Jump to content

Moto Zajednica

Velika potrosnja i crne svecice

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Pozdrav. Moze li mi neko pomoci, bio bih mu zahvalan. U pitanju je Suzuki Drz 400e, Keihin FCR 39, i ngkcr9e. Uradjena je generalna, nastelovani ventili, nova svecica. Od tada sam presao 1400km. Znaci motor je razradjen, ali nema punu snagu, kao da ga gusi visak goriva. Problem su konstantno crne svecice, kako god da podesim iglicu sibera. Podigao sam je za 3 polja, ostalo je jos samo jedno polje iznad. Potrosnja jedva da se menja, trenutna potrosnja je 8 - 8.5l (normalna je 6-7). Zamenio sam i air filter i isao je mnogo bolje i brze. Ler gas je dobar. Planirao sam da stavim cr8e zbog vece toplotne vrednosti, da bi sagorela svu cadj sa nje, koja hoce da zeza na hladnom vremenu kad je motor nezagrejan. Ali dzabe mi to i svecica odgovarajuce boje ako motor mnogo trosi. Kad budem u prilici stavicu na prvu poziciju iglicu ali sumnjam da ce se normalizovati. Mozda da probam sa reparacijom karba? Hvala svima unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Svakako treba da pogledas karburator.Iglicu spusti maksimalno pa onda probaj i vidi hoce li biti nesto bolje..Nikako je ne podizes,poenta je da bude maksimalno spustena i onda treba manje da trosi.

 

E sad bitan je nivo goriva u samom karburatoru kao i to da karburator bude cist i detaljno opran.

 

Ako nije ciscen karburator onda to prvo odradi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Tako je,prsten-osigurac ide maskimalno gore.sigurno ima neki problem cim trosi puno.Probaj prvo to sa iglom i ciscenjem ili kod nekod majstora ako hoces pa ako nista ne upali onda neka reparacija,tipa zamena dizni,zamena siber igle i jos nekih stvarcica..

Ne sumnjam u tebe,nemoj pogresno da me shvatis ali sa druge strane nije lose da jos neko pogleda ko se razume :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs
2 hours ago, GhostRider69 said:

Pozdrav. Moze li mi neko pomoci, bio bih mu zahvalan. U pitanju je Suzuki Drz 400e, Keihin FCR 39, i ngkcr9e. Uradjena je generalna, nastelovani ventili, nova svecica. Od tada sam presao 1400km. Znaci motor je razradjen, ali nema punu snagu, kao da ga gusi visak goriva. Problem su konstantno crne svecice, kako god da podesim iglicu sibera. Podigao sam je za 3 polja, ostalo je jos samo jedno polje iznad. Potrosnja jedva da se menja, trenutna potrosnja je 8 - 8.5l (normalna je 6-7). Zamenio sam i air filter i isao je mnogo bolje i brze. Ler gas je dobar. Planirao sam da stavim cr8e zbog vece toplotne vrednosti, da bi sagorela svu cadj sa nje, koja hoce da zeza na hladnom vremenu kad je motor nezagrejan. Ali dzabe mi to i svecica odgovarajuce boje ako motor mnogo trosi. Kad budem u prilici stavicu na prvu poziciju iglicu ali sumnjam da ce se normalizovati. Mozda da probam sa reparacijom karba? Hvala svima unapred. 

Dali ste proverili dali vam je razvodni mehanizam mozda nije tamo de treba da bude,zub napred,zub nazad...Mozda u tom grmu lezi zec...Posto kazesh da nema punu snagu.Ako ne puni obrtaje moze biti da nije u tajmingu...Karburatora niste dirali valjda iglicu a prije remonta je valjda ishao bolje...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Ima lep odziv na gas, ide brzo, ali fali mu malo pa da bude kao pre generalne. Mozda treba jos malo da se razradi. Ja mislim da je problem u karburatoru, probacu sta mogu pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

1400km je sasvim dovoljno razradjivanje.On bi trebao odmah da ide u obrtaje samo nije pozeljno.Ako ti je jachi na nizih obrtaja a ne puni obrtaje,pogresan je tajming...Napravili ste sto bi varijabilna bregasta automatski podeshava tajming...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A kako je isao i trosio pre generalne? Ako je tada situacija bila normalna, nije do karburatora, vec do onog dela masine koji se u medjuvremenu radio/menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Problem nisam rešio. Iglicu sam spustio max, trošio je baš malo, ali je išao baš baš sporo. Vratio sam iglicu na drugu poziciju. Potrošnja je valjda normalna, 6-7l. Svećica nije toliko loša, ali nije ni najbolja. Malo je siva. Sad mi boja svećice nije glavni prioritet, bitno je da me motor zadovolji po pitanju brzine... Motor je pre moje kupovine isao kako treba da ide. A sad, 1500km nakon generalne (hilzovan cilindar, nov klip i karike) ne zadovoljava moje potrebe. Nemam brzinometar ali čini mi se da u petoj pod punim gasom ne prelazi 100. Isto i ubrzanje nije najbolje. Ponaša se kao da ima 38ks, a ne 50 kao što bi trebalo. Ako podignem iglicu možda će ići brže, ali će više trošiti, to mi nikako ne odgovara. Glavna dizna je 165. Nisam siguran da li je to odgovarajuća veličina. Karb sam danas čistio ali ništa se ne menja. Air filter kad sam mu oprao osetio sam da ima malo veću snagu. Kad bih uspeo da nađem set za reparaciju karburatora, to bi možda i rešilo problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Voziću ga ovako pa kako bude. Vozim 70% off road, 30% on road. Hvala vam na pomoći, ako neko ima nešto da doda, ili ima ideju do čega je, neka napiše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Juče u vožnji mi je puklo nešto u zadnjem točku. Sišao sam sa motora, pogledao, i imao šta da vidim. Veliki luft u zadnjem točku, i zveckanje... Bio sam siguran da su crkli lageri. Dođem kući, stavim motor na štender, zavrtim zadnji točak rukom on jedva napravi jedan krug....Skinem točak, bacim oko, i imam šta da vidim. Užas... Naručio sam lagere za neki dan nameštam. I prednji točak mi je sumnjiv ali njega neću još da diram.

IMG_20181028_132415.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Ovo za loš tajming bregaste može da bude... Ali mi nije jasno kako to može da bude problem kada je majstor generalno sredio motor, naštelovao ventile, itd... Motor je pre popravke išao baš brzo, i kada je menjan klip i karike majstor mi je rekao da je bregasta polepila i da će se to ispolirati. Čudi me to da mi na papiru - šta je sve urađeno motoru ne piše da je polirao bregastu. Možda je ostala tako? Ne bih baš rekao da je to u pitanju. A i kada je loš tajming motora on teško pali, gasi se u leru, izlazi dim iz auspuha... Kod mene je sve skroz normalno. Stvarno mi nije jasno do čega je ovaj gubitak snage i brzine. Ne odgovara mi uopšte u ovakvom stanju. Probaću još 500km (do 2000) pa ako se do tad ne normalizuje onda stvarno ne znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Onda vozi to kod ozbiljnog majstora jer je taj sto posto nešto debelo zajebao... Ima milion stvari koje je mogao sa zajebe. Ako ništa drugo bar ćeš znati koga da ne preporučiš Ako odustaneš i rešiš da ga prodaješ, javi

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Razmotricu situaciju do kraja godine, ako ostane ovako, videcu da motor odvezem kod nekog drugog majstora. Zamenicu sad lagere u oba tocka, ulje i filter, pa kako bude... Gledam da sve sto mogu sam da popravim popravim. Inace ne planiram da prodajem drz-a, hocu da ga dovedem u perfektno stanje.. Cuo sam sve najbolje o njemu i pristaje mi u potpunosti, a ako se predomislim javljam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Zamenjeni lageri u oba točka, lakše se diže na zadnji i dobio sam oko 3ks što je odlično. Stavljam topliju svećicu za neki dan pa ćemo videti, ova je crna kako god da podesim karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Preštelovani ventili i pretresen karburator, sad ide kako treba da ide, i potrosnja je cini mi se okej. Garez u auspuhu je bila i pre popravke, i dalje je, ne znam zasto. Boja svecice je solidna. Ali i dalje nisam resio problem seckanja gasa (sa upaljenim svetlom ide a sa ugasenim secka)(o ovome sam pricao u prethodnom postu), majstor je zamenio bobinu ali isto zeza. Merio je punjenje, sa ugasenim svetlom je 14.50V a kad se upali skoči preko 15. Pored ovoga ima jos jedan problemcic a to je kad mu dam od jednom gas do kraja ugusi se i ugasi. Ovo seckanje nekad bude nekad ne, prekjuce je isao lepo sve ok a juce zezao. Necu vise da se bavim ovim problemom, izgleda da mi je majstor ponovo neophodan, ali neko ko ce znati da resi ovaj problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

To je delimicno popravilo situaciju. Isao je malo bolje. Kupio sam i set za reparaciju karba, nastelovao i to, ali i dalje isto (svecice i dalje crne, iglica max spustena). To jest ispada da je jos gore. Nagoreo mi neki osigurac iznad akumulatora pa se sad gasi nakon 5 sekundi, licno sam video kako je zadimio malo, svetlo hoce da zatreperi i gas i dalje nenormalno secka. Sve pare sam potrosio na njega, i na popravke. Mogao sam auto da kupim i to kakav. Stvarno me prati losa sreca..... Sad stoji u garazi, rasklopljen, kupi prasinu..... Nemam vise zivaca. Cim ga popravim verovatno ga prodajem. Inace sumnjam na regler ili na taj osigurac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja