Jump to content

Moto Zajednica

Izleti za nove vozače

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: NS, BG, NI
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Predložite lepa mesta do kojih bi relativno svež vozač mogao bez brige da napravi izlet, sam. U kom god kraju.

 

Primer: Bovansko jezero, iz Niša. Starim putem do Aleksinca, pa odatle putem za Sokobanju do jezera. A nazad istim putem do Aleksinca, pa odatle, u mom slučaju greškom, pravo do sela Tešice, i od nje do sela Donje Toponice iza koje se, nakon prolaska ispod autoputa, uključuje desno na ,,Stari put" 158 do Niša.

Stari put je milina za vožnju, a po selima je... lepo. Sve ukupno, oko 100km.

Takođe predlog, za prvomajsko roštiljanje i prirodu, naročito šumicu u koju se ulazi iz kampa, Kamenički Vis.

Samo 15 km od centra Niša, ko se već zadesi tamo a ne bi mnogo dalje. Na tamo preko sela Kamenice, lepim krivudavim putem uzbrdo (ima malo rupa i šljunka ponekud, inače fin za vežbu), a u povratku, od Kamenice do Čegra, spomenika, i nazad Matejevačkim putem do Niša.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Zasto bi se vracao istim putem posle jezera? Produzis do Knjazevca pa nazad u Nis. Na tom putu je jedna prelepa klisura. A Tresibaba ima i asfalt i krivine.

 

Sto se tice okoline Nisa:

  1. Sicevacka klisura do Crvene reke pa onda nazad preko Ploce do Niske banje (~1h)
  2. Gadzin Han pa onda biras
    1. Grkinja - Brestovac - Nis (~1h)
    2. Produzis do pumpe i skrenes desno na Leskovac (2h)
    3. Skroz do kraja do Svodje pa levo na Babusnicu (~3h)
    4. Isto kao 3 samo kod Svodje za Vlasinsko jezero pa nazad Surdulica - Grdelicka klisura (~5h)
  3. Kroz Sicevacku za Pirot ali se iskljucis za manastir Temska. Prodjes Bigarski vodopad pa ides do Kalne. Tamo imas opcije
    1. Svrljig pa nazad
    2. Babin zub ali moraces istim putem nazad do Kalne
    3. Knjazevac pa nazad
  4. Zavojsko jezero kod Pirota
  5. Caricin grad izmedju Lebana i Bojnika
  6. Brestovac - Bojnik - Prokuplje - Nis
  7. Kanjon jerme, bas sam danas bio. Lakse je odma preko Pirota ali ako hoces krug mozes prvo Bela Palanka - Babusnica - Zvonce - Zvonacka Banja. Posle nazad preko Pirota. (4h)
  8. Kopaonik pa prema Raskoj ali ne kroz Josanicku banju nego put koji na mapi ide juzno prema Kosovu, prelep pogled. Posle Kraljevo, Vrnjacka banja, Krusevac pa na Pojate uhvatis autoput i kuci. (~6h)
  9. Nisam jos uvek probao, ali sam cuo da je dobar krug Dimitrovgrad - Slivnica - Breznik - Trn - Vlasinsko jezero pa nazad (~350km Srbije i Bugarske)

Svuda je asfalt i ne vidim neke probleme za pocetnika. Mozda samo ove duze ture predstavljaju problem zbog organizacije. Samo polako i uzivaj u pogledu, nigde ne zuris. Vremena su otprilike koliko meni treba bez stajanja kada planiram voznju.

 

Ako treba jednu da izaberem onda je to defitivno Vlasinsko jezero. Mesavina svih vrsta puteva. 2 klisure (treca klisura iznenadjenja posle Babusnice), autoput, put kroz prirodu, lakat krivine. Jednim krugom sve provezbas.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
Quote

Kopaonik pa prema Raskoj ali ne kroz Josanicku banju nego put koji na mapi ide juzno prema Kosovu, prelep pogled. Posle Kraljevo, Vrnjacka banja, Krusevac pa na Pojate uhvatis autoput i kuci. (~6h)

Moj glas za ovo! Prelep put za voznju sa dosta serpentina. Samo, skretanje ka Kopaoniku je bas cudno pa se lako promasi i zavrsi na granici sa Kosovom (ako se ide obrnuto: iz pravca Raske ka kopaoniku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 10/13/2018 at 6:15 PM, dabome2112 said:

Ako treba jednu da izaberem onda je to defitivno Vlasinsko jezero. Mesavina svih vrsta puteva. 2 klisure (treca klisura iznenadjenja posle Babusnice), autoput, put kroz prirodu, lakat krivine. Jednim krugom sve provezbas.

To je fantastična tura. Svako iz ovog kraja, ili ko prolazi tu bi trebalo da je izvozi. Jedino je mnogo velika šteta šta napraviše od jezera poslednjih godinu dana...

Vozio sam tamo skoro, a prošlog vikenda smo se @MladenV i ja sa curama zaputili tamo, ali se kafenisanje u Babušnici odužilo, pa smo prekratili preko Dušnika. I sada se kajem, a kako li ću tek ako nam jeto bila poslednja prilika ove godine... :|

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535

Bilo gde samo da je asfalt i da do cilja imas 30tak km. To je bas lagana voznja a taman da se ne izmoris. Ja sam npr iz Beograda prvu “ozbiljnu” voznju imao do Kosmaja. Blizu a ne predaleko. Ko nema iskustva sa voznjom van grada po krivudavim putevima se brze umori, pada koncentracija zbog novog nacina voznje i ucenja voznje po takvim putevima. A to se posle par voznji nauci i ne bude problem. 

Samo lagano i bez zurbe. 

Uzitak je u putovanju a ne u cilju (osim ako se ne vozis kod devojke) ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja