Jump to content

Moto Zajednica

Dva cilindra.

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Jel moze neko ako ga ne mrzi malo da mi pojasni par stvari. Kaze se obicno za motor koji ima 2 cilindra da oni imaju bolji obrtni momenat od 4vorocilindrasa i da ih je lakse voziti jer primaju gas odakle god "jos ako su u V onda je to ono pravo" E to "V onda je to ono pravo" me interesuje. Zasto dva u redu ili dva u bokseru nisu tako cenjeni kao ta dva u V? U čemu je sustinska razlika i ako se vec zna da je jedan raspored bolji od drugog ili treceg, zasto onda sve fabrike ne prave to vec nesto drugo.

 

 

Super tenera je najbolji motor

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Hehe, jos nekog muci isto pitanje kao i mene. Pretpostavljam da Deki misli na onaj subjektivni osecaj, jer o tehnickim stvarima je dosta pisano.
Ja razmisljam da predjem sa 4 redna na V-twin sa duplo manje konja, pa se plasim da me ne smori takva promena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Mene su učili old school bajkeri: najkvalitetniji motor koji možeš da kupiš je japanske proizvodnje, sa 1000 ili više kubika, raspoređenih u 4 redna.... 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 10 minuta, WoodyRider je napisao:

Mene su učili old school bajkeri: najkvalitetniji motor koji možeš da kupiš je japanske proizvodnje, sa 1000 ili više kubika, raspoređenih u 4 redna.... 

To je to!!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surduk
  • Motocikl: Yamaha Ys 125

по овом објашњењу троцилиндраш испаде без мане

Послато са moto g(6) play уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, WoodyRider je napisao:

Mene su učili old school bajkeri: najkvalitetniji motor koji možeš da kupiš je japanske proizvodnje, sa 1000 ili više kubika, raspoređenih u 4 redna.... 

Ti koji su te tako učili nikako ne mogu da budu old school bajkeri, iz razloga što su se u to doba Japanci još oporavljali od atomske bombe i još su se vozili u karucama na nožni pogon.

U to doba su glavnu reč vodili dvocilindraši (u evropi Triumph, BSA, Norton, Augusta, Dukati, Laverda, BMW, ...), a u Americi Harli i Indijan.

Ja i sad smatram da je dobar dvocilindraš (veće kubikaže) prava mera za putni motor jer se lako vozi na nišim i srednjim obrtajima, lakši je za održavanje, uži je, uglavnom manje troši, ....!

A za one koji vole stazu i adrenalin preporučujem četiri cilindra.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ne, ne, vremenski se nismo razumeli... Stari i iskusni pričaju o sadašnjoj situaciji i kupovini motora SADA. Ovi koji su vozili u vreme o kom vi Žiko pričate, valjda su pokojni do danas... Kao i većina navedenih proizvođača... Vremena lete, pa su japanci od karuca daleko prevazišli navedeno? Ili grešim? 

:neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, WoodyRider je napisao:

Ne, ne, vremenski se nismo razumeli... Stari i iskusni pričaju o sadašnjoj situaciji i kupovini motora SADA. Ovi koji su vozili u vreme o kom vi Žiko pričate, valjda su pokojni do danas... Kao i većina navedenih proizvođača... Vremena lete, pa su japanci od karuca daleko prevazišli navedeno? Ili grešim? 

:neznam:

Pu, pu, pu, ..., sačuvaj Bože da su pokojni. Pa ti bre s'arani naživo pola foruma.:popovanje:

Japanci pave dobre motore i tu nema zamerke, ali svako ima svoj izbor i nešto što bi mu "leglo" (a često to i ne mora da bude racionalan razlog).

Ja bih sada više voleo da imam Nortona 850 Commando ili Triumph Bonvil od bilo kog japanca (a znam da su u ovom momentu Japanci bolji u svakom pogledu od ovih koje bih ja izabrao). 

Zato u ovoj temi i komentarišem na ovakav način (malo neozbiljan), jer je vrlo teško dati ispravan odgovor na postavljeno pitanje.

Sve zavisi od toga šta neko očekuje od motora i za koje namere planira da ga koristi,ili kraće rečeno: Danas već i nema lošeg motora,  nego samo može da bude pogrešan izbor onog ko kupuje motor.

 

bocca_bastard

Ma imao sam prilike (i imam) da isprobam sve i svašta i dobro znam šta novi motori donose i kako se ponašaju, nego malo šale nije na odmet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 4 minuta, zika56 je napisao:

Pu, pu, pu, ..., sačuvaj Bože da su pokojni. Pa ti bre s'arani naživo pola foruma.:popovanje:

Japanci pave dobre motore i tu nema zamerke, ali svako ima svoj izbor i nešto što bi mu "leglo" (a često to i ne mora da bude racionalan razlog).

Ja bih sada više voleo da imam Nortona 850 Commando ili Triumph Bonvil od bilo kog japanca (a znam da su u ovom momentu Japanci bolji u svakom pogledu od ovih koje bih ja izabrao). 

Zato u ovoj temi i komentarišem na ovakav način (malo neozbiljan), jer je vrlo teško dati ispravan odgovor na postavljeno pitanje.

Sve zavisi od toga šta neko očekuje od motora i za koje namere planira da ga koristi,ili kraće rečeno: Danas već i nema lošeg motora,  nego samo može da bude pogrešan izbor onog ko kupuje motor.

Zar nemas dovoljno masne ruke od BMW-a? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Branko je napisao:

Zar nemas dovoljno masne ruke od BMW-a? :jee:

Masne ruke su dobre jer ne puca koža na hladnoći. A BMW i nije neka mašina od koje ćeš da se naročito omrsiš. Da si vozio Triumpha (ili neki drugi stariji engleski motor) znao bi kako izgledaju prave masne ruke (i ne samo ruke).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve se svodi na priču - ko u čemu uživa. I jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane. Nije isto dvocilindraš dvotaktni i četvorotaktni, ni V mašine nisu sve iste ( zavisi pod kojim uglom su im postavljeni cilindri ) - ima tu puno toga. Sve zavisi kome šta priraste za srce .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Branko je napisao:

@zika56

Nisam ja vozio engleze, ali jesu moji drugovi i znam kao su im bile masne ruke, ali znam i one sto su vozili BMW. ;) Zato te i pitam zar bi sad mastio ruke? :jee:

Pa ja vozio (osamdesetih godina prošlog veka) jedan Triumph Thunderbird 650 i prešao sa njim preko 100.000km. A trošio i prosipao ulje na sve strane. Gde god da staneš on ostavi potpis ispod sebe. I nije mi to smetalo tada (a ni sada mi ne bi smetalo kada bi moglo da se vrati to vreme). Posle imao Transalpa i sa njim prešao oko 60.000k i nisu mi ruke bile masne. A poslednjih pedesetak hiljada kilometar vozim BMW i isto nemam to zadovoljstvo da mi omrsi ruke (ili da se potpiše na parkingu). A iskreno, ne bi mi smetalo ni da se desi tako nešto.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

To je pitanje tipa koji su najbolji kolaci? Kad bi se to znalo,pravili bi samo jednu vrstu. Konstrukcije motorcikla odavno se ne vode masinskom,nego modnom logikom,to treba da vam bude jasno,pa sva druga pitanja  otpadaju,inace,iz davnih,racionalnih vremena ostalo je pravilo najveca zapremina u minimu prostora V motor. To vazi i danas.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kao što je gore napisano, sve zavisi ko u čemu uživa. S'tim da dva cilindra po meni treba voziti neko vreme da bi imali pravu sliku o tome.

 

Ja sam sa 4 u red 750ccm prešao na SV1000S koji je V2, i prvih 20 dana sam sebi govorio "koje je ovo sranje"...  

Kada sam se malo navikao, počeo sam da shvatam šta je V2 i da mi se taj tip agregata baš sviđa, pa sam sada na RC8 koji je isto V2 ali sa skoro 160ks.

 

V2 ima poseban karakter i po meni je mnogo zabavniji za vožnju od rednog motora, jer ima veliki obrtni moment koji se oslobađa na mnogo nižim obrtajima.

Zahteva drugačiji način vožnje u slučaju da vozite agresivno jer ima mnogo direktniji odziv na gas i baš jako motorno kočenje. E sad, kao i mnoge druge stvari, to se nekome sviđa a nekome smeta.

 

Jedine zamerke koju ja imam na V2 su malo veće vibracije i vožnja pri baš malim brzinama (10-20km/h) jer motor štuca i poskakuje, pa je to neophodno regulisati kvačilom.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 10 sati, zika56 je napisao:

Pu, pu, pu, ..., sačuvaj Bože da su pokojni. Pa ti bre s'arani naživo pola foruma.:popovanje:

Japanci pave dobre motore i tu nema zamerke, ali svako ima svoj izbor i nešto što bi mu "leglo" (a često to i ne mora da bude racionalan razlog).

Ja bih sada više voleo da imam Nortona 850 Commando ili Triumph Bonvil od bilo kog japanca (a znam da su u ovom momentu Japanci bolji u svakom pogledu od ovih koje bih ja izabrao). 

Zato u ovoj temi i komentarišem na ovakav način (malo neozbiljan), jer je vrlo teško dati ispravan odgovor na postavljeno pitanje.

Sve zavisi od toga šta neko očekuje od motora i za koje namere planira da ga koristi,ili kraće rečeno: Danas već i nema lošeg motora,  nego samo može da bude pogrešan izbor onog ko kupuje motor.

 

bocca_bastard

Ma imao sam prilike (i imam) da isprobam sve i svašta i dobro znam šta novi motori donose i kako se ponašaju, nego malo šale nije na odmet.

U vreme kada sam bio mlad, a bio sam nekad, važilo je zlatno pravilo kada je reč o britanskim mašinama. Ako ispod Trijumfa, Nortona, BSA, Mečlesa... nema ulja onda ga nema ni u njemu!!! Šalim se nama koji smo odrastali sedamdesetih britanski motori, iako ih ovde nije bilo nešto mnogo, su prirasli za srce, baš kao i Kawa Z 900 ili Honda CB 750. Naprosto, kada pogledaš današnji dizajn motocikala, ti motori su izgledali kao motori. Ali ukusa ima raznih reče đavo i sede golim guzom na vrelu ringlu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Neko voli crnke, a neko plave, a ja najvise volim onu koja dade. :Sloper: Kroz svoj 45-to godisnji motordziski vijek sam najvise vozio cetvorocilindricne redne motocikle koje i preferiram zbog ugladjenosti rada, odaziva na gas i snage. Medjutim zapalo me sticajem okolnosti da kupim TDM 850 3VD ( parallel twin ) i sa istim se druzim nevjerovatnih 8 godina, sto je naduzi period da se jadan motocikl zadrzi kod mene. Zadrzao se toliko dugo iz dva razloga, prvi je sto je to motocikl koji tesko pronalazi sljedeceg vlasnika i sto se polako,ali sigurno podvuce pod kozu. U prvo vrijeme se nisam mogao navici na tromost tj. slab odaziv na malim obrtajima u visoj brzini, ali kad se iz starta zavrti na 5-6000rpm i tu drzi onda sve ide glatko uz jednu specificnu musku agresivnost-vibracije dvocilindricnog agregata. Ponovo vozim cetri cilindra ( sad vec "penzionerskih" 650ccm ,ali do daljnjeg :) ) , ali da budem iskren opet bi volio nabaviti jedan TDM 850 za provozati se s` vremena na vrijeme cisto da me zelja mine, jer je  navika jaca od ljubavi. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 18 sati, deki295 je napisao:

Super tenera je najbolji motor

 

Čitam, razmišljam kako da napišem i objasnim, citiram ceo tvoj post i onda primetim da si sam sebi odgovorio na pitanje  :)

 

Sve je to subjektivno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

ja sam sa redna 4 100ks presao na yamahinih redna 2 sa crossplainom koji daju V2 utisak i 75ks, i  moram priznati mnogo mi je bio interesatniji za voznju..i sd na kraju 3 cilindra u cross plainu sa 115 konja..i po meni je to najbolje od oba sveta..obrtni moment dva cilindra a lep zvuk 4 cilindra..i to mi nekako bas prija..i mislim da je poprilicno buducnost..daleko je iskorisceniji agrgat, potrosnja bolja, bolje ide.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja