Jump to content

Moto Zajednica

Žuta traka

Recommended Posts

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 4.10.2018. at 13:26, Šumi Zmajček je napisao:

Nisi jedini dobio kaznu... Samo sto je fora ovde sam stao da sacekam drugara...

 

I mene je ova kamera kod sajma slikala kad sam izlazio sa sajma, skroz po propisima, bezbedno, vidi se čak i levi migavac na slikama, veći deo auta je na drugoj slici u 'beloj' traci ali jbg... Morao sam da platim.

Definitivno je pederski montirana ta kamera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Oni koji znaju izađu sa sajma, stanu ispred kamere u žutoj traci, daju levi migavac i kompletno blokiraju saobraćaj u žutoj traci dok se ne oslobodi srednja traka da se uključe.

Po meni ovo je mnogo loše ali nema boljeg rešenja u pokušaju da se sačuvaš plaćanja kazne.

Svi koji su tako uradili nisu platili kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Oni koji znaju izađu sa sajma, stanu ispred kamere u žutoj traci, daju levi migavac i kompletno blokiraju saobraćaj u žutoj traci dok se ne oslobodi srednja traka da se uključe.
Po meni ovo je mnogo loše ali nema boljeg rešenja u pokušaju da se sačuvaš plaćanja kazne.
Svi koji su tako uradili nisu platili kaznu.
Мојa žena je jedna od onih koja je donirala 5 crvenih da Srbija bude evropska, demokratska i sve ostalo . Samo zdravlje ....ne vrediti kidati nerve živeli

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 7 sati, PremieRacing je napisao:

 

I mene je ova kamera kod sajma slikala kad sam izlazio sa sajma, skroz po propisima, bezbedno, vidi se čak i levi migavac na slikama, veći deo auta je na drugoj slici u 'beloj' traci ali jbg... Morao sam da platim.

Definitivno je pederski montirana ta kamera.

Identicno i mog bivseg kolegu. I njemu se video migavac na slikama... nije pomoglo ! >:(

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
Kamera na brankovom snima prednju tablicu u pravcu centra grada tako da bajkeri slobodno zuta i bez brige. A ova prema n. bgd mora jedno 100m da se zaobidje pa opet nazad u zutu slobodno. Tako i kod sajma. A fix. kam. za brzinu kao sto je vec neko reko, do 72 nikom nista a ovi na tronošcima do 70.

Super tenera je najbolji motor


Jeste al na tom mestu jako cesto ima pandura. Prodjes ti kameru al moze posle nje lepo da te sacekaju :/

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Bas se razmisljam da uzmem tu nokiu 7 plus. Kako si zadovoljan telefonom. Malo trolujem al nema veze. A inace nepamtim da sam tamo vido pandure u zadnjih godinu dana a prolazim vise puta svakog dana ti putem.

 

Super tenera je najbolji motor

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Iskreno, ni ja ih nisam vidjao ove godine ali prosle, dok sam radio blizu arene, sam isao svaki dan brankovim mostom i bilo ih je cesto. Zato se ne zezam mnogo tuda, sta znam.

Sto se nokije tice, telefon je i vise nego odlican. Budzet varijanta pixel dvojke. Veliki ekran je odlican, pogotovo za navigaciju. Brzo radi, ne baguje, ne stuca. Jedino sto meni nije bas nesto lep ali, koliko primecujem, drugima jeste :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja sam taj drugi izgledamalo mi smeta samo sto je tezak dosta a meni telefoni cesto znaju da ispadnu, e kad je do 150g onda nije problem odskoci dva tri puta i nikom nista al ovaj je 180g pa me malo brine

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Radim kao kurir skoro 4 godine po Bg pitaj boga koliko km imam predjenih u žutim trakama :D

Možda sam imao sreće ali kazne nisam imao do sada, samo jednom me slikali kad nisam propustio pešake :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
12 hours ago, ser said:

Jel zna neko dal ide kazna firmi ako kamera za zutu traku slika vozilo registrovano na nju? 

Pa na koga drugog da pošalju kaznu osim na onoga na koga je vozilo registrovano?

Jedini je izuzetak ako je vozilo registrovano kao javni prevoz ili vozilo sa nekim prioritetom da može da koristi žutu traku, u tom slučaju neće stići ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Исправка:

 

Свака фирма јури возача да плати комплетну казну.

Казна на фирму буде 10 пута већа од оне коју на своје име свакако већ добије возач.

 

Покушаћу да сазнам да ли и за жуту траку иде казна и правном и физичком лицу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Da to me zanima, dal za zutu traku ide i prekrsaj firmi? 

Ja placam pa placam i sa namerom sam cak i prosao, oni da imaju mozga iskljucili bi kamere kad je kolaps po gradu.

 

Mislim da ne ide firmi nista dodatno, al nisam siguran, guglao nema nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не вреди, нико од ових којима редовно носим казне за фирме не добија за жуту траку..

Али, сви до једног су посаветовали да предузеће пошаље допис да је у том тренутку возило вожено у приватне сврхе и онда се пише само казна за возача.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Komsija je negde kod sajma, 3 dana za redom prelazio zutu da pokupi kolegu pa na posao, kad su stigle cestitke izneverovao. Bas cu pitati koliko treba da plati. Vidim da je zajebano tu kod sajma. Sad kad je napadao sneg, zuta traka se ni ne vidi xD

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ta kamera kod biletarnice na sajmu je bas dzulovski postavljena. Pre 5-6 godina su mom poznaniku naplatili kaznu iako se na fotografijama vidi da je nakon izlaska iz sajma vec dao migavac (vidi se da gori) i krenuo da se prestrojava u srednju traku. <_<

A kad bi tu pokusao da odmah udjes u srednju traku neko bi te oduvao sa jedno 70-80 km/h koliko tu redovno voze iz pravca gazele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova
Pre 6 sati, Zuba87 je napisao:

Не вреди, нико од ових којима редовно носим казне за фирме не добија за жуту траку..

Али, сви до једног су посаветовали да предузеће пошаље допис да је у том тренутку возило вожено у приватне сврхе и онда се пише само казна за возача.

Kod ovog je problem sto koriscenje vozila u privatne svrhe podleze placanju poreza (tretira se kao licni prihod korisnika vozila) a to ni jedna firma ne radi. Tako da bi moglo da se dogodi da dodje finansijska u firmu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

To ako se potrazuje povrat od akcize za gorivo. 

 

Prelistao sam visine kazni za pravna lica, nigde nema po clanu 34 (zuta traka)... Osim ove redovne od 5k...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kazna je saobraćajna i nju plaća samo izvršilac, firma da u istom iznosu jedino ako ne dostavi podatke o licu koje je upravljalo vozilom 

 

Nije to tip prekršaja sa višestrukom odgovornošću tipa ti plaćaš kaznu što si pušio, a pravno lice zato što nije obezbedilo poštovanje zakonskih normi u svom objektu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja