Jump to content

Moto Zajednica

Elektromotor - merenje broja obrtaja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Može ukoliko nema dobro hlađenje pa se pregreva...ili četkice dobro ne naležu na kolektor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Konačno sam, uz pomoć Arakisa, uspeo da nađem najprostije rešenje: kupio sam tahometar+kontrolor (Kina, oko 1000 dinđži) i sve povezao..."radi" za sve pare...

br.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 18.10.2018. at 17:31, Lenko je napisao:

Skuter Aprilia SR50 DiTech...prvi skuter od 50ccm sa direktnim ubrizgavanjem

DSCF9154.JPG

DSCF9192.JPG

Usrecio si se, pa se sada jos i hvalis... Kao i mali Pezo skuteri sa tim cudima od ubrizgavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 18.10.2018. at 18:23, Lenko je napisao:

U zadnjih 15tak godina svi rade direktno ubrizgavanje...čak sam video Ladu Nivu 4x4 sa diznama...karb je proizvod prošlog Milenijuma...a veoma malo je ljudi koji ih znaju i mogu opraviti, jbg...zato bi ih svi na karb...

Što se delova tiče, ima ih ko šaše i veoma su povoljni...ja sam komplet čitavih plastika platio 80e...doduše, treba da se farbaju, ali zato nisu krpljeni...ljudi ne znaju da ih popravljaju, pa ih onda daju u bescenje...a novi delovi su skupi do besvesti...

Samo da priupitam: radi li se ovde o elektronskom ili o direktnom ubrizgavanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 19.10.2018. at 0:01, Satelis je napisao:

Benzinska pumpa isporucuje 5.2L/1h, 7.5b pritisak dolazi do regulatora (uz pomoc kompresora), regulator spusta na 2.5b i kad je ispravna treba imati 5.5oma (+/-10%).

 

Ne znam kako mozes izmeriti obrtaje ali eto nekih parametara pa mozda mozes naci drugu pumpu koja ima iste ili slicne karakteristike.

Ako regulator spusta pritisak na 2,5 bar, zar nije logicno da bilo koja pumpa koja ostvaruje veci pritisak moze da se koristi? Npr, kod Opela sa el.ubrizgavanjem pumpa stvara oko 3,2 - 3,5bar, a regulator to obara na oko 2,5bar. I, ako moze da hrani motor od 115+ks i  2000ccm, zasto ne bi hranilo i skut?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 19 minuta, SHOKLA je napisao:

Samo da priupitam: radi li se ovde o elektronskom ili o direktnom ubrizgavanju?

Sama skraćenica kaže : DiTech - Direct Tehnology (Injection)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 18 minuta, SHOKLA je napisao:

Ako regulator spusta pritisak na 2,5 bar, zar nije logicno da bilo koja pumpa koja ostvaruje veci pritisak moze da se koristi? Npr, kod Opela sa el.ubrizgavanjem pumpa stvara oko 3,2 - 3,5bar, a regulator to obara na oko 2,5bar. I, ako moze da hrani motor od 115+ks i  2000ccm, zasto ne bi hranilo i skut?

Ova pumpa daje 6-8bara...probao sam i pumpu od Opel Calibre (oko 3,2bara), ali mi nije uspelo...

 

pre 31 minuta, SHOKLA je napisao:

Usrecio si se, pa se sada jos i hvalis... Kao i mali Pezo skuteri sa tim cudima od ubrizgavanja...

Fabrika Pežo je priznala da su njihovi skuteri od 50 i 125ccm sa direktnim ubrizgavanjem promašaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, Lenko je napisao:

Sama skraćenica kaže : DiTech - Direct Tehnology (Injection)...

Pretpostavio sam, ali nisam bio siguran. Znaci, stepenik vise od el.ubrizgavanja...

Thnx!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 2 minuta, SHOKLA je napisao:

Pretpostavio sam, ali nisam bio siguran. Znaci, stepenik vise od el.ubrizgavanja...

Thnx!

Ništa...mi smo tu zbog vas, hehe...:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 1 minut, Lenko je napisao:

Ova pumpa daje 6-8bara...probao sam i pumpu od Opel Calibre (oko 3,2bara), ali mi nije uspelo...

 

Fabrika Pežo je priznala da su njihovi skuteri od 50 i 125ccm sa direktnim ubrizgavanjem promašaj...

a) Ako regulator obara na 2,5bar kao na automobilima, u cemu je caka? Ili da uparis regulator sa zamenskom pumpom?

b) A sa Aprilijama nije promasaj? Ili je razlika sto Italijani to nisu javno priznali...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

1. U kučištu inektora se sabira pritisak iz kompresora i pritisak iz benzinske pumpe, a regulator prilagođava taj pritisak za rad cilindra...imaš na slici koliki se pritisak u radu se pravi na pumpi...još ako e malo ista pumpa tjunira...

2. Aprilija je prava izbacila Direktno ubrizgavanje na 50ccm 2000.god, a 2005 je prešla na usavršeniji piaggio sistem...

45887840_10218180847332121_6048770998948331520_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 17.11.2018. at 10:45, Lenko je napisao:

1. U kučištu inektora se sabira pritisak iz kompresora i pritisak iz benzinske pumpe, a regulator prilagođava taj pritisak za rad cilindra...imaš na slici koliki se pritisak u radu se pravi na pumpi...još ako e malo ista pumpa tjunira...

2. Aprilija je prava izbacila Direktno ubrizgavanje na 50ccm 2000.god, a 2005 je prešla na usavršeniji piaggio sistem...

45887840_10218180847332121_6048770998948331520_n.jpg

Aha, znaci regulator pritiska nije regulator SAMO pritiska goriva, vec neke smese...? Oh, Boze, ala su ga iskomplikovali i zakenjali... Nije ni cudo da su u nadi presli na savremeniju komplikaciju by Piaggio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja