Jump to content

Moto Zajednica

Žuta traka

Recommended Posts

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, tomamega je napisao:

Samo jedna dopuna prethodnoj diskusiji. Od nedavno su postavili kamere i u smeru ka Starom gradu. Malo posle raksrsnice kod skretanja za Zemun, postavljene su nove kamere i sada snimaju otpozadi sva vozila koja idu ka starom delu grada. Plus stoji ona stara kamera na kraju mosta koja snima napred. Tako da je sada i nas motoriste mogu da snimaju i kada idemo sa NBG žutom trakom ka gradu. :/

One služe koliko znam za standardne stvari, nemaju ulogu hvatanja prekršaja u smislu trake...ta te uhvati kad voziš neregistrovano vozilo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Lestra, druze, mislim da smo odavno svi zakljucli da samo samo ja ovde uvek u prekrsaju, dok svi ostali zive sve po P.S.-u :D

 

E sad, da te pitam drug. Kolimo daleko "hvata" ta kamera, znas li? :D

Камера „хвата" 3-4 испрекидане црте. То сам закључио гледајући све фотке до којих сам могао да дођем. Е, ти сад види...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
8 minutes ago, boki.64 said:

Камера „хвата" 3-4 испрекидане црте. То сам закључио гледајући све фотке до којих сам могао да дођем. Е, ти сад види...

Hvala drug, tako sam i ja skontao gledajući slike. E sad, javiću ovde ako me počaste. Da sam kriv - jesam, al voleo bih da se izvučem bez čestitke :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Počeli smo svi da živimo u Velikom Bratu. Snimaju/slikaju tablice na svim vozilima, ako peške pređeš van pešačkog (što inače ne radim) opet kazna, ostaje da pređemo svi na bicikle. Kacigu na glavu, i cvike za sunce, i peglaj kako hoćeš, ili možeš. Dok nam i tu ne uvedu tablice...

A, da. Tu nas prate preko mobilnog...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
14 minutes ago, Blaza said:

Počeli smo svi da živimo u Velikom Bratu. Snimaju/slikaju tablice na svim vozilima, ako peške pređeš van pešačkog (što inače ne radim) opet kazna, ostaje da pređemo svi na bicikle. Kacigu na glavu, i cvike za sunce, i peglaj kako hoćeš, ili možeš. Dok nam i tu ne uvedu tablice...

A, da. Tu nas prate preko mobilnog...

Ja svaki dan vidim barem 3 biciklista (sa elektro pogonom) kako teraju 50-60kmh po gradu, kroz crveno, na trotoar, seku kolone pešaka, voze žutom trakom... niko im ništa ne može jer su tablice bez. Jbg

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Markone88 je napisao:

Ja svaki dan vidim barem 3 biciklista (sa elektro pogonom) kako teraju 50-60kmh po gradu, kroz crveno, na trotoar, seku kolone pešaka, voze žutom trakom... niko im ništa ne može jer su tablice bez. Jbg

Čuj bicikliste....jesi provalio onog bolida što vozi trotinet 60kmh Višnjičkom ulicom? Izgleda da živi negde u banji...ludak potpuni. Ali makar nosi opremu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
18 minutes ago, mick said:

Čuj bicikliste....jesi provalio onog bolida što vozi trotinet 60kmh Višnjičkom ulicom? Izgleda da živi negde u banji...ludak potpuni. Ali makar nosi opremu :D 

E video sam, ide on brže, ja sam skoro išao 60kmh, on me prestigao kao da idem 20kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

E bas sam to hteo da pitam, te nove kamere ka gradu sto snimaju od pozadi, jel su i one za zutu traku ili za neku drugu namenu? Da li neko zna sa sigurnoscu?

Ja godinama kad se vracam sa posla u zutu i predjem most za cas, sad moram srednjom pa tek posle predjem u zutu kad procenim da sam van dometa. 

A taj na trotinetu stvarno nije u vinklu, jednom prilikom se spustam ka uralskoj iz neke od onih ulica sto idu od P.Lumumbe i posto je uralska jednosmerna gledam samo desno i taman da krenem a budala prolece u suprotnom smeru jedno 30-40 na sat.

Promenio član LukaBG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, LukaBG je napisao:

E bas sam to hteo da pitam, te nove kamere ka gradu sto snimaju od pozadi, jel su i one za zutu traku ili za neku drugu namenu? Da li neko zna sa sigurnoscu?

Ja godinama kad se vracam sa posla u zutu i predjem most za cas, sad moram srednjom pa tek posle predjem u zutu kad procenim da sam van dometa. 

A taj na trotinetu stvarno nije u vinklu, jednom prilikom se spustam ka uralskoj iz neke od onih ulica sto idu od P.Lumumbe i posto je uralska jednosmerna gledam samo desno i taman da krenem a budala prolece u suprotnom smeru jedno 30-40 na sat.

Realno znaš za šta služi žuta traka pa je izlišno pričati oko tvog korišćenja iste :) a kamere služe za snimanje saobraćaja nisu striktno postavljene za lov na prekršaje. Inače te kamere koje snimaju ulaz u žutu traku i šalju čestitke su baš postavljene zbog onih koji su pravili zastoj u žutoj traci...toliko ih je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Znam za sta sluzi zuta traka, i znam da sam u prekrsaju, ali ne osecam neku grizu savesti jer ne ometam nikoga i ne doprinosim stvaranju guzve nego bas suprotno. Mnoge stvari nisu dozvoljene, kao sto je npr. provlacenje izmedju kola pa ih svi radimo, ukljucujuci i pandure na motoru.

Samo me je zanimalo da li se dzabe cimam da idem srednjom trakom pa tek posle predjem u zutu, jer vidjam gomilu motora koji pice samo zutom od pocetka mosta, direktno ispod kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, LukaBG je napisao:

Znam za sta sluzi zuta traka, i znam da sam u prekrsaju, ali ne osecam neku grizu savesti jer ne ometam nikoga i ne doprinosim stvaranju guzve nego bas suprotno. Mnoge stvari nisu dozvoljene, kao sto je npr. provlacenje izmedju kola pa ih svi radimo, ukljucujuci i pandure na motoru.

Samo me je zanimalo da li se dzabe cimam da idem srednjom trakom pa tek posle predjem u zutu, jer vidjam gomilu motora koji pice samo zutom od pocetka mosta, direktno ispod kamere.

:) sam si sebi odgovorio...radiš ono što vidiš jer eto to i neko drugi radi. Lično radije se provlačim između kola nego što bih koristio žutu traku. Svojim ponašanjem utičeš na druge a tako se stvara slika drugima o tebi ili grupi kojoj pripadaš...dobra ili loša.  

A kamere će početi prekršaje da snimaju kad se dovoljno vas navuče na žuto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Ne radim ja to jer sam video od drugih, sam sam dosao na tu ideju:)

A sto se tice provlacenja mislim da manje ugrozavam i sebe i druge voznjom zutom trakom nego provlacenjem, i da se vozaci kola vise nerviraju kad im se neko provuce na par cm od retrovizora nego kad prodje zutom trakom, tako da ce imati bolje misljenje o meni i grupi kojoj pripadam

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 23 minuta, LukaBG je napisao:

Ne radim ja to jer sam video od drugih, sam sam dosao na tu ideju:)

A sto se tice provlacenja mislim da manje ugrozavam i sebe i druge voznjom zutom trakom nego provlacenjem, i da se vozaci kola vise nerviraju kad im se neko provuce na par cm od retrovizora nego kad prodje zutom trakom, tako da ce imati bolje misljenje o meni i grupi kojoj pripadam

 

:) mislim da ima potrebe da pročitaš makar psp :) 

Nema šta vozač auta da se nervira, on ima obavezu da se povuče na ivicu trake i propusti motor pošto ima prostora za to. Nema potrebe biti brižan pa time napraviti veći prekršaj već je dovoljno da svako u saobraćaju obrati pažnju na celokupnu situaciju uz poznavanje pravila i propisa u saobraćaju.

 

No kako bilo...kamere još uvek ne snimaju žutu traku u smislu prekršaja ali po svoj prilici vidim da će početi u skorije vreme :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Vozac automobila nema obavezu da se sklanja  makar na ivicu svoje trake, mada ja to uvek radim, a prekrsaj je i provlacenje izmedju vozila i voznja zutom trakom. To sto nesto tolerisu (i ponekad, poneko) ne znaci da je dozvoljeno. Po meni, proci zutom trakom ako nikome ne zasmetas nije nenormalno (ali jeste prekrsaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, mick je napisao:

:) mislim da ima potrebe da pročitaš makar psp :) 

Nema šta vozač auta da se nervira, on ima obavezu da se povuče na ivicu trake i propusti motor pošto ima prostora za to. Nema potrebe biti brižan pa time napraviti veći prekršaj već je dovoljno da svako u saobraćaju obrati pažnju na celokupnu situaciju uz poznavanje pravila i propisa u saobraćaju.

 

No kako bilo...kamere još uvek ne snimaju žutu traku u smislu prekršaja ali po svoj prilici vidim da će početi u skorije vreme :) 

Lepo bi bilo da navedeš po kom to članu ZOBS-a vozač ima obavezu da postupi na ovaj način koji si naveo?

Ja nisam pronašao niti pročitao ništa što bi mi ličilo na ovaj tvoj navod. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Idemo u off ali mislim da bi bilo veoma svrsishodno da neko od admina koji su instruktori vožnje otvore temu vezanu za prava i propise kako bi se deo foruma edukovao jer ovo nije prvi put da nailazim na ovakve komentare.

Na stranu sve ali nije ni čudo što padamo kao muve kad osnovne stvari ne znamo a vozimo na dva točka.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

@mick Cekaj bre,

 

Da se nisi nasao uvredjen mozda zbog odgovora na tvoje pisanje sto je @zika56 boldovao ?

 

Hoces da kazes da je vozac automobila duzan (u obavezi) da propusti motociklistu jer eto on moze da prodje?

 

Od kada je to motor (ako nije policijski pod rotacijom) vozilo sa pravom prvenstva prolaza?

 

Nemojte mesati gest dobre volje sa pravilima i propisima.

 

Stvarno ne bi bilo lose da se neke kolege podsete i dodatno edukuju o pravilima i propisima u saobracaju, pre nego sto krenu u srljanje po drumu ili po forumu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne nisam uvređen, naprotiv poslednjih dana se sporadično kpmentarišu načini vožnje i svega pa sam u tom svetlu dao predlog jer su komentari u velikoj meri pogrešnog smera sa uverenjima da su u pravu.



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U principu, komšije i zapadno i istočno se povlače kolima desno na magistralnom putu da propuste motor, staju na stop i uopšte mi ne stvaraju utisak da žele da me ubiju kao što je u Srbiji često slučaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125
On 3.6.2021. at 20:17, mick je napisao:

Idemo u off ali mislim da bi bilo veoma svrsishodno da neko od admina koji su instruktori vožnje otvore temu vezanu za prava i propise kako bi se deo foruma edukovao jer ovo nije prvi put da nailazim na ovakve komentare.

Na stranu sve ali nije ni čudo što padamo kao muve kad osnovne stvari ne znamo a vozimo na dva točka.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Apsolutno se slazem, ljudi ovde svakakve stvari pisu i savetuju druge da citaju psp a veruju da vozaci automobila imaju obavezu da propuste motor da se provuce izmedju dve trake :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не мотор, али имају обавезу да се зауставе тако да возило са првенством пролаза и возило под пратњом могу да прођу. А ако има места за њих, вала има места и за моторче :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Jeste, ali posto mi vozimo motore a  ne hitnu pomoc ili vatrogasne kamione to se na nas ne odnosi.

A sto se tice toga da ima mesta za motorce, slazem se, ali to nije po zakonu kao ni voznja zutom trakom, a covek me ubedjuje da je to dozvoljeno a da ja treba da se edukujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja