Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje Bajsem?

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav, druže... Ne znam da li me se sećaš, ja sam kupio onu Teneru od tebe, pre 6 godina otprilike... ;)

Želim samo da ti izrazim dubok naklon za ovo putovanje i avanturu! Toliko kilometara preći na bajsu u kratkom periodu je za svo poštovanje... :care:

Svako dobro i nastavi sa ovakvim avanturama i ubuduće... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
4 hours ago, ThePainkiller said:

Pozdrav, druže... Ne znam da li me se sećaš, ja sam kupio onu Teneru od tebe, pre 6 godina otprilike... ;)

Želim samo da ti izrazim dubok naklon za ovo putovanje i avanturu! Toliko kilometara preći na bajsu u kratkom periodu je za svo poštovanje... :care:

Svako dobro i nastavi sa ovakvim avanturama i ubuduće... :takoje:

Naravno da se sećam de si bre čoveče :-)

Al je proletelo vreme...

Ne usrećismo se sa onim motorom ni ti ni ja... Vidim sad si u nekim brzim pričama :D

 

Hvala puno za pohvale, eto da isprobam neke druge varijante, dugo sam to planirao i evo ostvarilo se, moram reći da ko tako nešto bar jednom ne uradi u životu ostaje uskraćen za mnogo toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Bohem je napisao:

Naravno da se sećam de si bre čoveče :-)

Al je proletelo vreme...

Ne usrećismo se sa onim motorom ni ti ni ja... Vidim sad si u nekim brzim pričama :D

 

Hvala puno za pohvale, eto da isprobam neke druge varijante, dugo sam to planirao i evo ostvarilo se, moram reći da ko tako nešto bar jednom ne uradi u životu ostaje uskraćen za mnogo toga...

Imao sam ja lepe momente sa tom Tenerom. Nije ona loša bila, jedino joj estetika nije bila nešto jača strana, ali je bila ok. Ja sam sa njom 2 puta na more u Crnu Goru išao bez problema... ;)

Sada sam najzad sebi ispunio davni san da imam TDM-a... :)

Imao sam ja radove da vozam bajs po nekoliko desetina km dnevno, ali nikada se nisam usudio da zapucam na more bajsom. Zato tebi skidam kapu za ovaj poduhvat...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
3 hours ago, ThePainkiller said:

Imao sam ja lepe momente sa tom Tenerom. Nije ona loša bila, jedino joj estetika nije bila nešto jača strana, ali je bila ok. Ja sam sa njom 2 puta na more u Crnu Goru išao bez problema... ;)

Sada sam najzad sebi ispunio davni san da imam TDM-a... :)

Imao sam ja radove da vozam bajs po nekoliko desetina km dnevno, ali nikada se nisam usudio da zapucam na more bajsom. Zato tebi skidam kapu za ovaj poduhvat...:takoje:

A lepo ako te je služila, baš mi je drago da si se navozao posle onoliko ulaganja što si pričao :-)

A taj motor što sad imaš je najblaže rečeno avion :D

 

A što se tiče bajsa i odlaska na more, mogu ti reći samo da to može svako, problem samo u glavi postoji. Da ti moja saputnica Sladja ispriča kako je ona krenula na more 2010 kad je išla prvi put, ti ne bi verovao. Plus i tada i sada je išla sa capriolom koji ne vredi 50 evra :-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ej ljudi moji kako ste? Ja sam dobro hvala na pitanju :D

Ostao sam vam dužan da završim priču o našoj avanturi bajsevima, pa ajmo :)

Nakon žestokog ždranja poslednjih dva dana u Tivtu i Mardarima dosta kasno oko 18:30 krećemo dalje ka Baru i već pre Budve nas hvala mrkli mrak, ajoj kako je gadno kad vas uhvati mrak u tim brdima, nikada nemojte to sebi da dozvolite, mi smo se nekoliko puta zeznuli u proceni i bilo je baš stresno.

Prolazimo Budvu i rešili smo da stanemo u Rafailovićima da odmorimo malo i posle i da probamo da nadjemo smeštaj.
Ali ako ste nekad bili u ovom mestu, znaćete da je skoro nemoguće tu negde postaviti šator. 

Ja sam kružio tu gore dole do plaže i nazad i sva okolo mesta obišao i nigde nije bilo zgodno za šator, a nije baš ni na plaži zgodno da spavamo jer ima dosta ljudi koji tu prolaze.
U tom obilaženju gore dole nekoliko puta sam prošao pored nekog čoveka koji pored magistrale sedi i dal naplaćuje parking, dal čuva automobile koji tu stoje nisam pojma imao, ali odlučim ja da ga pitam da li zna gde bi mogli da prenoćimo i da se ukampujemo.
Na kraju nas je lik odveo pored plaže u neko dečje odmaralište gde nam je dozvolio da postavimo šator.
Tu se noću kapija zaključava i imali smo u nekoj vešernici wc i tuš pa smo se i istuširali, jao kako je to sve lepo ispalo :)
Prenoćili smo i naspavali se i ujutru krenuli ka Baru.

Nakon nekoliko kilometara nailazimo na pogled na Sveti Stefan koji mnogo lepo izgleda iz daljine.
IMG_20180904_094140.thumb.jpg.b1e48af5ffca49c5954f994fdb7151d0.jpg 

 

Nastavljamo dalje, prolazimo više manjih mesta, a zatim i Petrovac i Sutomore i sve vreme nailazimo na mnoooogo brda i uspona i posle svega stižemo u bar na železničku stanicu gde kupujemo karte za kušet kola(po 25 evra) i posle smo svratili do pijace kupili lubenicu i groždje i pite sa krompirom i dobro se najeli i posle odmora od nekih sat-dva krenuli na Ulcinju i adi Bojani.

Opet nailazimo na mnogo uspona i tih 25 km do Ulcinja nam je trebalo 2 sata da predjemo, a pošto nismo bili ranije iznenadili smo se što ima još 13km do Ade Bojane. Ali nastavljamo naravno dalje putem pored Velike plaže koji je ravan kao pista i za nešto više od pola sata stižemo do Ade Bojane.

Da ne pričam nešto specijalno kako je tamo evo pogledajte sami :)IMG_20180904_181832.thumb.jpg.6729dda26e9110b2e4bc2a126a6ddf78.jpgIMG_20180904_190131.thumb.jpg.11c393165374533cbe51ea6e1ecd3310.jpgIMG_20180904_190237.thumb.jpg.bc03076692cecba555e87be9b9b0d802.jpg

Kao raj na zemlji, najlepša plaža u celom regionu bez premca.

Prošvercovali smo se u kamp da ne platimo i tu digli šator i prenoćili i ujutru otišli opet do plaže, otrčali bosi po pesku do Ušća Bojane u Jadransko more, taj prizor je bio baš nerealan, videćete to u videu.

Mi nismo ni znali da je na plaži obavezno da budeš skoz go, tek kad smo se vratili neki lik čuvar nas je opomenuo :D

Posle smo odmorili malo nešto pojeli i krenuli nazad na Baru i posle 2 sata pedalanja stižemo opet na železničku stanicu i ukrcavamo se sa sve biciklama u voz koji je pošao u 19h za Beograd.

Iz Beograda smo krenuli 16. avgusta, a nazad smo stigli ujutru 6. septembra.
22 dana i 1400 predjenih kilometara, za prvi put dovoljno :)

Hvala vam na pažnji i uživajte u poslednjoj devetoj epizodi :)
 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ma idi bre.... Pratim temu danima da vidim kako su se dvoje smuvali, kad ono prc! "Emotivna" strana avanture nepravedno zapostavljena :D

 

Svaka čast za turu, junački ste to isterali!

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs

Bohem je žentlman...

Svaka čast oboma. Zaista.

"Sve je u glavi..."

 

P.s.

Šta se radi u slučaju kada je prazna?! (Evo, na primer, moj slučaj!)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svaka cast na putovanju, a posebno svaka cast sto ste to sve izdrzali sa takvom ishranom, ja bi verovatno kolabirao 2 dan sa takvim naporom bez mesa :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
20 hours ago, mirorab said:

Bohem je žentlman...

Svaka čast oboma. Zaista.

"Sve je u glavi..."

 

P.s.

Šta se radi u slučaju kada je prazna?! (Evo, na primer, moj slučaj!)

Hvala puno :-)

Ako je glava prazna onda si na pravom putu, ne razmišljaš samo uradiš ;-)

4 hours ago, aca-pn said:

Svaka cast na putovanju, a posebno svaka cast sto ste to sve izdrzali sa takvom ishranom, ja bi verovatno kolabirao 2 dan sa takvim naporom bez mesa :) 

Na takvoj ishrani si dosta izdržljiviji a i dosta je jeftinije tako hraniti se, ali to sad nije tema ovde, ko je probao i istrajao zna :-)

3 hours ago, Velimlje2 said:

dubok naklon :care:

 

svaka cast :takoje:

 

i hvala ti na putopisu !!

Nema na čemu, biće još par videa koje ću da snimim na temu ovog putovanja, pa kad se to desi postujem ovde :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs
On 9.10.2018. at 18:49, Bohem je napisao:

Hvala puno :-)

Ako je glava prazna onda si na pravom putu, ne razmišljaš samo uradiš ;-)

Taman tako - stvarno funkcioniše!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Evo snimio sam jedan video da podelim neka naša iskustva sa ovog putovanja, greške i neke stvari koje sam skapirao kako ne treba i neke stvari kako može bolje :-)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ako nekog zanima, odmah po povratku sa mora sam pazario jednu stvarčicu i rešio sam da je isprobam pa sam to i zabeležio kamerom :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
7 hours ago, miketa said:

super zezanje i svaka cast

da li planiras jos neki duzi put i gde 

pozdrav

Hvala, biće naravno, mozda opet more mozda negde drugde, ali to tek sledećeg leta, planiram i ovim kajakom da odem malo dalje, videćemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

super stvarno

sa kajakom moze biti vrlo interesantno :)

mogu ti preporuciti knjigu Hrvoja Ivancica /Dunavski bluz koja je radjena kaoo putopis Dunavom do Crnog mora camcem :) ja se odusevio

srecno druze

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
On 10/30/2018 at 12:00 PM, Singularitet said:

Koliko dana?

Ako mislis na celo putovanje, trajalo je 22 dana, 22 noći 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja