Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Drag Star 650 Custom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. 

Reko da prodjemo malo kroz ono sto je do sada uradjeno. :)

Boja jos nije kod mene. Drugar je kupio crnu, ali nije uspeo da nedje providan lak. Probacu na jos neki nacin da to nabavim. Ako nista, ici ce sam osa crnom. Lak bi mi bio dobar jer bi zastitio onu obrusenu ivicu i boja se ne bi opet oljustila tu. A i tu obrusenu ivicu bih mogao ispolirati i ona bi ostala sjajna.

Iszuvna grana je opet izpeskarena. To je bio jedini nacin da se plastifikacija skine sa nje. Ja sam je posle ofarbao i spremna je za ugradnju.

2pbhpDE.jpg

Sa prednjom izduvnom granom sam imao mali problem. Mrzim krstake na ovakvim mestima. Definitivno cu ih zameniti sa srafovima sa sestougaonom glavom ili imbusima. Sanse da ce na ovakvom mestu prokliznuti su jako velike i to je onda patnja.
iM2DbN6.jpg

 

Prvo sam probao da ga zarezem brusilicom. To cesto pomogne jer se ugreje sraf, pa popusti. A pritom i dobijem prostor da zabodem jak, ravan srafciger.

yxzRRjT.jpg

 

Pravi seks nastaje kada ni grejanje ne pomaze. Kada sraf nece ni da mrdne, a srafcifer napravi zuljeve na mojim mekanim rukama :D

Onda moze jos da se pokusa gripovkama i tada glava obicno pukne i navoj ostaje u rupi.

OUIR6d1.jpg

 

Poravnao sam to sve brusilicom, probusio prvo malo tanju rupu. Levu sam malo promasio.
vIcEGPb.jpg

 

Onda 5mm burgija. Tu se pokazao taj promasaj na levoj rupi.

qyiDCCY.jpg

 

I na kraju urezivanje M6 navoja. 
zSj9u2W.jpg

 

Onda sam taj deo auspuha odneo kod drugara da mi zavari selnu na onaj lim sto landara.

 

Spomenuo sam da se jezim od krstaka jer cesto znaju da prokliznu. Ima ih na jos par mesta. Drzali su bobinu i jos negde, ali ne mogu da se setim gde :D To cu valda skapirati kad pocnem da sastavljam. 
Uglavnom, prosao sam korz sve kutijice sa srafovima i popisao ih. Resio sam da zamenim sve koji pokazuju znakove korozije i koji "nisu lepi". 
Imam tu naviku da kad kupujem tako neke stvari, ne uzimam uvek tacan broj. Ako mi treba 3 srafa jedne vrste, uzecu 10, ako mi treba 15, uzecu 20. Uglavnom zaokruzujem na desetice. Tako da sam malo preterao sa kupovinom srafova, ali nece se baciti. Ostace za neki drugi projekat. :)
U NS-u ima kul prodavnica Gros inox koja prodaje inox srafove. Sa njima mislim da necu imati problem oko rdjanja. 
A3NUBbS.jpg

 

Jeste da sam zakocen po pitanju farbanja agregata, ali uvek tu ima nesto okolo da se cacka. Poceo sam sklapanje. Vratio sam kablove na ram, vratio prednju viljusku i zategao prednju glavu. Kljuc za glavu nisam imao do sada. Zvao sam razne firme po NS-u, BG-u, ali nisu imali. Onda sam na sajtu odigledolokomotive.rs nasao ceo komplet tih kukastih kljuceva. Uzeo sam samo onaj sto meni treba. Nisu ni skupi. 
vg6V15g.jpgjOhOTbs.jpg

 

Kablovi su bas lepo cucnuli. Uspeo sam da pogodim tacno kako su stojali. Svako mesto na kom je kabel bio zakrivljen se podudarilo sa oblikom rama. Svako udubljenje od vezice je tacno naleglo na mesto gde sam trebao da stavim novu. Mislio sam da cu sa tom kablazom imati najvise patnje, ali izgleda je to bilo najlakse. Da, sto se tice uvrtanja srafova u plastificirani navoj rama. Deluje mi da ce ta plastika dodatno pomoci "osiguravanju" srafova da se ne odvrcu tako lako. Ipak, navoj srafa kojim se pricvrscuje bobina sam morao da ocistim jer kontam da je to jedini nacin da ona dodje do mase. Kupio sam medium i high straight Loctite thread locker i neke birnije srafove cu lepiti sa njima. Npr. srafovi koji drze zadnju viljusku, koji su i fabricki bili osigurani Loctite-om.

sKEpQ7Z.jpg

 

Sada sam zakocen sa sklapanjem rama do kraja jer moram prvo da zalepim nalepnicu sa brojem sasije. Tu sam imao natezanja sa jednom novosadskom stapmarijom. Nedelju dana smo se natezali. Prvo im nije dobpra priprema, pa saljem opet. Onda zele oni da urade pripremu, pa sam im lsao .dwg fajl. Odustanu od toga, pa mi kazu da ja ipak pripremim za stapmu. Nakon svega toga dobijem neku krs nalepnicu koju ne zelim da lepim. Sad sam u prici sa nekim drugim ljudima, pa cu videti hocu li od njih dobiti sta mi treba. 

Tockovi su kod majstora. Dok sam kotrljao zadnji tocak do kola, primetio sam da se cuje zveckanje. Zadnja glava lepo seta jer su izgleda sve zbice labave. Ne znam kako sam ja to vozio uopste. Prica sa centriranjem je tek interesantna.


Dobio sam broj od majstora od tece. Kaze mi teca da je to neki stari majstor i da zna posao. Reko, takvog i trazim. Otisao sam kod coveka i prvi utisak mi je bila "radionica", ako se tako mzoe nazvati. Da ne osudjujem po tome. Neko jednostavno voli da radi u neredu. Svestan sam svog opsesivno kompuzivnog poremecaja. On je i razlog za rasturanje motora. Uglavnom, jedva sam prosao do radnog mesta, a da pritom ne pocepam jaknu i farmerice o ramove i tockove biciklova. Ali kazem nema veze to, ako je dobar majstor. Stavio je tockove na drzac da bi video sta treba da se radi i tu je skapirao da je zadnji kritican, a prednji malo baca u jednu stranu. 
Par dana pre nego sto sam doneo tockove, imao sam problem sa vulkanizerima. Bio sam kod trojice i ni jedan nije zeleo da mi skine gumu jer se plasio hroma na felni. Navikli ljudi da se menjaju gume samo na celicnim felnama i da se preko rokne ratkapna i uzme kes na brzinu. A cudno jer su to medju ozbiljnijim vulkanirzerima u gradu i cekao sam red da bi bio ispaljen.


Tako da su felne dosle kod majstora na centriranje sve sa gumama. Dogovorili smo se da ce on odneti kod vulkanizera, a da cu ja refundirati troskove. Imam veliki problem jer se moje radno vreme podudara sa vacinom servisa, pa i ne mogu bas sve da obidjem. Dok ovo pisem, cekam poziv od majstroa i nadam se da ce mi javiti da je uspeo da skine gume. Taj poziv cu iskoristiti da mu skrenem paznju na jos jedan detalj koji mi se nije svideo. Covek koristi armaturu kao distancer do felne i sa njom proverava da li je tocak centriran. Najezio sam se svaki put kada je ta armatura zakacila felnu dok je proveravao tockove. Ok je ako to zakaci jednom, ali ako on bude par sati strugao tako felnu, sigurno ce ostaviti ogreborine po ivici. Nadam se da ce me poslusati. Verujem da dobro radi centriranje, ali je prilicno aljkav. 
z4M1lZ3.jpg
 

U principu, to je sve sto se do sada radilo i sto se trenutno radi. Jedva cekam da zavrsim ovo sa tockovima i da nastavim dalje da radim sam. Dosta mi se zeludac okrece od danasnjih majstora. Jako bih voleo da nadjem nekog ko je dovoljno pedantan i posten da posao uradi kako treba.

Agregat sam poceo da upakujem i spremam za peskarenje (sodiranje :D). Ako me vreme posluzi, mozda to odradim sada za vikend.


Srdacno,
Nemanja
 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Mali update i par pitanja :)

Juce sam podigao tockove sa popravke. Prezadovoljan sam majstorom. Jako sam se plasio jer mi je njegova radionica odavala utisak aljkavosti i nemarnosti. Napisao sam da cu mu fino i suptilno napomenuti da mi pazi na tockove dok radi i njegov odgovor je bio ovako nekako:

Nemas frke.  Skapirao sam da zelis da se pedantno sve uradi i tako ce i biti.

Stvarno je tako uradio. Cak ni one matice na zbicama nisu ostecene. On prvo nije zeleo da skida gume, ali ja na moju molbu skinuo. Nisam zeleo da zbica probode unutrasnju. Nije koristio onu armaturu za centriranje. Ispunio je svaku moju zelju i ako mozda nije bilo potrebno raditi nesto. Nisam se raspitivao koliko takav posao kosta po gradu. Nisam mogao jer je on jedini majstor koga znam da to radi. Tako da ne znam da li je cena niska, visoka ili taman. Ja sam ga castio jos jer nije bilo razloga to da ne uradim. 
lgEgPuy.jpg

 

Kad smo vec kod tockova, imam jedno pitanje. Juce sam kupovao glicerin da mazem na kedere na kolima i setio sam se da sam ovde negde naisao na neku temu gde je covek samo spomenuo kako je namazao gume glicerinom pre konzerviranja motora. 
Zasto se to radi? Da li to produzava vek trajanja gume? Ove koje imam su malo matore. To mi je rekao i vulkanizer u Nisu. Kaze da mogu one jos da prodju jer imaju saru, ali se vidi da su izpucale. To nije bas veliki problem jer imam unutrasnju. I posavetovao me je da ih zamenim za sledecu sezonu. Ne znam da li cu moci to izvuci bas do pocetka sezone jer necu stici da skupim novce do tada. Tako da me zanima da li bi glicerin pomogao da ih sacuvam malo bolje, pa da izdrze bar do sredine sezone, kad mislim da cu moci da ih menjam.

I konacno je stigao sprej  :) Drugar mi je doneo iz Nemacke Dupli Color-ov crni sprej. Ostaje mi samo jos lak da nabavim. Imam neku varijantu za VHT iz Amerike. Ispada da me jeftinije izadje da dovucem to iz Amerike nego iz UK. 

VP7B3wn.jpg

 

Cekam da malo otopli, pa cu "sodirati" agregat. Do tada imam sta da radim. Jos se zezam sa nalepnicom. Nadam se da cu i to uskoro resiti. 

Srdacno,
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima.

Jeste da ovde imam svoj monolog, ali sad je momenat da se neko ukljuci. Ako vec nemate neki konkretan savet, i tapsanje po ramenu je ok. Ili neko rame za plakanje :D 

Juce sam upakivao agregat i spremao ga za peskarenje. I primetim ovo:
59IftnK.jpg

Karter masan! Pipnem to ulje i vidim d aje sveze tu izcurelo. Znam da je bio suv kad sam ga stavio tu. 
Znam da ga niko nije muckao, cackao. Nije se pomerao neko vreme. Pratim trag ulja da bi skapirao odakle to curi i dodjem do senzora radilice.

yojiPRl.jpg

Ne spominje se on nesto puno u service manual-u. Jedino sto sam video tamo je da ima jedan O-ring. Srafovi na njemu su zalepljeni i nisu bili labavi. Nisam ga vadio napolje jer je agregat pun ulja. Sad vise nije pun. Fali malo. 

 

Ja imam samo jednu teoriju zbog koje se ovo moglo desiti. Da li je moguce da se, zbog minusa koji je bio, plastika skupila zajedno sa tom gumicom i da je pustila ulje? Sad, kako je doslo u plus, plastika se vratila i ulje ne curi vise. Nekako mi to deluje cudno jer bi i ranije onda curelo ulje. Prosle zime mi je bio u sobi, pa nije osetio minus. Pre nego sto sam ga kupio, stojao je u garazi bez grejanja. 

Sta raditi? Kontam da skidam taj senzor kad ispustim ulje, pa da vidim da zamenim gumicu. To svo izcurelo ulje sam obrisao i pratim situaciju.

 

I jos jedan detalj sam primetio. Dok sam buljio u taj senzor, na par cm od glave mi je stojala osovina menjaca. I sasvim slucajno primetim da semering samo sto nije ispao.

 

Nu5cF47.jpg

 

Na slici je jos i dobar. Prvo sam ga prstom malo vratio unutra, pa se setio da slikam. 

Srecom, pa je dupli, pa nije ispustio ulje. Jer gledajuci po meracu, taj deo je ispod nivoa ulja. Tako da njegovo ispadanje bi prouzrokovalo piskenje ulja napolje. Uporedio sam stanje sa fotkama od pre rasklapanja i video da je on sve vreme tako stojao. Njega je drzala ona polugica koja se srafi na tu osovinu. Nadam se da nece ispadati vise. 

 

Ok. Sad se bolje osecam, cim sam podelio to sa vama. :) Ima li neko ideju kako resiti to curenje? 

Srdacno, 
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sledeci put tockove odnesi ovde, kolega je bajker i radi i moto tockove...

 

vrste-clanaka.jpg
WWW.BIKEGREMLIN.COM

BikeGremlin - sajt posvećen biciklima i biciklizmu. Informacije, saveti, uputstva za vožnju, popravku i bezbednost. Od...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
9 minutes ago, rboban said:

Sledeci put tockove odnesi ovde, kolega je bajker i radi i moto tockove...

Hvala. Nadam se da necu imati problema sa tockovima neko vreme. :)

Ono sto me sad izjeda je ulje. Razmisljam, sta ako moja teorija nije tacna i sta ako mi u voznji pocne cureti.


Srdacno,
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Nisam mogao normalno da se skoncentrisem na poslu dok nisam skontao sta je problem.

To je neutral switch i cest problem na ovom motoru. Moguce da je zima prouzrokovala neku pukotinu i da je zbog toga procureo. Po service manualu je to Flasher relay. Zato sam mislio da je neki senzor na radilici koji mu daje signal za svecicu. 

Koliko sam skapirao na par snimaka, moze on da se skine i kad je ulje u motoru. Tako da, eto meni igranja kad dodjem kuci :D
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Davač neutrala je čest problem kod Dragstara 650, nema tu mnogo pameti, u Platneru 2400 din. zajedno sa O-ringom, jedino je muka što se dugo čeka. 

ne moraš da ispuštaš ulje ali je poželjno da ga nagneš u desno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pošto ti nije pukla ta plastika možeš skinuti oring i premeriti ga.

Novi naruči ovde: 

WWW.HIGUM-M.CO.RS

 

 

Imaju većinu na lageru.

Javi kad premeriš imam i ja dosta standardnih dimenzija, pa mogu pogledati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
14 hours ago, Darko Floyd said:

Davač neutrala je čest problem kod Dragstara 650, nema tu mnogo pameti, u Platneru 2400 din. zajedno sa O-ringom, jedino je muka što se dugo čeka. 

ne moraš da ispuštaš ulje ali je poželjno da ga nagneš u desno. 

Morali su izgleda da naprave nesto na cemu ce i zaraditi. Nije fazon da sve bude kvalitetno :D Zvao sam juce Plattner i kazu da je 4000. Havice mi danas da li imaju na stanju ili cu cekati. Na ebay-u je oko 40e sa postarinom iz Japana. 

Skinuo sam ja to odmah juce. Da vidim sta tu zeza :D Pukao je na dva mesta. Kako sam poceo da odvrcem, tako je otpao jedan deo. Sraf ga je drzao.

C3gL8aa.jpg

 

Inace, boja koja mi je stigla iz Nemacke je mat :/ Ne bi to bio problem kada bi se preslo lakom koji sam narucio iz Amerike. I jutros mi jave da to ipak ne moze da se salje. Muke tantalove. Otvoricu sopstvenu farbaru i prodavacu boju koja meni treba :D :D Kao onaj lik u crtacu sto otvori hamburgeriju da ne umre od gladi :D

 

Srdacno,
Nemanja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Ne znam da li se on nesto razlikuje po modelima. Znam da je bila prica za fuzaster kad sam kupovao. Rekli su mi jednu cenu, ali kao da i mprvo dam broj sasije pre porucivanja. Da budemo sigurni da je to taj fuzaster. I onda su ustanovili da je neki drugi koji je bio duplo skuplji. 
Mislim, fuzasteri se jos i razlikuju, ali ovaj senzor mi se cini da pase na sve modele. 

A gledao sam ga bas juce. Obican poklopac sa srafom. Nikakva pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
WWW.MEGAZIP.NET

Looking for genuine OEM Electrical 2 for 2007 4C5B (Canada (010) sales region, Deep Red Metallic K (DRMK; 0918), 13227287-764424)? Check on...

 

Evo ti ovde sve ukupno je 12 $ , stvarno su majmuni u Platneru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Na ovom sajtu sam ja gledao sve delove. Kul mi je bio jer imaju sliku vecine delova, pa malo bolje skapiram o cemu se radi
 

yamaha-xvs650-2002-4vre-switzerland-1a4v
WWW.CMSNL.COM

✓access the ELECTRICAL 2 schematic✓find Yamaha ELECTRICAL 2 spares easily✓OEM parts online available

 

Pokusao sam jednom da narucim. Moze ali je postarina skupa. Valda oko 70-ak e je minimalna, pa raste sa kilazom. 

Kakva je prica na tom sajtu? Moze li se poruciti nesto? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Zavisi koliko hoćeš da se zajebavaš, ali možeš napraviti bolje nego fabrički. Iskrojiš od milimetarskog lima poklopac koji ide preko te plastike, samo da ima rupu za onaj kontakt. Lim bi onda celom površinom pritiskao plastiku i ne bi mogla da pukne na krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
4 minutes ago, mradomir said:

Zavisi koliko hoćeš da se zajebavaš, ali možeš napraviti bolje nego fabrički. Iskrojiš od milimetarskog lima poklopac koji ide preko te plastike, samo da ima rupu za onaj kontakt. Lim bi onda celom površinom pritiskao plastiku i ne bi mogla da pukne na krajevima.

Potpuno si u pravu. Nisam zeleo bas da pisem, ali razmisljao sam o tom limu preko i najverovatnije ce biti ugradjen. Malo sam i overthink-ovao i kapirao da se to moze napraviti od aluminiuma na CNC-u i strugu, pa onda da se izoluje tu sta treba sa plastikom.. Ali lim ce biti dovoljan. :D Mozda i da se napravi neki kartonski dihtung izmedju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

U toj varijanti nova plastika neće biti ništa bolja od ove stare, osim što je nova. Ja bih to zalepio što je otpalo, napravio novi metalni poklopac i promenio oring.

Ako hoćeš od aluminijuma imam neke pločice 4mm debljine, mašinski obrađene i eloksirane. Samo da ih iskrojiš. Vidi samo koja ti je dimenzija te plastike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Tako cu i uraditi. Napravicu od lima poklopac. Izbusicu ga tamo gde ide ona konekcija. Kontam da ce to bolje raditi nego i novi da uzimam.
Premericu danas O ring kad dodjem sa posla. Ako je to cest problem, bilo bi dobro napraviti kvalitetnije resenje od fabrike :D 
Da me ne iznenadi barica od ulja u sred neke nedodjije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
19 hours ago, Darko Floyd said:

Neće te iznenaditi barica jako malo tu kaplje ali jeste puno iritantno. Gde god da staneš ostavljaš tragove. 

Pa bas to. Ne bih ja mogao da to gledam i ako niko ne bi to primetio :D 

 

 

23 hours ago, mradomir said:

Imaju većinu na lageru.

Javi kad premeriš imam i ja dosta standardnih dimenzija, pa mogu pogledati.

 

Premerio sam O ring. 30mm unutrasnji precnik, 2mm debljine i 34 spoljni precnik. Ne razumem se toliko u standarde tih ringova. Je l postoji mozda malo deblji i koliko bi bilo dobro i staviti malo deblju gumicu? 

Gledacu danas da nabavim klingerit, pa da napravim i dihtung. Juce sam ga isekao od kartona. Napravio sam i sablon za lim koji cu, nadam se, zavrsiti danas.  Mozda nadjem kuci i koje parce inox-a, pa tonapravim da bude... nerdjajuce :D 

 

Pozdrav,
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Nema on tu dihtung, samo ga O-ring zaptiva, ništa nećeš postići sa dihtungom spolja samo ćeš se mučiti bez potrebe. 

Probao sam ja i sa diht masom i raznim glupostima, ništa nije bilo trajno dok nisam zamenio celo to đubre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Zaboravio sam sinoc da uploadujem fotke sa telefona na cloud, pa ne mogu sada da pokazem kako izgleda to leziste za prekidac. Neko je malo preterao sa lepkom za navoj i curelo je po toj povrsini na koju naleze prekidac. To je sigurno uticalo da se on ne nalegne kako treba i da procuri.

 

Napravicu lim preko, kao sto je Mradomir spomenuo. Sam prekidac se ne sme zategnuti jako jer odma popuca zbog konusne glave na srafovima. Tako da bi i dihtung treao da ima vise smisla. I svakako cu staviti novu gumicu. Videcemo kako ce to sve raditi posao. Ako nista, uzecu drugi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pogledao sam, tu meru 30x2 nemam. Imam 30x3.5, ali to je jako debelo.

Ovi u Higum-u su imali na sajtu katalog svih mera, sada im to nešto ne radi, ali imaju sigurno na lageru 30x2.

Vidi ako imaju od MBR materijala, to je uljno otporna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
2 minutes ago, mradomir said:

Pogledao sam, tu meru 30x2 nemam. Imam 30x3.5, ali to je jako debelo.

Ovi u Higum-u su imali na sajtu katalog svih mera, sada im to nešto ne radi, ali imaju sigurno na lageru 30x2.

Vidi ako imaju od MBR materijala, to je uljno otporna.

 

Zaboravih da napisem. Cuo sam se juce sa covekom. Te silikonske rade po narudzbini. Ja sam mu rekao dimenzije, a on me je prvo pitao sta sam merio. Rekao je da to sto sam merio gumicu najverovatnije nije tacno. Tako da sam malo guglao i nasao da tu ide 29 x 2. Moguce da se ova rasirila ili sta vec. On ima 29x2.6 i narucio sam ih. U petak su kod mene, kako je rekao. I da, Minimum za kupovinu je 10 komada, tako da ako nekom jos bude trebalo, znajte da imam tih gumica.

 

Hajd, kad sam krenuo da pisem, da postavim sta je do sada uradjeno....

Pricao sam kako izgleda zateceno stanje kad sam skinuo prekidac. To cu ocistiti pre vracanja i siguran sam da je i to uticalo da on ne zadihtuje kako treba.

oKbhH9y.jpg

 

"Rupu" sam zastitio duck tape-om i prilicno dobro drzi da i ulje ne izadje napolje. 

lqvhAXc.jpg

 

Posle sam po senzoru izcrtao kartonski sablon za dihtung i isekao ga:
WUg76E6.jpg

 

Preneo na klingerit 0.5 jer 0.3 nisam uspeo naci.

1RSry9Y.jpg

 

Tadaaaa: :D 
M1xJxGY.jpg

 

Napravih i sablon za lim koji ce ici preko. Ona dva drzaca kabla sam odsekao da bi lim imao manje rupa i da bi bio cvrsci. Ja cu se snaci sa montazom i sa ova dva preostala. Posle cu se pozabaviti poravnavanjem cele te povrsine prekidaca. Da lim sto bolje ledne. Mozda ga i zalepim epoxy-jem, ali ne znam da li ce nesto to pomoci jer epoxy ne podnosi temperaturu, koliko ja znam.

fFkg5Mc.jpg

 

Nasao sam komad milimetarskog inox-a:

T12nrW1.jpg

 

Seckanje je jos islo lako:

cSQPZZE.jpg

 

Onda malo turpijanja ivica...

zoUsH8O.jpg

 

I krv sam propisao da to izbusim :D Dve burgije unistio. Nisam cak mogao ni toliko precizno da izbusim. Pobeglo mi je pomalo na nekim mestima, pa sam resio vecim rupama. Muke tantalove. Koji me je moj i terao da radim od prohroma :D 
gikUbLp.jpg

 

Ostalo je jos lepljeje prekidaca. Onda cu videti da li da lepim lim za njega. Treba da smislim nesto konusno da ubacim izmedju lima i prekidaca u rupe za srafove. Da suzim rupe i da srafovi ne mogu da se mrdaju. Jer mrdanje srafova mi pomera prekidac i samim tim se moze desiti da mi se ne poklopi bas sve i ne pokaze da sam u neutralnoj. Taman to sve do petka da uradim, kad stize gumica(gumice) i da moze da se vraca nazad. A i ako probijem rok, nije bitno. :D  Nigde ne zurimo jer ni boje nemamo :D 

 

Pozdrav,
Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. Srecna svima nova! Sve najbolje! 


Ove praznicne dane sam proveo u krugu... radionice :D 

 

Zalepio sam polomljeni prekidac. Plastika je u pitanju, pa je ja najvise volim lepiti lemilicom. Pukotine sam "armirao" municijom iz heftalice. Njih sam utopio u plastiku. Na otprilike svaki mm sam zabijao lemilicu do polovine debljine prekidaca, a posle sam povrsinu poravnao da bude glatka. Prilicno jako je to drzalo kada sam pokusao da polomim. 
1a5BGrv.jpg

 

Ojacao sam i mesta gde je prekidac poceo da puca. E, ali onda je tu dosao onaj problem koji sam spomenuo. Rupe za srafove su namenjene za konusnu glavu. Tako je planirano da se prekidac nacentrira tamo gde treba i da se osigura od mrdanja. Lim, koji planiram da stavim preko, bi poravnao te rupe i primetio sam da bi prekidac imao lufta oko 1mm. Ne znam da li bi to uopste i bilo problem ili je problem u mojoj glavi :D 

QJ9768i.jpg

 

Posle malo mozganja, dosao sam do odlicnog resenja. Nasao sam neke aluminiumske platne. Da li su uopste platne, ne znam. Samo znam da imaju jako lep konusni oblik i da sam malo morao da ih turpijam da bi sraf usao knap unutra. Zatim sam ih stavio na jedan sraf koji sam krep trakom "podebljao" da knap udje u rupu. Tako da je sraf centrirao tu platnu na sredinu rupe. Onda sam duvaljkom pomagao oko grejanja srafa, a lemilicom sam pritiskao glavu na dole. Posle par trenutaka grejanja, platna je usla na njeno mesto i cucnula kao da je tu uvek i bila :D  Malo smirglanja viska plastike i evo ga rezultat :) 

0GFa8oT.jpg

 

Postupak ponovio jos dva puta :D A posto sad vec imam vise razlicitih sprejeva otpornih na temperaturu, nije me mrzelo da potrosim malo i na lim. Nasao sam lepe srafove i prekidac je spreman za ugradnju. Ostala je jos gumica da stigne. Trebala je jos u petak, ali majstor valda nije stigao da napravi. Predpostavljam da ce danas stici. 

ZFbHBPD.jpg


Da li na ovom forumu ili na nekom drugom mestu sam procitao da ima modela motora koji imaju probleme sa reglerom i njegovim pregrevanjem jer je on postavljen na lose mesto (Vulkan 750, virago...). Jako mi se svidja to sto je ovde stavljen ispred agregata. Prvi je na udaru vetra i nisam nasao nigde da se bilo ko zalio. Samo sto sam primetio jednu manu toga. Nasao sam komadice asfalta utopljene u kablove. Znaci neki malo jaci kamen, bacen sa prednjeg tocka, moze i da ih pocepa. Potpuno goli (samo izolacija svake zice pojedinacno) su izlazili iz reglera i tek posle ulazili u buzir. Tako da sam resio to da zastitim malo bolje. Jako me nerviraju DIY projekti gde j epistolj za slinu glavni alat. Ali ovog puta mislim da ce uraditi posao vise nego dobro.

HsilylD.jpg

 

Posle sam skinuo dzeksnu i navukao termo buzir. Izolirke se jezim koliko i sline :D 

nEL9qYS.jpg

 

Tako da sam sada zavrsio sa svom kablazom na motoru. Stigla je i nalepnica. Vidi se malo iz fara. Prezadovoljan sam kako je covek uradio. Tako da sam sada mogao i da vratim taj far i da povezem sve kablove. Ostalo je povezati jos one sto vise na agregatu, ali nadam se i tome uskoro :)

vsDjflT.jpg

 

Btw, kako joj stoje tregeri? :D:D 

 

Pozdrav svima, 
Nemanja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Stigle su gumice. Narucio sam 29x2.6, a stigle su 28.25x2.6 i pritom nisu silikonske. 

Nazvao sam coveka i on kaze: Ma odgovarace ti to, a materijal je kvalitetniji od silikona. 

Nisam razumeo bas od cega su napravljene. Crne su boje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja