Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Drag Star 650 Custom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
2 minutes ago, Rašica said:

@NoX2SR kada vidim kako detaljno radiš, kako pristupaš problemu i posle sve to lepo pokažeš i objasniš dodje mi da ti krišom pokvarim motora pa da uživam kako ga slatko i pedantno sređuješ. Svaka čast:jee1:

Šalim se ja malo za kg, ja imam 95kg i kada obučem svu oprem i stavim devojče nazada sa sve bisagama virgo hoće da umre:)

Hehe. Nema potrebe.Bice jos tu cackanja. Sam cu ja napraviti belaj, pa posle sredjivati :D 

A za kilazu,  ne zameram :D Lepo mene nosi Draga sa ovom kilazom. Taman vise prostora imam za stvari iza i sta sve :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Strizivojna (HR)/Stuttgart (DE)
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 Custom(2001)

Kolega,gdje je ovo stalo??? Zbog ove teme sam se i učlanio na forum....i sam posjedujem Dragstar 650 i nema mi ništa draže nego šarafati po njoj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 24.12.2020. at 17:02, NoX2SR je napisao:

Ima li neko radionicu u NS, gde bi ja mogao bajsom da doverglam, i gde bi me neko pustio da je tako nesto privarim/obrusim?

Tek sad videh. Ako ti nije daleko da verglaš do Rakovca možeš kod mene variti i brusiti do mile volje. Imam jedan običan inverter, co2 i od skoro TIG (fali boca, ali biće i to).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
14 hours ago, stanky069 said:

Kolega,gdje je ovo stalo??? Zbog ove teme sam se i učlanio na forum....i sam posjedujem Dragstar 650 i nema mi ništa draže nego šarafati po njoj..

Pozdrav. 

Vec duze vreme sam zeleo da podelim ovde sta se (ne)radi oko motora, al vreme uvek ode na neku drugu stranu. Eto, sada su me i ovi komentari malo pogurali na sve to, pa hajde da ispricam :)

 

Zamisao je bila da malo prepravljam motor i igram se, ali je ovo ispala prva zima da nisam skoro nista dirao oko motora. Uzeo sam neki posao da radim, posle redovnog posla i to mi i sada oduzima veci deo dana. Slabo stizem i da vozim, i ako su dani lepi za to. Sve to u cilju, kako kaze Artan Lili, da zaradim za vreme koje posle nemam :D Smesno, al i nije :) Opet, nije da se nista nije desavalo. Opet, kul je kad se radi malo vise jer, kako rece jedan pametan covek, rad oslobadja. Da ne spominjem sada ko je taj. 

 

Kako sam ovde napisao, problem krivog rama i iskrivljenog motora je resen zatezanjem vila. Nooooot! :D Nije! Motor samo u odredjenim okolnostima, koje cu posle objasniti, pocinje da se naginje u stranu tokom voznje. Inace ide ravno. Imao sam veliku srecu da me preko ovog foruma kontaktira kolega @zmaj od Biljega i zahvaljujuci njemu, pronadjen je kvar na motoru. Kao sto sam sve do sada pratio i fotkama, evo i sada fotke kvara: 

HFAy40p.png

 

Da budem malo detaljniji. Kolega Rade ima identican motor kao moj, a i poprilicno iskustvo u voznji istih. Sreli smo se na Miseluku sa ciljem da zamenimo motore i provozamo se "koji krug" i tako da on proba da skonta sta je lose na mom motoru, a i ja da vidim da li je nesto lose na njegovom.

EJRCqmI.jpg

Krenuli smo prema Karlovcima i Rade je vise puta pustio korman i vozio moj motor bez ruku. Meni je bilo malo frka to da gledam uopste. Plasio sam se da u tom momentu motor ne pocne da se krivi, kao sto je meni znao. I  sta se desilo? Bas u tom momentu se i iskrivio motor, ali onaj na kom sam ja bio. :)

tRa2hH3.png

 

Tada mi je sve bilo jasno. Rade mi je jos samo pokazao kako ja izgledam na motoru u momentu kad se nakrivi. Leva noga mi stoji na fuzasteru tako da on stoji u onom procepu na sredini djona, dok se desna podigne da ja petu drzim na fuzasteru, valjda spreman da kocim. Desna ruka isto napravi neki manevar, ukoci se i ispravi. Samim tim ja nesvesno uradim blago kontra motanje, gde gurnem desnom rukom korman od sebe i nakrivim ga na levo. Motor se blago nakrivi na desno i ja onda celim telom to nekako kompenzujem da bi motor isao ravno. 

Motor se meni nakrivio posle onog pada. Ovo dovodi do zakljucka da sam ja povukao strah koga i sam nisam bio svestan. Ljubav i zelja za voznjom je i dalje prisutna i uz sve to sam, secate se, jos na stakama popravljao motor. Motorom sam otisao na snimanje noge i jos dugo posle pada sam vozio motor, a da ni u jednom momentu nisam osetio nikakav strah da na njega sednem. Ali eto, neki podsvesni deo mene je napravio neki los refleks posle pada u cilju povecanja opreznosti i u cilju sprecavanja tako necega da se ponovi. Hvala mom podsvesnom delu mozga, ali samo mi je zadao glavobolje :D Bolje da je mozak rekao odmah jasno sta ga muci :D 

 

Hajde sada jos malo da se bavimo psihologijom i poravkom mene, a ne motora :D

52xk2Qt.png
Posle ove voznje, koja se desila negde u aprilu, ja sam poceo da obracam paznju na to sta radim dok vozim. 
Poradio sam na tehnici kontra motanja, kontroli gasa i svim ostalim tehnikama koje se mogu naci u Twist of the wrist. Analiza pokreta, pa posle uvezbavanje neceg novog je pomoglo da ja budem malo opusteniji na motoru i vec je problem poceo da se redje manifestuje. Zatim sam analizirao situacije u kojima se motor krivi i shvatio sam tacno kada se to desava. Krivim se u svakom momentu kada ocekujem kocenje. Znaci, kada sam u koloni i vozilo ispred mene je na vec nekoj meni nebezbednoj blizini, tada se desna strana mene ukoci i tako "spremi" da koci ukoliko treba. Ista stvar se desava neposredno pre neke krivine ili kada mi u susret ide kamion sa kolonom iza njega (tada cekam nekog pametnog da krene da obilazi) i sve one situacije koje svi vi znate, u kojima moramo, kao u sahu, da razmisljamo dosta koraka u napred ne bi li sprecili neko sranje zbog nerazmisljanja drugih ucesnika u saobracaju. Da ne duzim sada toliko, mada mislim da ima ovde i korisnih recenica, na svaki nesvesni refleks kocenja desne strane, tj ukrucivanja, ja sam se trudio i trudim se da odmah odgovorim svesnim pokretom i opustanjem. Ti refleksi su sve redji i nadam se da ce vremenom ovaj svesni deo da zameni taj podsvesni. 

Imao sam neka iskustva ranije sa samohipnozom i iz nekih razloga to na neko vreme prekinuo. Mozda bih trebao opet to da pocnem da radim, pa na taj nacin da probam da prevezem zice u glavi :D 

 

Hvala Radetu ovom prilikom na pomoci oko detekcije problema :) 

Tu sam ukoliko treba bilo kakva pomoc oko njegovog motora. Vec smo imali neko malo majstorisanje i promenu ulja u kocnicama. 

NnDWpda.png

 

Zeleo sam da napisem ovde par putopisa, jer sam imao prosle godine par lepih voznji, al nisam stigao. Imao sam ove godine, krajem maja, jednu lepu voznju i avanturu. Hajde ukratko to da pomenem. Jedan petak sam dobio slobosan i spojio sam ga sa vikendom. Pocetkom dana krenuo i za oko 6 sati stigao do Stare Planine. :) Planirao sam da kampujem tamo, ali me je vreme oteralo u smestaj. Usput sam imao jednu jako interesantnu stvar. Od Nisa do Pirota nema ni jedne pumpe, pa sam ostao bez benzina :D Srecom, imam onu pomoc na putu Vozzi. Za 15-20 minuta je tu bio covek sa flasom goriva. 
Ne bih sada da generalizujem jer sam upoznao u Pirotu jako dobre ljude, ali ovaj covek je bio kao iz vica :D Zakinuo mi je par dl goriva. Meni je to bilo vise simpaticno kako je on rekao: "da ne preteramo" kada je prestao da sipa benzin u rezervoar :D Kako mozes preterati na suv rezervoar :D Uz sve to, kad sam preracunao koliko je njega izaslo gorivo, nije moglo biti vise od 600-700 dinara. Pitao sam ga sta sam duzan, a on je rekao da je bilo "devetsto i nesto" :D  Nije mi pokazao racun, a to "nesto" je znacilo da treba da mu dam 1000 i da necu dobiti kusur. :D Svakako, da je rekao 300 dinara, castio bih ga "crvenom".  Bilo mi je vise smesno kako neko za 300 dinara i par dl goriva moze da se grbavi. Iznerviralo me je jedino to sto je posle bacio preko zastitne ograde onu flasu koju je koristio kao levak. Uzas. 
Sve ostalo je predivno. Obisao sam 6 vodopada u jednom danu. Odmah kod prvog sam resio da se okupam ispod i okliznuo se na stene, pao i iscesio rame :/ Vratio sam ga odmah i celim putem se dalje trudio da korisim stap u toj ruci, da bi drzao "pricu" zagrejanom i da ne dozvolim da natekne i boli jos vise. 

OpKws1I.png

Krenuo sam sam i upoznao tamo super kul ljude, sa kojima se i sada cujem. Neki od njih su takodje zaljubljenici u motore. Imali smo bas interesantne teme ceo dan, a na kraju dana i dobru kilometrazu u nogama :)

PZNcwKx.png

Sledeceg dana (u nedelju) sam vec morao kuci. U ponedeljak se radi :D Tako da sam sa bolovima u ramenu vozio 6 sati po prilicno losem vremenu. Kul iskustvo, mogu reci :D 

Verujem da ce ovaj godisnji definitivno, bar par dana, biti proveden na Staroj Planini :)

iBnZxGc.png 

 

Spomenuo sam dodatni posao koji mi oduzima svo vreme ovoga sveta/zivota. Mozda nije ova tema za to, ali iskoritsio bih par redova za kratak EPP :) Sa drugarom radim na jednoj platformi, koja ce uskoro biti pretocena i u aplikaciju za Android, iOS. Samo nam treba jos vremena i... para. Do sada sve za Dz radimo. Nije nista inovativno, ali ima velike sanse da uspe. Aplikacija za dostavu, na fazon Glovo i Wolt, ali domaca :) Ovi su poceli da deru ljude i nas je cilj da budemo razumniji, manje "halavi" i fleksibilniji na zahteve klijenata. 
Trebalo bi da bude lansirana za par nedelja. Sve zavisi kada cemo skupiti 20-ak lokala. Radice u pocetku na teritoriji NS-a, pa cemo vremenom to siriti. Mora se tu napissati jos svasta nesto da bi moglo to da se podrzi. 
Ukratko, znacilo bi mi ako imate vremena i zivaca da napravite nalog na https://test.demango.rs/ i probate kako aplikacija radi. Posle mozete prijaviti neki bug ili sugestiju, ako nestio primetite. Imamo i anketu tamo, koju mozete popuniti. Na taj nacin dosta pomazete meni i drugaru da vidimo u kom smeru mozemo da idemo sa aplikacijoim. Do sada sam dobio dosta interesantnih sugestija. Za svaku sugestiju, Demango ce se oduziti Demango bodovima, koje cete posle moci koristiti :)
Sada smo u procesu pronalaska lokala, pa ako znate nekog ko bi zeleo da se nadje an Demangu, bio bih jako zahvalan da me spojite :)

Sorry na off :)

 

15 hours ago, mradomir said:

Tek sad videh. Ako ti nije daleko da verglaš do Rakovca možeš kod mene variti i brusiti do mile volje. Imam jedan običan inverter, co2 i od skoro TIG (fali boca, ali biće i to).

Wow. Kul. Svaka cast. Hvala na ponudi. Mozemo se cuti kada budem slobodan da nesto radim, pa da se i dogovorimo :) Dosta mi znaci tako nesto :)

 

Do sledeceg kuckanja, 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Strizivojna (HR)/Stuttgart (DE)
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 Custom(2001)

Što se tiče tog podsvjesnog straha...to imam i ja...

Imao sam prije Suzuki RF 600R s kojim sam se razbio,polomljeno nekoliko rebara,pokidano rame,morao sam na operaciju i danas imam metalne kopče u tom ramenu.
Motor totalka...

Prošle godine sam kupio Yamahu,kao kompromis,jer supruga nije pristala na kupnju nekog sportaka opet.
I skužio sam da sam do nekih 100-120km/h vrlo opušten,uživam u vožnji,preko toga počnem da stežem gripove,koljenima stišćem tank, nekako se ukočim,u početku to nisam uopće kužio,dok se nisam par puta uhvatio u tome.
Sad otkako sam to skužio malo sam to "prerastao",opušteniji sam,ali opet tu i tamo skužim da to opet radim.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
19 hours ago, NoX2SR said:

Sada smo u procesu pronalaska lokala, pa ako znate nekog ko bi zeleo da se nadje an Demangu, bio bih jako zahvalan da me spojite :)

Mislim da imam jednog za tebe :) 

 

Pozovi me na 065/3436-522

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja