Jump to content

Moto Zajednica

Ukradena Moto Guzzi Breva 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jesu klinci tresnuli sa nje ili im je pala? Odstetni zahtev pa privatna tuzba za stetu ili to pokriva osiguranje?

Ne bih voleo da sam u tvojoj kozi ali najbitnije je da je motor pronadjen. 

Verujem da si samo korman zakljucao ne bi je uzeli... ovako 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
pre 10 minuta, drumskalisica je napisao:

 E sad treba naći način da im se naplati materijalna šteta, psihički bol, povišen pritisak i sve što su prouzrokovali ! 

Narkomanu nešto možeš naplatiti  samo u pasulju regularnim putem,jedino uličnim putem...ili zaboravi sve i budi srećan što si jeftino prošao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mozda nije mesto, ali...

Kako je moguce da niko u Srbiji ne radi osiguranje motora? Sta je prepreka? Prevelika sklonost ovog naroda prema muljazi, nezainteresovanost osiguravajucih kuca, losa zakonska regulativa ili pak nesto drugo.. ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

ProMaster, jes da nije mesto al ajde da se i to kaze. Prvo skloni su lomljavini, lakoj kradji, u sezoni se cesto desavaju pehovi sa dvotockasima i osiguravajucim kucama to ne odgovara, jer njima je bitno da se njihov budzet puni a ne prazni i zato sledi odgovor negativan da je motor nemoguce kasko osigurati.

Kasko osiguranje jedino moze ako se kupi motor nov preko lizinga, e tad jedino ide to osiguranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koji su uslovi za kasko osiguranje preko lizinga? Mora biti vezan, ne sme biti napolju posle 17h?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 5 sati, biza je napisao:

Narkomanu nešto možeš naplatiti  samo u pasulju regularnim putem,jedino uličnim putem...ili zaboravi sve i budi srećan što si jeftino prošao

  Pa, taj narkoman je našeg kolegu zamalo ostavio bez uživanja u vožnji i motocikla. Ako neće da plati štetu, ja bi njega lišio njegovog zadovoljstva i užitka.  Raspitao bih se gde se ovaj snabdeva sa drogom, malo ga pratio, pa kad kupi drogu i ima je kod sebe - pozovem policiju i prijavim ga da prodaje drogu i da se nalazi tu i tu . Dođe policija, nađu mu drogu, pa nek vidi šta će . Pozdravljam to što je kolega objavio imana lopova, a valjalo bi kad bi se našle i njihove slike. Pa kad je moto sdkup u Rumi il Sr. Mitrovici - zalepiti njihove slike na ulaz sa napomenom da su to lopovi koji kradu motore i da im se zabranjuje ulaz na skup, a ako ih neko vidi u blizini da prijavi obezbeđenju i policiji . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
  Pa, taj narkoman je našeg kolegu zamalo ostavio bez uživanja u vožnji i motocikla. Ako neće da plati štetu, ja bi njega lišio njegovog zadovoljstva i užitka.  Raspitao bih se gde se ovaj snabdeva sa drogom, malo ga pratio, pa kad kupi drogu i ima je kod sebe - pozovem policiju i prijavim ga da prodaje drogu i da se nalazi tu i tu . Dođe policija, nađu mu drogu, pa nek vidi šta će . Pozdravljam to što je kolega objavio imana lopova, a valjalo bi kad bi se našle i njihove slike. Pa kad je moto sdkup u Rumi il Sr. Mitrovici - zalepiti njihove slike na ulaz sa napomenom da su to lopovi koji kradu motore i da im se zabranjuje ulaz na skup, a ako ih neko vidi u blizini da prijavi obezbeđenju i policiji . 
Po koleginoj prici mislim da su " od ranije poznati policiji i sl ili kako vec idu navodi u novinama..." tako da verujem sve znaju i sve ostaje na tome. U mraku, pa motka, pa polako dok ne svane.

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Tako je... Obavezno motka od onog samonoseceg 4x240 kabla!

 

Jel ste culi za izraz "neovlasceno preparkiravanje tudjeg vozila"? 

Tako inspektori nazivaju kradje u kojoj se vozilo pronadje ubrzo posle nestanka... 

Inace kazna za kradju vozila je (ako nije obijen), novcana ILI 6meseci do 2-3godine... Bem ti zakon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Ova dva drogosa su to vece napravili incident u hitnoj 0ko 22h i nisu ih priveli, u 23:57h pozajmljuju ili preparkiravaju Brevu a zatim u 00:50h provaljuju u kafe Bijanco i uzimaju pice, dolazi patrola i privodi ih a zatim pustaju. Doticni Gutaji narucuje taxi u 02:40h iz sela Sasinci desetak km.od Rume. Izlazi iz belog kombija nepoznate marke i reg. i seda u taxi koji ga dovozi u Rumu oko 03:00h. Celo popodne i vece istog dana se seta po  Rumi, oko 21: 00h saljem poruku inspektoru da se doticni nalazi na tom i tom mestu, oko 22:00h ih  hapse. Posle mog odlaska iz PS. po preuzimanju potvrde o vracanju motocikla, pustaju ih posle sat vremena. Inace Gutaji je pre mesec dana izasao iz zatvora za tesku kradju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Mom drugaru posle pravljenja zapisnika o krađi inspektor rekao "Kud june tud i uže.Znaš ko je diler pa ih časti over"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislio sam više na uslove osiguranja. Jel treba specijalni katanac npr, jel mora biti ankerisan za nešto kad je vezan, jel sme da stoji napolju ili od koliko do koliko sati sme napolju da stoji.

Moje osiguranje u NL npr mi traži da uvek bude vezan sa lancem ili disclockom min art4 nivoa sigurnosti. Dalje, ako je posle 19h napolju mora biti duplo vezan i jedna od tih mora biti za nesto sto je ankerisano u zemlji/zidu. Moje dvorište koje je ogradjeno potpuno sa 1,8m visokom ogradom i dalje smatraju spoljnim prostorom i isto važi pravilo za duplo vezivanje.
A znam npr da skuplje harlije neka osiguranja ne dozvoljavaju uopšte da ostanu preko noći napolju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Alekre je sve rekao. Što i inspektor. Narkosi su pred zakonom bolesni ljudi. Neki nadobudni tužilac bi od toga napravio slučaj. Na tvoju štetu.

Ne pričam napamet, već iz iskustva. 

Sin mog druga je bio zavisnik, i on mi je to isto rekao. 

Na žalost, ta dva "majstora" će nastaviti po starom, ovo će biti samo još po jedan novi list u debelom dosijeu.

Dobro je da je motor pronađen, oštećen ali pronađen. Moglo je to i gore. Popraviće se, samo kad je kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 22 sati, ser je napisao:

To se zato radi u mraku gde nigde nikog nema :jee:

Uzece im neke informacije inspektori i napisace prijavu...

I eto njih za par dana napolju da opet kraduckaju po kraju za koji fiks...

 

Ovako bi im stavio do znanja da se drze dalje od njegove imovine! Verovatno bi i saznao dal je neko narucio kradju ili su samo videli priliku ili kljuc u bravi....

Sto je njagore ubijes pseto, a odgovaras kao za covjeka! >:(

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
pre 8 minuta, hard_rock je napisao:

Da li su pocinioci uhapseni?

Da li ces ih tuziti?

Privedeni i pusteni posle par sati. Sutra cu se posavetovati sa ... pa videti sta dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Citam i mislim se... vecina potencira lomljenje dece. Nije da nisu zasluzili, ali ajd onda da im prvo izlomimo roditelje, jer smatram da je problem vaspitanje i odgajanje, tj. roditelji.

Drugo, jel ima empatije i sazaljenja ovde? Ajd da toj deci umesto batina nametnemo lecenje! Batine bole, prodju, nekoga opamete nekoga ne. Ako bi se ta daca isterala na pravi put nekom metodom, zar ne bi bilo bolje po sve nas?

Ja ih sazaljevam tako glupe, neuke i bahate... bezobrazne, bezobzirne i.... bolesne!!!! Ne zelim im batine, zelim im da vise nikada ne pomisle na zlodelo a tako sto ce ih drustvo i/ili neka institucija opametiti. A ne da punimo urgentne i zatvore. 

Da su stoka za osudu, jesu do srzi! Da bih mlatio da sam video, moguce. Da zelim da postanu drustveno podobni a ne uzaludni potrosaci mog kiseonika, pa zelim! 

Tu dolazimo do toga da nase pravosudje ne radi kako treba... umesto da su na lecenju, stave ih 2 dana u podrum. Ako neko ne dodje po njih, a ne dodje, jer da ima ko, ne bismo ni imali ovu temu.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

Citam i mislim se... vecina potencira lomljenje dece. Nije da nisu zasluzili, ali ajd onda da im prvo izlomimo roditelje, jer smatram da je problem vaspitanje i odgajanje, tj. roditelji.

Drugo, jel ima empatije i sazaljenja ovde? Ajd da toj deci umesto batina nametnemo lecenje! Batine bole, prodju, nekoga opamete nekoga ne. Ako bi se ta daca isterala na pravi put nekom metodom, zar ne bi bilo bolje po sve nas?

Ja ih sazaljevam tako glupe, neuke i bahate... bezobrazne, bezobzirne i.... bolesne!!!! Ne zelim im batine, zelim im da vise nikada ne pomisle na zlodelo a tako sto ce ih drustvo i/ili neka institucija opametiti. A ne da punimo urgentne i zatvore. 

Da su stoka za osudu, jesu do srzi! Da bih mlatio da sam video, moguce. Da zelim da postanu drustveno podobni a ne uzaludni potrosaci mog kiseonika, pa zelim! 

Tu dolazimo do toga da nase pravosudje ne radi kako treba... umesto da su na lecenju, stave ih 2 dana u podrum. Ako neko ne dodje po njih, a ne dodje, jer da ima ko, ne bismo ni imali ovu temu.

To nisu deca, vec narkomani, lopovi i propalice. Kao takve ih treba gledati i tako im suditi. U tim godinama LJUDI krvare na +40 na gradjevini da bi preziveli ili pomogli svojim siromasnim i bolesnim roditeljima. Kad pogledam onu decu sto se muce, rade i bukvalno prezivljavaju dan za danom, najezim se. Njemu treba pomoci, dati ruku, novac, sagraditi kucu, platiti skolovanje..

Organski ne podnosim narkomane i ciga*e jer su zasticeni kao beli medvedi. Zakon im je dozvolio da se tako ponasaju. Da mi zivimo u zemlji pripadnika Romske nacionalne manjine bili bi manji od makovog zrna, jahali bi nas!

Roditelji pomenute dvojice gore su mozda delom odgovorni, ali verovatnije ljudi koji se ubijaju od posla da zarade neku crkavicu i nemaju vremena za svoju "decu" ili pak imaju, znaju ali im kao i policija nista ne mogu. Ova stoka spava do 15h, ode na kafu, nasmrce se, ubode i krece u nocnu akciju da obezbedi zalihe narkotika za sutra ili jos bolje narednih nekoliko dana.

A vezano za batine.. Da je pametnije da se ne preduzima nista, definitivno jeste, ali ko moze da se kontrolise. Ne dao Bog da vidim da mi diraju ili pokusavaju da ukradu Bandita, zadnje o cemu bih razmisljao jeste odgovornost na sudu. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
5 hours ago, Due said:

Narkosi su pred zakonom bolesni ljudi. Neki nadobudni tužilac bi od toga napravio slučaj. Na tvoju štetu.

Ajde sto su oterali motor, ali sto ga stoka upropasti, polomi vizir i sjeba far i ostalo. Ne znam za vas, ali po meni za narkice je pop Peranovic imao pravi lek, ovi majmuni su se zamerili mnogima, pred inspektorima samo hladno i fino, a onda za neki mesec bih ih izlopatao samo tako, ortopedija bi radila punom parom, pa nek se misle gde su pogresili iz gipsa.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Batine mogu da uticu na normalnog coveka, na narkomana nema sanse.  Kad ima krizu on ne preza ni od cega i ne boji se nikakvih posledica. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Narkoman je vec "gotov proizvod" i jedina pomoc je lecenje, problem drustva su dileri i policajci koji ih stite a u ovako "uredjenoj" zemlji bitka protiv njih je izgubljena bez da je pocela.

Jedino preostaje da se imovina stiti sto bolje i oteza svaki pokusaj kradje.

Pisao sam neki dan da mi je ukraden bicikli, nisam ni prijavljivao, slucajno ga nadjem u nekoj firmi posle cetiri dana, sada ga redovno zakljucavam.

U prvi mah sam hteo potraziti ko je ukrao, onda sam shvatio da samo mogu fasovati prijavu za fizicki napad, nista vise + je sajla ostala zakljucana na kormanu, minus za mene pred policijom-ne obezbedjivanje imovine.

Naravno nije za poredjenje sa motociklom ali cestit svet ovde nije zasticen zakonom, sta vise podigli su vrednost na 15000 din ispod koje policija ne reaguje (kazu smanjili procenat kradje) pa se bori protiv lopova, sa lopovima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja