Jump to content

Moto Zajednica

Ukradena Moto Guzzi Breva 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Koliko ljudi poput mene, odvaja od ustiju da bi vozilo motor? Uzmeš kredit, grcaš, mučiš se, a onda dođe neka propalica i uzme ti svu tvoju muku. E, pa izvinite, to je moja muka i nemam milosti prema takvim. Ako država nije sposobna da nas zaštiti, štitimo se sami

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Situacija je sledeca: Policija dize optuznicu protiv pocinilaca, ako ih osude da su krivi mogu da ih tuzim za nastalu stetu. Gradjanskom parnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

I nema od toga nista! Ganjaces se po sudu par godina i na kraju neces moci naplatiti stetu posto ih ker nema za sta ujesti i samo ces ti biti jos na trosku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Sto se tice Jovica , upoznat sam sa nekim fragmentima njegovo zivljenja. Toliko perfidan nadobudan bezobrazan, tesko za opisati. Prosle godine ukrao iz kuce zlzto u vrednosti oko 3500e i sjebo za tri dana. Otac mu se ubio proletos. Majku dovodi do ludila. Mali je za RESET.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
pre 1 minut, Branko je napisao:

I nema od toga nista! Ganjaces se po sudu par godina i na kraju neces moci naplatiti stetu posto ih ker nema za sta ujesti i samo ces ti biti jos na trosku.

Jovic ima pola stana na sebi. Moguce naplativ.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jedino da mu skines prozor ili vrata, a mozda i da izbijes jedan zid u stanu i naplatis stetu u gradjevinskom materijalu?! Nemoj me pogresno svatiti, ali batali to radi svog mira, posto sve dalje samo sebi komplikujes zivot, a ne njemu posto to njega ne dotice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zašto da batali? Nekad bio problem. Danas u vreme ovih zajebanih izvršitelja čas posla ode stan na doboš za bilo koju visinu duga + mnogostruko veće troškove izvršenja. Otićiće mu vlasništvo nad pola stana za 300€ štete dok kažeš piksla ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Taj Jovic i ti narkomani u 95% slucajeva nemaju sta da izgube, mani se toga da mu naplacujes bilo sta, pusti budalu, ako mu je lako da krade nije mu tesko ni da ubije bas zato sto nema sta da izgubi, njemu treba samo droga, majku bi prodao...i ta policija muti nesto sa njima, ko zna sta se tu desava...snimili su oni tvoj motor odavno, nisu sigurno dosli tek tako da ga odvezu, gledaju te, znaju ko si/sta si, ko zna ko stoji iza svega toga, mani se corava posla prijatelju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Sto se tice Jovica , upoznat sam sa nekim fragmentima njegovo zivljenja. Toliko perfidan nadobudan bezobrazan, tesko za opisati. Prosle godine ukrao iz kuce zlzto u vrednosti oko 3500e i sjebo za tri dana. Otac mu se ubio proletos. Majku dovodi do ludila. Mali je za RESET.
Misliš za metak u glavu.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
pre 55 minuta, -Viper- je napisao:

Misliš za metak u glavu.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Kao Nikolsona u filmu Let iznad kukavicijeg gnezda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Teska dilema, uzeti stvar u svoje ruke nosi posledice takodje daljeg uzimanja stvar u svoje ruke i onda tu nema kraja. Sa druge strane nekome oduzeti zivot zbog kradje i sitnog lopovluka kao i odskakanja od normi okoline..malo je rigorozno. Ali dobro, razumem i frustracije i osecaj nemoci kad te drzavi ne stiti od takvih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nekako imam žal kad vidim narkomana,teško se izlazi iz toga tj. nikako,a prilično brzo se postaje zavisnik...nema tu priče sa njima,samo zaobilaziti ih...ne misle oni glavom...batali se ćorava posla...u stvari i bolje što su oni maznuli,tu je u kraju,nadješ ga,da su neki profi nema ga više...

E jedino prema alkosima nemam žaljenje uopšte...treba godinama piti i postati zavisnik...leži u kanalu,zabole me,nisam ti ja sipo u grlo godinama...

Sredi makinu...i piči...i u garažu obavezno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
pre 8 minuta, Savan je napisao:

Ne raditi nista takodje nije opcija, ali treba naci neko prikladno resenje.

Treba mu uplatiti nagradno putovanje u Mexiko.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo lagano. Omogućiti gospodi da jeftino registruju vozila velike kubikaže, bilo bi dovoljno!

;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 6 sati, Singularitet je napisao:

Zašto da batali? Nekad bio problem. Danas u vreme ovih zajebanih izvršitelja čas posla ode stan na doboš za bilo koju visinu duga + mnogostruko veće troškove izvršenja. Otićiće mu vlasništvo nad pola stana za 300€ štete dok kažeš piksla ;) 

 

Nema od toga nista, zivi bili pa vidjeli! :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
12 hours ago, aca-pn said:

Batine mogu da uticu na normalnog coveka, na narkomana nema sanse.  Kad ima krizu on ne preza ni od cega i ne boji se nikakvih posledica. 

Ma zabole me kako ce da uticu na njega, necu da mu budem uciteljica, namlatio bih ga za svoj gust, potkapu na glavu, kasniji zimski sati i sutiraj k'o da sutra ne postoji.

 

Ja govorim iz svog ugla, jbg stetu ne bih ni jurio, ova drzava odvajkada lopova stiti, dok naplatis svoje, ako uopste i naplatis, kosa odavno osedela i otpala. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
8 hours ago, Savan said:

Teska dilema, uzeti stvar u svoje ruke nosi posledice takodje daljeg uzimanja stvar u svoje ruke i onda tu nema kraja. Sa druge strane nekome oduzeti zivot zbog kradje i sitnog lopovluka kao i odskakanja od normi okoline..malo je rigorozno. Ali dobro, razumem i frustracije i osecaj nemoci kad te drzavi ne stiti od takvih..

Zbog straha od odmazde drzavnici ne kradu privatnu imovinu. Mada, ovi visoki imaju svoje horde. Ali reket je biznis...

 

Da ne pitam koji je stepen kriminala u Nizozemskoj, to je samo broj, vec kakav je subjektivni osecaj? Osecas li se sigurno, bezbedno? Stiti li te policija kao gradjanina od ovakvih? Strepis li za svoju porodicu kada ste u nekim delovima grada? Hoce li ti ukrasti motor ako ga ne obezbedis?

 

Nije provokacija, naprotiv. Smatram ovo jednim od kljucnih faktora kvaliteta zivljenja, gde god.

 

Edit: E, a da ne bude da trolujem temu, misljenja sam da kolega treba da naplati stetu, na ovaj ili onaj nacin. Drugim recima, da ne ostane duzan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Osecam se bezbedno. Ali...bude situacija kad se ne osecas bezbedno. Npr otvorena ponovo kafana, skupljaju se neki alkosi, narkomani i iz dana u dan situacija postaje problematičnija. Gosti kafane ostaju ispred kafane da ‘caskaju’ pa se tu okupljaju, dvojica, trojica i sve više ih bude, do sve kasnije u noć. Provokacije upućene ženama koje prolaze, javno alkoholisanje, nocu je već neprijatno proci tu od zamućenih i ponekad agresivnih pogleda, ujutru prazne ambalaže na sve strane, neretko razbijene flaše..

Kafana je ranije već dobila opomenu i sad je prediskljucenje najavljeno, postavlja se dodatno svetlo ispred, policija učestalo prolazi tu i aktivno rasteruje družinu. Ne zato sto su protiv druženja već zato sto od tog druženja dolazi do širenja problema, jedan narkoman, drugi narkoman, tu će da dođje i diler, pa drugi diler pa obracun izmedju dilera, korisnici će da krenu da se snalaze po kraju, naletece na neku ‘Breru’ koja će im se učiniti kao lak plen da zadovolje svoje potrebe.
Aktivnom borbom protiv okupljanja se sprecava tako nešto ali jbg to kod nas ne postoji. U jednom momentu su postavili mobilnu kućicu sa policijskom ispostavom u njoj u cilju razbijanja te družine. A na kraju je oduzeta dozvola kafedziji i skroz je iskorenjen problem, bar na tom mestu. Sa druge strane obezbedjeno je narkomanima gde mogu da se dopinguju, čak imaju i besplatne doze dnevno, država časti. Bolje nego da krade za to ili da ugrozava nečiji život.

I tako..postoje trenutne situacije gde se čovek ne oseća bezbedno ali se to rešava zato i kažem da razumem osecaj nemoći gradjana ako se ništa ne preduzima. Ali lični obračuni nisu rešenje, niti rešavaju problem na višem nivou već samo trenutno i jako lokalno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I treba ga nalemati, i nemas frke, jer sigurno nisi jedini kojeg je pokrao ili na drugi nacin ostetio, tj gomila ljudi ima motiv :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja