Jump to content

Moto Zajednica

Velik problem sa motorom...kako rešiti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
7 minutes ago, drumskalisica said:

Sad,bolje pogledah, nije do ležaja radilice, al je do ležaja kontra tega ( koji je isto opterećen jer taj kontra teg služi da ublaži vibracije ) i do brezona koji drži cilindar .

Jeste ležaj od kontra tega.Pored svega ovog na slikama,mora nov i kontrateg,radilica na obradu i zamena ležajeva na istoj+klipnjača i bolcna.

 

@drtommy Vidim i sam polako da će jedina varijanta da oživim motor biti baš ta da uvezem ili celu mašinu ili ceo motor.Nema druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ako je ovako pukao, gde je jos ono sto se nevidi.

Prilikom zavarivanja ( vare samo marihunaši) 100% ce da se pokrivi, nema šanse da to zaobiđeš

Materijal elektrode kojom se zavaruje je daleko lošijeg kvaliteta od tog liva

Ja se kao primarnom delatnošću bavim mašinskom obradom i SVE se može dovesti u radno stanje samo je pitanje isplativosti

Obe polutke agregata su rađene u sklopu i tako se mora ophoditi sa njima, svaka prepravka u paru a neke dimenzije i koordinate zna samo Yamaha

Po mojoj skromnoj oceni, ja bih ovo bacio, jedno je kad pukne ventil dekla koja samo drži ulje a ovo je polutka od cilindra i radilice, ovo će samo biti problem, razlupaće kad-tad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovo je svakako neisplativo raditi. Nema sanse da se uradi da valja. Pa da je samo okrenuo lezaj i razlokao blok bilo bi muka obraditi,a ovo je jeba zesca. Plus ti trebaju delovi iz unitrasnjosti… Ako nisu isti agregati iznutra,mozda spolja nema neke velike razlike pa moze da se ubaci kompletan agregat od S ili E modela... Za brojeve ne bi trebalo ovako javno da iznosimo resenje koje i nije bas po zakonu. Vec i sam znas kako to da sredis...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda nađeš ovde :  

 

dobiješ račun za deo , prijaviš na carini i sve završiš regularno . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R
On 10/3/2018 at 10:54 AM, Mindžake Merava said:

Majstor kod koga mi je motor mi je posavetovao da (gledajući kataloški broj) uzmem ceo blok od Yamahe XT 600 godišta koji je i moj motor.

 

Kod  mene je motor :) 

 

On 10/3/2018 at 10:54 AM, Mindžake Merava said:

Nazovem Elvisa iz ZA (iako ne znam čoveka) i on me "obraduje" vešću da blok mog motora i blok XT-a nisu isti i da ne ni pokušavam nabavku jer jednostavno nisu isti.

Mora da su napravili u Yamahi gresku  :) .... tuzicemo ih !!
 
product number: 4PT1510000

FITS MODELS

This product fits to 41 models.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja