim predjen put...Ali dobro, to je jedan od načina... baš ima da izmerim za vikend.... A što se tiče gušenja prilikom naglog gasa do kraja? Možda veća dizna, falš vazduh? Zna li neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ako se guši kad kreneš na vožnju, dok je još uvek hladan, to je normalna pojava, meni je svaki 4t to radio neki čak i posle sat vremena vožnje. Tek kad dobro zagreje onda nema problema. Ali mora da prestane.
Ako kod tebe nikako ne prestaje, opet mislim da je nešto oko karba. Kad je falš, onda je motor u visokim obrtajima stalno.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Boljevac
  • Motocikl: Suzuki DR 350

Drug ima S model i kako god da ga vozi ne prelazi 5,5 L na off-u a na asfaltu trosi oko 4l

 

E je malo jaci ali ne bi trebalo da prelazi 7l. 

Mislim da je 10l bas mnogo. 

 

Ja imam Dr 350 i trosi 7l a i on bi trebao da trosi oko 5l 

Za oba motora je 10l previse

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moj S model troši oko 5,5 na offu, kako god da sam ga vozio nikad nije prebacio 6. Vozim se sa drugom koji ima dr350, ista nam je potrosnja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Boljevac
  • Motocikl: Suzuki DR 350
6 hours ago, aca-pn said:

Moj S model troši oko 5,5 na offu, kako god da sam ga vozio nikad nije prebacio 6. Vozim se sa drugom koji ima dr350, ista nam je potrosnja. 

Pre nego sto mi je majstor cackao nesto oko karburatora i moj je otprilike tako trosio. Jel znas Aco nekog u PN ko bi mogo da mi nasteluje i reparira karburator ako bude trebalo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Ma ja sam rešio problem DRZ-a. Skockao sam ga u svakom pogledu, sredjivao sam ga za sebe. Sad radi kao sat. Trosi normalno, do 7 litara u off-u, 5 po asfaltu. Imam ga već godinu I po dana I kako vreme prolazi sve se manje vozim, nekako nemam vise volju kao pre, mozda cu bas zbog toga da ga prodam u buducnosti. Ali drz da proda covek stvarno je velika steta. Bolji motor nisam mogo da ubodem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 41 minuta, thetwister je napisao:

Pre nego sto mi je majstor cackao nesto oko karburatora i moj je otprilike tako trosio. Jel znas Aco nekog u PN ko bi mogo da mi nasteluje i reparira karburator ako bude trebalo? 

Nikog za preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Boljevac
  • Motocikl: Suzuki DR 350
22 minutes ago, GhostRider69 said:

Ma ja sam rešio problem DRZ-a. Skockao sam ga u svakom pogledu, sredjivao sam ga za sebe. Sad radi kao sat. Trosi normalno, do 7 litara u off-u, 5 po asfaltu. Imam ga već godinu I po dana I kako vreme prolazi sve se manje vozim, nekako nemam vise volju kao pre, mozda cu bas zbog toga da ga prodam u buducnosti. Ali drz da proda covek stvarno je velika steta. Bolji motor nisam mogo da ubodem. 

Kako bre nemas volju a imas takvu igracku? :) Steta sto E ne moze da se registruje vise :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
I konačno, nakon 9 meseci, sam rešio problem. Problem je bio, kao što sam pretpostavio, regler.... Stavio sam japanski regler, original, i sad radi ekstra... Ostao je samo jos jedan problem da se resi, ugasi se kad mu naglo dam gas do kraja... Potrosnja ide iznad 10l ali svi kazu to je normalno za taj motor. Ako neko ima nesto da doda, slobodno, zanima me potrosnja drugih hard enduro motora. Pozz.
Koje veze ima regler sa crnim svecicama?? Uzrok crnih svecica moze biti,prebogata smesa(vise goriva od vazduha),losa kompresija,prljav filter vazduha, pretegnuta sajla sauha(kod mene je to bio problem,svecice crne ko da si ih uvaljao u cunak od sporeta smederevca) ..nakon popustanja sajle sauga evo kako svecice izgledaju nakon predjenih 2.000km..slika pre i posle ...Sto se tice majstora za kaburatore imate samo 2 MAJSTORA ..majstor Bokilic iz Nove Pazove i "Unuce" iz Velike Plane.26133cc56fa44a8e26749e1fe9ed9847.jpg1ab0d8cef67c5776297853eff4cb0d46.jpg

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja