Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje Bajsem?

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav svima,

 

Sad ne znam da li se i putovanje bajsem računa u putopise vredne pomena ovde,  nekako mi je čini da i biciklisti spadaju u bajkere samo na svoj pogon :-)

 

Evo ukratko

 

Moja drugarica Sladja i ja rešili smo da se upustimo u jednu veliku avanturu, krenuli smo na more biciklama.

Krenuli smo sa Novog Beograda iz Bloka 45 i išli preko Surčina, Jakova i Boljevaca, Obrenovca, Šapca, Loznice do Prelaza u Bosnu kod Banje Koviljače, a zatim išli preko većeg dela Bosne i Hercegovine, preko Bjeljine, Bosanskog Šamca, Brčkog, Doboja, Zenice, Bugojna, a zatim preko Kupresa i Tomislav grada do Hrvatske granice u Kamenskom na Buškom jezeru i onda preko Sinja došli do Splita. Nakon toga smo krenuli ka Biogradu na moru preko 7 Kaštela, Primoštena, Šibenika i u Bigradu smo trajektom prešli na ostrvo Pašman gde smo proveli 5 dana u Harmoni program kampu, a posle toga smo krenuli ka nazad Jadranskom obalom i obišli Hrvatsku obalu, zatim i celu Crnogorsku obalu do Ulcinja i Ade Bojane, da bi se na kraju vratili do Bara i Vozom se vratili za Beograd.

Put je trajao celih 22 dana, prešli smo ukupno oko 1400 km biciklama. 

Ovo je definitivno put do mora kojim nisam čuo da je neko išao biciklom, a nas dvoje imamo samo najpozitivnije utiske.

 

Snimao sam i napravio dokumentarac cele priče.
 

Snimao sam sa telefonom Huawei Mate 10 Lite i sa Xiaomi Akcionom kamericom koju sam nosio zakačenu na kacigi.
 

Podelio sam ceo dokumentarac u 9 delova/epizoda, evo link prve, a na kraju svakog videa je link za sledeću

pa pogledajte ako želite kako je to izgledalo :-)

 

IZMENA: linkove sa videima sam postavio dole svaki pojedinačno uz detaljnu najavu, uživajte :)

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Sad ne znam da li se i putovanje bajsem računa u putopise vredne pomena ovde,  nekako mi je čini da i biciklisti spadaju u bajkere samo na svoj pogon :-)

 

Ne da se trebaju racunati nego to s  pravom zasluzuju. Ja na svom poslu cesto srecem ljude velikog srca i ostalih organa koje cesto vezujemo uz pojam hrabrost koji prelaze desetine hiljaad kilometara na svojim putovanjima, na koja se mnogi od nas ne bi usudili ni sa SUV vozilima a kamoli biciklima. Svaka vam cast, to je sve sto ja mogu da kazem. :sampion::sampion::sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
3 minutes ago, Pirotehnicar said:

Sad ne znam da li se i putovanje bajsem računa u putopise vredne pomena ovde,  nekako mi je čini da i biciklisti spadaju u bajkere samo na svoj pogon :-)

 

Ne da se trebaju racunati nego to s  pravom zasluzuju. Ja na svom poslu cesto srecem ljude velikog srca i ostalih organa koje cesto vezujemo uz pojam hrabrost koji prelaze desetine hiljaad kilometara na svojim putovanjima, na koja se mnogi od nas ne bi usudili ni sa SUV vozilima a kamoli biciklima. Svaka vam cast, to je sve sto ja mogu da kazem. :sampion::sampion::sampion:

Mislim naravno da je poduhvat vredan pomena, ali moto forum, morao sam da pitam :-)

Hvala puno na lepim rečima :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Posto svake godine letujem i u Splitu, taj put kroz BiH znam na pamet. Sa motora ili bicikla ta fenomenalna priroda se mnogo bolje vidi, oseti i dozivi. Meni je Bosna divna sa predivnim ljudima. I to posebno delovi od Sarajeva prema Metkovicu (uz Neretvu), Od Zenice do Tomislavgrada i isto bozenstven deo mi je od Jajca prema Bihacu. Posavina mi je bezveze jer je sve ravno i dosadno kao u Vojvodini. Extra ste vi to odradili, posebno zasluge za Sladju :)  Svaka cast :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Jeste dosta ljudi mi je pričalo kako treba izbeći Hercegovinu jer kao muslimani itd možeš da imaš problema, a ljudi prema nama nikad bolji, svi ljubazni hoće da pomognu, stvarno ja sam oduševljen, plus pite što praveee :-)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 26 minuta, Bohem je napisao:

Jeste dosta ljudi mi je pričalo kako treba izbeći Hercegovinu jer kao muslimani itd možeš da imaš problema, a ljudi prema nama nikad bolji, svi ljubazni hoće da pomognu, stvarno ja sam oduševljen, plus pite što praveee :-)

Ma kakvi, Hercegovina je prelepa, a ljudi predivni. To je Balasevic lepo rekao: " Nemam ja problem sa normalnim ljudima, ja imam problem sa budalama kojih svugde ima". Problem kad trazis, mozes ga naci i u svojoj ulici. Zadnjih 10 godina letujem po dva puta u sezoni i od dva puta jedan put OBAVEZNO mora biti HR primorije, dal Dalmacija ili Istra. Ja sam odusevljen. Nekad Grcka ili Italija, a CG izbegavam vec dugo u sirokom luku. Po celoj HR imam puno prijatelja. Nigde nikakav problem, a ljudi predivni. Posto me politika ne zanima, Osnovno je: Kultura, osmeh i lepa rec sva vrata otvaraju. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ma naravno sve se slažem, nismo mi ni imali predrasude, nego tako su nas naši cimali da će da nam bude ne znam ni ja šta, a mi smo znali da će nam biti super :-)

 

Dva puta smo kod Hrvata postavljali šator i tuširali se kod njih u kući, ovaj jedan nam je poslao voće i povrće i neke kolače da ponesemo, ma super je bilo :-)

 

U Splitu smo upoznali jednog lika totalno pozitivnog ludaka, Hrvoje se zove i kaže za sebe: ma jbg ja imam najustaškije ime šta da se radi :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako je. I obicno ti savete daje neko ko nije mrdnuo iz svog atara. Ja od kad sam prvi put otisao na Korculu, pre deceniju, svako leto provedem par dana na njihovom primorju i nikad nisam imao neprijatnosti, redovno pice il desert na racun kuce. A da je obala lepa lepa je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

 

 

5 hours ago, flash said:

Svaka cast!Bravo za Sladju i njen monitor sa tourney opremom,dokazala je da nije sve u skupoj opremi vec u nogama.

Da stvarno Sladja je pokidala, njen bajs ne znam dal vredi nekoliko hiljada din i menjač nešto zeza i još par stvari, ali ispratila me je sve, aj za mene i nije iznenadjenje, ja sam poznat kao fanatik kad rešim nešto, ali ona zaslužuje orden :)
Naravno da nije ništa u opremi nego u srcu i nogama :)
 

 

 

9 hours ago, mickeyZ said:

Tako je. I obicno ti savete daje neko ko nije mrdnuo iz svog atara. Ja od kad sam prvi put otisao na Korculu, pre deceniju, svako leto provedem par dana na njihovom primorju i nikad nisam imao neprijatnosti, redovno pice il desert na racun kuce. A da je obala lepa lepa je.

Baš to i kažem, najviše mi je keva to kao paranoisala, a ona skoro nigde ne ide :)
Stvarno nam je bilo super, koga god smo pitali nešto svi su nam ljubazno odgovorili i svi su mislili prvo da smo stranci :)

 

9 hours ago, Ausländer said:

Супер, ај сад се вратите на путопис. Оно путовање, слике.

Nemam sad previše vremenena da kucam duge romane, radim po 10 sati, a preostalo vreme koristim da sredim i objavim ceo dokumentarac.

Pošto sam ga podelio u 9 epizoda, svaki dan objavljujem po jednu epizodu i stigao sam do pete.
Nisam ja previše nešto slikao više sam snimao, evo ovako slažem se da ova tema treba više da bude kao putopis, staviću link po link svake epizode od ovih 5 sa kraćim opisom a ostalo možeš videti na snimku, naknadno kako objavljujem i ostale delove kačiću i njih uz naravno neki kraći opis ili najavu :)
Sad se uploaduje 6. deo zakačiću i njega večeras kada stignem sa posla.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pa da krenemo ovako sa nekim uvodom :)

Do ideje da odem bajsem na more, sam ja došao jer dugo već to planiram i hteo sam da odem do Crne Gore preko Bosne onim nekim standardnim putem što svi idu. Sladja i ja se do pre nekoliko meseci nismo ni poznavali uživo, samo sa fejsa.
Ja sam prvenstveno hteo sam da se upustim u tu priču, medjutim setio sam se jedne stvari što sam video na Sladjinim objavama na onim Facabook memorijama da je išla 2010 bajsem do Crne Gore. Da da Sladja je već išla na more bajsem a meni je prvi put bio :D
I ja iako Sladju nisam poznavao sem nekog povremenog dopisivanja samo sam joj napisao : Ej ćao, video sam da si ti išla na more bajsem, pa samo sam se pitao.... jel bi ponovila to? :D

 

To sam joj spomenuo još u novembru ili decembru prošle godine. I posle sam se setio još jedne devojke koja je bajsem išla do Grčke pa sam pozvao i nju i setio sam se još jednog dečka za koga sam znao da baš često vozi bajs i da povremeno ide tu i malo dalje.
I tako samo nas četvoro napravili grupni čet na fejsu i mesecima svi zajedno tako pričali i o tome zezali se i posle nekih par nedelja pred put kako to obično biva da neko mora uvek da otkaže njih dvoje su nisu mogli i ostali smo samo Sladja i ja i mi smo bili u fazonu da idemo bez obzira na ovo dvoje.

I tako smo nas dvoje sve isplanirali, Sladja nije iz Beograda nego iz jednog mesta Maglić izmedju Novog Sada i Sombora i dolazila je nekoliko puta kod nekih prijatelja koji žive tu blizu mene na Novom Beogradu, pa smo se mi upoznali i lično i videli nekoliko puta pre puta.

Prvenstveno je bio plan da idemo tim standardnim putem preko Bosne i da izadjemo negde kod Herceg Novog pa da obidjemo Crnogorsko primorje, ali palo nam je napamet, zašto ne bi mi otišli i do Dubrovnika, a posle smo saznali da nam je dosta prijatelja na ostrvu Pašman i da će dugo biti tamo, pa samo znatnoooo produžili rutu, preko cele Hercegovine do Splita a posle do Biograda na moru :)

I tako je došao dan našeg polaska, Sladja je došla opet kod tih prijatelja, ubacila bajs u voz došla tu da prespava i 16. Avgusta negde oko 6:30 ujutru smo krenuli u našu veliku Avanturu.


Ja sam krenuo iz 45. bloka, našao se sa njom u naselju Mileve Marić Ajnštajn gde žive njeni prijatelji i krenuli smo Vinogradskom ulicom prema Surčinu, a zatim preko Jakova i Boljevaca prema Obrenovcu, a zatim prema Šapcu gde smo pravili malo dužu pauzu i nakon toga se uputili prema Loznici i na kraju završili prvi dan vožnje na Drini pored Banje Koviljače gde smo se našli sa našim prijateljima i sa njima smo kampovali na jednoj mnogo lepoj plaži. Da... ispostavilo se da ovaj moj drugar koga ja poznajem duže vreme, njegovu devojku zna Sladja i to odavno, tako se lepo sve potrefilo i to veče nam je bilo baš lepo. 
Prvi dan smo prešli 147 kilometra što je bilo baš baš ludo, Sladji je malo bilo i previše :D

Evo linka od prve epizode i prvog dana putovanja

 

 
 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Drugi dan nas je sve stiglo od tolike vožnje prvi dan, bili smo umorni znatno, a najviše je pretrpela guzica :D
Pošto nismo previše rano istali nismo rano ni krenuli, na par km od mesta gde smo kampovali je granični prelaz, pa smo brzo prešli u Bosnu i krenuli na Bjeljini, a zatim i ka Bosanskom Šamcu.

Brzo nas je stigla vrućina pa smo morali češće da stajemo i odmaramo, Sladži je bilo baš teško da vozi, tako da smo se nekako dovukli do Brčkog i prešli 70ak km drugi dan. Prenoćili smo kod nekog veslačkog kluba pored jednog kafića na obali Save, ja sam malo plivao, a mogli smo u tom kafiću da se i istuširamo.

Ujutru smo krenuli ka Doboju i malo po malo smo stigli do Doboja uz povremene pauze gde smo prenoćili pored jedne benzinske pumpe i ujutru smo nastavili ka Zenici. Taj treći dan smo prešli nekih 100km.
 

Link od druge epizode gde se dešava sve o čemu sam pisao :)


 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Četvrti dan smo smo krenuli ka Zenici i na pola puta kod jednog malog mesta Han(ima još nešto u nazivu)je Sladji pukla guma pa smo to krpili i nastavili. Tu je stao jedan čovek sa traktorom da pita jel je sve u redi u zadesilo se da u traktoru ima ključ 15 koji nam je trebao da skinemo točak i posle je otišao i u povratku opet stao da vidi da li smo sve ok :)
Bio sam tu kod jednog vulkanizera posle da zakrpim Sladji gumu da bi imala rezervnu i on nije hteo da nam naplati uslugu, ali sam ga ja ipak častio :)

Malo po malo smo stigli do Zenice gde smo malo odmorili, ali morali smo da požurimo da nadjemo smeštaj jer je padao mrak, pa smo krenuli dalje i na periferiji grada ja sam video jedno dvorište gde ima voćnjak pre nekog ogromnog brda i stao sam da pitam da li možemo da postavimo šator tu da prenoćimo i ne samo da nam je čovek dozvolio, nego nas je pozvao i da prenoćimo kod njega u kući, on je na spratu kuće, na nas je ostavio da prespavamo u prizemlju gde je imao krevete. Baš je prijalo odspavati na krevetu posle nekoliko dana dugog pedalanja i kampovanja :)

Ujutru smo krenuli ka travniku i Bugojnu i sačekalo nas je odmah jedno ogromno debelo brzo od nekih 4-5 km, pa smo zatim imali jedan ludi spust do Viteza i nakon toga kasnije smo isto imali jedan baš baš strm uspon do Rostova, 10 km uzbrdo na 1160 n.visine, izgoreli smo dok smo se popeli, Sladja je morala dosta da gura bajs, pa sam je ja ispoštovao i gura sa njom nekih skoro dva sata.
Nakon toga smo imali mnogo dobar spust koji kao je trajao večno do Bugojna.

Nismo znali gde ćemo prenoćiti i krenuli smo ka Kupresu i na izlazu iz grada smo stali u jedan veliki market i na parkingu smo upoznali jednog čoveka i zapričali se sa njim i on nas je zvao da kod njega u dvorištu postavimo šatore i čak smo se i istuširali kod njega i sedeli sa njim i njegovom ženom i pričali do kasno, ujutru su nas ispratili poslali gomilu voća i povrća da ponesemo:)

Ujutru smo krenuli opet u jedan veeeeliki i najteži uspon ka Kupresu koji je trajao 20km i kad smo to preživeli imali smo jedan beskonačan spust, nastavili i prošli kroz Tomislav grad, nastavili ka Buškom jezeru i 5 km od graničnog prelaza Kamensko kod vlasnika jedne pumpe u dvorištu smo postavili šatore i prenoćili, ujutru smo prešli granicu i ušli u Hrvatsku :)

Link epizode 3

    

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

7mi dan ujutru smo ušli u Hrvatsku i preko Sinja došli do Splita, imali smo zez posle sinja i greškom ušli na autoput, tačnije magistrala se nastavila u autoput, pa smo se isključivali pitali sve žive i nekako našli put za Split i posle više sati lutanja i vožnje je naišao onaj prvi neprocenjivi pogled na more :D
I polako smo se spustili ka Splitu. Tamo bili šokirani saobraćajem, to je bilo ludilo, sve po 3 trake svi jurcaju lete, a mi na bajsevima i baš je bilo napeto u saobraćaju, ne znam ni sam kako smo stigli u centar. Tu smo malo odmorili pojeli nešto i rešili da odemo do plaže i pobegnemo od svih tih bulevara i betona.
Nakon što smo nekako došli do Bačvica i okupali se, morali smo da krenemo da tražimo smeštaj, mrak je već pao a mi se zatekli opet na tri trake-autoputu na izlasku iz grada i ja sam sasvim slučajno video isključenje prema Kaštelima, tu smo se isključili i stigli do prvog Kaštela Sućurac mislim da se zove i ja sam stao i pitao da li neko zna gde je dobro za kamp i jedna žena nas je uputila na lokalnu plažicu koja je mirna i idealna za kamp, našli smo tu plažicu gde smo imali toytoy wc i tuš i tu prenoćili, bilo je baš prijatna noć uz zvuke mora i talasa :)

Ujutru nismo krenuli odmah nego tek oko 4 popodne, prijalo je da malo duže odspavamo i da se malo kupamo i uživamo i oko 4 sata smo nastavili ka Biogradu i posle 50ak km je već pao mrak i zadesili smo se u mestu Primošten, mnooogo lepo medto, nije bilo dozvoljeno kampovanje na plaži, ali nam je čuvar plaže rekao da možemo da prespavamo na ležaljkama, što smo i uradili, stavili podloge na ležaljke, imali smo iznad suncobran od trske i bilo je super odspavati na otvorenom na plaži :)

Ujutru smo krenuli dalje došli i prošli kroz Šibenik(mnooogo lep grad) i stigli do Biograda na moru gde smo uhvatili Trajekt do Ostrva Pašman.

Epizoda 4

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Epizoda 5 je posvećena našem boravku na ostrvu Pašman gde smo proveli nepunih 5 dana(4 noći) i da ne pišem sada nešto previše o tome, najbolje da pogledate u videu :)

5 epizoda PAŠMAN

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

epizoda 6 se uploaduje i kada dodjem večeras sa posla je objavljujem, pa je posle kačim ovde :)

Izvinjavam se malo zbog mojih uzrečica "tako daaa tako daaaa tako daaa ovajjj" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Aj skidaj se sa foruma, sad se osjecam ko pichkica pored vas dvoje :-) Salim se, ovo je nesto sto ja nikad ne bih napravio (jer ne bi mog'o), tako da skidam kapu, i samo pisi i objavljuj dalje. Evala

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja