Jump to content

Moto Zajednica

Lupkanje u agregatu suzuki gsxr 600 98 god

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600

E ovako,radi se o motoru suzuki gsxr600…98 godiste srad...motor je najnormalnije radio i odjednom poceo da lupa,kao cekicem u neki metal,lupa u leru i u brzini isto...kako se povecava gas,lupanje se ubrzava...pali normalno,vuce normalno,ima ulja dovoljno,ne dimi....bio sam kod majstora,poslusao ga i rekao da je problem u agregatu,i da su ruke za otvaranje agregata  450 evra + delovi...sve u svemu oko 1000 evra....zanima me da li su ovo realne cene...ipak se radi o motoru starom 20 god...da li moze da se nekako prodje jeftinije...da naglasim da sam ove godine polozio a kategoriju i da mi je ovo prvi ozbiljniji motor....vozio sam ga 2 meseca i krepao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Javi se majstor Joci iz Barajeva imas temu na forumu u odeljku moto berza. Mislim da su mu cene pristupacne ukoliko moze da ti pomogne pomoci ce ti. 

 

Ako ne, pitaj tog tvog majstora koliko kosta da mu otvoris glavu tim istim agregatom, dal moze isto za 450 il je nesto povoljnije... 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600
pre 37 minuta, Pingvin37 je napisao:

Javi se majstor Joci iz Barajeva imas temu na forumu u odeljku moto berza. Mislim da su mu cene pristupacne ukoliko moze da ti pomogne pomoci ce ti. 

 

Ako ne, pitaj tog tvog majstora koliko kosta da mu otvoris glavu tim istim agregatom, dal moze isto za 450 il je nesto povoljnije... 

 

 

Zvao majstor jocu i veoma zadovoljan sa cenom rada.....tako da cu najverovatnije kod njega oterati motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

 

Pre 6 sati, Ackoni je napisao:

vozio sam ga 2 meseca i krepao...

Jel si ga terao u blokadu non stop?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600

Nisam,kao sto sam rekao,skoro sam i polozio A kategoriju...nisam nikad u crveno usao...a pre mene je moguce da je isao u blokadu...ali mi je cudno sto nije davao nikakve znake da ce se tako nesto desiti....nine dimio,odlicno ide...sve najnormalnije i odjednom poceo da lupa....nije palio lampicu za ulje ili slicno....jesam nov sto se tice motora,ali automobil vozim vec 12 godina...i smatram da je trebao da da neki znak da ce se nesto tako desiti...mozda gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Verovatno su mu se propisno nayebali mame prethodni vlasnici , pucanje na moto skupovima, turiranje do besvesti, pogotovo kad je hladna masina itd ,nagledao sam se toga... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Pazi, vrlo je moguce da je poceo da lupka kod prodavca, on ga otvorio, zamenio samo lezajeve na radilici i odmah ga prodao. 

Taman to radi kako treba neko vreme i eto sta se desi na kraju.

 

Ubaci drugi agregat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600
Pre 2 sati, abarth_maniac je napisao:

Moguce je i da je poceo da lupka, onj nalili neki aditiv i ucutkali ga. Jesi li menjao/dolivao ulje?

Nisam menjao ulje,dolio sam nekih 200 gr....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600

Sad sta je tu je...moram nesto da resim...nisam nesto za to da ubacujem drugi agregat,a i tesko je naci ceo agregat,uglavnom ih prodaju u delovima....oteracu ga da ga otvore,pa sta bude....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Isto mi se desilo sa autom pre dva meseca ... otiso ti lezaj na radilici najverovatnije. Zamena tog istog lezaja moze da se izvede, bez da se skida glava( ako je dobar majstor)...zamenis taj lezaj i teraj

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

1 hour ago, NaVi said:

Isto mi se desilo sa autom pre dva meseca ... otiso ti lezaj na radilici najverovatnije. Zamena tog istog lezaja moze da se izvede, bez da se skida glava( ako je dobar majstor)...zamenis taj lezaj i teraj emoji6.png

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Zašto bi skidao glavu za taj posao uopće ? :stabre:

 

Možda si mislio na bregaste u glavi ?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

@strasilo da bi se lakse doslo...a moguce i da su bregovi osteceni, oce i zbog toga da lupa

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Motor se ne sastoji samo od radilice, a svi se ovde uhvatiše za nju. Nađi nekoga koji će ti za pristojnu cenu otvoriti motor i utvrditi šta je kvar. Može biti više faktora tom lupanju, npr. kvačilo alnasera, otpao šraf, svašta nešto. Ovako napamet teško je reći. Inače, cena otvaranja mašine i jeste oko 400 eura kod većine majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
5 hours ago, NaVi said:

@strasilo da bi se lakse doslo...a moguce i da su bregovi osteceni, oce i zbog toga da lupa

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Pa ti si počeo o zamjeni ležaja na radilici .. ;)

 

Na velikoj većini inline4 se ne mora skidati glava da bi se skinula radilica ... uključujući i SRAD-a ... :takoje:

 

1 hour ago, drtommy said:

Motor se ne sastoji samo od radilice, a svi se ovde uhvatiše za nju. Nađi nekoga koji će ti za pristojnu cenu otvoriti motor i utvrditi šta je kvar. Može biti više faktora tom lupanju, npr. kvačilo alnasera, otpao šraf, svašta nešto. Ovako napamet teško je reći. Inače, cena otvaranja mašine i jeste oko 400 eura kod većine majstora

Da je otpustio šaraf na kvačilu anlasera, nebi ga mogao upaliti, vrtio bi na prazno ... a da je otpao šaraf, već bi davno razbio dekl ili blok ... :takoje:

 

Imače, kod mene je cijena otvaranja mašine (i dijagnoza) 250€ ... ali to plaćaš unaprijed ... ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd Kaludjerica
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600
Pre 1 sat, strasilo je napisao:

Pa ti si počeo o zamjeni ležaja na radilici .. ;)

 

Na velikoj većini inline4 se ne mora skidati glava da bi se skinula radilica ... uključujući i SRAD-a ... :takoje:

 

Da je otpustio šaraf na kvačilu anlasera, nebi ga mogao upaliti, vrtio bi na prazno ... a da je otpao šaraf, već bi davno razbio dekl ili blok ... :takoje:

 

Imače, kod mene je cijena otvaranja mašine (i dijagnoza) 250€ ... ali to plaćaš unaprijed ... ;)

Takva cena mi je prihvatljiva,cak i da se plati unapred....ali kad mi je covek rekao 450,kad se nisam prevrnuo...u trenutku mi je izgledalo bas previse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ne znam mnogo o ovome, ali ovo sam nasao mozda je slican zvuk i mozda je i problem isti. Ko zna Engleski neka pogleda, u svakom slucaju covek kaze da je popravljivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Prvi motor a odmah R. Jos pritom polovni stariji motor. Pa normalno je da ga je vec neko maltretirao dusu mu vadio I hteo nekom da proda a tebi su oci zasijale kad si ga video. Sve je to normalno, doci ce I drugi I treci, zamene prodaje, kupovine ulaganja itd. I na svakom ces da naucis gde si gresio a verovatno I izgubis neki novac. Nemoj da se brines a ponajmanje da krivis sebe. Ti hoces samo da se vozis, I nista te u tome ne moze niti ce moci da te zaustavi. Ni krs od motora ni losa sreca, pa ni finansije na kraju krajeva. Smejaces se ovome za dve godine, bitno je samo da imas sve zube noge I ruke, a ostalo su sitnice... Ne dao Bog da vidis sta je problem, kakvo crno lupkanje iz motora, to su sve materijalne prolazne stvari... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja