Jump to content

Moto Zajednica

Elektromotor - merenje broja obrtaja

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da je deblja osovina motora moglo bi nešto da se skarabudži.

Na osovinu motora se pričvrsti (bočno) neki gvozdeni dodatak koji če da štrči par milimetara u odnosu na površinu osvine.

Potrebno je nabaviti još neki induktivni davač (HAL senzor) i priblišiti ga osovini koja se okreće, a izvode sa ovog davača povezati sa unimerom koji ima mogućnost da meri frekfencu.

Pri svakom prolasku one izbočine na osovini u davaču se indukuje napon, a instrument registruje te promene i prikazuje ih kao broj obrtaja u sekundi.

Na tom principu uglavnom rade i brzinomeri na biciklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najlakse je kupiti sa Alija laserski beskontaktni merac, obeleziti tacku na osovini i izmeriti broj obrtaja. 

Sad su ti meraci vrlo jeftini

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, štampar je napisao:

 

Ни видио нисам,колико јефтини?:D

Do desetak dolara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Naravno, kao i uvek, Arakis je u pravu...ima ih svugde za 10-15 dolara, ali ne znam da li bi vršili posao...uz većinu se daje i reflektujuća traka, koja se negde zalepi i onda merač registruje broj obrtaja...a nemam baš nekog iskustva, pa sam mislio negde da to odradim kod nekog...a i čeka se do 40 dana...

Inače, to je motorče za benzijsku pumpu za direktno ubrizgavanje, DiTech, što bi rekli, skuter koji ja vozim...

Suština je što benziska pumpa na ta tim skuterima najbrže i najčešće rikne (kao i meni), pa hoću da ga zamenim, a nigde nema deklarisano koji je to motorić (zaštićen)...a nove pumpe se kreću od 350-500e...

2pumpe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Merenje broja obrtaja na takvom motoru je jako tesko zbog dimenzija i merni instrument je skuplji od motora.

Ako kupis motor sa vecim brojem obrtaja ne vidim kako ce skoditi.

Na tvom mestu bih kupio motor slicnih dimenzija i ubacio u pumpu. Ako postoji vise vrsta sa razlicitim snagama, stavio bih najjaci. Trebas samo zadovoljiti radni napon 5/12/24v. Taj je verovatno 12v (predpostavka).

Samo ne smes staviti step motor,nece raditi. Treba ti obican za jednosmernu struju na 12V. Sa dovoljnom duzinom izlazne osovine. 

Ako ne pase izlazna osovina. A ostatak je slican. Probao bih da raspunktujem novi i da u njega stavim rotor sa starog posto mi izgleda da je izlazna specificnog dizajna. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Hehe, sve je to već odrađeno...

1. Stavio sam motor, koji je po gabaritmima identičan...tuče 22000 obrtaja (12v)...prilikom paljenja skutera, razbucao je plastičnu klipnjaču u trenutku...pa sam stavio kontrolor obrtaja, ali sad nemam(trenutno pravim) klipnjaču da probam sa manjim obrtajima...čak i da proradi, ne znam koliko obrtaja pravi, jer kontroler nema vidljivu skalu...

2. Rasturio sam nekoliko motorića...međutim, tako su ga zaštitili, da kad izbijem rotor, iskrivim neku zvezdastu podlošku, koja štiti rotor i ne može da se vrati...

3. Te motoriće sa manjim brojem obrtaja i gabaritmima nema za kupovinu kod nas(ili ja ne znam), a od preko se čeka po 30-40 dana...a sezona prolazi (kod mene traje sve dok ne zabeli)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Naravno, kao i uvek, Arakis je u pravu...ima ih svugde za 10-15 dolara, ali ne znam da li bi vršili posao...uz većinu se daje i reflektujuća traka, koja se negde zalepi i onda merač registruje broj obrtaja...a nemam baš nekog iskustva, pa sam mislio negde da to odradim kod nekog...a i čeka se do 40 dana...
Inače, to je motorče za benzijsku pumpu za direktno ubrizgavanje, DiTech, što bi rekli, skuter koji ja vozim...
Suština je što benziska pumpa na ta tim skuterima najbrže i najčešće rikne (kao i meni), pa hoću da ga zamenim, a nigde nema deklarisano koji je to motorić (zaštićen)...a nove pumpe se kreću od 350-500e...
2pumpe.thumb.jpg.bda80c2ce71a961ff8d11268af84fefc.jpg
Јел Пјаџо у питању???

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Idi kod mehanicara pa izmeri stroboskopom

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


Нема стробоскоп у механици који реагује на више од 13 000 о.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Јел Пјаџо у питању???

DJ - MP
 

Pumpe su identične, samo su proključci različiti...gornji priključak je za Piaggio (brza spojka), a donji je za Morini - spoj crevo i šelna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Нема стробоскоп у механици који реагује на више од 13 000 о.

DJ - MP
 

Mislim da se ovi motori vrte oko 1400-1600 obrtaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pumpe su identične, samo su proključci različiti...gornji priključak je za Piaggio (brza spojka), a donji je za Morini - spoj crevo i šelna...
Баш видим на А. експрес 34 - 47$

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ne paše...probao ! Čak sam probao i od Kadeta kocke, GSI...Kalibre i ništa...ove moje tuku 7 - 8 bara, a ove tvoje do 2,5 bara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne paše...probao ! Čak sam probao i od Kadeta kocke, GSI...Kalibre i ništa...ove moje tuku 7 - 8 bara, a ove tvoje do 2,5 bara...
а који је мотор уствари???

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

U zadnjih 15tak godina svi rade direktno ubrizgavanje...čak sam video Ladu Nivu 4x4 sa diznama...karb je proizvod prošlog Milenijuma...a veoma malo je ljudi koji ih znaju i mogu opraviti, jbg...zato bi ih svi na karb...

Što se delova tiče, ima ih ko šaše i veoma su povoljni...ja sam komplet čitavih plastika platio 80e...doduše, treba da se farbaju, ali zato nisu krpljeni...ljudi ne znaju da ih popravljaju, pa ih onda daju u bescenje...a novi delovi su skupi do besvesti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja