Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje Bajsem?

Recommended Posts

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Malo mjesto kod Zenice gdje je pukla guma gospodjici se zove ''Begov Han''. Extra avantura :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
10 hours ago, djolji said:

Avantura za respekt, ako imaš slike samo kači i nemoj da štediš ;)

A što bi bilo lepo i da Slađa nešto napiše...

Nisam nešto previše slikao, to što sam slikao je uglavnom u videu, ali imam neke Sladjine slike doduše i one su u videu neke, ali naćiću još neku da okačim i ovde :)

Sladja nije član ovog foruma, rećiću joj ako želi da napravi profil pa da se i ona javi ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
10 hours ago, Vroc-Kapo said:

Aj skidaj se sa foruma, sad se osjecam ko pichkica pored vas dvoje :-) Salim se, ovo je nesto sto ja nikad ne bih napravio (jer ne bi mog'o), tako da skidam kapu, i samo pisi i objavljuj dalje. Evala

hahaha nasmeja me :D
Veruj mi da može ovo svako, sve blokade i barijere su u glavi, samo treba da rešiš i da imaš otvoren um i nema greške, ne moraš da voziš 150 km dnevno, možeš i 50 lagano da se kotrljaš, svakim danim si sve u boljoj formi i to posle samo klizi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
7 hours ago, Pirotehnicar said:

Malo mjesto kod Zenice gdje je pukla guma gospodjici se zove ''Begov Han''. Extra avantura :) 

Da sad sam se setio, kupio sam mnogooo dobru ćeten halvu tu :)
Hvala na informaciji, da da bilo je ludo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Jel može dalje :D

Znači posle 5 dana na Pašmanu smo krenuli nazad ka Splitu, nije nam se išlo uopšte odatle jer nam je mnogo bilo lepo i svi smo se lepo družili itd, ali mi smo ipak imali cilj a to je da prodjemo celu obalu do Ade Bojane, tako da smo nastavili da krstarimo posle skoro 5 dana, prešli trajektom nazad za Biograd i krenuli prema Splitu. 

Neverovatno je koliko voća ima pored puta da se bere, groždje i smokve ima svud redom, smokve pogotovo, na više mesta smo stajali ceo put i jeli jeli jeeeli ma milina, groždje nikad sladje nisam jeo :)

Prošli smo opet Šibenik, Primošten i još dosta mesta i vratili se na onu istu plažu gde smo noćili prve noći u Hrvatskoj u Kaštelu Sućurcu.
Mnogo lepo mesto za kamp, pogled na ceo Split ma milina. Lepo smo opet odmorili bez žurbe i popodne krenuli dalje.

 

Opet smo imali stres prolaska pored Splita.
Zamislite scenu idete pretovarenim bajsevima gde su tri trake kao autoput gde svi jurcaju i gde je saobraćaj nikad gušći i ide skretanje za Split desno i to dve trake, a saobraćaj leti non stop proleću i skreću za Split, a pravo se ide za Makarsku i Dubrovnik. Majko moja kad preživesmo to presecanje traka za pravo, prvo smo čekali jedno 10 minuta skoro da uopšte pokušamo da se prevacimo za pravo, a posle smo nekako krenuli ali opet je bilo napeto dal nas vide dal će da ubrza ovaj što nailazi užas, nekako to prodjosmo osedeli smo i bilo je još par nekih tako kritičnih uključenja/isključenja. Posle 5-6 km smo se konačno vratili na pravu magistralu broj 8.

Nastavili smo dalje prošli kroz dosta manjih mesta i opet nas je uhvatio mrak u brdima 10ak km pre Makarske, videli smo skretanje za mesto Brela i spustili se skroz strmo dole sa magistrale u potrazi za smeštajem. Našli smo mesto na plaži pored tuša i pored nekih stena i tu smo prespavali opet na otvorenom na plaži bez šatora, ma milina :)
Brela je isto prelepo mesto znači baš baš, plaža i staza pored plaže je baš baš dugačka i maksimalno uredjena.

 

Tu smo lepo prespavali a ujutru smo nastavili dalje, samo nismo se vraćali na magistralu nego smo pitali i po preporuci nastavili nekim putićem pored vode, jao što je to lepo bilo, najbolja deonica kojom smo vozili, posle smo naleteli na neku offroad stazu za montibajk pa smo malo vozili i malo gurali jer je baš zahtevna pogotovo za nas sa teretom na bajsu, ali bilo je prelepo sve pored mora ma milina.

Prešli smo još 50ak km taj dan jer smo kasno krenuli i spustili se u mesto Gradac da potražimo smeštaj.

Opet bez šatora opet na plaži, ma kako je lepo tako spavati ljudi moji :D

Epizoda 6 sa dešavanjem iz najave, ovaj video možda ima i najviše snimaka vožnje sa akcionom kamericom sa kacige, ali je bila i najlepši deo puta :)

   

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Vratio si mi vjeru u "putovanja kakva bi trebala biti". Svaka cast. Ova slika sa marmeladom je vrh

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
4 hours ago, Vroc-Kapo said:

Vratio si mi vjeru u "putovanja kakva bi trebala biti". Svaka cast. Ova slika sa marmeladom je vrh

Drago mi je da je inspirativno, večeras sledi nastavak :-)

Da to nam je bio doručak, namazali smo banane(da banane) na hleb, pa preko marmelada, pa preko kikiriki :-)

Mnogo dobra kombinacija :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

De ste ljudovi? Oćemo dalje? Nego šta ćemo :D

Krenuli smo ujutru iz Gradca, prošli Ploče, ubrzo i prešli most na Neretvi i odmah zatim naišli na tezgle sa voćem i kako su to prodavci napravili voda sa Neretve koja kao vodopad pada i hladi lubenice, svi to rade, majko mila ne možeš da ne staneš. Mi smo stali kod jedne žene i pitali za pola neke lubenice da bi to pojeli da ne nosimo, a žena je bila maksimalno kul i dala nam je više od pola lubenice za DŽ, ubismo se jedva smo nastavili da vozimo :D

 

Nakon toga krećemo da se penjemo na brdo odakle pogled pršti na Neretvinu kotlinu gde ima dosta obradive površine i močvare, zaista fenomenalan prizor....
20180831_115333.thumb.jpg.47abbe48033485153bf4b791b7f0ca5f.jpg

 

Nastavlja se i dalje mnogo lep put pored mora, pršte razglednice od pogleda i dolazimo do granice sa Bosnom opet, samo ovog puta na moru i polako ulazimo u neum i pravimo kraću pauzu da malo odmorimo i kupimo i sipamo vodu u flašice.

Neum me je baš prijatno iznenadio, mnogo lep gradić, ali ono što nisam mogao da verujem koliko malu obalu Bosanci imaju, pa to udješ u Neum izadješ i gotovo, pa ja mislim da nema ni 5 km.

Ulazimo opet u Hrvatsku i nastavljamo ka Dubrovniku. Prizori pored mora su stvarno nerealno lepi, videćete to na snimku, ma milina mogao bih beskonačno tako da vozim bajs :D

Nastavljamo dalje, prolazimo dosta malih mestašca i nešto pre Dubrovnika stajemo u jedno mestašce da bi se okupali dok se još vidi.
To nas je posle koštalo dosta, jer smo morali da vozimo dosta po mrklom mraku dok nismo preko debelih mračnih brda stigli do skretanja za centar Dubrovnika, mrtvi umorni i gladni sa pregaženih 110 km po gore dole putevima dolazimo u stari grad u Dubrovniku, gde je naravno uvek gužva, mi ulazimo u gužvu gurajući pretovarene bajseve, pitali smo se šta možemo da pojedemo jer su cene astronomski visoke i ja na google nalazim jedan restorančić gde služe falafel, dve porcije za poneti koštaju 2 x 68 kuna = malko manje od 20 evra, a porcija onako da pregrizeš, to je bilo najjeftinije, svakako to nam je trebalo da bi posle toga mogli da odemo skroz na drugi kraj grada po preporuci do plaže da bi se ukampovali.
Jedva nadjosmo tu plažu u kasne sate bez dobrog mesta za šator, pa smo ponovo spavali na otvorenom samo na podlogama u vrećama. Tui pored nas blizu su neki klinci došli kasnije i slavili rodjendan nekii celu noć su se drali i pevali i kupali, Sladja je spavala ko upucana, a ja daj bože da sam sat vremena spojio.

Jutro je bilo baš lepo i prijatno i posle pakovanja krećemo ka izlazu iz grada i usput stajemo na neke pite sa krompirom i nakon toga nastavljamo dalje i posle 20ak km nalazimo opet gomilu divljeg groždja pored puta. Mislim da smo pojeli jedno 5 kila, ja sam pola pojeo halapljivo sa sve peteljkom :D

IMG-d1fcbd0c188f183a253c40b811189f97-V.thumb.jpg.5e9ba53069d71f99dc4b024d67f0a098.jpg

 

Nakon ovog ždranja, krećemo da se penjamo ka Ćilipi Aerodromu, nikad ranije nisam čuo da ima Aerodrom na visoravni, baš ludo :)

Ja napravih veliku grešku, naišlo je to veliko brdo ka aerodromu i ja sam se malo odvojio od Sladje prošao aerodrom i krenuo da se spuštam i reko da stanem da je čekam, ali izgleda da sam nesvesno otišao predaleko i izgubismo se. Da ne prepričavam situaciju, našli smo se na kraju u suludim okolnostima, ok smo živi i zdravi i to je najbitnije, posle sam išao isključivo iza nje i tako smo išli do kraja puta :)

Nakon gubljenja i nalaženja dolazimo konačno do Crnogorske granice i ulazimo u Montenegro, a zatim i u Igalo i Herceg Novi.
Stali smo samo na kratko na magistrali u Herceg Novom da nešto pojedemo i onda smo spičili do Kamenara, gde samo uhvatili trajekt da predjemo do Tivta. 

Epizoda 7

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
16 hours ago, waterman said:

Ovo je ono što smatram putovanjem. Mnogo dobra kombinacija tekst + video.mnogo bolja od slika

Svaka čast na poduhvatu.

Hvala puno, mislim da ja više neću drugačije ići na more posle ovoga :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
Just now, hard_rock said:

Sta reci osim neprocenjivo!

Untitled.jpg

ej odakle ti ova slika? Nisam je ja postavio :D
jel screenshoot?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

btw sutra ide nastavak, ja sam zakačio video na pogrešan kanal, pa sam morao da ga stavim da se ponovo uploaduje :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Super, sledeće godine bajkeri moji, motore u garažu i na bajs i idemo da krstarimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ajmo dalje :)

Stigli smo u Tivat kod Sladjine tetke i tu proveli 2.5 dana, dve noći prespavali na krevetu.
Jao ljudi koliko je to prijalo posle mnooogo dana spavanja po šatorima plažama, ležaljkama, ma spavao sam ko beba, još kreveti neki ogromni raširiš se ko hobotnica na krevetu ma raj :D

Tu smo uživali kupali se spremali hranu šetali, relax od vožnje i punjenje baterija za završnicu našeg putovanja.

Nakon zasluženog odmora jutro 3. septembra smo krenuli dalje, plan je bio da svratimo do naše prijateljice Ljilje koje je bila u mestu Mardari kod Radovića, pa da nastavimo dalje.

Brzo smo stigli do Radovića, ali nakon toga na naše iznenadjenje sačekalo nas je najstrmije brdo na celom putovanju od nekih 7 km koliko je odatle imalo do Mardara. Ma izgoresmo, Sladja veći deo puta nije mogla da vozi uzbrdo nego je gurala bajs, a ja sam vozio na najvećem prenosu brzinom njenog hoda, trebalo nam je bar sat i po da dodjemo do Mardara.

Nakon ovog sprža stižemo do Ljilje i odmaramo, pa posle spremamo hranu jedemo uživamo i nastavljamo dalje ka Budvi i Baru.

Epizoda 8 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
33 minutes ago, trailer said:

koliko ti bajs trosi na otvorenom?

a koliko trosi po lokalu?

:)

Na otvorenom troši mnogo negativne energije, a u lokalu malo manje :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja