Jump to content

Moto Zajednica

Gsxf 750 ili Vfr 800i?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Godina oko 2000.- sta je bolji izbor od ova dva motocikla, do nekih 2200-2300e?

Generalno gledano, odrzavanje, iskustva, potrosnja, snaga..? Vidim da i honde nema toliko u odnosu na katanu.

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vfr 800 je tehnoloski mnogo napredniji motocikl. Velika je razlika u korist Vfr-a. 

Gsxf je jednostavan motocikl, jeftinog odrzavanja, dobra masina za malo para, mozes ga uzeti i za manje para od tvog budzeta.

 

Ako mozes dodaj za VFR.

Ako ti je 2200e gornja granica budzeta onda kupi neko Gsxf za 1700 i za ostatak para stavi nove gume,lanac,sredi vesanje,  itd.

I za malo para ces imati super sredjen,pouzdan motor.

Nek je sa srecom potraga!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Dobro su i jedan i drugi,pa sad koji ti se vise svidi njega kupi ili koji je u sto boljem stanju za te pare.

 

Suzuki je prostija masina,jednostavnija ali proverena i kvalitetna.Nema mana i bice dovoljno da na vreme radis servis i naravno da se motor ne zapusti.

 

Ja vozim katanu 600  99 godiste i motor je odlican,malo trosi,udoban,gabaritan pa mozemo i mi koji smo 190 i malo preko da ga vozimo a da se ne grcimo kao nekim manjim F motorima.

 

Honda je po meni a verujem i ostalima lepsi na prvi pogled,moderniji,atraktiviniji.O kvaliteti isto nema sta da se kaze.Do sad sam cuo samo da ga hvale.Licno ga nisam imao pa ne mogu da ti kazem nista vise kao npr za Katanu koju vozim i koju sam sredjivao za sebe.

Sa druge strane ne treba da te brine nesto puno nabavka delova jer ako kupis odrzavan motor,male su sanse da ti nesto crkne..mislim to se desava i na dosta novijim motorima ali to je normalno,desi se..

 

Na kraju je na tebi da odlucis i po meni,kao sto sam napisao gore,kupi za te pare onaj motor koji je u sto boljem stanju i neka je sa srecom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Nisu za poređenje,vfr za klasu iznad,ako nađeš 2001 god.,dve lambda sonde,hiss ,elektronski sauh,sa istim prešao oko 7000 km za dve sezone,troši 5-6 na otvorenom,nikad problem,samo regler promeni ako ga kupiš i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Sve je vec receno, po meni je za odrzavanje suzuki nesto zahvalniji, ali to ti honda nadomesti kultivisanoscu i finocom u radu agregata. Meni licno vise lezi suzuki, sto ne znaci da je bolji izbor, samo meni vise lezi zvuk redna 4 nego v4, a i racunaj za neko ulaganje od oko 300-400 evra nakon kupovine + za opremu ako je vec nemas. Desi se da za neki polovnjak nema toliko da se ulozi, ali uglavnom retko ko prodaje polovno sa svi zdravim zamenskim delovima (gume, kocnice, lanac-lancanici, lamele,...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala vam.
Prvenstveno mi je bitno da je ekonomican i da se do delova moze doci lako i brzo. Sto bi u ovom mom slucaju odlucilo da to bude suzuki. Svestan sam da mi za hondu treba vise para. Ova honda je brutalna, spazio sam je na PA kad sam ih gledao.
Ja kao pocetnik, nisam vozio i probao dosta motora- vozio sam od druga skoro er5 kawasaki, neki 200-250 km kad se skupi, i voleo bih nesto jace. A smatram samim tim da bi mi i u neku ruku odgovarao ne nesto tezak motor, posto ce mi veci deo voznje biti po gradu.
Tako da ce izbor za prolece pasti na katanu. Smatram da najvise nudi kada se uporedi dobijeno- ulozeno. A i slazem se da ce mi manje para trebati za dobar primerak nego za hondu. (Svidja mi se honda, uhh).
Katana, 600 ili 750cm?
Verovatno da cu biti odusevljen sa 600cm kako ide i sve- ali ako ima 750 neke bolje strane, sto da ne? Ne planiram da menjam sig. 5 godina motor. A malo veca registracija- bas me briga ;-)
Hvala vam. Da nije ovog foruma, ne bih znao kako se ni zovu pojedini motori, a kamoli ostalo.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nema nikakve razlike u ceni registracije 600 i 750ccm jer spadaju u istu grupu 500-750ccm.

Moj predlog je da uzmes 750, jaca je,bolji obrtni moment, malo elasticniji motor, a nema razlike ni u ceni registracije ni u ceni odrzavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2004 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Moj glas VFR-u, sto kaze kolega, ipak je za klasu iznad Katane po svemu (ako nadjes dobru naravno)...Podrzavam i Biker Boy-a i Jeftu, ili Katana 750 ili VFR, nikako Katana 600-ka, imao sam obe, velika razlika u korist 750ice...Srecna kupovina:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
18 hours ago, Juan said:

 

Godina oko 2000.- sta je bolji izbor od ova dva motocikla, do nekih 2200-2300e?

Generalno gledano, odrzavanje, iskustva, potrosnja, snaga..? Vidim da i honde nema toliko u odnosu na katanu.

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

 

VFR800 je bolji motor u svakom pogledu. 

GSX750F jeftinije odrzavanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
11 hours ago, alexvicent said:

Nisu za poređenje,vfr za klasu iznad,ako nađeš 2001 god.,dve lambda sonde,hiss ,elektronski sauh,sa istim prešao oko 7000 km za dve sezone,troši 5-6 na otvorenom,nikad problem,samo regler promeni ako ga kupiš i to je to.

Zasto bi menjao regler ako je dobar? Ja znam da Honde kubure za reglerima iz nekog razloga ali sto bi neko preventivno menjao ispravan deo. Kad rikne, rikne. A hvala bogu ima ko radi reglere od forumasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Mislio sam da originalni zameni Joškinim za svaki slučaj,prošle godine se vraćam sa drugarom iz Trebinja,prekim putem preko Žabljaka za Valjevo,kad njemu zatrokira bmw i crče regler.300 km od kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, alexvicent said:

Mislio sam da originalni zameni Joškinim za svaki slučaj,prošle godine se vraćam sa drugarom iz Trebinja,prekim putem preko Žabljaka za Valjevo,kad njemu zatrokira bmw i crče regler.300 km od kuće.

Sto je najcrnje, on rezervni regler vukao godinama sa sobom, ali ga taj put izvadio zbog prostora... :jok:

 

No, to je ipak bio BMW, ne Honda. :lol:

 

Dobar je @alexvicent-ov VFR, i sigurno je da ne bi kupca zeznuo. Sto je negde takodje bitno, bar meni. U ovom svetu prevaranata sa razlicitim motivima, ja uvek procenjujem i prodavca. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Necu da navijam za izbor motora ali bi se oglasio povodom reglera.
Nije reklama vec samo malo znanja.
Molim da procitate nesto u vezi reglera bez obzira koji motor da je u pitanju.
Ima nesto od Joske a bogami i od Zike. Nije reklama ponavljam. Nisam do sada saradjivao sa njima, neznaci da necu.
Bazicno stanj: svecice (ako ih ima), akumulator ili baterija pa do stanja stublina (klip i agregat tj kompresija) u mnogome imaju znacaja. Regler strada kad je nesto neispravno. Tako da zamena istog ne resava problem. Malo ljubavi (posvecenosti) moze mnogo da znaci a i da spreci bespotrebne troskove.
Citajte, ucite, primenjujte. I puno bezbednih kilometara zeli vam Bruno.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, Bruno 68 je napisao:

. Regler strada kad je nesto neispravno. Tako da zamena istog ne resava problem.
 

Nebih slozio, po mojem dosadasnjem iskustvu, regler je taj koji je slaba tacka u sistemu, zato i crkava.

I kad god sam fabricki regler zamenio zamenskim (Joskinim) vise nisam imao nikakvih problema s punjenjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ja sam probao Katanu 750 pre no sto sam kupio F4 i mogu reci da mi se uopste nije svidela, nekako je mlitava, lep obrtni moment na nizim obrtajima i to je to otprilike, zavrsna obrada, ogibljenje, sve je dosta losije od Honde, nadam se nikoga necu da uvredim ovime sto pisem, ali to je utisak koji sam stekao. Pa ne kazu dzabe "Suzuki je Honda na popustu". Mozda treba da pogledas neku F4 ili F4i, cene su slicne kao  VFR800i.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Biker-Boy said:

Nebih slozio, po mojem dosadasnjem iskustvu, regler je taj koji je slaba tacka u sistemu, zato i crkava.

I kad god sam fabricki regler zamenio zamenskim (Joskinim) vise nisam imao nikakvih problema s punjenjem.

Mene interesuje sta oni, narocito Honda, je radila ili radi sa tim reglerima. Joska i Zika ih rade u kucnoj radinosti i ispada da su bolji i kvalitetniji od fabrickih. Znaci jedna milijarderska fabrika godinama pravi krs reglere. Da li je to zato sto stede u materijalu ili nesto drugo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja