Jump to content

Moto Zajednica

Žuta traka

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Zuta traka ide samo vozacu,neide pravnom licu. Za alkohol medjutim kaznu placa vozac,odgovorno lice u pravnom licu i pravno lice. 

Moja struka i zanimanje. Ja sam odgovorno lice u pravnom licu.

Jedan primer debilizma drzave i kazni. 25.08.2018 u 15:50 na ulazu u Mladenovac,zaustavljaju sluzbeni kedi i pisu mu kaznu za neispravno desno kratko svetlo. Kazna stize,firmi,meni i vozacu. Pisali zalbe,bunili se,svadjali... dogovoren minimum od 60000rsd firmi,10000 meni i 5000 vozacu. Odgovorni smo sto nam je vozilo neispravno u saobracaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre sat vremena, ser je napisao:

To ako se potrazuje povrat od akcize za gorivo. 

 

Prelistao sam visine kazni za pravna lica, nigde nema po clanu 34 (zuta traka)... Osim ove redovne od 5k...

Nije samo ako se trazi akciza za gorivo vec se upotreba sluzbenog vozila u privatne svrhe smatra kao licni prihod zaposlenog ne znam ni sam tacno sta i kako ali moze se izguglati

 

sluzbeno-vozilo.jpg
AKTIVASISTEM.COM

Ministarstvo finansija smatra da bi pitanje korišćenja službenog...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Za zutu traku ne znam za sigurno ali pitacu kolegu koji je skoro imao slucaj ali za parkiranje na povrsini koju komunalci regulisu ide firmi mislim 50.000 din i za jos more raznih prekrsaja ide i odgovornom licu i firmi kazna. Uopste nije zajebancija sa tim a siguran sam da ako puno firmi salje dopis da je vozilo korisceno u privatne svrhe kako bi izbegli kaznu svi mogu da ocekuju poresku u firmama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ne pije vodu vise pisana izjava firme da je vozilo dodeljeno 24/7 zaposlenom i da je on odgovoran za prekrsaj. Ide kazna firmi. Zuta traka sigurno ne,to vam tvrdim. Komunalci....Nepropisno parkiranje,trotoar,zelena povrsina...50000 firma 5000 vozac,u roku od 8 dana 50% kazne

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nije samo ako se trazi akciza za gorivo vec se upotreba sluzbenog vozila u privatne svrhe smatra kao licni prihod zaposlenog ne znam ni sam tacno sta i kako ali moze se izguglati
 
sluzbeno-vozilo.jpg&key=c5ad373a0c47b9dea9d8e243c604e519f4cbb89457dad8a62083bd58f73966fa AKTIVASISTEM.COM
Ministarstvo finansija smatra da bi pitanje korišćenja službenog...  

Mislio sam da su to samo mudri holandjani se dosetili kako da doskoce nekim pogodnostima u firmi. Ali evo i kod nas izgleda.

Ovde se placa 22% od kataloške vrednosti koja ti se dodaje na bruto godišnju platu pa preko tog dela moraš platiti porez. Tako da kod nas je to još uvek i dosta povoljno, 1% od tržišne vrednosti, mesečno pa onda na to budeš oporezovan. Dok je ovde tek za automobile preko 15 godina starosti pravilo da se gleda tržišna vrednost i onda ide stopa od 35%.
Imao sam finansijsku kontrolu jednom prilikom gde je poreski službenik bio siguran da nisam dobro prijavio porez za auto jer je iznosio za godinu dana svega nekoliko desetina €. Kad mu je knjigovođa pokazao račun i da je u pitanju mečka 123 iz 80te godine sve mu je bilo jasno. A meni je taj auto samo stajao na parkingu i služio za pravdanje goriva i drugih deklaracija tako da mi je se višestruko isplatio. Nadam se da neću dovesti nekoga na pogrešnu ideju ovim :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Znaci ako sluzbenim vozilom upravljam po zutoj traci i stigne kazna ne placa se veliki iznos kao sto je obicno kada napravis prekrsaj sa sluzbenim vozilom nego ide kazna 5000 dinara vozacu kao da je napravio prekrsaj svojim privatnim vozilom?Mislim da me je danas uslikala kamera vozio sam zutom trakom nekih 20tak.metara nisam mogao da skrenem,pa se bojim da slucajno ne stigne kazna tipa 100 hiljada posto je sluzbeni auto.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Licni primer od pre 3 god, ne znam da linse menjalo:

Cestitkanstize na kanc... Fotke odstampane. Prekoracenje, 101 km/h na regionalnom putu.

Kazna akonse dobro secam 10.000, ili 5.000 ako se plati u roku 8 dana. 

Ali:

Posto je vozilo na d.o.o. trazi se priznavanje krivice. Ako neko od zaposlenih (a nas dvojca u firmi) prizna prekrsaj, ide mandatna kazna ili kako se vec zove. Ako niko ne prizna, ide firmi kazna ali 10x veca. I nema ono 8 dana. Dakle 100.000. 

Direktor otisao u sup, priznanje prekrsajnom sudu, platili 5.000 i to je to. 

Iako sam ja vozio, ali je on bio siguran da je on. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Da da znam da je za prekoracenje brzine za parkiranje za crveno itd 100 hiljada tipa na firmu....ali za zutu traku mislim da kazna ide samo vozacu ne ide firmi....zato pitam da li je neko imao identicnu situaciju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 10 minuta, Zile911 je napisao:

za prekoracenje brzine

Ovo sigurno nije,prosle godine sam samo ja platio kaznu za prekoracenje,firma nije placala nista...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Licno iskustvo :prebrza voznja uhvatio me presretac ,dok sam vozio firmin automobil ,samo ja platio kaznu.U firminom automobilu sam uhvacen i bez pojasa ,isto kazna na moje ime.Obe kazne na moje ime,polovina u roku 8 dana,firma nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Мали „апдејт" и подсећање на ову тему, моја швеца платила казну (10к) за вожњу скутера жутом траком... повеЗите рачуна.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 Prostim guglanjem se može utvrditi da je kazna za vožnju žutom trakom ili  "saobraćajnom trakom namenjenom za kretanje vozila za javni prevoz" oduvek bila i jeste 5.000 dinara. Ako se plati u roku od 8 dana, kazna je 2.500 din, bez ikakvih kaznenih poena. Tako da je "Šveca" u najboljem slučaju ostala bez 2,5K, a ako je zakasnila onda bez 5k dinara :popovanje:

 

Pišem ovo čisto da bi ljudi imali tačnu informaciju. Ko ne veruje, može konsultovati novi ZOBS, potpuno besplatan na paragrafu. Ali, toliko su ga pravnici zakomplikovali da je teško laiku da ga protumači :)

 

 

ZOBS

3. Kretanje vozila po putu

Član 34

Za kretanje vozila vozač mora da koristi površinu namenjenu za saobraćaj one vrste vozila kojim upravlja, osim u slučajevima predviđenim ovim zakonom.

Vozač vozila koji se kreće površinom koja nije namenjena za saobraćaj te vrste vozila, ako je ovim zakonom to dozvoljeno, obavezan je da upravlja vozilom sa naročitom pažnjom.

 

Član 39

Tramvajskom bašticom, odnosno saobraćajnom trakom namenjenom za kretanje vozila za javni prevoz putnika, dozvoljen je saobraćaj vozila sa prvenstvom prolaza i vozila pod pratnjom, kao i saobraćaj vozila kojima se vrši održavanje puta ili radovi na putu, za vreme vršenja tih radova.

 

Član 333

Novčanom kaznom u iznosu od 5.000 dinara kazniće se za prekršaj lice koji postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

1) člana 21,

2) člana 22. stav 4,

3) člana 25. st. 1. i 2,

4) člana 26. st. 2. i 3, kazniće se vozač,

5) člana 27,

tač. 6) i 7) (brisane)

8) člana 31. st. 1-4

9) člana 32. st. 2-4,

10) člana 33. stav 2,

11) člana 34,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@tomamega bila je pre dva dana u Rakovici na „priznanju krivice", tamo joj je „odrezano" 10.000, a resenje ce stici od sudije za prekrsaje, pa cemo znati koliko je zutih traka bilo u sticaju. Za sada nema pojma ni gde su je uslikali, a ni koliko puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa pazi, za žutu traku ne treba čekati i ići na "priznanje krivice". Kada ti stigne čestitka na kućnu adresu, odmah se plaća ta kazna u iznosu od 2.500 din u roku od 8 dana. Jer nema tu suočavanja, negiranja, stiže slika gde se jasno vidi tablica, vozilo, zuta traka...

Eventualno navedeš da je neko drugi vozio to vozilo a ti si vlasnik u slučaju da je tako.

Moguće da je ona imala 2 slike za vožnju u žutoj traci a protekao rok od 8 dana


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Narode imam pitanje. Da li neko zna, na Brankovom mostu, kamera za žutu traku, koliko daleko snima?

 

Danas kolima prelazim Brankov most ka Terazijama, pola 2 popodne, i iz žute se vratim u srednju nekih 20 metara pred kameru. Da li mora baš da se prodje ispod ili i ovako može kazna da stigne?

 

Zablentavio sam se, mislio sam da snima samo 7-9 i 14-18, pa sam se zato kasno vratio u srednju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, lestra said:

Ne lazi, mrzelo te da cekas u koloni priznaj:lol:

Lestra, druze, mislim da smo odavno svi zakljucli da samo samo ja ovde uvek u prekrsaju, dok svi ostali zive sve po P.S.-u :D

 

E sad, da te pitam drug. Kolimo daleko "hvata" ta kamera, znas li? :D

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ako si isao ka gradu, 20ak metara pre pocetka isprekidane linije za skretanje desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Nimmin said:

Ako si isao ka gradu, 20ak metara pre pocetka isprekidane linije za skretanje desno.

Da da znam gde je. Ja sam pre kamere 20ak metara pobegao nazad u srednju.

 

Bice cestitka izgleda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Markone88 je napisao:

Da da znam gde je. Ja sam pre kamere 20ak metara pobegao nazad u srednju.

 

Bice cestitka izgleda :D

Pa da častiš!!! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, mick said:

Pa da častiš!!! :D 

Valja se zaliti :) ako stigne, bice četvrta kazna ove godine :D izgleda sam stvarno bahat vozač :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Markone88 said:

Valja se zaliti :) ako stigne, bice četvrta kazna ove godine :D izgleda sam stvarno bahat vozač :D

Mamlaz :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Samo jedna dopuna prethodnoj diskusiji. Od nedavno su postavili kamere i u smeru ka Starom gradu. Malo posle raksrsnice kod skretanja za Zemun, postavljene su nove kamere i sada snimaju otpozadi sva vozila koja idu ka starom delu grada. Plus stoji ona stara kamera na kraju mosta koja snima napred. Tako da je sada i nas motoriste mogu da snimaju i kada idemo sa NBG žutom trakom ka gradu. :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja