Jump to content

Moto Zajednica

Slomljen kofer - šta sad ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Trenutno nisam imao druge šrafove, a ni podloške...zameniću sa šrafovima i maticama, i naravno, većim podloškama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Untar kofera ubaci siroke sajbne ispod glava srafova (a mozes i da ih napravis od lima), a sa donje strane pritegni leptir-navrtkama. Tako ces za par sekundi moci da odvrnes leptirke, i poneses kofer sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 13 minuta, SHOKLA je napisao:

Untar kofera ubaci siroke sajbne ispod glava srafova (a mozes i da ih napravis od lima), a sa donje strane pritegni leptir-navrtkama. Tako ces za par sekundi moci da odvrnes leptirke, i poneses kofer sa sobom.

Eeeeee...ovo mi se već sviđa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 2 minuta, Lenko je napisao:

Eeeeee...ovo mi se već sviđa...

Jbg, volem da grunfujem, a jos vise volem kada to proradi. I za male pare dobijem nesto upotrebljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za to se koriste srafovi sa torban glavom, urezu se u plastiku pa nema okretanja i glava je dovoljno velika da netreba podloska a nije lose sacuvati stvari koje se stavljaju u kofer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 19 sati, bdada je napisao:

Za to se koriste srafovi sa torban glavom, urezu se u plastiku pa nema okretanja i glava je dovoljno velika da netreba podloska a nije lose sacuvati stvari koje se stavljaju u kofer.

Glava torban srafova nije dovoljno siroka za mekano dno kineskih / niskobudzetnih kofera. Veoma brzo ce proci, i imace kolega isti scenario sa kotrljajucim koferom. Ili neka bas siroka sajbna, ili podnica u koferu od lima, kao sto sam i ja odradio. I sve sile se rasporedjuju na visestruko vecu povrsinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 14.10.2018. at 15:44, drs je napisao:

Ne sudim nikome, svako neka radi kako misli da je najbolje ili onako kako može da si priušti. A sa tim raznim karabudževinama, mnogo smo sličniji Africi ili Jugoistočnioj Aziji nego severu Evrope. I nije sve do novca ima nešto i u mentalnom sklopu ;)

Kolega je u pravu ali ima tu dve bitne stvari.Prva generalno je sve šklj kvalitet.Još pre 20  godina mi je ovlašteni uvoznik svih bošovih proizvoda rekao da postoje proizvodi do sedme klase.Precizno nemački nema šta.

Sad  otišo ja u radnju da kupim zadnji brisač kad ono samo boš i to 35 evra.Pošto brisaču je samo pukla gumica ja na silu vadim i ako kao nemože i stavim polovnu sa starog prednjeg brisača i sve uredu.

Problem je što čovek  kod nas iu sližnim zemljama mora jako mnogo da radi  da bii dobio nešto pristojno da traje i da se polako haba kkroz jako dugi niz godina.

Takvi proizvodi su bili potpuno normalni do pre 25 godina sad su izuzetek i koštaju užas.

Zato podržavam svaki karabudž koji doprinosi kvalitetu čak i novog dela a ovi što prodaju nešto dobro po astronomskim cenama želim da što pre propadnu

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Gomila nekih moralista natrpa na svoje vozilo brdo dzidza-bidza, od kres barova rucne izrade, preko reglera, do nosaca kofera, navigacija, vizira, svetala, sirena, auspuha, kineskih proizvoda sa Alija, rucica, grejaca, pa im sve to lici na cigansku cergu, ili na autic iz luna-parka.... I sve je to OK i svrsishodno, zato sto su to ONI nabacali na motorin, jel'te? I za svaki od tih dodataka imaju najbolje opravdanje zasto je to tako, i zasto je to tu, i zasto nije kupljen markirani ili originalni proizvod po nekoliko puta vecoj ceni. I, ja to podrzavam.

E, ali problem nastaje kada neko tamo, iz klase nemoralista pokusa da na svoj motor ugradi npr PRC kofer koji je placen NOV svega 30-tak Evra. Tada taj "nesrecnik" biva prozvan kao potencijalno opasan po okolinu, biva unapred okrivljen i za ono sto nikada nigde bilo nije, i taj isti hor moralista udruzeno apeluje na sirotana da se "otvori", i da kupi neku kvalitetnu stvar, ne bi li ostali preziveli pored njega tako opasnog...

Volim da karabudzim stvari, posebno ako to ima dobru upotrebnu vrednost. Ne volim da robujem brendovima, niti da placam zvucna i poznata imena samo zbog imena. Drage su mi jeftinije stvari, koje na neki nacin mogu da doradim, i povecam/poboljsam im funkcionalnost. Volim da ceprkam oko svojih stvari, i dam im neki licni pecat, a ne da posecujem majstore u strogo dogovorenim terminima, i da placam za ono sto ne moram.

Ko se pronasao 'vamo ili tamo, jbg...

Ajd zdravo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
On 29.10.2018. at 12:49, SHOKLA je napisao:

Gomila nekih moralista natrpa na svoje vozilo brdo dzidza-bidza, od kres barova rucne izrade, preko reglera, do nosaca kofera, navigacija, vizira, svetala, sirena, auspuha, kineskih proizvoda sa Alija, rucica, grejaca, pa im sve to lici na cigansku cergu, ili na autic iz luna-parka.... I sve je to OK i svrsishodno, zato sto su to ONI nabacali na motorin, jel'te? I za svaki od tih dodataka imaju najbolje opravdanje zasto je to tako, i zasto je to tu, i zasto nije kupljen markirani ili originalni proizvod po nekoliko puta vecoj ceni. I, ja to podrzavam.

E, ali problem nastaje kada neko tamo, iz klase nemoralista pokusa da na svoj motor ugradi npr PRC kofer koji je placen NOV svega 30-tak Evra. Tada taj "nesrecnik" biva prozvan kao potencijalno opasan po okolinu, biva unapred okrivljen i za ono sto nikada nigde bilo nije, i taj isti hor moralista udruzeno apeluje na sirotana da se "otvori", i da kupi neku kvalitetnu stvar, ne bi li ostali preziveli pored njega tako opasnog...

Volim da karabudzim stvari, posebno ako to ima dobru upotrebnu vrednost. Ne volim da robujem brendovima, niti da placam zvucna i poznata imena samo zbog imena. Drage su mi jeftinije stvari, koje na neki nacin mogu da doradim, i povecam/poboljsam im funkcionalnost. Volim da ceprkam oko svojih stvari, i dam im neki licni pecat, a ne da posecujem majstore u strogo dogovorenim terminima, i da placam za ono sto ne moram.

Ko se pronasao 'vamo ili tamo, jbg...

Ajd zdravo!

Potpis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nemam taj problem da li ću da kupim kinesku stvar ili neke zapadne zemlje, ali imam problem kada je kvalitet u pitanju. Pre neki dan odoh do radnje da pogledam kofer, veliki, 5o lit. naravno kineski (5000 din), i razočaram se odmah. Plastika se uvija samo tako kada je prazan i na pultu, mogu da zamislim šta bi bilo na motoru. Marka je M - Case. Uzeo sam polovan, preko oglasa Coocase Astra 48, skoro za iste pare. Razlika ogromna u svemu. Oba su kineski, (Coocase - Singapur), ali kao i kod druge robe i kod njih se razlikuje puno u kavalitetu. Ko što Šokla reče, nisam moralista ili ono drugo, ali biram šta ću kupiti za moje pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja