Jump to content

Moto Zajednica

~ KoRjeNJe ~ tRi gORe ~

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

20.09.2018 ~ KoRjeNJe ~ tRi gORe ~  BjelASicA 

 

Kolašin, Crna Gora, al’ magla londonska i vlažnih 9°C, rosa po motorima...

 

cS5cg5f3RuHclEHRVEUa7lfsho_ySoT6WrROvB64

 

PhZUKj8xu3GNsXV-vYOVNXC5d8bCYEWGT1lSuD5D

 

Zašto nas vlasnici apartmana vole?  Prosto je: slećemo kasno uveče, potrošimo bojler tople vode, odspavamo  i palimo dalje.

Koštamo ih čistu posteljinu i nešto struje… Pa kako ne bi bio ‘’bikers friendly’’  :rolleyes: 

 

 

pGLmC3tbD58PYyV9xAhEs3aI5B_50FKkpAqD6zB0

 

Napuštamo apartmane prateći miris kafe po Kolašinu.

Na gradskom trgu, u jednom od kafea hvatamo prvo Sunce, ispijamo prvu kafu. I drugu…

Nije žurba, jutarnje društvo nam prave i kolege iz asfaltnog odeljenja na putu ka jadranskoj obali.

Dosta gušterisanja braćo po kvačilu, suv drum… :zdravo:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Napuštamo Kolašin i prolazimo kroz niz gradilišta na putu ka katunu Vranjak, koji je naslonjen na samu ski stazu.

Radi se u ovom delu Crne Gore pun gas, novi put ka ski centru, tunel kroz Bjelasicu koji će spojiti Kolašin i Berane…

Mašinerija, radnici i upozorenja na svakom koraku. Od katuna Vranjak na dalje stvari postaju mirnije i počinje ono zbog čega smo tu…

Fotoaparat prijavljuje ‘’full memory card’’ pa ovaj dan beležim objektivom na telefonu, izvinjenje unapred…

 

-z6aMN-ztrtAxsh7R_1FeFIC40Kmj6NXXSD8sBHb

 

JeOYhg5yF65KVKoF0r5mewnM64XH5HlNYuR0nrit

 

GpefL-sevYRH-bIbyqE1LZrKjsDXbHIunvQOT2OY

 

Zekova glava 2117mnv

z_utUlcoqhUWlm7h5hpQRrhzQzVbhv1onRxjtN4X

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Hteli smo da vidimo i Ursulovačko jezero, ali nam nije bilo pristupačno. Kasnijom pretragom shvatam da se nalazi iza ovog vrha na sredini fotografije. Ova bara na kartama je označena kao Blatina...

PwFvO1pI6j8C2XT6IweqQoUoP7DJ-Bd5mXDADjPj

 

Borovnice, svuda oko nas...

pM29170FC0sEWxZKIwbGOZcbfK6C6FoGF4rp_n2D

 

Nastavljamo dalje preko Bjelasice ka Biogradskoj gori...

YwuCRVNG0T_EibFhAhyAKWkt5-KykGGfs9U2ESbW

 

bwmkO_99_KSEIN8j34cyZmlG5ZIt7rYSK39VIEQL

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Svatovsko groblje, mesto koje za Lokicu i mene ima posebno mesto u sećanju iz pređašnjih vožnji.

 

7jx3u0MvHK3oaek0uUJB8RtyPYJHn6oCZjJhOPZr

 

U junu 2013 godine, smo se popeli ovde sa Biogradskog jezera. Vozili smo još neko vreme prema Zekovoj glavi, ali se zbog snežnih smetova nije moglo proći ka Kolašinu.  Snežni zid... Rešeni da se ne vraćamo na Biogradsko jezero, spustismo se niz Svatovsko groblje i izbismo nekako na Šiško jezero (1660mnv) 

Bilo je, da skromno nazovem, filigranski... :hej:  

 

15.06.2013 - Biogradska Gora - Bjelasica - Komovi (link)

 

ZWIpR1RtOA9HQ7KbpYxcQGBiCiqKFXvlCrEQNesO

 

Lokica se priseća kuda smo se spuštali...

N49ZUs2Vmg-57uUOA8FoB_Q7-uNvItPddWg3ZiQA

 

Iza ovog ''zuba'' u sredini fotografije, nalazi se Šiško jezero

j0ZDNfeRxu9ln8EEyCX3tU9dy3MfFHfyPkn7lQzU

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Nakon Biogradskog jezera, odlazimo do Mojkovca na ručak i pauzu.

Odavde do kuće nam sledi asfalt, pa da razbijemo asfaltnu monotoniju, biramo da od Mojkovca vozimo putem koji kroz kanjon Tare vodi do Đurđevića Tare, i dalje već poznatom džadom ka Jabuci.

 

Vv-nbAGFSEvb0EZBCb5A4_lUUYg4L2-KE50Ty7hS

 

Zn4eqB0NOZyIQqKZqoZ8kHOhT9A2D9d71xP8URIo

 

uEQ80Tm6srmZumk3hQePLhx6oIFmVJ7nbr1CTIca

 

Put od Mojkovca do Đurđevića Tare je san svakog motocikliste.

Odličan asfalt, krivina na krivinu, kanjonom jedne od najlepših reka Balkana. 

Topili smo nove gume sa zadovoljstvom, jer kad si na ovakvom asfaltu šta drugo možeš...?  :stabre:

 

Gaaasssss... :moto3: :lol:

 

Kad staneš, ne pipaš gumu jer... :ooo:

 

Iik57RhEPkajK5etP7AweFjtv3Do_PRMIcStd9Pz

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Molim da mi ne zamerite, citiraću sam sebe sa početka ove priče: ''Vratismo se iz KoRjeNJa, Crna Gora kao i uvek zahtevna, sve što je bilo na pola, sad je na kraju... :hej:''

 

Povratak sa neke vožnje, po već ustaljenom dijagramu dešavanja, na momente inspirativan, ponekad dosadan, dok se ne spustimo na zemlju i ne opustimo vožnju. Naučih vremenom da je takva uprosečena, defanzina vožnja pravi izbor za nekoga ko je jahao 3-4 dana po čukama i planinama. Sigurica za stići kući u komadu, zdravi i pravi. Ukupna razlika u odnosu na agresivni stil, gde god da smo u okruženju, ne može da vremenski pređe pola sata. 

Kad smo konačno sveli adrenalin u normalne tokove, put kući je zaličio na taj smišljeni defanzivni transport kući. Nakon Prijepolja smo već debelo u sumraku, Borova glava mrak, Zlatibor prelazimo po mrklom mraku igrajući se sa prekidačem dugog svetla i levog migavca. Sledi Užice, kratka pauza da se Boka javi Mari, mi da se javimo deci. 

Nastavljamo do Sevojna i semafor na putu najavljuje radove...

Nakon kratke pauze pali se zeleno svetlo, krećemo i ....

Kraljica ostaje bez gasa , a posle nekog vremena i bez zvuka. :stabre: 

 

Ispadamo iz kolone u traku sa radovima, Boka prolazi pored nas ne sluteći ništa, i odlazi napred.

Verglam, anlaser okreće punom snagom, Kraljica ne daje glasa od sebe...

Znam odmah da je najverovatnije benzinska pumpa, jer imam goriva, ali 'ajde da pogledam šta je koliko mogu u mraku pod svetlom mobilnog telefona. Vraća se Boka, u međuvremenu je video da nas nema u retrovizoru.

 

Sumiramo simptome, Boka poziva telefonom drugara mehaničara, i po savetu nalazimo način da stvorimo pritisak u rezervoaru i na taj način naguramo gorivo u karburatore. Ako upali, to je siguran znak da je pumpa otkazala.

 

Rečeno, učinjeno...

Kresnu Kraljica na pogled... :dobar:

Znamo za foru, Kraljica radi bez pumpe ako je u rezervoar natankano više od polovine zapremine. Bokova Tenera puna, hmm treba nam kanta, hmm i crevo nam treba... :zvizduk:

Nema odlaganja i češanja po glavi, odlazim da obilazim kuće po magistrali i tražim pomoć.

U neko doba pored nas prolazi dečak, po imenu Ivan, zaljubljen je u motore, staje da ponudi pomoć, Boka i Lokica mu objašnjavaju šta nam treba, dok ja pokušavam da sačuvam živu glavu bežeći od seoskih džukela po dvorištima... :cackanje: :lol:

 

Posle nekog vremena stiže dobri Ivan na ''četrnaestici'' sa sve duksom sa omiljenim nam brojem ''93'' i kantom za gorivo.

U tom' stiže kolima i čovek ispred čije kuće smo stali, donosi nam crevo...

 

Pogledah gore i zahvalih se... :ljubav:

 

jvt6QQDILLmqe5Hat4o-Pa8p-SNsNATaAptXk0wm

 

Naš anđeo Ivan...

7jWvPm1cdEsAr8Aacgl2YDRTEHCFQzuo9UEDUvL_

 

U Teneru staje između 20 i 50 litara, ne znamo tačno, al' zato troši k'o upaljač, između 1,5l i 2,3 l na 200km... :hej: :lol:

zO7_BTmw4GVQW2-Sc0_YvIsMqP4YLyD4J3Wwbwoq

 

Ivane sine, ako nekada vidiš ovo pisanije, molim Te, javi se...

Hvala Ti još jednom!

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Vratismo se oko kilometar unazad prema Užicu, na osvetljeni parking benzinske pumpe.

Isključismo Kraljici benzinsku pumpu iz toka, prespojismo creva direkt na karburator. Šapuće Kraljica...

Obzirom da je mrkli mrak, i da nas kući očekuju uveliko, nakon tankovanja i pakovanja alata, pozdravismo se sa Bokom uz dogovor da se u Požegi ne zaustavljamo.

E sad, taj osećaj kad se pozdravljamo posle ovakva tri dana neću opisivati, a ni pokušavati. 

Razvodnio bih sve...

 

Boko, prijatelju, hvala Ti do neba na ova tri divna dana! Nadamo se da je i Tebi bilo dobro kao i nama, iskreno verujemo da će nas buduće vreme ponovo poslati zajedno na istu stranu.

 

Do petlje u Požegi vozimo zajedno, kratak pozdrav sirenama i tu se naše trodnevno druženje završilo... :zdravo:

Boka ka Čačku, mi ka Valjevu...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

U istom tempu nastavljamo put kući, bez problema prolazimo požešku kotlinu (Lokici omiljenu, zbog hladnoće i magle :rolleyes:), prolazimo Kosjerić, penjemo na Divčibare i kreće  spust niz serpentine ka Podbukovima.

Kraljica šapuće, ali posle par krivina, počinju noge da joj klecaju...

Šta je sad jbt...?

Zadnji točak se čudno ponaša, malo blokira, pa ide normalno, pa opet isto... :stabre:

Stanemo sa strane, Lokica potpali mobilnu lampu, i imam šta da vidim...

Na osovini zadnjeg točka je prilikom ručnog pomeranja točka vidljiv luft između osovine i točka.

Jedan od ležajeva zadnjeg točka je napustio vozilo. :hej:

Aaaa tooo, pa što ne kažeš Kraljice odmah... :rolleyes:

U tom momentu smo oboje bili iskreno zahvalni što nam se sve ovo dešava tu ispred kuće, a ne na Sinajevini, Zabojskom jezeru, Bjelasici...

Veče toplo, liči na letnje, nas dvoje više nego raspoloženi, opalili po zezanju i smehu... :bacikosku:

 

Pogledah gore i zahvalih se... :ljubav:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Vožnju nastavljamo sa opreznih 30-ak km/h zbog mogućeg blokiranja zadnjeg točka.

Ako treba da otresemo, neka bude podnošljivije... :oda2:

I tako lagano, vozimo se penzionerski kroz kanjon Gradca oko 23:30h uveče, po mrklom mraku, očekujući da vidimo prva svetla grada...

Ali...

Kraljica počinje da peva nepoznatim notama, mene neodoljivo podsećajući na prigušeni zvuk kompresora... :rolleyes: 

''Ajde sestro slatka, šta ti je sad došlo da se joguniš ispred kuće?''

Zaustavismo se, motor u mestu i dalje radi, ali i nepoznati zvuk je još uvek tu... :stabre:

Obiđem oko motora, pokušam da lociram zvuk, i....

 

Jbt, benzinska pumpa ponovo proradila, ali radi na suvo, nema benzina jer je isključena iz toka goriva.

Komedija čitava, potpali Lokica mobilnu lampu, ja do'vatim odvijač, da ne kažem šrafciger, otvorim deklo pumpe i vidim da je korozija pojela papučicu na jednom kablu, pa je pumpa, koja je inače zdrava, zbog nestanka struje prestala da fercera.

E sad, usled vibracija došlo je i do ponovnog kontakta kablova, pa je pumpa ''proradila''

Kako sam se slatko smejao... :bacikosku:

 

Razdvojih kablove na sigurno rastojanje i u istom tempu dođosmo kući.... :moto1:

''Dobro veče...''

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Na posletku...

 

Hvala svima koji ste ispratili ovo pisanije, sačinjeno je da se ova, nama prelepa uspomena zabeleži dok su sećanja još sveža. Izvinjavam se za broj fotografija, to je nešto što jako volimo, ne zamerite...

 

Suv drum, svako dobro!

 

funoxpoYG-L_YjFC6bh7Cem78awZpRuDewUReiYV

 

                         ~Libero~                                                 ~Lokica~                                                           ~Boka~

 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Svaka cast Dejane,po opisu bih rekao da je sve bilo tu,strasni predeli,strasno drustvo,strasni motori...pa cak i zezancija sa kraljicom na kraju taman da zacini avanturu. Svaka cast

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja