Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Drag Star 650 Custom

Recommended Posts

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Drago mi je što si prošao dobro,bez povreda,i veće štete na motoru,al mi je i drago  što si napičio lika da ti zamjeni gumu!  Ne znam  da  li si imao čizme na nogama?  Ne želim da ti prigovorim,no mom kolegi je pao motor na zglob,isto je išao jedva 40 na sat,pa rezultat je bio oko tri godine zajebancie sa doktorima i pločice u kostima itd. Nije imao čizme,nije njegova greška,no jednostavno tad nije imao love za iste. A ako si imao,znači odradile su posao, Meni je Honda pala na nogu,bukvalno sam u mjestu pao..,čizme su me dobro zaštitile!!  Osjećao sam zglob,al nije bilo oticanja! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Au, baksuz :(

Imao sam skoro identičnu situaciju, sa sve izletanjem, super si prošao.

Guma je definitivno u pitanju. Nije klizala, već poskakivala usled kočenja.

Možda i da razmisliš o pritisku na koji ih duvaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
13 hours ago, mali_zmaj said:

Drago mi je što si prošao dobro,bez povreda,i veće štete na motoru,al mi je i drago  što si napičio lika da ti zamjeni gumu!  Ne znam  da  li si imao čizme na nogama?  Ne želim da ti prigovorim,no mom kolegi je pao motor na zglob,isto je išao jedva 40 na sat,pa rezultat je bio oko tri godine zajebancie sa doktorima i pločice u kostima itd. Nije imao čizme,nije njegova greška,no jednostavno tad nije imao love za iste. A ako si imao,znači odradile su posao, Meni je Honda pala na nogu,bukvalno sam u mjestu pao..,čizme su me dobro zaštitile!!  Osjećao sam zglob,al nije bilo oticanja! 

Jako jeftino smo rposli i motor i ja. I zahvalan sam na tome :)

Imao sam cizme. Nemam neke koje su pravljene bas za motor. Vozim u ovim Mil-Tec-ovim cizmama i prilicno su mi pomogle kada je motor pao na nogu kod Djavolje Varosi. Imao sam srece da se djon namestio tako da preuzme veci deo tereta. Sada nije bio problem sama tezina motora. Motor mi je drzao nogu, a ja sam se okrenuo malo oko svoje ose. Uvrnuo sam zglob.

68oyZQp.png

 

Inace,kada smo vec kod cizmi, ja ne izlazim iz ovih Ranges-ica. To je tako udobno. Nosim ih na posao jer nisu jako tople. Ukoliko treba da budu, malo ih razvezem, pa stane i vunena carapa. Toliko su cvrste oko zgloba, da je to idealno. Toliko pesacenja je bilo u njima i pentranja na razne planine, kampovanja. Kamenitog terena na kom bih sigurno uganuo clanak u nekim plitkim patikama. I jako mi je zao sto u njima ne mogu da vozim. Jako je debeo djon i jednostavno ne mogu da zadju izmedju menjaca i fuzastera. O vodonepropusnosti da ne pricam. Stanem u baru preko clanaka i nista :D Pokvasim farmerice, jer ih ne upasujem bas uvek. Izgleda previse ofanzivno. Izbece se tako random prolaznici na ulici i zagledaju u cizme :D Jos kad bih i crvene pertle provukao :D 

TausE7Q.png

 

Bitna je oprema, a ja bas i nemam neku namenjenu za to. Vozim u pantalonama koje su od malo jaceg platna i dobre su za vetar, ali nemaju protektore. Tako da cesto preko kolena navucem onaj sundjer ili imam bas plasticne stitnike koje je burazer nosio kada je bio u fazonu vratolomija sa skejtom. Rukavice imam neke kozne, a li ih nosim samo uvece jer su pretople. Preko dana nosim neki polu busan krs jer mi se u njima ne znoje onda ruke. Jakna je skajcina i to je to. Najneozbiljnije od svega mi je jakna i imam u planu to da bar nadjem. Ali sta god vidim, meni se to ne svidja i ne bi nosio :D Bas sam i @rapsu pisao. Vidim neku super kul jaknu, pa procitam opis, kad ono zenska jakna :D 

 

Kad smo vec kod zastite od padova, ova situacija me je navela da razmisljam o crash bar-u koji bi namontirao kod nogu. To je tako ruzna stvar, al koristice mi bar noge da naslonim. Cesto znam da ubacim u 5. i naslonim listove na fuzastere i tako vozim sa ispruzenim nogama, kada je ravan put. Prija i dupetu jer vecom povrsinom onda sedim na sedistu. 

 

 

2 hours ago, mradomir said:

Au, baksuz :(

Imao sam skoro identičnu situaciju, sa sve izletanjem, super si prošao.

Guma je definitivno u pitanju. Nije klizala, već poskakivala usled kočenja.

Možda i da razmisliš o pritisku na koji ih duvaš.

 

Nadam se da nisi prosao nista gore od mene.

Steta sto se na snimku ne vidi sta sam radio sa kocnicama i da li sam pritiskao prednju ili zadnju. A ja ne mogu da se setim bas sta sam radio. 

Da, sto se tice pritiska, kako service manual kaze, tako i duvam. Mislim da je 2.2. A i zavisi od opterecenja. Al koliko ja mogu opteretiti motor sa svojih.... ni 70 kila :D 

A za gumu, detaljno sam je premerio i proverio. Kao sto @mali_zmaj rece, kul je sto sam uspeo da izvucem reklamaciju gume. Ali isto tako je glupavo od tog coveka sto se dao u resavanje toga tek kad sam omazao. Mogao se potruditi i ranije. Cimao sam ga jos i pre nego sto je motor bio sklopljen. Jedino sto me plasi malo i osecao bih se stvarno glupavo ako se ispostavi da je guma ok kada ode u fabriku. Ne zeli md aispadne da svoje neumece voznje pravdam kroz neispravnost motora/gume.

Al evo sta sam juce izmerio, pa da vidimo da li je to ok.

Zalepio sam traku po sredini gume, da komparator ne bi upadao u sare i prilicno dobro sam mogao rukom da ga drzim uz samo cev zadnjih vila. guma radi na tom mestu oko 3.2mm

x2wuyHS.jpg

 

zatim sam ga naslonio na bocnu stranu i opet merio vise puta, pa uzimao neki prosek. 

I tu mi se mota oko 3mm. Tako isto i sa druge strane.

HW1f9f4.jpg

 

Naslonio sam ga zatim na felnu. Ona radi levo-desno oko 0.4mm 

Hh8fvHf.png

 

I ovo su tegovi na jednoj strani..

Yx9gUL3.jpg

 I na drugoj....

NoCK1hr.jpg

 

Sada, da li tih 3mm stvarno moze da napravi takav problem? Prednji tocak mi je spusten, pa nisam mogao da uporedim kakva je tamo situacija, al definitivno bi trebao.

 

I tako, noga je jos uvek otecena, al vidi se napredak. Nadam se da cu uskoro moci da setam ko covek. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sama činjenica da na jednoj strani felne mora da bude toliko tegova, jasno govori da tu nešto nije u redu sa gumom...

 

Brz oporavak ti želim, kolega, pa da nastaviš dalje sa radovima... ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
10 hours ago, cikmir said:

Mislim da si se prepao I jednostavno ispravio krivinu

hvala bogu da si ok :takoje:

Pa ima toga. Jeste. Kazem da sam se bojao da nagnem motor posle onog cimanja jer sam se plasio da ne proklizne opet. Da sam to uradio, verovatno bi izvukao krivinu. 

Ne zelim da sada svoje neiskustvo i neznanje svaljujem na losu gumu, hladan i klizav asfalt ili sta vec. Definitivno, mogao sam bolje reagovati i izbeci ovo. 

Samo bih zeleo da ga utegnem i naturpijam da budem siguran da me motor nece izdati i opet tako proklizati, ili sta vec. Pa onda da smanjim mogucnost da budem doveden u ovakvu situaciju. 

 

Hvala Bogu, ok sam :)

 

8 hours ago, ThePainkiller said:

Sama činjenica da na jednoj strani felne mora da bude toliko tegova, jasno govori da tu nešto nije u redu sa gumom...

 

Brz oporavak ti želim, kolega, pa da nastaviš dalje sa radovima... ;) 

Jeste. Definitivno je nesto lose sa njom. Nadam se da ce to i u fabrici skapirati.

 

Hvala. Naravno. sa radovima sam vec nastavio i ako mozda ne bi trebao, Juce sam osetio da mogu da se lepo oslonim na nogu, pa sam proveo neko vreme u radionici sa aparatom za varenje. Uvece je noga bila veca nego posle pada. Al, srecom, brzo je splaslo sve. Gledacu da odmorim narednih dana. Ako uspem da izdrzim jer konj je navikao da radi i ne moze da lezi. Odmah se unervozi :D

 

Kada smo vec kod varenja, jedna stvar koju vecina mozda i zna, al da ponovim. Vrela cev izgleda gotovo identicno kao i hladna :D 

hEzFY8c.jpg

 

Prisrafio sam sissy bar na nove drzace i zaglavio nosace bisaga. Cisto da vidim kako ce to sve da izgleda. I zadovoljan sam. Rupe se lepo poklapaju i tu sam skapirao da moze da se vari :) 

bNsYQlA.png

 

Kada znam da ce var biti na vidnom mestu, uhvati me trema i frka da li cu ga uraditi lepo. Da, kad neko pogleda, ne cujem ono pitanje: Jaaaoo, pa ko ti je ovo radio? :D  Al zadovoljan sam varovima.

bEEX6Ou.jpg

 

Al zato ova skrivena mesta.... Tu crtam cvetice sa aparatom.

clWN1sm.jpg

 

Zavario sam i one poprecne. Videcemo da li to radi samo na fazon placebo efekta (cisto da bi se ja osecao sigurnije), ili stvarno ne dozvoljava da se nosaci mrdaju levo-desno.

wWmvAY6.jpg

 

Sve to cu probati kada ih okacim. Nisam zeleo pre brusenja jer su tu ostri varovi i one kuglice koje mogu da mi izgrebu motor. vidi se da sam zavario i po dve matice, pa tako malo uprostio montazu. Kakav je to krs od celika. Kako ih pipnem sa elektrodom, tako se bukvalno istope. 

 

Tu je i verni pomagac i prijatelj. Ja lupam cekicem po varu, a on noktima grebe po onom gvozdju ispred njega. Mislio bih da mi pomaze, da nisam pre neki dan video kako je saterao gustera ispod toga. I kako sad da mu objasnim da je guster otisao jos taj dan? Siguran sam u to jer sam i ja juce prilegao uz Astora i pogledao da li je ispod guster :D

8M13GB0.jpg

 

Jes da sam obecao da cu manje raditi i vise odmarati nogu, ali cu definitivno danas morati da obrusim ono, pa sutra da zamolim buraza da me vozi do Temerina. Da plastificiram sissy bar. 


Tolko od mene za danas :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav i molba za malu pomoc. Kupio sam danas drag star 650 ali na njemu nemam ni nosace za bisage ni bisage. Ima li neko ideju gde bi to mogao da nabavim?
Nemam ni vizir pa bi mi on dobro dosao

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Bisage imam ja platnene, Moto Detail, 2 puta korišćene a onda sam prodao motor. Ako te interesuje tako nešto, mogu ti poslati više info na PM. Za ostalo ne mogu pomoći.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
8 minutes ago, bata prle said:

Pozdrav i molba za malu pomoc. Kupio sam danas drag star 650 ali na njemu nemam ni nosace za bisage ni bisage. Ima li neko ideju gde bi to mogao da nabavim?
Nemam ni vizir pa bi mi on dobro dosaoemoji3.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Pozdrav.
Uzdravlju da sluzi motor :) Vidim da si iz NS. Ja sam u Rumenci. Mozes videti na ovoj temi kako sam napravio nosace bisaga i kako je radjen sissy bar. Ako ti se svidja tako nesto, mozes doci da premeris i uslikas i sta sve treba da bi kopirao. Slobodno mozes jos i adaptirati po svom. 
Jel Custom ili Clasic? 
Ako ti se svidja ovo sto sam ja uradio, mogu ti poslati i file od onog gvozdja sto su mi sekli na waterjet-u. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam se umorio samo od citanja tvojih postova koliko si ga puta rastavio i sastavio. Kod mene je clasic.
Ajde posalji mi kontakt na pm da naletim jedan dan do Rumenke da vidim kako to izgleda.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav drugari :)

Nije me bilo neko vreme ovde. Nisam zeeo da smaram sa nkom pricom, a da pritom nema nekog konkretnog rada i nekih rezultata :) Sada imam sta i za pokazati i ispricati, pa haj to da prodjemo onako hronoloski. 

 

Gledao sam oko one papucice i sta sve treba da sidje da bi ona sisla. Onda sam skapirao da su obe vezice, koje drze senzor brzina, pukle kod pada. Senzor i dalje ne moze da mrdne. Onaj epoxy ga dobro drzi. Dodao sam nove vezice i ako nema potrebe. 

Hyi41jq.jpg

 

Da, da bi se skinula papucica, mora onaj nastavak polugice da se skine bas sa agregata. a on da bi se svukao, mora i copava da sidje. Al ajd, resilo se to sve lako. Dva srafa vise. Rastavio sam i fuzaster da ocistim zemlju  itravu koju sam video da viri, ali nisam bas ovoliko zamislio da ce biti :D Dobro sam se napasao trave. I sada u nekom dzepu ili nekom stisnutom mestu u motoru nadjem koji komadic trave :D 

wYjLfYg.jpg

 

Prvi pokusaj ispravljanja je bio na hladno, na suvo i da se rucica oblozi drvetom i tak oda se izbegne grebanje. 

Svedski kljuc uvucen u cev i povuci, potegni.... baba za dedu, pa za repu i kako vec ide.... ali bez uspeha. Smrvio sam samo ona drvca. :/

qtNgFyI.png

 

Nisam odustajao lako. Probao sam jos par puta, pa na kraju i bez drvaca, ali papucica ni da mrdne. 

 

Onda se pomirim sa tim da cu istu morati hromirati posle i reko aj bar da dobijem funkcionalnu papucicu. Odlucim se za grejanje u tom delu u kom je bas savijena.

OP1FmSQ.jpg

 

Skinuo gumu sa gornjeg dela, ali nisam znao kako da otkacim onu dole polugicu, pa sam samo sklonio i tu gumu sto sam nize mogao. Da je ne unistim. 

Zagrejao sam taj deo do usijanja. Moram opet da napomenem nesto sto sam zaboravio u tom momentu. Onaj gore deo, i ako nije usijan, isto je jako vruc :D 

Potrudio sam se da sve bude spremno i da kako spustim brener, mogu da uhvatim sved, koji je vec namesten na potrebnu debljinu. 
Tada sam se jos slabo oslanjao na nogu, ali sam u afektu poceo da upirem sa obe noge i pritom da vucem sved. Nemam ja neku bas kilazu, pa je tehnika bila presudna. Mogu reci samo da sam dobar napor morao da ulozim da bi se papucica ispravila. Usralo me je da stanem sa povlacenjem tacno kada treba i papucica izgleda kao da joj nista nije bilo. Osim sto je promenila boju na tom delu. 

f8fyC9P.jpg

 

Al ne lezi vraze :D Sacekao sam da se ohladi, nakon sto sam od uzbudjenja pipnuo i pozeleo odmah da izvadim iz stege, a zatim dao sansu tocilu da uradi sta moze:D  I rezultati su bili fascinantni. :) Hrom nije ostecen, niti se gulio. Samo je promenio boju od temperature. A tocilo i poliranje je tu boju vrlo lako i brzo vratilo.  :)

piJSZOs.jpg

 

Papucica je vracena posle toga na motor i uopste se ne primecuje da je nesto radjeno. 

NN07Tps.jpg

 

Mislim da nisam okacio fotku kako je ispao prekidac na motoru. Evo i njega. Radi lepo :)

cKSbpez.jpg

 

Stara guma vracenja, malo i isarana da se uklopi sa prednjom. A nova je tek juce posata coveku. Opet, nisam zurio jer svakako nisu granice otvorene, a mora on licno da odnese tamo.

fXSucMN.jpg

 

Da, vulkanizer se secao one gume kad je balansirao. Kaze da to nije bas ispravna guma, niti bezbedna za voznju. Ovu je pregledao i kaze da je dosta ravnija, u sta sam se i ja uverio posle merenjem. Bukvalno ni milimetar ne ide ni na jednu stranu. Po 1/3 - 2/3 milimetra sam imao negde odstupanja, al to je mozda i mrdanje ruke i.... da ne za@#$vam... odlicna guma.  

 

Posto nisam jos bio u stanju da vozim, a i cekao sam sissy bar i nosace bisaga sa plastificiranja, odradio sam kratku intervenciju na rezervoaru. 
Ovo je deo ispod brzinomera i one chrome-look plastike okolo. Zato je malo prljavije jer ne mogu bas to dohvatiti sundjerom kod pranja. Isto tako, voda se skuplja u tim spojevima i pojavila se rdja. :( 

cGVKdrH.jpg

 

Oprao sam sve cetkicom za zube i benzinom. Potrudio se da dobro procackam taj deo gde je rdjavo.

A zatim naneo konvertor rdje. Odlicna stvar. 

MMLNyZx.jpg

 

Malo je curelo okolo dok sam se trudio da dobro natopim taj spoj i da udje sto bolje. Posle sam to curenje obrisao i to je sve izgledalo ovako...

9XCkHXE.jpg

 

Kada se osusi, on dobije neku taaaamno ljubicastu, skoro crnu boju. a jos tamnije na mestima gde je bila rdja. Tako da ne mora da se farba posle. A svakako se i ne vidi taj deo.

FZyHDyy.jpg

 

mislim da sam mu na ovaj nacin produzio malo vek :)

 

Stigao je i ekran, pa su poceli i radovi na tome. Nisam bas daleko od ovoga dogurao. Napisao sam par klasa u C++ za taster, komunikaciju sa senzorima i tako. Sve u cilju da mi kod bude granularan i lak za odrzavanje i citanje. 
Taster ce moci imati vise funkcija, pa cu videti sta cu od toga koristiti. Imacu 1 kratko stiskanje, pa dva kratka, tri, i cetiri kratka, kratko i dugacko i konstantno pritisnuto. Videcu sta cu od komandi koristiti. Moze se to lako doraditi. 

p8HTPWT.jpg

 

I cim sam osetio da mogu stati na nogu bez koriscenja staka, sastavio sam motor u roku od pola sata i krenuo u voznju pomirenja izmedju mene i njega :D  otisli smo malo do titelskog brega, pa i narednih dana napravili par kratkih voznjica :)

aLFWrIG.jpg

 

 

Ubrzo je stigao i sissy bar sa plastifikacije. Odlicno izgleda. Covek uradio posao sasvim lepo. 

Ja sam predhodnih dana nabavio srafove i vrlo brzo i lako ugradio sve to. Srafovi su svi tvrdoce 10. Da ne mislim. I kontam da me sada vise nece nista izdati po pitanju sissy bara. :)

ZeVPwEh.jpg

 

I od tada se vozimo. Mozda sam se sa nekim i sretao od vas. Mahnem, svirnem, klimnem, kad god mogu i primetim :) 

Isli smo vec (ja i draga) do Slanog Kopova kod Novog Beceja, par puta i prema Titelu, procesljao sam malo okolinu Backe Palanke i tako. Sve sto se moze obici za dan u okolini, vec sam obisao i smara. Tako da sada ostaje planiranje nekog kampovanja u Srbiji. Neki vikend ako vreme posluzi :)

 

Da, bilo je i par jako lekih nocnih voznji. Jako mi je interesantan momenat bio proslu subotu, kada su saobracajci u levku mahali da prodjem. Sve su zauzstavljali, ali, eto, motor nisu zeleli. 

YgW7jZi.jpg

 

Da zavrsim sa pricom o nozi. I dalje boli :) Ne mogu bas cucanj da uradim kao covek. 
Bio sam kod  doktora. Neka poznata privatna klinika u NS. Snimili su rengenom i ustanovljeno je da ni jedna kost nije pukla. Sto je dobro. Problem je u ligamentima koji su se isteglili i malo razmrdali. 

Placam neko privatno osiguranje i ono je pokrilo taj pregled i to. Ali fizikalnu terapiju nece da pokriju, a trebao bih da idem. Fazon je u tome sto su iz polise izbacili sve sto je povezano sa povredama ledja, pa i fizijatra. Jer sam ja, kao programer, jako rizican za tako nesto. Tako da mogu ovom prilikom reci: UNIQA osiguranje treba zaobilaziti. Meni je firma to dala, ali cu se potruditi da predjem u Dunav ili tako neko vece. Zlu ne trebalo :D 

Tako da ne idem na fizikalne koje bi me izasle oko 25k. Vezbam kuci sam i vidi se napredak. Verujem da cu uskoro moci i na neko planinarenje. 

 

Toliko od mene. Ostaje rad na onom satu i da kompletiramo onda ovu pricu do kraja :)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
2 hours ago, bata prle said:

Stigao je i moj DSemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Uhh. Lepota :) Koje su ti dimenzije prednje gume? :D Mislim d aimam whitewall za tebe :D 

Zezam se, vidim da je i ova dobra, al da.. Imam gumu ako nekom treba. Slucajno kupio pogresnih dimenzija :D 

 

Koje je godiste? Deluje mi da je noviji od mog zbog onih crnih plastika ispod sedista. 
U zdravlju da sluzi i eto... Puno km da se predje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
16 hours ago, bata prle said:

Godiste 2004 uvezen iz svajcarske sa 20k km. Mint stanje.

Svajcarci lepo odrzavaju motore :) Jel mozda kupljen u Batajnici? :) 

 

12 hours ago, Darko Floyd said:

130 90 R16 - Prednja guma je na njoj. 

Da, tu gumu bas i imam. Narucivao sam po service manual-u, a zaboravio da je isti od Clasic-a. Tako da, ako nekom treba nova prednja.... Dacu je i ispod cene. Samo da mi ne stoji vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uzeo u Šajkašu i bas je dobar, ima servisnu knjizicu sa evidentiranim svim servisima, odradio i ja odmah ovde da ne mislim nista. Ako rešim duže da ga zadržim uzeo bi ja tu gumu i kupio i zadnju sa belim rubom. Mada to se kod mene nikad ne zna. Nišanim novu afriku pa ce mozda ovaj morati da ode.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ima dva coveka sto prodaju motore u Sajkasu, ali mislim da su drugari (ista firma). Ja sam kod njih kupio Dakar, isto iz svice. Bilo je tu jos par motora, svi su kao iz salona... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima :)

Od sklapanja motora, pa do sada, proslo je malo jace od 3000km. Vozali smo se, koliko smo mogli. Bilo je i nekih popravki, koje bih zeleo ovde da opisem, kao sto sam to do sada i radio. 
Uz sve to, imam jedan jako gadan problem koji ne mogu da resim i jako bi mi znacila pomoc. Mislim da je problem nastao prilikom onog pada. Al aj da idemo hronoloski, kao i do sada. 

 

Promenio sam ulje. Sa jednim srafom, na dekli koja pokriva filter, izvukao sam i navoj. Reko: Milina. Sada imam dva srafa za helicoil i to ce sacekati zimu. Ne curi ulje jer je sraf na sredini.

V5PrmvL.jpg

 

Uz sve to primetim da ipak negde curi ulje. Agregat je sav masan. Pratim tragove i skontam da su karburatori izgleda. Otvarao sam ih vise puta, ali ni jednom nisam menjao gumice, pa su izgleda izduvale. :/ I to ce cekati zimu. Radi i ovako.  Iskreno, malo mi je preko glave ovog popravljanja jer bih malo i da vozim, za promenu :)

RiffvOM.jpg

 

Kako sam i gore pisao, prilikom poslednjeg remonta sam zamenio sve sajle. Sajlu kvacila i obrtomera nisu imali org na stanju, pa sam pravio na Klisi. Evo koliko je trajala sajla kvacila, koju su dva puta pravili jer je prvi put bio uzas. 

I1ITD5X.jpg

 

Mislim da je problem u tome sto nema plastiku na tom valjkicu, pa se on zaglavi u rucici i onda se lomi sajla. 
Org ima plastiku i sajla je skroz ok. Menjao sam je costo jer i druge menjam, pa sam je vratio.

a1AaW0N.jpg

 

I odmah dolazimo do mog problema koji sam spomenuo. Naime, motor se cudno ponasa. Moram da se nagnem na levo da bi on isao pravo. I to poprilicno da se nagnem. Prvo sam mislio da je to do puta, ali sam ubrzo postao siguran da nije jer sam nasao par jako lepih puteva i tu skapirao da on ozbiljno vuce u desno. Fora je u tome sto ja nisam to primetio odmah nakon pada. Da li sam mislio da je put ili sta vec. Ne znam. Mozda se nije stvarno i manifestovalo tada. Secam se da sam isao na par voznji, jos i sa suvozacem, i prilicno lepo je isao.

Jako bitna stvar kod toga je to sto se nekad ispravi i vozim ok i onda samo kao da padne motor i nagne se na levo. Slozicete se, jako opasno zvuci i nisam ni malo opusten tako da vozim. Neka neravnina na putu zna jako da ga zaigra i onako zatrese, pa da mi treba koji momenat da ga smirim. 
Uz sve to, imam celavu zadnju, jer je nova na reklamaciji. O tome cu posle. 

I prvo sto sam odlucio da pogledam su zadnje vile. Vecinu potresa sam osetio nazad i bio sam siguran da je tu taj luft ili sta vec.

Nije nikog bilo kod kuce da mi pomogne oko podizanja motora, pa sam radio shibari :D 

33GAwGZ.jpg

 

Podigao sam motor i skinuo zadnji tocak, otkacio amortizer i probavao da cimam vile. Ne samo rucno, probavao sam i drvetom na polugu. Sve je to tako dobro izgledalo. Tocak idealan. Lezajevi odlicni. Koyo je na njemu. 

xdyckIn.jpg

 

Skinuo sam prednji tocak i pregledao njega i delovao mi je ok. Cimao sam vile da vidim da li imam luft u prednjoj glavi. I to je sve odlicno izgledalo. 

Lezajevi su malo teze isli na prednjem. Skapirao sam da je neko od stezanja prednjeg tocka bilo malo jace, pa je ona platna, koja sluzi za puz brzinomera, usla u lezaj. Nije to nista sto moze da tako savije motor, a niti je ostetilo lezaj. Ipak sam zamenio jer sam imao rezervni i ispravio sam platnu. Sada to sve radim moment kljucem i nece se ponoviti :D 

fyRog1X.jpg

 

Posle toga sam seo na motor ubedjen da ce se nesto promeniti, ali nista. I dalje se ponasao isto. Imao sam i par stotina km voznje po istocnoj Srbiji. Bilo je prelepo i pisacu i o tome u putopisima. Ali je i bila velika patnja jer sam sve vreme vozio na kant. 

FRbQiOu.jpg

 

Uz sve to, crkne mi i akumulator tacno posle 2 godine i isteka garancije. Nije toliko vazna informacija, al da steknete sliku troskova koje sam imao oko motora ovog meseca :/ 

V0PpJOx.jpg

 

Gledam motor i dalje, pokusavam da nadjem mozda neko udubljenje u cevi rama, ako je on iskrivljen. Razmisljam o prednjim vilama i o nacinu pada. Motor je pao tako sto se korman namotao skroz na levo i sam prednji tocak je bocnom ivicom zakocio motor od klizanja. I predpostavim da su se vile uvrnule onda. Kontam da je i neko od vas mislio na to. Pogledam napred i vidim ovo.....

N5znS2E.jpg

Sad, secam se da sam ja ravnao ranije te vile, jos kod prvog rasklapanja i mislim da sam taj prsten ja napravio i tada, al prilicno sam bio siguran da su vile problem.

Kupio sam novo ulje, semeringe, prasinare i potrudio se da se sto bolje informisem oko nacina repariranja, jer sam to trebao prvi put da radim.

SbXx009.jpg

 

Stapovi su vrlo brzo i lako skinuti. To sam i ranije radio.

89BX5aq.jpg

 

Ispustio sam ulje. Jako je smrdelo i bilo je gusto. Zrelo odavno za menjanje. To nisam radio od kako je motor kod mene. 

K7rbGSU.jpg

 

Sve sam rasklopio i svaki deo oprao i pregledao da li ima ostecenja. Premerio opruge i identicne su bile.

ty0PPZD.jpg

 

Otvaranje sam prvo pokusao sa cevastim kljucem, koji staje u 17, ali nije uhatio.

vHbiSpz.jpg

 

Zatim sam odsekao parce imbusa i ubacio u gedoru. Nije bilo jednostavno ni sa ovim, ali uspelo je. 

XhnBnJ4.jpg 

 

Zatim sam unutrasnje stapove odneo kod strugara i proverili smo ih na strugu. Ravni su u stotu. Proverio sam i sraf tocka. Sve je odlicno. 

wQP2BVd.jpg

 

Za sipanje ulja sam koristio menzuru, a posle izvukao visak, da bude u visini koja je propisana. Alat za izvlacenje ciska sam improvizovao i, zbog neimanja sprica, osetio ukus ulja :D 

U93EMq4.jpg

 

Kod sklapanja je sve isto kao kod rasklapanja, samo kontra. :D Stavio sam novu bakarnu platnu i koristio sam thread locker za donji sraf. Sve zategnuto na momenat koji je propisano. 

Semeringe sam navukao sa uljem koje se dobije i bio sam pazljiv.

MmMqN5o.jpg

 

Proverio sam zatim prednju glavu. Jako mi je zeznuto bilo to da razmontiram, al mislim da sam trebao. Tako da sam samo otpustio gornju maticu. Reko da se poravnaju ovo gornje i donje gvozdje, ako su se ta dva iskrivila medjusobno. 
Stavio sam stapove i sve isproveravao metrom. Merio diagonale, duzine i sta god sam mogao i sve je idealno izgledalo. 

EoQcO5M.jpg

 

Sastavio sam sve kako je bilo, provozao motor i opet se razocarao jer sam bio ubedjen da je to bio problem. :/

 

Reko ok, ostalo je jos jedno. Vozim staru gumu koja je najverovatnije iskrivljena, potrosena.  Uzmem novu i to istu kao prednju. Prilicno je noa guma. Napravljena krajem 2018. Da, morao sam odmah da ofarbam slova :)

lBH4zDt.jpg

 

Nemam subler koji meri dubinu, al evo ovako... U saru od stare mi jedva udje jagodica.

Suodgl2.jpg

 

U novu duje skoro ceo nokat :D

t8gca0r.jpg

 

Voznja po Fruskacu, sljunak, vlazan put jer je padala kisa. Izgubila su se ona proklizavanja koja sam imao,  a nisam ni opisivao ovde jer sam znao da je to losa guma. Morao sam voziti kao po jajima. Na miseluku ima par jako masnih krivina od raznog ulja i bukvalno sam izletao u drugu traku ako ne usporim na 20-30. Sada sam bio zalepljen za put, ali opet nakrivljen na levo. 

OBZU6Os.jpg

 

Pomagajte, molim vas :) Stvarno vise nisam pametan. Da li postoji neka optika za motor, pa da se vidi sta je tu krivo? 
Da li ima neki ozbiljan majstor u blizini, koji bi mozda zeleo da provoza i proba da skapira sta je u pitanju. 

Jako mi se vozi motor, a u poslednje vreme to sve slabije radim jer se ne osecam bezbedno da odem negde dalje. Zbog ovoga vozim prilicno sporo, pa me i obilaze svi zivi i sa tim pravim dodatni problem u saobracaju. Samo cekam kad ce me saobracajac zaustaviti da me pita da li sam normalan i zasto vozim na kant. 

Sinoc sam vozio drugaricu.... uhh.. preskocilo mi srce kako sam napisao drugaricu. Nadam se da nije friend zone, al nije to sad prica za ovde. :D Da, kako je sela na motor, izasli smo na put od Rakovca ka Ledincima. Tamo ima u toj traci malo kolotraga i ako malo cimnem motor po nekom od njih, bas sam se uplasio kako se zaljuljao. Pogledao sam u retrovizor, ona je bila mirna. Nije ona pravila to cupkanje. Tako da se ne osecam bezbedno ni da vozim nekoga. 

A sada je momenat da se vozi. 

Jos jednom, molba za pomoc oko ovoga jer jako mi je bitno to da resim i da mogu da se vozim ko covek :)

Pozdrav,
Nemanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Moguće da ti prednji trouglovi nisu u pravcu. To se dešava prilikom pada. Moraš popustiti sve šrafove, osim dva u gornem trouglu. Ne zaboravi i onaj centralni koji drži ležaj kormana. 

Malo pritisneš prednji kraj da sve legne na svoje mesto. 

Ja sam razvlačio i konac oko zadnje gume, pa pored prednje i još metar ispred. Vežem ga za dva crvena bloka i podesim tako da tek dodiruje prednju ivicu zadnje gume. Time si dobio pravac zadnjeg točka. Dalje, metar u ruke i meri. Mora sve da bude simetrično na prednjem točku. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Pratim tvoj rad kroz celu temu. Na žalost ne mogu pomoći. Kako sam ja razumeo to se desilo posle pada i verovatno se nešto deformisalo. 

Probaj i ovo možda ćeš nešto videti.

Zategneš kanap da tangetira zadnji točak i pogledaš prednji da li je paralelan. To uradi sa obe strane.

Pozdrav.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
1 minute ago, mradomir said:

Otprilike ovako:

 

Izvini dok sam pisao odgovor bio si brži. Nije bilo druge namere ili prepisivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 5 minuta, Blueser je napisao:

Izvini dok sam pisao odgovor bio si brži. Nije bilo druge namere ili prepisivanja.

;) brže potežem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Kao sto je covek napisao, laicki jedna vila je niza jedna visa, otpustis srafove na trouglu ali ne mnogo, cimnes 2 3 puta volan na dole da sednu lepo i zategnes. drugo jedan moj kolega je isto imao pad kaze nesto mu cudan volan, ja pogledam reko druze vidis da ti je kriv korman, malo zagrejali i ispravili :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja