Jump to content

Moto Zajednica

Z900 vs Mt 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Izvinjavam se ako nekog smara još jedna tema tipa "koji je bolji?". Ali evo prvi put postavljam temu, a i nekako imam utisak da se u sekciji naked premalo razglaba .

 

Dakle, kada biste sada birali izmedju Kawasakija z900 I Yamahe MT 09, koji biste izabrali i zašto?

 

Ja lično, zadovoljan sam sa MT 07 kao prvim "velikim" motorom . Ali, ako bih za koju godinu birao izmedju ova 2 (taman dok padne cena), nisam siguran, morao bih da ih isprobam pre odluke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
5 hours ago, milosmc said:

 

Izvinjavam se ako nekog smara još jedna tema tipa "koji je bolji?". Ali evo prvi put postavljam temu, a i nekako imam utisak da se u sekciji naked premalo razglaba emoji6.png.

 

Dakle, kada biste sada birali izmedju Kawasakija z900 I Yamahe MT 09, koji biste izabrali i zašto?

 

Ja lično, zadovoljan sam sa MT 07 kao prvim "velikim" motorom emoji4.png. Ali, ako bih za koju godinu birao izmedju ova 2 (taman dok padne cena), nisam siguran, morao bih da ih isprobam pre odluke.

 

 

1 hour ago, hard_rock said:

Z900 definitivno.
 

 

Kratko i jasno. A ne ono kada krenu da objašnjavaju pa u sitna crevca, argumenti, karakteristike i ostale gluposti.   :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07
8 hours ago, markonitogen said:

Kazu ljudi da elektronika, quick shifter, komfort, crossplane radilica, tri cilindra, stajling idu u prilog Yamahi

Iz svih ovih razloga sam ja izabrao mt09...a birao sam izmedju ova dva i uporedjivao u sitna crevca...jos dve stvari koje ne idu u prilog z900 jeste sediste za suvozaca koje kao i da ne postoji i prednja vila koja se steluje samo na jednom stapu za rebound, dok je kod mt09 full adjustble. ja quick shifter obozavam i koristim ga svaki dan non-stop, predobra stvar..uopste nije za samo ono isapljivanje do max kao sto neki misle...Ubacim samo u prvu i posle toga vec od 3000 mozes bez problema da shiftujes na gore sa otvorenim gasom, druga stvar koja je mene kupila je elektronika..jednom kad covek proba motor sa elektronikom mislim da  mu vise ne pada na pamet da uzima bez...mene je traction control iscupao nekoliko puta ozbiljno, kad bih leteo na glavu.. modovi voznje su isto dobra opcija :)

 iiiiii

 

 tri cilindra = obrtni moment dva cilinda + zvuk cetri cilindra :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
11 hours ago, drs said:

 

 

Kratko i jasno. A ne ono kada krenu da objašnjavaju pa u sitna crevca, argumenti, karakteristike i ostale gluposti.   :lol2:

Kad mi je ruzan na prvi pogled a bogme i na drugi dzaba mu sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07
9 hours ago, milosmc said:

A yamaha iz 2014, ima li isto quick shifter I elektroniku kao i nova?

 

 

iz 2014 nema QS i nema Traction control..modove mi se cini da ima :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Hvala za korisne info. Ko zna sta ce biti za par godina dok se navozam sa Mt 07. Meni oba motora iz naslova izgledaju odlično, tako da ima vremena da ukus još evoluira. Z900 ili MT 09. Definitivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako ti se svidjaju oba podjednako onda je vredno gledati koji sta nudi od opreme. 

 

Na recenziji koju sam citao, yamaha je laksa i slabija i dobra za gradsku voznju a kawasaki je bolji na otvorenom. Jaci motor i malo tezi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

zasto svi menjamo motore.. uvek nadjes sebi da moze bolje i ludje :D tu se ne trazi logika :D ili razumno objasnjenje.. u suptornom bi svi vozili 125cc jer 90 posto ljudi to zadovoljava potrebe.. ali motori i razum ne idu u istoj recenici :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 10 minuta, miki89 je napisao:

zasto svi menjamo motore.. uvek nadjes sebi da moze bolje i ludje :D tu se ne trazi logika :D ili razumno objasnjenje.. u suptornom bi svi vozili 125cc jer 90 posto ljudi to zadovoljava potrebe.. ali motori i razum ne idu u istoj recenici :D

Zadovoljava potrebe al ne i dusu!  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Tako nekako, niti mi treba niti imam trenutno sredstva za ove motore, ali sama pomisao da vozim jaci i brzi motor poput z900 ili MT 09 (preko ogranicenja) mi pali neku unutrasnju vatru u meni :)
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ukusi su razliciti. Imao sam pre prilike da provozam mt09 (2015.god) i mogu samo da kazem da sam se odusevio motorom, fun factor 100%, pravi "hooligan" bike sto bi se reklo. Svaki put kad das gas osmeh na lice, a full linija akrapovica bukvalno puca na svako pustanje gasa :jee: @miki89 znam kako ti je:takoje:.

 

Sto se tice zadnjeg sedista na kawi stvarno je pakao, ali 99% vremena se niko ne vozi pozadi tkd ce da se skine i stavi poklopac.

Za vesanje nemam zamerki za sad, ne planiram da vozim stazu, a dovoljno je sposobno sa podesavanjima kojima ima da iznese bilo koju situaciju na putu.

Modovi voznje i kontrola mi ne fali iskreno, vozio sam gomilu motora sa istom i uvek sam se nasao da previse volim da testiram kako to funkcionise i kad. Da me ne razumete pogresno ja bih voleo da je z900 ima kao i svi motori u buducnosti jer mnogo znaci, ali nekako mi je drago sto je z900 jedan od poslednjih motora koji su "cisti" sto se tice elektronike, zmarci svaki put kad otvoris gas na izlasku iz krivine:)

 

Ko god da bira izmedju ova dva motora nece pogresiti, nijanse su u pitanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

@Woo3 sve sli lepo rekao..ne bih dodao nista vise.. a ti i ja mozem oda organizujemo mini sajam ova dva modela ko god razmislja da ih kupi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Kupio Z 900 cim se poceo isporucivati u februaru 2017 god. Vozio sam ga 3 god. motor je predobar ,od ubrzavanja,polozaja vozaca,upravljivosti.  Imao sam sa njim godisnje jedno 3 ture od po 800-900 kilometara.

Ko voli naked svaka preporuka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja