Jump to content

Moto Zajednica

~ KoRjeNJe ~ tRi gORe ~

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

21. je godina Kraljici, sad može na pivo i u Amerikama… :ljubav:

Sudbina joj je namenila da iz Švajcarije dođe na Balkan i na volšeban način, posle tri meseca pregovaranja i ’’pregovaranja’’, odustajanja, laganja i ’’otimanja’’ završi u mojoj garaži pre, pa evo, teče već sedma godina...

Milan Đokić @Freemi je svedok, on je doter’o… Khmm, šta doter'o, doleteo s njom... :africa:

Vratismo se iz KoRjeNJa, Crna Gora kao i uvek zahtevna, sve što je bilo na pola, sad je na kraju... :hej:

Kraljica je trenutno na bolovanju, bolje da kažem na pauzi, dok iščekujemo zajedno da pristigne nešto poručenih delova, lanac i lančanici, ležajevi točkova, kormana, filter vazduha, nekih sitnica... U međuvremenu se timarimo, vidajući bore i ožiljke koje je napravila velika želja za vožnjom, nedostatak vremena, i njena neverovatna sposobnost da sve prećuti i stojički podnese sve što bih od nje tražio.

A, tražio sam…

 

JSJCPsfhA-GZJ4Q_TaXXL94yKdoUa3jqeeWt1l_b

 

dQIM_-cfxwzINY2jcIXFOXnyUk0W-u04pq17maVE

 

oHr0RIuXz8cjaeDLjUHDPE1X7qJ3WCQSJFlg-64T

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Negde oko 10. septembra, zove Bobica...

 

S vremena na vreme se inače čujemo, uobičajeni večernji brifing uz ’’domaću’’.

Bobica u Čačku, ja u Valjevu: ’’Živeo mi brate moj…’’ :cirka1:

 

‘’’Nego, pričali smo za ovaj sad vikend, za Jelovu goru, doći će i Sale Fruškogorac… Znači Kaldžo, Vukašin, Sale, ti i ja…?’’

 

’’Boko, huh jbte, nisam siguran da ću moći. Obećao sam Lokici da idemo da se proluftiramo sledeće nedelje par dana, već sam se najavio u firmi za odmor. Crna Gora verovatno, ‘ajde videću, ali sve mi kaže da se preskačem…’’

 

Neprijatno mi da Bobici kažem da ne mogu, jbg…. Širina koju Boka pokazuje i nesebično daje u druženju je zarazna i izaziva neprijatnost kada dođeš u situaciju da nešto odbiješ. Imaš utisak da to kod njega ne postoji.

’’Izvukoh’’ se sa te vožnje na pomalo nemušt način, ali Boka je i to razumeo. U nedelju uveče gledam nešto fotki postavljenih na Fb i uživam u predelima koje nisam obišao, jbg. Uobičajeno, čujem se i sa Bokom, u razgovoru mu nudim da se otkotrljamo zajedno do CG na par dana.

’’Našim’’ putevima, hehehe… :aha:

Reče Bobica: ’’Pa, ja ne smem da vas pustim sami da idete, dalek je put... Kad krećemo?’’ :lol:

 

Posle sumiranja ideja i želja, ostala je ona, da svakako idemo preko Durmitora, Sinjajevine i Bjelasice, da krećemo u utorak, ko svi normalni ljudi, hehehe… :hej:

 

’’Kojim redosledom? Pa videćemo, manje bitno...’’

 

Bobica je inače živa enciklopedija off road staza i bogaza kojekuda po Balkanu, i sa njim je doživljaj zalutati… :)

 

’’Pošaljite poruku sa Rudnika, ja stavljam kafu i čeka vas skuvana u Čačku. Pijemo kafu i paljba…’’

’’Dogovoreno, otvorićemo se za taj sms… ’’ :lol:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

18.09.2018 ~ KoRjeNJe ~ tRi gORe ~  duRmiT-O-ring

 

Kao sva deca pred ekskurziju, ustadosmo oko 5:30h, jer ‘’jutro bez presije vodi dan do perfekcije...’’ :kafa:

 

Zadovoljismo lagano sve naše jutarnje rituale i odosmo u garažu.  Dok Kraljica melodično zgreva svoje sklopove, natovarismo tank torbu i kofer, koji btw ne ljubimo previše. Ovaj put smo dogovorili da ne nosimo bisage a spakujemo sve potrebno za tri dana u top case, što smo i učinili. I to bez problema… Nas dvoje, jedno žensko i jedno muško… Stade sve... :hej:

(Vazda sam se pitao šta vukljaju po gradu, u onolikim alu kutijetinama, ona troslovna dostavna vozila… :oda2: )

 

08:00h – Pozdrav sa Rudnika

 

FdlzzMCfsSvkqA9HQbQT8_72_yzMRIs5s0EEfDqC

 

Skuv’o Boko kafu, kratko se dogovaramo i odosmo, preko brda…

 

z7w-y28Kh06eHH_8diSID7LHH0sm5YD4N70X0UaX

 

… ka Guči, nekim bokovim prečkama koje to više nisu… :lol:

 

naRe68z8oFWcg239VAid8mgcGWJUaT-9b3CfEaNV

 

I sličnim džadama…

 

4rvDFfTKbOLgx65ecVGhplScZN3XjwB4wC1DyAGZ

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

JVKD0XEBvB9KKpqSCdAmIr_nU3cb0BDW695oajJK

 

…dođosmo do Sirogojna.

 

jY77YB5u4_DgNcVvVKrbaf9GFVe2O6lMRAFJBa5-

 

Kratka pauza, nešto malo hrane koja će nam održati energiju.

Vremenom smo naučili da nas pauze duže od petnaestak minuta izbace iz ’’letećeg’’ moda i  da realno postoji ponovna faza vraćanja u sedlo. Obzirom da smo tek krenuli, nismo sebi dozvolili taj luksuz.

Teraaaj... :moto3:

 

Bobica se potrudio da put do Crne Gore učini što zanimljivijim.

Svraćamo do vodopada u Gostilju… (link)

 

EL8q79OUs7MME8TcSNfSkQN1AQQXqm9dSg7KJVO_

 

Td4eIDoO_dzpmrrN_3rGAKvHxyrtuH_txW4qc6F4

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Dečja uzbuđenost nas ne napušta. Ostavljamo Gostilje, odosmo prema Zlatarskom jezeru…

 

FxMSH6q2qWQO7bQzAErAatoP8-78zWY4UMVFJB_2

 

XaPIzryQkZV6eMiRnMebPmByuCYyKGQwxB8sPgiN

 

Svraćamo u restoran ’’Pećinar’’ u Ljubišu (link)

Nije ni Donji Ljubiš, nije ni Gornji Ljubiš, kaže se samo: Ljubiš :lol:

 

nakvvWSnUKsniup6HujRgt0KCLX1EhF3ZFNPJRhT

 

Oduševljeni ambijentom, ovde pauziramo uz tradicionalnu domaću kafu sa ratlukom i kiselom, nema espresso…

Mi ovde nismo jeli, ali moram reći, da ono što smo videli na stolovima oko nas izgleda obećavajuće, a po gostima bih rekao da uživaju u hrani.

Fotografije ovog prelepog mesta, u pokušaju da dočaram atmosferu… 

 

UjCE6hD2OOCszTYnD4CYl2VTH5YorcaH_8AvDPer

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

0i4JrlRYzCwO7BzCaITGBxq1nmlvae7n6rZhDMlq

 

PQFyBLEG1PDDQTDu55tDfVUtbb4WlODffoFUasaZ

 

Pređosmo branu u Kokinom Brodu, i dalje sledi klasika ka Crnoj Gori: novim asfaltom se izigrasmo do Nove Varoši, tankujemo u Prijepolju, penjemo se na Jabuku, i evo nas ’’preko grane’’ (moš’ misliti… :lol:)

 

z0RwmuRLFuDhkoircwlOgis9cCr68WW9wJck2Sqf

 

Da se zabeležimo…

 

pguNfISZX07Mq8CHG01bQdbekhuIJlVHsGT1H-H-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Spuštamo se na most na Đurđevića Tari…

 

GnhWFqArEmvib7yUMuqjCsvrBsHNGXtEMBpXJ5rU

 

2wz4huxiM6CBSKKNCZb4Ociun6NJlA8hStW5x6J2

 

ECvLvhIV6v0qGG5y4og0GMrahQys5WGQDNcNn7A7

 

Ne zadržavamo se previše, kratka pauza i žurno trčimo ka Durmitoru, svih planina direktoru… :hej: :lol:

 

jGt9ICQriZQwFSfd0-doIqPehKjQmUwug0-K2l0T

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Uvek isto, svaki put se naježim ovom prvom kadru Durmitora.

 

wkp7LQY3YGBxdql5eLky16BcLOhZDYhkzwPLgTNJ

 

B40umImR5oMWG2O9ZqsIlGJUoVStzQnJhLatlqxz

 

Obzirom da smo od jutros u sedlu, i da smo ušli u drugi deo dana, kasno nam je za neki van-asfaltni eksperiment.

Lokica predlaže, da obiđemo duRmiT-O-ring, kako mu interno tepamo. Durmitorski prsten je dužine oko 80 km, počinje i završava u Žabljaku. Poslednji put smo ga obišli 2011 god, kada je put od Male Crne Gore, spust kroz kanjon Sušice, Nedajna i Trse bio u kamenu i makadamu. Asfalta ni u najavi, a takođe i bez signala mobilne telefonije. Čitao sam da je sada sve asfaltirano, na našu veliku žalost, pa ‘ajde da proverimo kako to izgleda sedam godina kasnije…

 

Mali podsetnik: DuRmiT -O- RiNg - 25.09. - 26.09.2011 (link)

 

r9j8mI-Ggiz8ZjA6J2_7AIn70UgxIY2tzYUdCDT9

 

NwlJpQpPXAiMGuZGd4P62NuZWetYqmZRt5QXF9_0

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja