Jump to content

Moto Zajednica

Gsxf 750 ili Vfr 800i?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

I ja sam bio u dilemi prošle godine šta uzeti i nakon mnogo vaganja i analiziranja raznih modela izbor je pao na GSXF 750, 2000 godište...Ima skupljih, lepših i boljih, ali za te pare više nego dobar...Prilično udoban, stabilan i pouzdan motor... Agregat vrlo elastičan i može da se super vozi i na malim obrtajima i da po potrebi zadovolji i neke sportske afinitete...Nije skup ni komplikovan za održavanje.

 

Imaj na umu da odličan primerak ovog modela možeš sigurno kupiti za nekoliko stotina evra manje od navedene cifre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 4 sati, hard_rock je napisao:

Mene interesuje sta oni, narocito Honda, je radila ili radi sa tim reglerima. Joska i Zika ih rade u kucnoj radinosti i ispada da su bolji i kvalitetniji od fabrickih. Znaci jedna milijarderska fabrika godinama pravi krs reglere. Da li je to zato sto stede u materijalu ili nesto drugo? 

Jbg ti motori na kojima su mi crkavali regleri su bili stari oko 20 godina, i verovatno u to vreme nisu jos ni postojale komponente kakve danas ugradjuju u reglere, tehnologija se razvija napreduje... 

A i ne mora da znaci da Honda pravi reglere, cesto velike fabrike pa i Honda mnoge delove ugradjuju u saradnji sa svojim kooperantima
Nissin, Tokico - kocnice

SHOWA - viljuske

Nippon Denso - razna elektrika, anlaseri itd

Mikuni, Keihin - karburatori

Enkei - tockovi

DID Daido - lanci

i tako dalje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moguce je da i ne pravi, verovatno su firme tipa Denso i slicno. E sad zasto su stalno uzimali od istih dobavljaca a pratio ih je los glas to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko mi je poznato svi japanski proizvodjaci koriste vecinom Shindengen reglere... Evropski proizvodjaci ih vecinom koriste uz Ducati i jos neke meni nepoznate...

P.S. Hondina CBF serija koristi Ducati reglere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Problem kod honde, pogotovo stariji modeli sa oklopom, je samo mesto smeštaja reglera. Nema dovoljno hlađenje. Rešenje, mali kuler od procesora za PC. Smer da odvodi toplotu. Provereno pomaže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ajde neko ko je vozio oba modela neka napise koji je model udobniji i komforniji, normalno je da gsxf bude "mlitaviji" od f4i, jbg f4 je ipak vise sportak.

 

Suzuki uljara dok je hladan zveci iz agregata, to mu dodje kao normalna pojava i ko to ne voli, bolje da ne gleda uljaru. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Vozio sve navedeno. F4, nemoj ni da gledas. Dosta losiji polozaj vozaca u odnosu na druga dva. Gsxf je u rangu vfr rc36. Gsxf u odnosu na vfr i 800 i 750 ima nize teziste i niza se sedi. Ako si malo visi, moza da bude problem na duzim turma. Ja sam 177 i ok mi je bio. Sledece, Vfr je ajnspric, a suza karb, oseti se razlika. Tih 50 kubika i par konja razlike znace na putu kad si opterecen. JA sam redovno opterecen sa sva 3 kofera, devojka 60kg + tank torba, sator... Tesko mi je da priznam, ali Vfr je  u prednosti. Sama razlika u ceni odrzavanja nije previse velika. Delova ima, potrosni materijal je tu negde, to je sve na godisnjem nivou +- 50-100E, naravno ako radis kako treba, ako ne budzis. Kaze ti neko ko je budzio i izrabljivao preko granica. Najbolje je ako imas priliku da probas oba. Do moje 800ke sam isprobao razne motore i nekako mi je ona najlepse legla. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posedovao VFRa a GSXFa vozao cesto drugarevog, vizuelno necu da komentarisem, VFR je po meni za klasu bolji motor. 

Mnogo bolji ram, bolje ogibljenje, bolje kocnice, VFR za nijansu tezi ali mnogo bolja pozicija i povozniji i glavna razlika agregat. Suzukijev odlican, stara proverena uljara, tako reci neunistiv, jedino sto trazi da se vrti u obrtaje da bi isao zustrije, a Hondin je u svemu jos bolji, karakteristican zvuk V4 agregata, nema lanac bregaste neko preko zubcanika po meni i bolje resenje i na kraju snaga, u bilo kojim obrtajima i u bilo kojoj brzini da si motor je tu spreman, vuce odlicno bez zadrske.... 

Jedino mislim da VFR trosi za nijansu vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

VFR mnogo osetljiviji na tovrenje nego GSXF.Vuče guzicu ko ker sa vašara kada se ozbiljno natovari,i trpi amortizer.Kod suzukija to nije slučaj.VFR više troši i to litar.Tehnološki je noviji i estetski lepši mada je to lično.Suzuki je izbor za jeftino vozanje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

A mini hajabusa, RF 900? Mislim ako mozes da svaris izgled GSXF-a onda repina kod RF-a nije problem :jee:

Standardna Suzukijeva neunistivost, odrzavanje u odnosu na GSXF skuplje za cenu antifriza, dosta delova deli sa ostatkom generacije iz Suzukijeve ponude, a ostatak se moze naci, ide bolje u svim obrtajima od oba iz naslova sa ili bez tereta, potrosnja mozda (ali stvarno mozda) do pola litre jaca u odnosu na GSXF.... Ako ti se svidi i ako mozes da nadjes dobar primerak ovo je model za razmatranje. Preko su primerci za 2000e sa smesno malom (dokazivom) kilometrazom u mint stanju.

 

Ako je izbor samo izmedju GSXF-a i VFR-a, GSXF je malo jeftiniji za voziti i odrzavati, VFR kvaliteniji i vozljiviji. Probaj oba pa sta ti vise legne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 10 sati, Thaedass je napisao:

A mini hajabusa, RF 900? 

aaa, ne kolega, ipak mislim da je u narodu GSXF poznat kako Baby Hayabusa, cak i pogrdan naziv ''Hayabusin abortus''...znam jer su mene prozivali dok sam vozio Katanu pa sam morao da kupim pravu mama-Busu...:rolleyes:

RF je nesto sasvim drugo, njega vezuju za Ferari medju motorima, ne zbog performansi vec zbog skrga i zadnjih auto svetala...inace RF 900, ozbiljna sprava...:motopad:

Slazem se, probaj oba pa ces videti sam, bez toga nista, jedno su karakteristike na papiru a sasvim drugo u praksi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

@max80- to je ono sto trazim, pocetnik sam, treba mi nesto pitomo, ali kad treba da zna da zarezi. Udobno, jeftino za odrzavanje, a smatram da gsxf pruza najvise ulozeno-dobijeno. A samim tim 750cm- da li cu ja na pocetku da vidim da mu fali snage, nema si to veze. Za mene sa ove tacke gledista sve ide dobro.
Probao sam skoro 636 kawasaki, i mogu da kazem da sam sa strahopostovanjem vozio onu "zver" za mene, jer kad mu pipnem vise gas, bukvalno ne znam sta me ceka. Tako da sam za nesto pitomo, i honda f4i bi me uplasila.@milomir22, kako mislis zveci? To je normalno za rad uljare? Ovako zvuk kao zvuk mi je super.@Thaedass iskreno, ne svidja mi se rf. Jos 900cm, smatram je to i previse za mene. Ona rebra i zadnja stopka mi nekako deluju zastarelo. Ako bih razmisljao o toj kubikazi, tu bi mi br.1 izbor bio cbr900. A i ovih 750 mislim da je mnogo. Iskren sam.
Kupio lik iz kraja gsxr1000 kao prvi motor, ukucani prosipaju vodu za njim kad god podje negde. To mi ne treba.
Hvala vam.
Nadam se da cu na prolece uzeti neki gsxf, konacno da kupim neki ozbiljan motor.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Imas za 1700 evra da biras GSXF 750 kakav hoces. Stavi 500 evra u stek za sredjivanje il registraciju i miran si. Za te pare obavezno trazi nesto sa dodatnom opremom nosacem Kofera, koferom, ksenonima, da se zna poreklo motora, sta je radjeno, sta nije itd :)

 

Preporucujem ti da kupis od nekog poznatog tj sa foruma ako prodaje. Veruj mi, sve ima svoje zasto. Al bez obzira na to, ako se ne razumes, ne kupuj bez majstora il nekog sa ozbiljnim iskustvom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
3 hours ago, Juan said:

@milomir22, kako mislis zveci? To je normalno za rad uljare? Ovako zvuk kao zvuk mi je super

 

 

Razlikuje se zvuk rada agregata dok je ledeno hladan i kada se ugreje na radnu temperaturu. Kada sam uzeo moj motor, odmah sam to primetio i oterao ga kod majstora da cujem misljenje, uplasio sam se da se ne cuje previse lanac za pogon bregastih, a opste je poznato da ako prezupci uglavnom bude jeftinija zamena agregata nego popravka. Ipak, majstor je poslusao vruc i hladan motor i rekao mi da dodjem za 50-60 000 km da oslusne ponovo, ako se u medjuvremenu zvuk ne bude menjao. Jednostavno, uljara ima nesto vece tolerancije medju komponentama motora, vece zazore, jer se greje znatno vise od vodenjaka, a i sam lanac zveci dok je ulje hladno, pa iako na zvuk nije prijatno, ja ubih finu kilometrazu.

 

Svi pricaju za gsxf-a 600 da je preslab, mrtav na gasu, trom, taj motor nisam vozio, ali vozim bandita 600, koji je, manje-vise, isto sranje drugo pakovanje i ne bih mogao reci da je mrtav na gasu, kad se oplete, ume da povuce lepo, vec preko 5 000 obrtaja vuce sasvim solidno. Za dvoje je ipak preslab i ne ide kao kad sam solo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

@BokyBoy: Velikog RF-a zovu mini hajabusa zbog vise razloga: ubrzanje kroz prve tri brzine zna da parira i modernim litrama, diskutabilan dizajn koji si ili voleo ili ti je stvarao mucninu i zbog touring sposobnosti - kao i hajabusa bez problema nosi dodatni teret, stabilni su pri svim brzinama na pravcima, udobni su za duze ture... A i veliki RF je cesto donor prednjih kocionih celjusti za prvu generaciju buse pa valjda vise zasluzuje taj nadimak :hej: Ovo za GSXF zaista prvi put cujem i osim diskutabilnog dizajna zaista ne vidim nikakvu slicnost :) Oba zasluzuju mesto na trzistu, ali su krajnosti: hajabusa je hipersport masina sposobna za sulude brzine, vremenom se dokazala i kao vrlo sposoban turer, a GSXF je bio i ostao kao vrlo dobar budzetni turer gde je naglasak na budzetni. 

@Juan: CBR 900 i RF 900 iskreno nisu za poredjenje. CBR je sportski orijentisan motor dok je RF vise touring sprava, CBR je osim za touring bolji motor od RF-a. No dobro, izgled i kubikaza nisu odgovarajuce, postujem, ali sam morao da ga spomenem jer ih retko ko spominje, a sposobne su masine :) I slozio bih se sa JevtaNS , bolje pogledaj GSXF750 jer ces za iste pare uzeti bolji motor. Ne zato sto je 600ccm los, vec zato sto 750ccm nudi to malo vise koje ce ti zafaliti na 600 vrlo brzo, a kostaju bukvalno isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Registracija za 750 i 800 ccm nije ista. 

Za 750 je oko 50€ niza . 

Ja za Tdm 850 placam oko 27000rsd. 

Cena zavisi od opstine i godista motora ali kako god skuplje je za agregate vece zapremine od 750. 

Cena registracije za 600 i 750 je ista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja