Jump to content

Moto Zajednica

Dva cilindra.

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Pa da, iskreno, ne osecam potrebu trenutno a cini mi se i u buduce jos manje, da menjam motor. Redni dvocilindras, 60tak+ konja i kad se vozim sa drugarima koji voze uglavnom street i r motore, šaltam onako čisto reda radi, zbog njih, jer oni stalno nesto pred preticanje niža, dve a mene sramota sto samo zavrćem i motor ide pa i ja ajde da saltam malo da ne pomisle ljudi da vozim teneru dct. Pa eto zbog tog nekog dobrog utiska sa rednim da vidim sta ljude toliko impresionira na tim V motorima.

Super tenera je najbolji motor

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na mene je poseban utisak ostavio V4 agregat iz VFR mašine... Kada bi mogao da se uglavi taj njen V4 agregat u šasiju TDM-a, to bi bio najbolji motor na svetu... Ovako sam morao da se odreknem VFR-a zbog njegove neudobnosti, kako za vozača, tako i za suvozača...

TDM (paralel twin) ima neki poseban zvuk mašine, nešto između V2 i jednocilindraša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

A da prebacis viljuske i amortizer sa tdm-a na vfr, izgleda kao laksa varijanta nego ceo motor uglaviti u tdm ;-)

Super tenera je najbolji motor

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ja sam definitivno odlucio da cetiri cilindra nisu moj merak.

Sledece sezone prelazim na dva cilindra, u opticaju sledece: XTZ750, XRV750, ETV1000, R1150GS.

 

Sve sto ima alu felne i cetiri cilindra dovidjenja!

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Zbog osecaja u voznji i same voznje. Smatram da je univerzalni motocikl bas takav, da moze na put i sa puta. Znaci enduro, ili dual sport ili gelande strase ili adventure ili kako god ga zovu (ili kako je evoluirao od 80-ih na ovamo).

 

Za ono kako ja hocu da vozim i gde hocu da vozim - enduro od 2 cilindra zavrsava posao 100%.

Cetiri cilindra (redna) su ipak za neke motocikle koji vise naginju ka SPORT varijanti, gde snaga i grunt dolazi u visokim obrtajima. Ja volim da gruva odmah iz prve i u svim obrtajima. A i ruzne su mi alu felne :)

 

Plus, postoji i faktor jeftinijeg i pristupacnijeg odrzavanja i servisa (pricam o kantama koje sam naveo u prethodnom komentaru :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Da, naravno. Ali ne vidim svrhu detjuniranja rednih cetvorocilindrasa.

Inace, meni jedan od najlepsih I4 (inline four) jeste bas CBF1000, prva serija pre redizajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Cekaj malo. 

Ako poredite, onda treba da poredite iste snage agregata. 

Ako je 100ks merka uzivanja. Onda poredite 2,3,4 cilindra sa 100 ks. A ne CBF 1000, i Er5. 

 

Nego lepo uzmes i poredis CBF sa Multistradom 950 i SV 1000 i MT-09 Tracer-om. 

 

To moze da se poredi. 

Vi mnogo sarate snage agregata. Poredite Transalpa 600 i Bandita 1200 pa ne moze tako.

 

Koju ti snagu ocekujes? 

Koliko brz zelis biti?

Koju podlogu vozis?

Puno je faktora.

 

Inace moj glas ide za "ein zylinder ein problem!"

Mada je ugladjenost cetvorocilindrasa neprikosnovena. 

Tako da najbolje je K1600GT i mirna ti glava.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja mislim da problem oko ovog manjka konjaze na dvocilindrasima nastaje zbog nase uglavnom lose finansiske situacije.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Da li je neko pokušao da uporedi na primer, Hondu VFR 1200 Crosstourer sa BMW 1200 GS? Na papiru i slici Honda deluje daleko ubedljivije, ali da li je tako i u praksi? Ipak se bembara mnogo više kupuje.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Vi sad odoste na uporedjivanje performansi a pitanja su bila sledeca:

 

- koja je to prednost dvocilindrasa u odnosu na redne cetvorocilindrase

 i

- koja je prednost V dvocilindrasa (45°, 60°, 90°) u odnosu na ostale konfiguracije tipa Parallel Twin, Flat Twin i tako dalje (ako ih ima)

 

U sustini mene performanse (krajnja brzina i snaga) ne zanimaju toliko koliko osecaj koji dobijam u voznji kao i sam polozaj vozaca (uspravan) koji enduro motocikli nude.

Postoje i sportski motocikli sa dva cilindra, kao i kruzeri, ali oni nisu "my cup of tea".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Naravno, samo konstatujem

 

@Astral ein zylinder ein problem - za mene no problem, i njih volem. "Thumpers" u slengu...

 

Evo recimo, paralelni ili inline twin motocikli mogu imati tri različite konfiguracije radilice, 360°, 180° i 270°. Od toga umnogome zavisi i njihov karakter i isporuka u voznji.

 

Straight-twin_engine_with_different_crank_shaft_angles.gif

 

Karakteristike ukratko:

360: Najstarija varijanta rednog dvocilindrasa, prednost joj je da moze da koristi samo jedan karb zbog istovremenog ciklusa paljenja (270 i 180 moraju da imaju dva karba zbog nejednakog ciklusa), grub rad (primer: XTZ750 Super Tenere)

180: Visi broj obrtaja i vise snage, ugladjeniji rad u odnosu na 360

270: Moderna varijanta rednog dvocilindrasa koja imitra zvuk i osecaj V-twin 90° masine a jeftinija i jednostavnija za proizvodnju od iste (jedan blok jedna glava)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@markonitogen 

Ja sam covek koji voli ponasanje 4 redna, cak i male zapremine. Vozim paralel twin. Zasto? Pa zato sto ima bolji odziv na gas u odnosu na redna 4. 

Primer:

Tdm850 (2)

Diversion 900 (4)

Isto su godiste, ista ergonomija, rekao bi covek isti motor, nije isti. 

Kada na diverziji pri 60km/h u 4.stepenu prenosa dodas gas. Desi se nista. 

Na Tdm-u se desi da motor pocne da ubrzava i ode svojim putem, ubrzanje istina, bude propraceno pojacanim vibracijama, ali do njega dodje, odmah,ne 4km kasnje...

 

Diverzija je mirna,ugladjena, a Tdm ti je pomalo sasave naravi ( u odnosu na Diverziju).

 

Onda dodje Sv1000 i oduva nas sve zajedno posto ide kao nevreme. 

Svojevremeno sam pokusao da ispratim jednog i nisam uspeo, bezao mi je kako je hteo, sto se kaze,nisam mogao ni da mu prismrdim, ozbiljan obrtni momenat ima taj agregat. 

 

Ono sto ja mrzim kod agregata sa manjkom cilindara je mutavost na visim obrtajima, oni ti daju sve na niskim i srednjim obrtajima i to je to. Dobio si vec sta si imao, a kada pokusas da vozis malo vise u sportskom maniru, onda imamo problem, na obrtajima dobijes samo buku i vibracije, nista drugo. 

 

Pod rizikom da se neki vlasnici uvrede, ipak cu reci, pomalo podsecaju na grub rad poljoprivredne masine ili ponasanje iste, vuku cupaju,tresu se i urlaju, nema nikakve prefinjenosti,ugladjenosti..  svi agregati sa manje od 3 cilindra. 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Primer:
Tdm850 (2)
Diversion 900 (4)
Isto su godiste, ista ergonomija, rekao bi covek isti motor, nije isti. 
Kada na diverziji pri 60km/h u 4.stepenu prenosa dodas gas. Desi se nista. 



60kmh -> 4.brzina? Kukuuu :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 7 sati, Astral je napisao:

vuku cupaju,tresu se i urlaju, nema nikakve prefinjenosti,ugladjenosti

 

Pa jebemu mater zato i vozim motor, da me rascupa, rastrese i ogluvi, koji ce mi kur masina bez duse, karaktera i harizme - za laganu voznju bez stresa postoji automobil, eventualno autobus i voz...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kupi si Stroma 1L ili Sv 1L.

Oni idu pristojno, pa ako ti se ne svidja ti prodas lako.

A ako zelis nesto izmedju v2/L2 i 4 cil, mozes probati Tdm900. On je dopadljiv,jako univerzalan motorin, trosi smesno,a ide solidno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sve što je negotinac naveo, ja se pronalazim u tome. A pošto nisam imao niti hteo puno para da dam za motor, kupio Cagivu Navigator sa Suzukijevim TL/SV 1000ccm agregatom.

 

Kakav je to meni vrhunski sklop italijanskog dizajna i japanske mehanike  :moto3:  Evo i sad mi razvuče osmeh preko lica samo dok pišem ove redove...  A kupio je u vrhunskom stanju za duplo manje para nego što bi za Stroma morao da dam.

 

Napisah sve ovo ne da se hvalim, već samo da skrenem pažnju da postoje i neke druge opcije od onih ustaljenih. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Interesantno da niko nije spomenuo puls motora tj.redosled paljenja kako utiče na trenje zadnje gume :)

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja