Jump to content

Moto Zajednica

"Domaće" peskarenje

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nije toliko abrazivna i ostavlja glatku i sjajnu površinu na aluminijumu.

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

jeste dobro sa sodombikarbonom...probao sam :) samo ima jedan veliki problem....posle ciscenja samo 1 karburatora od 125cc...bio sam toliko prasnjav a i bez 2kg nista nemoze da se uradi....kupio sam 4 kesice po 500gr.:grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Bez maske i naocara ne pokusavati..u stvari treba odelo komplet jer je prljav posao i leti pesak na sve strane ili soda sta se vec koristi..

Na kraju nije puno para da to uradi neko ko se sa time bavi ali ko ima volje i vremena moze i sam,pa polako..:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

To da..ali moze i brzom postom da se posalje ako je u drugom gradu..

Sa druge strane na ovaj nacin ako se peskira treba dosta vremena i moze nesto sitno..probao sam davno i ne pije vodu..

Naravno ko ima vremena i volje moze..podrzavam svaciji trud i rad..nekad i ja volim da se bakcem sa nekim starim delom i da ga sredim a neko bi to bacio i kupio nov..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 23 sati, Moto servis JOCA je napisao:

Bez maske i naocara ne pokusavati..u stvari treba odelo komplet jer je prljav posao i leti pesak na sve strane ili soda sta se vec koristi..

Na kraju nije puno para da to uradi neko ko se sa time bavi ali ko ima volje i vremena moze i sam,pa polako..:takoje:

 

Problem je sto ljudi koji se bave pjeskarenjem profesionlano  rade pijeskom sto obicnim sto kvarcnim i pod velikim pritiskom, jer vecinom rade ciscenje zeljeza, celika i drugih tvrdih materijala. Takvima je rizicno odnjeti nesto aluminijsko i mekseg materijala, posto to rade priuceni ljudi koji bas ne poznaju tehnologiju materijala, vec je bitno smao da ociste-ogule hrdju, boju ili prljavstinu. Mozda malo finije rade oni koji se samo bave reparacijom alu felgi za aute i motocikle, ali i u tim sam slucajevima gledao kako "ogule" felgu da ostane sva hrapava kao naradjina kora. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Postovani,

 

Radio sam pjeskarenje i cak pravio masine vece i manje za pjeskarenje.

Kao prvo za neku ozboljniju varijantu morate imati ozbilljan kompresor, nije u pitanju pritisak koliko kolicina vazduha koju kompresor moze da isporuci u jednici vremena.

 

Vecinom se to radi kvarcnim pjeskom u raznim granulacijama. Ja sam koristio lokalni Tuzlanski kvarc suh i namjenjen za pjeskarenje. Dok dusmani balkanski do prije par godina ne unistise i Tuzla kvarc.

 

Kasnije sam to radio sa gritom uvezenim iz Hrvatske koji isto daje odlicne rezultate. Cijene su oko 3,5 eura za vrecu od 25KG, i moze se koristiti vise puta.  Prosijes i ponovo.

 

Druga stvar, dusmaninu ne bi preporucio da pjeskari. Pogan poso do zla Boga. 

I na kraju kancorogen SiO2 ili ti ga kvarc izaziva silikoidozu. 

 

Profesionalno ljudi koji se bave time zlata vrijede s obzirom da bar u Bosni rade to pristupacno.

 

Dole ima par slika sta i kako sam radio sa gritom i sitnim kvarcom.

 

 

 

 

 

FB_IMG_1534215132363.jpg

FB_IMG_1534215114751.jpg

FB_IMG_1500110718619.jpg

FB_IMG_1500111303255.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moj brat se bavio jedno vreme sa tim. Radio je neke manje stvari, pa je napravio komoru otprilike 1 x 1 x 1,5 koja je izgledala kao malo poveći inkubator. Znači sve se radilo u toj komori, komora je bila sa diht gumama ( vrata kroz koja su se ubacivali predmeti koji su obrađivani ), iskorišćeni pesak se sakupljao u posudi ispod ( takođe zadihtovana ), imao je i dve cevi sa gornje strane kojima je višak vazduha izlazio van prostorije  i pored svega tog je ta prostorija bila puna peska i prašine, a brat morao da radi sa maskom na glavi.  Tako da mu se sve to smučilo i jednog dana je prestao i celu opremu prodao jer mu se sve smučilo .  Ovo na ovim snimcima lepo izgleda, al u praksi je skroz drugačije.  Za nešto sitno , ponekad može, al za nešto ozbiljnije treba i mnogo ozbiljnija oprema i objekat malo podalje od kuće ( brat je radio u radionici uz kuću ) . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Za "sitno" i precizno si odradim sam ... :)

 

za "grublje" stvari mi je ipak jeftinije odnijeti nekome tko se bavi time ... :takoje:

P4262168.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Za "sitno" i precizno si odradim sam ...
 
za "grublje" stvari mi je ipak jeftinije odnijeti nekome tko se bavi time ... :takoje:
P4262168.thumb.JPG.b2b9825205782de1d1b3661091423978.JPG
Кад пескараш главу одозго како заштитиш лежајеве за брегасту и рупе за шољице вентила???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

krep trakom ... pluto čepovima, prstom ... starim ventilom .. drvenom letvicom .. 

 

Jednom riječju .. IMPROVIZACIJA ... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ја то урадим сам...за Алуминијум и његове легуре користим стаклене куглице...
 
posle.jpg.9b69ab1349a0e932c02c96d31df62e40.jpg
Информативно од чега двотактног ти је блок на слици.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Jok, nego biras da li da salju robu iz kine ili iz rusije...imaju 2 magacina, no za srbiju svakako salju samo iz kine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja