Jump to content

Moto Zajednica

Dva cilindra.

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

To se ne oseti u civilnoj varijanti.

Slažem se u potpunosti da svako to nemože da oseti. 

Pre sat vremena, bdada je napisao:

^^ ja vidim temu za novu pricu :)

Bila bi to veoma tehnički složena priča koju mnogi nebi razumeli, i ovako mi je rečeno da sam ušao u suviše sitne stvari na tehničkom polju mojih priča.  Pa sad razmišljam kako da to pojednostavim, vidiš malo ko komentariše bilo šta :stabre::)

Promenio član Mali Caca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Napisi ti nju za nas koji imamo neko osnovno predznanje da nam bude jasnije, sto se komentara tice ti ovo sto radis je na malo visem nivou da bi prosecan forumas bilo sta komentarisao, mozemo samo da se divimo (sto i radimo) :care: :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
12 hours ago, Mali Caca said:

Interesantno da niko nije spomenuo puls motora tj.redosled paljenja kako utiče na trenje zadnje gume :)

Zanimljivo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
13 hours ago, Mali Caca said:
Interesantno da niko nije spomenuo puls motora tj.redosled paljenja kako utiče na trenje zadnje gume 

Kako utiče i da li utiče zavisno od nagiba cilindara? Ako su dovoljno horizontalno...

Ili ako je boxer ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Moram da se spremim za tako piskaranje i sa sve preveden iz glave sa engleskog na srpski,  a da ima smisla i da se razume tj. da bude jednostavno za čitanje. Obratite pažnju na Moto GP agregate i zašto se sad svaki cilindar posebno pali. Nije kao kod klasičnih agregata dva na paljenju dva na izduvu, sad mnogi mogu da vide zašto su dvocilindraši bili bolji i laksi za trkanje. Naravno zadnjih 10 godina sve se to poboljšalo elektronikom pa je sve više postalo komplikovano 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 4 minuta, bocca_bastard je napisao:

Sto se mene tice meni lakse ako pises na engleskom :sampion:

Nema šanse da to uradim. Ima mnogo na engleskom, a ništa na srpskom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Neko ranije pomenu VFR?

Eto,Honda nasla resenje sa VF makinama,em-  cetiri, em - V, sta vise reci?

Nije sto je moj moped takav,stvarno.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 20 minuta, zorebre je napisao:

Neko ranije pomenu VFR?

Eto,Honda nasla resenje sa VF makinama,em-  cetiri, em - V, sta vise reci?

Nije sto je moj moped takav,stvarno.;)

Orginalni V4 je 1935-1939 AJS 500 V4 prototip koji nikad nije ugldao dan da uđe u prodaju. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Vodeno hlađenje i superčarđer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
pre 57 minuta, Mali Caca je napisao:

Orginalni V4 je 1935-1939 AJS 500 V4 prototip koji nikad nije ugldao dan da uđe u prodaju. 

Nisam znao za podatak. Svejedno,u Hondi su,posle prvobitnih zajebancija,  tako sredili te v4 masine da su izvukli najbolje iz  V konfiguracije i 4 cilindara,dovoljno snage dole a puno gore,sve to bez vibracija, jedinstven zvuk i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Od dva cilindra sam vozio samo Burgmana 650 2005 godiste i sve sto mogu da kazem je da ima jace motorno kocenje nego pojedini motocikli :D...bas ume da iznenadi i pretpostavljam da na jacim motorima moras biti jako oprezan i miran na gasu dok si u krivini jer niko ne zeli ono seckanje dok obaras motor. Meni su se svidela dva cilindra, lep osecaj obrtnog momenta, jako zabavan :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 17 sati, Mladen990 je napisao:

ume da iznenadi i pretpostavljam da na jacim motorima moras biti jako oprezan i miran na gasu dok si u krivini jer niko ne zeli ono seckanje dok obaras motor.

Osetio to na Monsteru 600, pogotovo na raskrsnicama po Bgd-u... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 16 minuta, DonToni je napisao:

Osetio to na Monsteru 600, pogotovo na raskrsnicama po Bgd-u... 

Monster 600 je opasna makina, to ima toliko snage da možeš da zavrneš gas dva puna kruga :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

A sta znaci npr.kod mt 07 neravnomerni raspored paljenja? Sa 75ks ujeda kad pipnes gas?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
2 hours ago, Juan said:

Sa 75ks ujeda kad pipnes gas?

Zavisi najvise od toga sta si vozio pre mt 07... Ako si vozio 250 kubika, bice ti azdaja, ako si vozio neku 600-ku ili 750-icu, nece biti nista posebno, a ako si vozio 1000+, bice ti mrtva baba.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
A sta znaci npr.kod mt 07 neravnomerni raspored paljenja? Sa 75ks ujeda kad pipnes gas?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk


Ne ujeda, veoma lepo vuče. Ali, jednom prilikom sam hteo malo brže da krenem na semaforu, dao malo jači gas, kada se predji točak podiže... Unwanted wheelie. Posle par meseci kako sam navikao na motor i gas, to ne može da se desi osim ako ne želim. Htedoh reci, definitivno nije neka mrcina kad se tako olako diže u vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

mt 07 je dosta lagan motor, ali da je baba, baba je, ne znam kako si uspeo da das toliki gas da ga dignes na zadnji, jedino ako si nabio gas do kraja, ali sto bi to uradio na semaforu? @milosmc Moj drugar je prosle godine uzeo mt 07 pa sam ga isprobao i mogu da kazem da je lep i spor, mozda dobar za pocetnika. Eno drugar ga prodaje za 5000, smorio ga, kupljen nov, pa ako neko hoce neka pogleda na PA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Kad bih mu dao pun gas i pustio kvačilo imam utisak da bi napravio salto unazad. Kažu da može i u drugoj brzini bez diranja kvačila samo jak gas. Ne znam, vidi na youtube. Ali da je baba - baba je za sve R mašine od 600-1000cc. Kao što sam ja deda za Ivanu Spanovic, ona je baba za Bolta a on opet starac od tisuću ljeta za nekog geparda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 5.10.2018. at 12:57, PremieRacing je napisao:

Sve što je negotinac naveo, ja se pronalazim u tome. A pošto nisam imao niti hteo puno para da dam za motor, kupio Cagivu Navigator sa Suzukijevim TL/SV 1000ccm agregatom.

 

Kakav je to meni vrhunski sklop italijanskog dizajna i japanske mehanike  :moto3:  Evo i sad mi razvuče osmeh preko lica samo dok pišem ove redove...  A kupio je u vrhunskom stanju za duplo manje para nego što bi za Stroma morao da dam.

 

Napisah sve ovo ne da se hvalim, već samo da skrenem pažnju da postoje i neke druge opcije od onih ustaljenih. 

Da li je to ONA Cagiva sa zamenjenom prednjom maskom? Ako je to TA, pokupio si mi je ispred nosa... I, ako ti ne predstavlja problem, postavi neku fotku iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja