Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Drag Star 650 Custom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
On 2/14/2020 at 9:05 PM, Blueser said:

Velika pohvala sadržaja teme i naravno tvog truda i volje. :takoje:

Hvala puno :) 

 

Napravio bih i kratki update. Sto se tice onih kutijica sa elektronikom, epoxy je konacno tvrd. :) Zakljucak je da mora u gram ili ml da se smucka u razmeri koja je propisana, inace nema sanse da se stvrdne. 
Presmirglao sam sve kutijice i sklonio stare oznake. Kad skontam tacno kako cu ih pricvrstiti i, ako treba, zalepim jos neke parcice plastike sa rupom za srafljenje, onda cu ih i prefarbati u crno. 

xMYp98U.jpg

 

E sad jedan fail. Nisam ocekivao ovakav ishod. Kupio sam Body-jevo sredstvo za skidanje boje. Nisam ranije koristio, ali mislio sam da to skida svaku boju. Izgleda da skida samo nitro. Da mi je trebalo sredstvo za skidanje nitro boje, kupio bih litru benzina. Jeftinije bih prosao. :stabre:

Sredstvo je skinulo boju sa stola na kom farbam....

TmiPuk3.jpg

 

rasturilo mi rukavice...

oPDADa2.jpg?1

 

Ali zato boja na kocionim celjustima je netaknuta :/

Zqao14C.jpg

 

Hteo sam na ovaj nacin da izbegnem peskiranje sa kojim bi dobio one neravnine koje na nekim mestima nema sanse da bi i poravnao. Sada vise nisam pametan sta da radim. Odneo bih na peskiranje, ali me je frka ako ce to izgledati posle i da li cu uspeti ispolirati.:stabre:

 

Ovaj vikend se slabo nesto radilo. Iskoristio sam produzen vikend da odmorim i da probam da smislim sta dalje da radim sa ovim kocionim celjustima. Ima li neko ideju? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ta boja na kočionim kleštima je jako kvalitetna i postojana jer trpi temperaturu ali i kočiono ulje koje je agresivno na farbu.

Ako ćeš da ih farbaš mislim da bi bilo dovoljno da ih matiraš i dobro opereš i odmastiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Mislio sam da ih hromiram. :) 
Kontam da gumice skidam sada i ko zna kada cu sledeci put, pa je sada prilika da uradim nesto sa njima. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja sam tegiće sa volana i rukohvat pozadi plastificirao. Da bi uspelo kako treba moralo je da se sve skine do metala. Nikakvi rastvarači nisu pomagali pa sam uzeo "Dremel" u ruke i udri. Koristio sam one plastične četke, kružnog oblika. One ne mogu da oštete metal ali farbu skidaju.

20191105_091323.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hmm. Pa probacu i ja dremelkom onda to da skinem, pa cu videti kako ide. Ovaj nastavak sa slike si koristio? To je kao skocbrajt? Mozda bi tako nesto na tocilu udarilo lepo vece povrsine, a onda sa dremelkom ono zatureno. Nadam se da ce ici, kao tebi sto je islo. 
Primetio sam da je boja bas jaka. Deluje mi kao ona plastifikacija koju sam radio na ramu. Sa tim sam se dobro napatio kad sam trebao da skidam sa nekih delova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Da, koristio sam taj nastavak koji je montiran na Dremel sa slike. Doduše, tu na slici je već polupotrošen. Postoje i četke za poliranje prohroma. Ne mogu sada da nađem slike u kompu...

Što se tiče plastifikacije, mogao sam da biram da li da crna boja bude mat ili sa sjajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
17 hours ago, dado_bojanic said:

Ima negde I plastifikacija u hrom efektu 

Zvao sam Sinisu, koji mi je plastificirao ram, nema tu varijantu. Tu se nanosi neka siva valda, pa se na vruce tako nanosi lak i dobije se onda efekat hroma. Kaze da je skupa ta boja, a retko ima zahteve za to, pa mu se ne isplati da drzi. 

Mislim da ce svakako lepse biti i hromirati. A jos bolje bi bilo da nadjem nekog da mu platim da to ispolira i posle hromira jer vidim da ce mi dosta vremena oduzeti sve to, a mogao bih to vreme iskorititi na razvlacenje kablova, povezivanje sve one elektronike....

3 hours ago, dado_bojanic said:

Ako nabavim sodu bikarbonu za peskiranje možeš sa njom da uklonis farbu bez bojazni da ces izrošaviti deo koji peskiras

Sa sodom sam se igrao kada je agregat trebao da se farba. Jako dobra stvar. Samo sto niko od ovih sto peskari nije zeleo da se cima sa tim. Sinisa je bio posten, pa rekao odmah. Bilo je i onih sto su rekli da donesem agregat, sto nije bilo lako, pa onda u poslednjem momentu govorili kako ce oni to peskom. Srecom, nisam pristajao jer je i sode bilo u agregatu. To se sve rastopilo sa uljem. Ovde mi nije problem ni pesak jer je sve otvoreno i posle mogu dobro da operem sve i da budem siguran da nema peska.  

 

Mislim da je najbolje resenje da nadjem nekog da odradi poliranje. 
Hvata me frka da li cu sve stici sada. Uz sve to, setila me se familija, pa sam dobio neke baterije za aku busilice da popravljam, pa neke uv lampe za nokte, sastavljam neke plakare veceras.... I svima je hitno >:(  Sa delom familije i ne pricam bas zbog toga. Definitivno cu postati onaj namcor koji ne prica ni sa kim, samo da bi mogao svoje vreme da trosim kako ja zelim. Lepo je leti, samo kazem da nisam mogao da se javim jer sam bio na motoru :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

 ovo je hrom plastifikacija ja sam je trazio i nasao sam jednu firmu ali ne mogu da se setim koja je.
Sto se tice sode imamo mi komoru za peskiranje, nije mi problem da probam a mozes probati i sa fenom za vruc vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Uspeo sam izbeci sklapanje namestaja iz Ikeje, pa sam se zatvorio u garazu :D 

 

Ovo je model od papira i zavrsni proizvod od lima :)

jBlsG6v.jpg?1

 

Nije vam nista jasno? :D Kazu da slika moze da govori vise od hiljadu reci, pa da ne objasnjavam...

641AMTa.jpg

 

Taj lim se "pridrzava" sa dve vezice na svom mestu. Cisto da nemam problema kada srafim deklu i nisanim srafove u rupe :)

M6nC2ES.jpg

 

Plasio sam se da li ce sve to stati tu. Knap je. Zapakovao sam ga kao Japanac :D Jako je zeznuto to sto je naked, pa nemam neke plastike da sakrijem elektroniku. Ona elektronika za kocnicu i za sva cetiri ce biti iznad akumulatora. Tamo je isto sve knap. Ali odlicno se namestilo jer tamo odmah imam kablove koji mi trebaju da se nakacim na njih :)

w435Ko2.jpg

 

Da, ruzan je ovaj pocinkovani lim. Lupio sam ga smirglom na brusilici, pa zatim naprskao spricgit. Zivot je suvise kratak da se spremi alat pre farbanja :jok:

nDMiUb2.jpg

 

Udario sam ga onda malo fenom da se osusi, pa onda ofarbao u mat crno. Sto bi rekla ona pesma: Crno prase ne vidi :lol3:

oC6u2K6.jpg

 

I onda sam ostavio da se susi. Sada, kada znam tacnu poziciju elektronike, moze se raditi na razvlacenju kablova. Iza te elektronike je kardan na koji treba nekako, lepo da zalepim magnet i jedan hall effect sensor. Jos uvek razmisljam da li da to bude unutar onog gvozdja, zastite i gume, na samom zglobu, kardanu. Tu sam tesan i mozda nece moci stati senozr i magnet. Ili to da izvbacim napolje, na sipku koja je povezana sa tockom, pa da imam opasnost da odvalim magnet svaki put kad skidam tocak. Nekako, potrudicu se da odradim prvu varijantu, pa bas ako ne bude moglo, stavljam to van gume.

 

10 hours ago, dado_bojanic said:

ovo je hrom plastifikacija ja sam je trazio i nasao sam jednu firmu ali ne mogu da se setim koja je.

Guglao sam juce i mislim da sam nasao neku firmu u BG-u. Zovem ih danas, pa javljam. 

U medjuvremenu mi se jedan burazer raspitivao gde mogu hromirati celjusti. Nazvao je neku firmu u Beocinu i covek mu je objasnio ukratko da ce to biti prilicno tezak posao i da on u svojoj karijeri nije imao nikog ko je hromirao kocione celjusti. Ja bi bio prvi :D 

Kako je buraz cuo, pa preneo meni, izgledalo je obako:

Ta firma se bavi nekim tvrdim hromiranjem. Hromiranjem koje je namenjeno za materijale koji se habaju i ne znam sta. Izdrzljivije je, ali zato nema neki sjaj. Meni trebadekorativno hromiranje, koje je i jeftinije. Predpostavljam da je tu rec o leguri koju nanose.
Kaze isto taj covek da postoje velike sanse da mi celjusti pozute. Hrom se tpi na oko 1500, ali ne oko 300 menja boju u zutu i plavu. Ako sam dobro zapamtio vrednosti. Ne znam koliko kocnice mogu da se ugreju, ali znam a moze biti vruce. Tako da mi je jedina opcija plastifikacija. 

Nazvacu danas ove iz BG-a da vidim kako se ta plastifikacija ponasa na vecim temperaturama. Ako nista, onda bi plastificirao opet u sivo. Bar da bude sveze plastificirano i bez ogrebotina. Da, kocione celjusti se farbaju u crveno, ali mislim da to ne lezi mom motoru :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Inzinjersko ili tvrdo hromiranje sluzi uglavnom za potrebe remonta masinskih delova i alata, dekorativni hrom nalazi primenu u estetskom doterivanju predmeta i ujedno njihovoj zastiti od korozije. Razlika među njima je jos i u tome što se tvrdi hrom elektroliticki nanosi direktno na osnovni materijal, pretežno celik, i to u debljini sloja uglavnom do 0.4mm (u zavisnosti od namene dela), dok se dekorativni hrom obicno nanosi preko slojeva bakra ili nikla u debljini nekoliko mikrona. Visoko kvaliteno hromiranje zahteva bar dva sloja Nikla, moze se desiti da ima i po dva sloja bakra ispod nikla, pa tek onda se elektrolizom navlace slojevi nikla i najzad hroma.  Ako je deo od aluminijuma onda je prvi sloj od cinka. A da bi se dobio besprekoran deo mora biti i ispoliran, zatim se bakar polira, i onda nikluje, a hrom sluzi da cuva nikl. Elektrolizom se komad ne zagreva.Ukratko :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Odustao sam od hromiranja zbog grejanja. Cilindar je napolju. Gumice su izvadjene. A i da sam hromirao, mislim da ne bi bio problem da se unutra hromira jer se ne nanosi puno hroma, pa da promeni dimenzije. Sta znam..

 

Da, zvao sam juce coveka za plastifikaciju. Kao i sa redovnom je prica. Izdrzava to temperaturu. Samo cekam da mi javi da lizeli i moze da radi. Tu se koristi... zaboravih sada koja plastika. Da li je PPA? Uglavnom, ta plastika se ne moze reciklirati jer jedom kad se ugreje i zauzme oblik, vise se ne moze topiti i oblikovati. Znam da sam ja plinskom lemilicom pokusavao da spalim plastiku sa onih solja, kada mi je Sinisa plastificirao ram, a ja zaboravio da naglasim da mi to zastiti. Ni plamen joj nije mogao nista. Aj, nije to nesto jak plamen, al opet. 

Tako da, ako bude licilo na hrom, bice ok. I verujem da ce biti izdrzljivo.

 

Nasao sam za hromiranje nekog lika pored Kostolca. Saljem mu danas srafove i kutijicu. Ok je sa cenom. Kaze da bi u martu bilo gotovo jer su malo u guzvi. Ako su u guzvi, kontam da lepo rade. Valda se ne varam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

To tako dobro izgleda. Necu da plastificiram :'(

A ne mozes naci coveka da to uradi :grr:

Radi l itaj covek sto je kacio to? Vidim da ga nije bilo dugo na forumu? Ovi koji mi hromiraju kutijicu i srafove su u guzvi, a ne mogu da cekam do polovine marta za kocnicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Max duže vreme nije tu a šta je sa njim ne znam. Mislim da djunta zna šta je sa ma om. Al mislim da se ne bavi više time. Kao što sam rekao elektrolizom se ne greje komad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
15 minutes ago, ThePainkiller said:

U temi o poliranju i hromiranju - za hromiranje se spominje:

BOSNJACKI GALVANOTEHNIK 022 481 782, 065 200 4001

Sada sam zvao sve redom po oglasima, pa sam naleteo i na njih. 

Prica svakog ko hromira je da mu posaljem vec ispolirane delove. Nece niko da radi pripremu. 
Aleksandar iz Klenovnika, pored Kostolca, jedini zeli da uzme to i sredi, ali kaze da je prebukiran. Nema dovoljno majstora. Bilo bi gotovo  sredinom Marta. 
Tako da nosim ovih dana celjusti na peskiranje, cim uhvatim vremena. I sam cu gledati da pripremim. Kako kaze Alekandar, lepo je uradjena kutijica i srafovi. Ako tako uradim i celjusti, bice ok. Ako nesto ne uradim dobro, on ce doraditi. Tako cu malo ubrzati proces, a i smanjiti cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Iz dogovora i plana, preslo se u realizaciju... :)

 

Isekao sam kartone i uglavio na mesto gornjih gumica, pa sve to zalio termo silikonom/slinom. U one dve rupe za crevo i luftiranje sam zavrnuo srafove. Odneo sam juce to Sinisi na peskarenje. Obecao je da ce malo i ispolirati, koliko bude mogao. Posle se mogu ja igrati malo i onda proslediti Aleksandru.

2wrlN42.jpg

PcfhTt9.png

 

Ali to nije sve :D Kupio sam i, kako sam sveze sazna da se zovu, raychem-ove cevi, ocigledno su dobile ime po proizvodjacu :) U radnji sam trazio opisno... Malo jaci termo buziri sa lepkom unutra :D Kod redovnih me nervira sto zica moze da ih probije. Ovde cu se truditi da skinem te bele oznake i da kriz njih provucem kablove na vidnim mestima. Takodje i na skrivenim. Planiram sada za vikend da razvucem kablove.

F23Ge77.png

 

Ali i to nije sve :jee:

Stigli su, konacno, prekidaci iz Kine. Prezadovoljan sam kako to izgleda. Usli su u onu rupicu u tutijici, kao da sam merio :D 

sDDrAva.png

 

I sada zamislite da onaj crveni treperi u ritmu zmigavaca i da ima na sebi mali crni trougao nacrtan. I onaj beli da treperi kada ga stisnem ili kad "komp", ako mogu tako da ga zovem jer je krace od mikrokontroler, zeli nesto da mi kaze. Na njega jos ne znam kakav simbol bi mogao nacrtati. Mozda "f", onako iskrivljeno kao function. Ili neki japanski znak :stabre:

IlcGibm.png

 

Kad smo kod crtanja na prekidacima, to sam mislio odraditi kiselinom i foto lakom, kao stampane plocice. Pa bi posle taj urezani znak popunio bojom. Govorim ove planove i nameri da neko spreci katastrofu i kaze neki normalniji nacin da se to uradi :D 

 

Izgledom ovog lima sam prezadovoljan. Mislim da ne lici na neki budz. Pokusavam da zaboravim onaj prizor pocinkovanog lima, kao da sam radio opsivanje krova :D  Deluje da cvrsto stoji tu kada se stavi dekla. Videcemo da li cu cuti neke zvuke lupanja i mrdanja kada provozam motor. :) I toj voznji se jako radujem i jedva cekam :D 

KkFUhob.png

 

 

Mislim da je to to, za sada :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Uzeo sam ih u Eltel-u. A video sam ih kod drugara koji radi reklame, pa mu je bitno kada kablovi stoje spolja na raznim vremenskim uslovima i postoji mogucnost da se dodiruju uz ostre limove..... Uzeo sam tri velicine. Ne mogu na fotkama da vidim onu najmanju. Ostale su 16/5 i 25/8. Mislim da nema bas 30, ali ima neki malo veci koji moze da se skupi na 30 i ispod. I ima dosta dimenzija preko 25/8. Znam da sam morao prekinuti prodavca kada je krenuo da navodi :D 

AF1QipM21ltSeaNC238n9gb3NEmSGAXqUTE1pgZk
GOO.GL

★★★★★ · Elektrofachgeschäft · Karađorđeva 79

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja