Jump to content

Moto Zajednica

Slomljen kofer - šta sad ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Pre 2 godine kupljen od Lakija Vladana...lepo fercerao sve do juče...u najgorem trenutku (na nadvožnjaku na Autokomandi), otkačio se i spao ! Šta sad ? Krpiti ? Fiksirati ga da se ne skida (što mi baš i ne odgovara) ? Uzeti drugi ?

kofer.jpg

kofer2.jpg

kofer3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sam si napisao tri opcije i to ti je to.  Najlakše je kupiti nov, takođe se lako može i fiksirati za gepek. Moguće ga je i pokrpiti i8 ako se lepo uradi da bude u funkciji da može da se skida. 

  Plastika može da se zavari il da se uradi stakloplastikom za krpljenje čamaca, a posle toga da se preko svega zalepi neki tanak lim veće površine sa spoljne strane i isti takav sa unutrašnje pa se još dodatno učvrste sa četri šrafa - i tako za obadva oštećenja.  To se ne bi primećivalo na koferu kad je na motoru, jedino kad ga skineš i nosiš u ruci . 

  E sad na tebi je da odlučiš šta ćeš . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, Lenko je napisao:

Pre 2 godine kupljen od Lakija Vladana...lepo fercerao sve do juče...u najgorem trenutku (na nadvožnjaku na Autokomandi), otkačio se i spao ! Šta sad ? Krpiti ? Fiksirati ga da se ne skida (što mi baš i ne odgovara) ? Uzeti drugi ?

kofer.jpg

kofer2.jpg

kofer3.jpg

Nemoj krpiti, brzo ce opet puci. Znaci samo drugi -"novi". :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

postoji i četvrta varijanta za mene-bez kofera.Nisi jedini kome je otpao kofer ako ti nije baš baš neophodan smanji rizik.najopasnije je kad se vozi u grupi pa bude ono leti kofer ko djule a ti na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@Lenko

 

Alekre je u gornjem postu to sročio najuljudnije moguće.

 

sasa ns 1 prediočio i četvrtu (poštenu) alternativu i skrenuo pažnju da to što ti se dogodilo nije usamljen slučaj.

 

Pametnom bi to trebalo da bude više nego dovoljno.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Hvala na savetima...našao sam rešenje, u realizaciji...ovo mi je treći kofer koji je "neposlušan"...više mi je dosadilo da kupujem kofere...a zna da bude itekako koristan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moj motodetail bivsi je drugaru spao jer je nosac bio los pa su pukli srefovi. Tumbao se kao lopta i nije pukao. Razmisli ti o koferu a ne "koferu". Do sad bi ti se vec isplatio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Slične kofere, 30E po komadu, kupio sam davne 2008. god. i prešao sa njima preko 30.000 km. Vozio po dobrim i drndavim putevima bez problema. Ono što ja uvek uradim, a preporučujem i drugima, da kofere dodatno pričvrstim transportnim, zatezljivim trakama za nosače kofera, tako da donekle rasteretim konstrukciju kofera. Imam i rol torbe od Louisa koji se meću preko zadnjeg sedišta i paktregera. Ni to nije loše rešenje, ali ja ne mogu prebaciti nogu preko njega kada se penjem na motor (zbog godine proizvodnje-moje ;)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Ja sam bio kupio kofer na Pancevackom buvljaku jeste da ga je nas prodavao ali je kofer Kineski.

Jednom kada sam isao nekom kaldrmom kofer je otpao i kotrljao se po kaldrmi.

Pukao je onaj drzac na ploci za koji se kaci kofer,koferu licno nije bilo skoro nista samo par sitnih ogrebotina.

Posle sam razbusio dno kofera i sa "turban" srafovima stegao kofer za plocu,evo ga i dan danas radi posao jedino sto mi je sada mali i sto ne moze da se skida(osim da se odvrnu turbani).

Tako da moze i Kinez da bude jak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ne sudim nikome, svako neka radi kako misli da je najbolje ili onako kako može da si priušti. A sa tim raznim karabudževinama, mnogo smo sličniji Africi ili Jugoistočnioj Aziji nego severu Evrope. I nije sve do novca ima nešto i u mentalnom sklopu ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uzrok obično bude luft između kofera i noseće ploče, pa kofer stalno mrda po malo dok se ne naleti na neku rupu pa onda kofer odleti.  Fabrike obično na noseću ploču stave gumice koje kad su nove - meke su i savitljive. Posle nekog vremena te gumice se okamene a i upljeskaju pa kofer opet počinje da mrda. Mislim da je je nekoliko ljudi već tražilo preko foruma da ih kupi ( njima je smetao zvuk lupkanja kofera ). 

  Mislim da ih je bilo u Luisu da se kupe, a može i da pomogne to da se na njihovo mesto zalepe kockice od penaste gume ili one gumene diht trake za prozore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Moram i ja da se oglasim:

ja sam prodavao SLICNE, mozda bas i ovakve kofere pre BAR 4-5 godina, iskreno receno bili sr...e (zato sam i prestao da ih donosim)i kostali su negde oko 20 eu.

 

IMG-3535.jpg

 

ovakvih sam doneo par komada za probu. Oni su imali 31 L zapremine, a cini mi se da i ovaj tvoj je toliki.

Koferi koje sada prodajem vec pomenutih 4-5 godina imaju 42 L, kostaju 4000 din, na njih ne dajem onaj popust od 10% za BJB-ovce i izgledaju ovako: 

 

105-0888.jpg

105-0889.jpg

 

Ili si pogresio vreme, ili sliku, ili prodavca. Proveri sta je pa javi.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije on džabe 20 evra. A u stvari problem je u tome što ih mi tovarimo kao one od 100 evra. Ja sam imao Shad koji je ekstra,ali kad sam nabavio Krausere shvatio sam da je izmedju njih razlika kao d#pe i oko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre sat vremena, LuckyVladano je napisao:

Moram i ja da se oglasim:

ja sam prodavao SLICNE, mozda bas i ovakve kofere pre BAR 4-5 godina, iskreno receno bili sr...e (zato sam i prestao da ih donosim)i kostali su negde oko 20 eu.

 

IMG-3535.jpg

 

ovakvih sam doneo par komada za probu. Oni su imali 31 L zapremine, a cini mi se da i ovaj tvoj je toliki.

Koferi koje sada prodajem vec pomenutih 4-5 godina imaju 42 L, kostaju 4000 din, na njih ne dajem onaj popust od 10% za BJB-ovce i izgledaju ovako: 

 

105-0888.jpg

105-0889.jpg

 

Ili si pogresio vreme, ili sliku, ili prodavca. Proveri sta je pa javi.

Pozz

Mada nema veze, od tebe sam ga uzeo...i mrežicu...mesec dana pre nego što zi se dete udavalo...pa sam ga onda reklamirao, jer nisam znao kako se zaključava...pa smo se našli ma M. bulevaru i objasnio si mi šta i kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moje iskustvo s kineskim koferom... Odlično je služio dok se jedan drugar nije navalio svom težinom na njega. Tada je pukla jedna nogica. Malo pleha, šraf koji viri, blago obrušen da uđe na ploču. I uvek, uvek gumica (parče stare unutrašnje gume je dovoljno) da zategne kofer za ploču, a preko ide elastični zatezač. Kad bih se još zezao sa gurtnom, onda bi bilo neotkidivo. Sad ga imam jedno šest, sedam sezona-prva serija koja se kod nas pojavila za 2000din. Vožen do 200km/h bez ikakvog problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Lenko, nije meni problem da se raspadne kofer kupljen od mene, ali mi se kockice ne slazu, a stvarno se ni ne secam da sam u poslednjih 4-5 imao kofere sa ovim znakom na poklopcu koji podseca na Citroenov, a jos koliko vidim taj tvoj ima i naslon za suvozaca...

Koliko si ga platio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
41 minutes ago, Lenko said:

Koferi koje sada prodajem vec pomenutih 4-5 godina imaju 42 L, kostaju 4000 din, na njih ne dajem onaj popust od 10% za BJB-ovce i izgledaju ovako: 

 

Naizgled potpuno iste kofere imam već 10 god. Kao što već napisah koštali su po 30 E i kupio ih preko ebay-a. Pokazali su se odlično. Izdržali su sudar i pad na 2. rally 2010. i još 2 rušenja motora. Jesu malo ogrebani ali su mi motor zaštitili od ogrebotina. Mislim da su turski proizvod. Preporučujem svima. O krpljenu polomljenih nosača ne treba ni razmišljati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Mislim da je 32l, a cena 3000-3500, ne sećam se tačno...došao sam kod tebe u magacin...Ma nema veze, ništa na tvoju adresu...dobro me je služio, doterao cara do duvara i kraj...:cirka1:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Slučaj "slomljen kofer" završen...drugar zavario ležišta, ja montirao i fiksirao...i ne vidi se spolja da je bio krpljen...jeste da ne može da se skida, ali vrši poso...cena: jedna Milkica !

IMG_20181021_101027.jpg

IMG_20181021_101057.jpg

IMG_20181021_121450.jpg

IMG_20181021_121514.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I opet će da ti odleti negde. Ovo što si uradio je gore od onog fabričkog, al na tvoju sreću, lako se da popraviti. 

  Grešku si napravio pri montaži jer ispod šrafova imaš podloške pola milimetra šire od same glave šrafa, što će posle par rupa ili grba na putu da uzrokuje da ti ceo kofer opet odleti.  

  Ako hoćeš da to stabilno i čvrsto stoji stavi neke velike podloške ( bar 3 - 4 santimetra u prečniku ) il napravi sam od nekog lima ! Možeš i veliki komad da sva četri šrafa prođu kroz njega . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja