Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Trabanta

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova

moram da se pohvalim da od pre neki dan imam mešanca skutera i trabanta.Skuter je ceo original a jedini deo sa trabanta je svećica ISKRA F90P. Komšija je  kupio krajem 60-tih i bila je fabrička rezervna ,nikad montirana.Dao mi na pokloon i sad je vozim jer mi je ngk crko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Dugar godinu dana živeo u Nemačkoj u Drezdenu,bivši DDR i priča kako tamo momci tinejdžeri su naprosto ludi za Trabantima.Ulažu u njega preko 10 000 e i ko tamo ima takak auto-taj je glavni "Baja" među ekipom,a i devojčicama.

Pokazivao mi slike takvih prerađenih automobila i nisam mogao da poverujem da je to uopšte Trabant.

Navodno da stari obični Trabanti tamo već tolika retkost i da Švabe plaćaju ozbiljnu sumu novca za bilo kakav,samo da je regularan i da je u makar nekom pristojnom stanju da može da ide na restauraciju.

 

Mislim da možete proguglati  kakvih sve prerada tamo ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Dugar godinu dana živeo u Nemačkoj u Drezdenu,bivši DDR i priča kako tamo momci tinejdžeri su naprosto ludi za Trabantima.Ulažu u njega preko 10 000 e i ko tamo ima takak auto-taj je glavni "Baja" među ekipom,a i devojčicama.
Pokazivao mi slike takvih prerađenih automobila i nisam mogao da poverujem da je to uopšte Trabant.
Navodno da stari obični Trabanti tamo već tolika retkost i da Švabe plaćaju ozbiljnu sumu novca za bilo kakav,samo da je regularan i da je u makar nekom pristojnom stanju da može da ide na restauraciju.
 
Mislim da možete proguglati  kakvih sve prerada tamo ima.
"Been there, done that". Doduše ne Drezden ali Kotbus ("Cottbus") mi je jedno vreme bio prebivalište. Berlin sam dovoljno posećivao i nagledao se Trabija za sve pare. Od "Trabi Safarija" (desetak vozila ide jedno za drugim, u neverovatnim bojama, u obilazak Berlina) pa do "streč" limuzine, u crnoj boji sa zatamnjenim prozorima itd. Žal za mlados', šta li je ali eto gotive ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kakav je takav je ali njihov je, to je kod Nemaca izrazeno i msm da je to jedna od tajni njihovog uspeha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, mradomir je napisao:

:D što je ovo dobro, morao sam dva puta da "preslušam" video.

Takodje, zatim uzeo slusalice i doziveo ekstazu. :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Trabantoza pronadjena,pali,radi,ide.Bice to za jedno godinu dana opako vozilo

45387820_1258070337666081_6708957903849521152_n.jpg

45351186_1258073050999143_5576704507720499200_n.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bilo mi je svejedno kada sam trazio,da li limuzina ili karavan ali ipak karavan je onaj pravi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Od pocetka sam navijao za karavan ali ukusi i suzen, veoma suzen izbor su me ostavili uzdrzanog, inace pocetkom 90tih jedan vozac F1 je u vreme opustanja vozikao Trabanta, zaista se ne secam ko ali mi je ostalo urezano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Prodajem Trabija,za sada odustajem od projekta zbog nekih skroz drugih stvari,stoji u garazi,pali,radi,ide,koci,potpuno ispravan.Cena 200 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izvini...dozvoljavam sebi da primetim...da odustaješ "za sada".

Ti svoju muku znaš, a meni iskreno deluje da 200€...koliko god da fale, neće sudbinski uticati na promene u životu...i ako već imaš ideju koja te greje, trebalo bi da je sprovedeš u delo, mislim što se Trabanta tiče. 

Otići će...a drugi....hm, možda i bude, ali su sve redji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja