Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Drag Star 650 Custom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
2 hours ago, doktor said:

Sta ce ti sekira?

 

2 hours ago, Zuba87 said:

Иде у РТС :)

 

Otprilike :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pa najvise zbog kampovanja. Treba nacepati drva, zakucati kocic za staor, pocesati se po ledjima kad izujedaju koamrci.....

 

A i kul je za odbranu prilikom prepirke sa drugim ucesnicima u saobracaju :D:D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Odlicno. Hvala za info :) Malo su mu losije fotke, al po dimenzijama bi rekao da su to one vece :jee:

bzkugYc.jpg

 

Bice posla da se srede, ali ako vec uzmem da ih gitujem, mogu resiti i taj bocni znak i malo modifikovati da budu lepsije :D 

Valda necu izlicitirati skuplje nego sto sam prodao one :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

@rex, izlicitirao sam u nedelju one kofere. Bio samu voznji, ali sam srecom bio na mestu gde ima neta. Trebalo bi danas da stignu. Hvala jos jednom. Ziv bio :)

 

Ima i pomaka po pitanju sissy bar-a. U subotu sam na najlonu uzeo stegu. Da mogu da radim kao covek :D Samo sto mi je ovaj privremeni sto malo kilav, ali i to ce se resiti. 

I nasao sam lim. Tacnije, drugar mi je dao. 5mm je debljine, ali je problem sto sa jedne strane ima onu teksturu kao onaj aluminiumski lim u autobusima. To cu gledati da stavim sa unutrasnje strane, a predhodno malo da obrusim. Mislim da nece smetati. Gledacu da ovih dana iskrojim od tog lima onaj oblik, pa cu onda variti flah u krug, pa onda ostaje da se to lepo obrusi da izgleda kao fabricki. Potrudiceu se da to slikama ispratim, kao do sad :)
2IAcQs9.jpg

 

Pozdrav,

Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Stigli su koferi i zadovoljan sam izgledom. Bice posla srediti ih, ali nista nemoguce. 

 

d14kfqC.jpg

 

Poskidao sam sve srafove sa njih, pa i onaj ruzni znak. Nepotrebne rupe cu popuniti plastikom, pa zagitovati. A na mesto znaka ide nalepnica :)

8tZBDdy.jpg?1

 

Malo ce zafrkancije biti zakrpiti sarku, ali mislim da imam ideju kako cu to resiti. Treba mi samo zivaca i vremena. 

VLW7u6v.jpg

 

E sad, prislonio sam jedan kofer na mesto gde bi otprilike isao i skapirao da imam problem. Na plastici od motora se vidi "X" koji sam ubrljao prstom. To je mesto gde bi trebao ici zmigavac. Nalazi se negde u ravni sa trenutnom pozicijom zmigavca, ali dosta blize stop svetlu. Problem je sto on i tu smeta. Izgleda cu morati da ga pomeram iza tablice, kao Robi. A to mi sada menja ceo dizajn :D  Gledacu ih jos malo kako izgledaju na motoru, pa cu mozda doci do nekog resenja.

kYPcIFb.jpg

 

Do tada cu gledati da zagitujem sve ogrebotine, ofarbam i sredim bravice. Da, trazio sam po ali-ju, ali nisam uspeo naci takve bravice. Nasao sam kofere sa takvim bravicama, ali ne odvojeno cilindre.  Ovako izgledaju, pa ako neko ima ideju gde da trazim... bio bih zahvalan :)

yclI1Po.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je bravica kao iz ove teme ima u svim gvozdjarama, cini mi se da sada ima i kracih.

A sarki imas ovde zanimljivih

WWW.PSP.RS

Cena šarki. Šarke za rekove, cases, flight case, kejsove, sanduke, prodaja, cena, Novi Sad, Srbija

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

@bdada, nije takva bravica, ali ce mozda odgovarati ako ne nadjem takvu kakva je bila.

 

I hvala za sarke. Razmislicu i oko ugradjivanja tako necega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Evo mene opet, blago meni opet ja :D 

 

Uspeo sam naci vremena za moj sissy bar projekat :) Isekao sam malo gruble one limove. Ne vidi se na slici, ali sa druge strane imaju onu teksturu. To cu malo poravnati brusilicom. Kontam to da ide sa unutrasnje strane svakako. 

Sledeci korak ce biti precizno odredjivanje mesta rupa, busenje i onda cu ih spojiti srafovima jedan deo uz drugi i tako brusiti. Kontam da cu tako najpreciznije dobiti identicne delove. 

ESOs9sf.jpg

 

Radilo se i na koferima. Ja to sve radim kao neko privremeno resenje, al sve vidim da ce ostati trajno :D Vidim vec par benefita u odnosu na kozne bisage. Prvo sto ce moci da se zakljuca.

Prvo sam zeleo da popravim sarke da izgledaju kako su bile. Onda sam skapirao da tu moze ona osovina lako i brzo da se izvuce i koferi se lako otvore onda "nasilno". Tako da mi je resenje kojeje predlozio kolega @bdada delovalo mnogo bolje. Nesto mi njihov sajt nije radio kad sam zeleo da narucim, pa sam zvao Gros INOX. Narucio jedne sarke, dobio druge, ali se ispostavilo da mi te druge vise odgovaraju :D Kupio sam i turbane koji tu pasu, pa sam turpijom napravio cetvrtku u satki, pa da mogu lepo da cucnu.

q4aZA7T.jpg

 

Odsekao plasticnu sarku, osmirglao i poravnao kao da nikad nije ni bila tu :)

V87FLmE.jpg

 

I onda zasrafio novu sarku. Malo je to sve klimavo, ali kad se zatvori, ok je. Kaze mi drugar da probam unutra da stavim sarku. To cu videti danas kako bi izgledalo. Ja mislio da bi bilo kul d akoferi imaju na sebi chrome-look detalja, pa da se uklope sa motorom. Videcu obe varijante, pa koja bude lepsija :)

Y05TpmC.jpg

 

Tolko od mene za sada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Kanda nemam osecaj za estetiku, cim mi se ovo cinilo ok :stabre:

58 minutes ago, bdada said:

Ja bih stavio ovu

Jes lepsa.. A i jeftinija. Ja ovu platio oko 400 dinara :grr:

 

Videcu danas da li moze unutra da se stavi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Malo vec pocinje da me nervira to sto, kako bi rekao jedan covek, sadim kvocku na sto jaja. Obecao sam drugarima, komsijama da cu im svasta nesto pomoci i sad nemam vremena za svoje poslove :/ 

U subotu sam stigao da se igram malo sa koferima. Probao sam da stavim sarku unutra. Nije mi se svidelo kako se otvara. 'bes ga, meni ovo deluje ok. Nek bude malo u Mad Max stilu :D 

FKwW0gG.jpg

Jos da nadjem bravice, pa cu onda preci u zapusavanje rupa koje mi ne trebaju i moze priprema za farbanje i farbanje na kraju :)

 

Stigao sam da probusim rupe na gvozdju koje sam odsekao. Provukao srafove i spojio ta dva dela. Izlupao malo brusilicom, pa posle turpijom. 1/4 ivica je gotova. Zadovoljan sam kako izgleda. Mislim da ce biti nesto od ovoga :D 

y87bsaj.jpg

 

I od subote mi ovo gvozdje stoji u stegi. Nisam stigao nista raditi. Bavio sam se nekim drugim stvarima. Aj da odem malo u off... Pravio sam audio kablove i razbacivao ozvucenje po komsijinoj ordinaciji. Ovako izgleda kad kabel napravim "kao za sebe" :) 

4wEh28B.jpg

 

Bio sam i pomocnik veterinara :D Zadesio sam se tu kada je dosla macka na operaciju, a manjkalo je pomoci. Drzao sam matericu, jajnike i tumor dok je doktor odstranjivao :D Nadam se da nema gadljivih i da ne zamisljate sad puno kako to izgleda. Nece biti slika postupaka odstranjivanja :D 

GnK53fF.jpg?1FJmL8eh.jpg?1

 

I tako. Nadam se da cu uskoro naci vremena da nastavim na mojim projektima. Sezona se zagreva i ocigledno je da ce jedan deo sezone ici sa starim sissy bar-om, al sta da mu radimo. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Malo mi je zamrla tema. Mozda sam vam malo zgadio sa ovom mackom :D Ona je, ako vas zanima, ziva i zdrava. Moja prva operacija je prosla odlicno :)

Ove praznike sam pospajao godisnjim odmorima i dobio dve lepe nedelje slobodne. Mislio sam da cu za 1. maj ici na Staru planinu, ali je vreme promenilo planove. Mislio sam da cu drugu nedelju imati celu da zavrsim ovaj moj sissy bar projekat, ali je vreme, kao u rambovoj pesmi, reklo: "'oces ... sine". Uspeo sam nesto bar uraditi, pa hade i da podelim to sa vama. Mozda mi date i po koji savet i tako sprecimo neku zafrkanciju.

Zavrsio sam brusenje u cilju dobijanja oblika, prislonio na motor i skapirao da je to to.

jUar6Vi.jpg

 

Onda sam obelezio rupe za zmigavce i probusio na oba lima. 

 

JvrGP79.jpg

 

Zatim sam uzeo da varim flah 2.5cm sirine na ivicu gvozdja. Islo je prilicno lepo. Pecnem, pa savijem malo, pa opet pecnem i tako u krug. Gvozdje se malo iskrivilo od silnog brusenja, pa sam ga pricvrstio na ivericu i L profil. 

 

qb58SwO.jpg

 

G08IKeO.png

 

Posle varenja jedne strane sam ga odsrafio i iznenadio se kako je dobro ispalo :D Zadrzalo je taj ravan oblik :)

szknJRG.jpg

 

Onda je isao pun var po ivicama. Nisam bas zadovoljan izgledom vara, al uradilo je posao. Imam puno onih siljaka sto strce. Isao sam malo sa jedne, pa sa druge strane. Cekao da se ohladi par puta i uspeo sam sve to da uradim, a da ga ne iskrivim varenjem.

 

ZBbwY4z.jpg

 

Malo sam brzinski protrcao brusilicom, cisto da dobijem vizualni utisak kako to izgleda :)

 

bbegJVB.jpg

 

A onda sam napravio i drugu stranu...

KX9hhKm.jpg

 

Tu se sad vidi nesto sto sam kontao da nece biti toliki problem resiti, ali ipak.... Ja sam mislio da pred kraj toga svega prosirim flah za oko 1cm, kolika je ta rupa tu. Ali sad, kada to stoji na motoru, vidim da ce to izgledati previse glomazno. Lepse bi bilo da se gvozdje savija i prati oblik plastike. Razmisljam da zasecem flah na dva mesta i da malo zakrivim to sve, pa posle zavarim. Bilo bi kul ako neko ima neku bolju ideju i nacin da se to uradi i naravno zeli da podeli :)

 

Posle sam malo radio na brusenju svega toga. Da vidim gde su rupice. To planiram da popunim varom, pa opet prebrusim. 
NKXGzow.jpg

 

Nisam nikad nosio nesto na hromiranje. Ovo ce biti prvi put. Predpostavljam da povrsina mora biti glatka, a ne moze da se odradi gitovanjem. Tako da ce biti dosta posla da se to utegne. Brusim ga onom smirglom sto se stavlja na brusilicu. Kamen ne koristim jos od onog dobijanja oblika. 

 

Ovako je izgledala ruka posle varenja. Kad se ja igram u majci kratkih rukava <_<

qVRUx0O.jpg

 

Varenje i sva metalurgija se moze raditi u garazi. Farbanje vec nisam mogao. Ali uspeo sam uhvatiti jedan dan da sredim kofere.

 

Provozao sam se po gradu i nasao nekih bravica. Oko 100-200 dinara su po komadu. Uzeo sam 4 komada. 2 para razlicitih, pa sam posle dosao kuci i probavao. Ova sa leve strane se pokazala kao najbolja. Desno je original koji je bio. Cimao sam kineze i niko nije mogao da mi nadje to. 

Plh3BDK.jpg

 

Zatim sam rasklopio sve bravice sto imam ikombinovao one delove unutra (kako li se vec zove) dok nisam napravio dva cilindra koja rade na istom kljucu. Nisam zeleo da imam odvojeno kljuceve za levi i desni kofer.

 

V5tAuC8.jpg

 

Zatim sam utopio u plastiku sa obe strane po jednu platnu koja ide uz bravicu, a rupu izmedju popunio sa sodom bikarbonom i super lepkom.

ogcDB7a.jpg

 

I posle sam savio kukicu koja ide uz bravicu da odgovara kacenju. Malo je obradio brusilicom i dobio zeljeni efekat (zakljucan kofer) :)

ydb1j9N.jpg

 

Dali i vi ovako idete u radnju? :D Tj neuzimate korpu jer imate kacigu :D 

jDZ3jE0.jpg

 

Zacepio sam rupe. Zagitovao ih posle sa gitom za plastiku. Prvi put sam ga koristio i prezadovoljan sam. Savitljiv je i nema sanse da se odvali sa plastike.  Smirglanje, pa pranje vodenom, pa pranje, pa opet smirglanje da popravim ono sto mi se nije svidelo. Na kraju pranje sa sapunom da se odmasti.

GLGDjT6.jpg

 

I ne bi ja bio ja da ne za... na kraju. Spremala se kisa i ja sam zurio, umesto da ostavim za drugi dan. Prespricao sam prajmer za plastiku koji se osusi za 2 minuta. Na njega bi trebao spricgit, ali sam to preskocio. Reko dosta je ovo glatko i uhvatice boja. Ali ne lezi vraze. :D Taj prvi sloj prajmera je ostavio na nekim mestima pomorandzinu koru i ona je ostala do poslednjeg sloja laka. 

Isao sam sa dva sloja boje (nitro sjajno crna). Posle sam isao sa akrilnim lakom u spreju koji, ne znam kako, nije rastvorio crnu boju. Probao sam predhodno na cevi od toga na cemu sam farbao. Isao sam jedan tanji sloj laka, pa nalepnice i onda jos dva sloja laka. Ovako je to izgledalo na kraju...

 

GzFUbrd.jpg

 

OStalo je da se sve to sklopi. Da se zavrnu bravice i sarke. I najverovatnije cu obloziti unutra sa skajem. I naravno, da se na ono gvozdje sto varim navari i nosac za njih i da se i to sve zavrsi.

 

Treba da kupim sipke i savijem sve to sto sam zamislio. One ce morati da se greju. Acetilen nemam. Da li map gas i onaj mali brener moze dovoljno da mi zagreje da ja to mogu saviti ili da ne bacam pare? 

 

Tolko od mene za sada. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. Ako neko i prati jos ovo :D 

 

Imam mali problem i posto sam izpucao sve mogucnosti u realnom svetu, preostala mi je jos ova tema. Nadam se da ce neko videti ovo. Ako nista, sutra cu pitati na  nekoj opstoj.

 

Naime, treba mi varioc i umetnik da mi zavrsi sissy bar. Imam crteze i okacicu na kraj da bi znali sta treba da se radi i koga da mi preporucite. Imam i nesto zapocetog posla, kao sto ste videli. I imam nesto materijala.

 

Odlucio sam se za ovo jer nemam zivaca da provodim vreme u radionici. Videli ste da sam ih imao dosta, ali desili su mi se neki dogadjaji i sad prosto ne mogu da provodim vreme tako jer onda puno razmisljam. Vise mi prija druzenje posle posla, a toga sa radionicom nemam. 

 

Uglavnom, pitao sam ujaka, ali je zauzet do kraja sledece godine sa raznim poslovima. Komsija je isto dobar varioc, ali ode covek u Italiju. Preko Makse, koga spomenuh dosta ranije, sam dosao do clana ovog foruma, Goge Nortona. Ali i on je zauzet. Zelja mi je da u toku sledeceg meseca vec imam gotov sissy bar, pa iz tog razloga me sad malo hvata i frka da li cu i naci nekog da mi to uradi.  Ja i ne znam koliko bi ovako nesto i kostalo da se napravi. Ni sa jednim majstorom nisam jos ni dosao do te price. Nije mi problem da ispostujem neciji posao i platim koliko god kaze. Bitno mi je samo da se uradi kvalitetno. Da nije budz kao moj predhodni sissy bar :D 

 

Zamolio bih vas da mi javite ako znate nekog u Novom Sadu i okolini ko bi mogao da se pozabavi mojim problemom :)

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

@bdada, uzeo sam svetlo vuceni celik. Imam od 16mm i od 12 ili 14.. Zaboravih sada. Uzeo prvo 16, pa kad sam prislonio, delovalo je malo deblje. Od toga sam ja zamislio da pravim i zeleo bih bar sissy bar da bude od punog materijala. Da ne bi imao opet nezgode. A ostatak moze i od cevi da se pravi. Mozda samo deblji zid da imaju. 

Kontam da bi i neki majstor imao neku svoju ideju kako to realizovati. Meni je bitno da bude cvrst i da izgleda kao sto sam zamislio.  Mada i tu sam otvoren za kompromis i sitne prepravke. Bitno mi je da imam  nesto funkcionalno.

Svakako bih dokupio materijal koji fali, ukoliko se ustanovi da je tako. A i to sto se ne iskoristi, ostavio bih variocu. Ako se bavi tim poslom, svakako ce naci primenu negde. Meni ce propadati bezveze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pitao sam jer pun materijal moze armirac da ti savije (ali deblji se mora malo zagrejati, ne usijati, znaci brenerom obicnim), meni je od pok. oca ostao alat za savijanje armature i moze se "igrati" kako zelis, za dva piva na svakom ozbiljnijem gradilistu mozes naslon brzo imati po svojoj zamisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Ujak mi ima onu spravicu sa dizalicom za savijanje cevi. Kupio sam i MAP gas i brener. Cak mi je i rekao/pokazao foru kako mogu saviti onaj polukrug na sissy baru. Na L profil se zavari cev tog precnika, a na kraj cevi se pod 90 zavari cev u koju moze da udje sipka koju savijam. Dalje je jasno. Ubaci se u stegu i uhvati za L profil, ugreje se sipka i savije. 

Cilj mi je da nadjem nekog da to uradi za mene jer, kao sto rekoh, nemam zivaca da vreme provodim u radionici. A ako nemam zivaca, to  ne moze ispasti kako sam zamislio. Samo cu skarabudziti, a to ne zelim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja