Jump to content

Moto Zajednica

Stenderi od otpadnog gvozdja :D

Recommended Posts

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sta da vam kazem, imao, vozio Honde, uzivao u njima...

Alate pribavljao namenske, interesovao se svuda, hondin sraf mogu medju gomilom drugih da poznam...
Elem, podizaci koje pravih nisu odgovarali za TDM koji trenutno vozim, oba su stendera napravljena od otpada koji se vuce po ostavi, iza kuce... Ili drzi vinjagu :D
Prvo sam za prednji kraj radio, razni materijali i profili, od vodovodnih, pocinkovanih cevi koje prste zeleno dok ih zavarujes do kutija 40x30 zatim sparing5x30...
Donji deo prednjeg stendera sam pravio za (kao zadnji) 1000F Hondu, nije mogao dovoljno da "zine" i uhvati viljusku Yamahe... Resto se sa slika vidi...
Podize prednji kraj lagano i drzi ga stabilno... "Trn" koji u vrat ulazi je cev koju sam sveo na fi rupe a kao oslonac dve zavarene podloske, ojacanja se vide.

Holsraf na stenderu je tu dok sam visinu "trazio", zamenjen je srafom i izmedju gornjeg i donjeg dela je 2mm podloska te se pri rotaciji ne dodiruju, donji deo stendera je zabusen na po 30mm radi stelovanja visine podizanja...

IMG_20180913_134510.jpg

IMG_20180919_122916.jpg

IMG_0062.jpg

Zadnji stender upravo napravih, nema vise crne boje pa je zasticen bronzom, jbg, to se imalo :D
Donor cevi je stok nekih starih vrata, kutije 30x30, 2mm zid...
Vidi se na slici nesto sto na brzinu od armature odradih (trenutno drzi tdm), dobro je za podmazivanje lanca ili skladistenje preko zime ali se tocak ne moze skidati posto drzac ulazi u osovinu zadnju...

20180930_123330.jpg

20180930_130430.jpg

20180930_133514.jpg

Eto par ideja, uz malo vremena, volje, alata oba tocka u vis!
Pozdrav drugari :)

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja