Jump to content

Moto Zajednica

Wind deflector

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Ако ћемо оригиналне називе, зашто железницу не зовемо "рејлвеј"?

Јер је железница управо измишљен назив од стране Српске краљевске академије, садашње САНУ.

Просто, можемо прилагодити свом језику неке појмове, није то ништа страшно.

Зашто је компликованије рећи "продужетак визира" или "наставак визира" од "винд дефлектора"?

Послато са K10000 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Zato što ni vizir nije srpska reč. 

 

U 19. veku se gomila turskih reči uselila u srpski jezik, u 20. veku razvojem industrije, nemačkih. U 21. su se engleski nazivi odomaćili. Sve je to normalno i ne treba bežati od toga. Deflektor kad kažeš, svi znaju o čemu se radi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam na sajmu kupio taj deflektor od Yamahe Barell i kostao je 8500 dinara. Imas mogucnost da busis postojeci vizir ili da ga ucvrscujes sa gumenim podloskama koje srafovi zatezu. Ja sam primenio ovo drugo pravilo i letos po Sloveniji i auto putu gde sam vozio i do 160 nije mrdnuo nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Pa ocigledno ne znaju bas svi. Nije mi namera da coveku ometam temu. Moja greska , izvini . Samo mi je bila povod za nesto sto me odavno zulja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne ometaš druže,jaka tema...a i završena je...Aliexpress zakon...a i najjeftiniji je tu deflektor,usmerivač vazduha,produženi vizir,dodatak,parčence plastike od 100€ i td. i td.:funnypost:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
ja imam taj sa alija vec dosta dugo. Nista mu nije bilo.
 
Sta vam se desilo?
Pored toga sto je pleksi napukao sa svih strana, nosac je promenio boju iz metalik crne u ovu....
726111dbd61c00c7c84f9b9833443887.jpg8a814568c51287a903cbcf58b0dc392e.jpg17ef3ef3860db1290a9a96ff10426053.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Izgleda loša plastika...nema veze,imaš držač,ako je dobar,od nekog vizira napraviš sam...šta fali...mada mislim da je bolji,jači sa dva držača,mislim...a i veći je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 3 sati, Milance 067 je napisao:

Imam jedno pitanje ali molim vas bez ljutnje. Sto bre deflektor. Zar nemamo dosta reci u nasem jeziku nego mora deflektor. Nacitao sam se sto nekih izraza na forumu da sam po petnaest minuta trazio sta je to. Da ne bude zabune nisam ja neki veliki Srbin pa ispravljam krive Drine ali mi to definitivno nije jasno. Nisam bas ni neki neiskusan vozac , vozim tek tridestak godina a smatram da cu bar jos toliko ali sam poceo da razmisljam da li je to pomodarstvo ili stvarna potreba jer se ti delovi mogu nazvati i nekako jednostavnije. Bice verovatno i zezanja na ovu temu ali i to je u redu * subler -kljunasto merilo , srafciger- odvrtac..............

 

Dee, de...Vidi se da nisi Veliki srbin posto pises latinicom, pa se nemoj sekirati oko misljenja drugih. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 43 minuta, Throttle Addict je napisao:

Pored toga sto je pleksi napukao sa svih strana, nosac je promenio boju iz metalik crne u ovu....
726111dbd61c00c7c84f9b9833443887.jpg8a814568c51287a903cbcf58b0dc392e.jpg17ef3ef3860db1290a9a96ff10426053.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

 

Ja se kod tih deflektora bojim pucanja originalnog vizira zbog jedne tacke kacenja na sredini. Vjerovatno bi doslo do pucanji pri nekoj vecoj brzini? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 17 minuta, bdada je napisao:

Znam da se trazi gotov proizvod ali mozda nekom pomogne ko voli sam da cacka.

 

Super ti ovo ispalo,šta ti je aerodinamika...veći,višlji ti pravio kovitlac...nauka...ekstra...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
1 minute ago, Branko said:

 

Ja se kod tih deflektora bojim pucanja originalnog vizira zbog jedne tacke kacenja na sredini. Vjerovatno bi doslo do pucanji pri nekoj vecoj brzini? :stabre:

Zadnja voznja od 2.000km je bila tempo uglavnom oko 120-130kmh (uglavnom autoput) i nista se nije dogodilo, u par navrata sam sa istim deflektorom vozio dosta brze i sve je bilo na svom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Throttle Addict

Moje iskustvo sa deflektorom je lose, pa radi toga i subjektivan strah od moguceg pucanja vizira.  Naime vozio sam drugarov fazer 600 sa Puig deflektorom sa kacenjem na dva oslonca, pa je pri brzini preko 120km/h dolazilo do neprijatnih vibracija vizira da sam morao smanjivati brzinu. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pitanje je kako bi se ponašao i vizir na Kawi,ima oko 20cm visine prazne,bez podrške sa strane...on ionako na nekim manjim obrtajima zavibrira,još ako se optereti...

IMG_20180929_134500.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Tema, tj. problematika je takva da ne postoji konačan, univerzalan odgovor. Kombinacija   motocikl-vozač-kaciga-fabrički vizir-nadogradnja   daje neki rezultat koji zavisi od kombinacije svih pobrojanih elemenata. Jedino može da se proba pa da se ustanovi.

 

Ivan jeste umetnik kada je modeliranje pleksija u pitanju. Aerodinamika je potpuno druga umetnost.

I ja sam imao jedan dan takvu nadogradnju poput ove sa gornje slike, rađenu kod Ivana. Vrtloženje na preko 120 je bilo nepodnošljivo tako da je odmah skinuta.

 

Postoji dobri razlozi zašto su neki viziri ili nadogradnje skuplje od drugih. Da li je rađen od polikarbonata (čvršći i skuplji - koristi se za vizire kaciga - makar onih boljih) ili od akrilnog stakla (tzv. pleksiglas).

Ako je fabrički vizir rađen od pleksija, rađen je brizganjem. Sve ovo naknadno je rađeno sečenjem ploča koje se dobijaju livenjem. I tu postoje razlike. Itd, itd.

 

Jedino siguran način zaštite od duvanja je automobil sa čvrstim krovom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, drs je napisao:

Jedino siguran način zaštite od duvanja je automobil sa čvrstim krovom 

Zavisi od cega se "stiti", meni je konkretno smetalo sto je vetar "prebacen" preko vizira motor udarao direktno u vizir kacige a msm da ovi deflektori bas za to i sluze tj nas malo vislje, ako se trazi zastita od vetra generalno onda da, dao si tacan odgovor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 minutes ago, bdada said:

Zavisi od cega se "stiti", meni je konkretno smetalo sto je vetar "prebacen" preko vizira motor udarao direktno u vizir kacige a msm da ovi deflektori bas za to i sluze tj nas malo vislje, ako se trazi zastita od vetra generalno onda da, dao si tacan odgovor. :)

 

Ne verujem da ti je "prebačaj" udarao u vizir kacige. Da jeste ne bi ti smetalo. Problem je kada bije ispod brade, onda je buka i duvanje najveće  ;). A da bi ti prebacio kacigu, vizir treba da bude veličine omanjeg jedra, poput ovoga:

 

piaggiomp3winter2.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Kupio sam givi airflow vizir i preporodio se bukvalno na stromu ...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako god ja sam uspeo u svojoj nameri a to je da otskrinem vizir pri vecim brzinama i osetom malo vetra, naravno narodski "osralo me" jer i ovako malom kada sam promenio ugao tj donji deo naslonio na postojeci vizir efekat je bio jos bolji, imao sam srece.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja