Jump to content

Moto Zajednica

VFR 800x crossrunner ili Yamaha MT 09 Tracer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Pozz.Koji od ova dva motora je bolji, gledajući potrošnju,održavanje,bezbjednost i koji je bolji za touring? Honda dosta jeftinija 2012 godište a Yamaha 2016-to

 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Hmmmm da li je realno da na bikez.com Tracer u svemu šiša CrossX za po 15-20%?

 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Trejser je profuran kao touring motor, ali u biti, ako izuzmemo nesto duzi hod i mekse ogibljenje, je to sportak s 3 cilindra koji ide kao raketa i koci sasvim fino, tvrdog sedista i ne bas puno prostora za komotno putovanje za sve koji su visi od 175 + ni zastita od vetra sa fabrickim vizirom nije najidealnija.

 

Sam resi sta zelis od motora, da li da podizes adrenalin jurnjavom po okolnim putevima sa mestimicnim duzim izletima (trejser) ili da udobnije putujes na duzim turama sa malo manje agresivnim, nesto tromijim i manje ostrim, ali udobnijim motorom (vfr 800). Honda nije slaba za ono za sta je napravljena, ali sto se performansi tice, trocilindras u jamahi ce je oduvati na svakom uporednom testu, zato su je i nahvalili na tom sajtu, gde vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Za turing bolja Honda,perfomanse vrlo slične,kao i gabariti,Yamaha lakša 30 kg i više sport,nova Honda skuplja 2500 € od nove Yamahe,sedi i probaj pa onda odluči

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

Ja sam prosle godine takodje bio u identicnoj dilemi. Citao sam dosta o Traceru jer mi je vizuelno bio bas lep motor ali su ga na mnogim sajtovima okarakterisali kao poluproizvod. Ok, opet je tu sve stvar ukusa ali sam primetio da je za GT verzijom bila velika pomama kad se pojavila jer je ocito bila dosta bolja od prethodnog modela. Ono sto je kod mene bio zaista problem je visina od 191cm i to se ne da udobno smestiti bas svugde. Crossrunner je osetno veci i udobniji motor, V4 agregat je nesto sto mnogima ostavlja osmeh na licu. Ja sam ga pazario krajem prosle godine novog i za dosadasnjih 5.000km imam samo pozitivna iskustva. Za po gradu je lagan za voznju (mada nesto ne voli niske obrtaje), lepo izbalansiran, nisko teziste. Putovao sam sa njim i ture od 600 km u komadu bez ikakvih poteskoca. Vozio sam i po izuzetno vetrovitom vremenu, sa koferima, pri vecim brzinama, ni jednog momenta nisam osetio ni najmanji problem (koliko su se neki zalili na woobling na mnogo skupljim masinama). Eto ukratko neka moja iskustva


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
Je li 40000 km mnogo za VFR?Redovno održavan.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока




Za te agregate vazi prica da mogu lagano 200.000km da predju...


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Milomir22 i Heldon su vec sve rekli, ja bih samo dodao i kvalitet izrade celokupnog motora je na strani Honde, inace taj masina se pravi od 2002 god ( sa malim izmenama) i vec je dokazana u eksploataciji!   

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Vozim yzf1 i vizio sam iz Skybobana koji tera tracera mt09 sa sve sinom od oko plus 70 kg. E sad on je rodjeni trkac pa ga je tako i vozio. Za svo postovanje i prema motoruu i prema vozacu sa 00.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 10/13/2018 at 6:15 PM, Bocciaa said:

 

Pozz.Koji od ova dva motora je bolji, gledajući potrošnju,održavanje,bezbjednost i koji je bolji za touring? Honda dosta jeftinija 2012 godište a Yamaha 2016-to

 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

Po izgledu uzeo bih Tracera. Tracer 115ks 210kg wet, vfr800 105ks 242kg.  Bezbednost, zavisi sta koji nudi od paketa opreme koji odaberes.

Posto su masine potpuno razlicite trebao bi da probas i jedan i drugi samo sto je kod nas to jako tesko. Time bi ti se samo reklo koji ti bolje lezi, bez potrebe da analiziras cifre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja