Jump to content

Moto Zajednica

Vasa iskustva sa Cagiva Mito 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič

Nakon dugog razmisljanja, odlucih da uzmem ovu Cagivu posto polazem za A2 pa da mi ovo bude prvi motor dok ne polozim za A. Zanimaju me Vasa iskustva sa ovim motorom, da li je iko ikada budzio ovakav motor, na sta treba paziti pri kupovini ovog motora i te sitne gluposti. Cena motora jeste mala, ali, kako kaze ona nasa, koliko para, toliko i muzike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Nisam je nikad posedovao..

Ali dok sam bio u tom periodu 125ca,vozio sam nsr 125 i bio zadovoljan sa njom.

 

Mito je u toj klasi trkalica 125,bila najzesca,ali i prilicno kvarljiva...

Sve 2t trkalice su mekane ali taj mito je uvek bio sa nekim bubicama. Pricam iz drugog lica,par drugara su se mucili tada(pre 10-12godina) sa njihovim,a i na oglasima su uvek bile neke felericne... Tako da povedi nekoga strucnog pre kupovine,a moj glas ide za Hondu Nsr125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič
pre 17 minuta, miksamgm je napisao:

Nisam je nikad posedovao..

Ali dok sam bio u tom periodu 125ca,vozio sam nsr 125 i bio zadovoljan sa njom.

 

Mito je u toj klasi trkalica 125,bila najzesca,ali i prilicno kvarljiva...

Sve 2t trkalice su mekane ali taj mito je uvek bio sa nekim bubicama. Pricam iz drugog lica,par drugara su se mucili tada(pre 10-12godina) sa njihovim,a i na oglasima su uvek bile neke felericne... Tako da povedi nekoga strucnog pre kupovine,a moj glas ide za Hondu Nsr125

Gledao sam i Hondu NSR, motor na svom mestu ali ima nesto malo konja, koliko moze da ide? Nije mi toliko bitna ta top brzina nego cisto pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Svi ti motori od 125cc i 2T pate od istog "problema", a to je da su za svoj zivotni vijek promijenili jedno milion vlasnika, a od tih milion vlasnika, 80"je samo sipalo gorivo (nekima je cak i pravljenje mjesavine bio problem, ako otkaze pumpa za 2t ulje, a i to se desavalo) i nisu nista popravljali, ili su popravljali i mijenjali samo ono sto je toliko otislo da motor vise bez toga ne moze da se vozi... E zato je tesko naci u "odlicnom"stanju.

 

Ja sam imao NSR, doduse malo prepravljenu (imala Malossi race kit od 180cc) tako da je motor isao kao lud. Mislim da je bio u rangu 4t 600cc iz tadasnjeg vremena. Nisam imao nekih velikih problema osim sa anlaserom, kojeg sam cak i mijenjao jednom, i opet posle nesto popravljao.

Ali najveca mana mog NSR-a je bila ta sto je imala relativno uske gume, s obzirom na snagu. Neka me neko ispravi ako grijesim, ali mislim da je zadnja guma bila sirine 120.

 

Ja bih ti prije savjetovao da trazis neki 4t, mada, ako vec hoces 2t, izbjegavaj apriliu rs 125. Jeste imala najbolji izgled i bila najudobnija u toj klasi, ali nema dijelova a i ono sto ima je prilicno skupo, tako da je bio veoma nezgodan za odrzavanje.

Sto se tice Cagive, to je, ako se dobro sjecam, jedan od rijetkih motora sa 7 brzina. Kod nas ih je bilo par komada, ali su vecinom stajale po oglasima ili negdje kod majstora, a nisu nesto puno vremena provele na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pozabavili smo se Cagivom Mito 125 i napisali istoriju i najbitnije modele:

 

Istroija-Cagiva-Mito.jpg
BJBIKERS.COM

Cagiva Mito 125 jedan je od najpopularnijih, ako ne i najpopularniji dvotaktni motocikl u klasi od 125 cm. Privlačan dizajn, vrhunske performanse,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja