Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima,imam 16 godina trebala bi mi pomoc oko prvog motora(do sada sam samo vozio skutere) ogranicen sam sa godinama i budzetom.Kada odbijem pare koje mi idu na opremu ostaje mi 850e.Zeleo bih da cujem vasa misljenja o hondi nsr125,cagiva mito,aprilia rs125,potrosnja cene delova i popravki (posto sam i tu ogranicen)koj bi najvise odgovarao mojoj gradji (visina 188cm tezina 80)i vasa iskustva sa tim motorima?     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

nabrojao si bas modele motora koji upravo kupuju kao prvi motor .Samim time su se ucili na njemu i uglavnom mu isisali zivot vec,to su gradske zujalice, koje dosta vrte i kratak im je zivotni-radni vek...papreno skupi za popravke...standardni servisi nisu bas veliki trosak..potrosaci ne bas mali,,,srcu prilicno,,,.Savet od srca...zaobidji te modele i gledaj neku Hondu CM125 ili Yamahu SR125.imas i Suzuki GN125....T 3 modela su neunistiva bukvalno  ai 4 takta su jako mali potrosaci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pozdrav buduci kolega, hehe

 

Citam tvoj post, i secam se kad sam ja traazio prvi motor, ja tad nisam imao glas razuma @srbenda da mi kazu da je Aprilia RS125 mnogo skupa za odrzavanje, pa sam je kupio, i vise sam je opravljao nego sto sam je vozio, to je motor koji svi kupe da drndaju, a i dosta je mali motor, za tvoju i moju visinu (ja sam visok 191)

 

moja preporuka za prvi motor su ti ovi motori

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12990038/yamaha-tdr

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12984032/honda-clr125-cityfly

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/13013165/aprilia-pegaso-125

 

Jeste da izgledom nisu neki "picolovci" ali su pouzdani, udobni i laki za ucenje voznje, imaces ispravljen polozaj sedenja, sirok i visok upravljac, nece puno da trose (duplo manje od Aprilia RS125) i jeftini su za opravku.

 

Ja sam imao problem na Aprilia RS125 sa sedenjem, mngoo je nisko sediste za nasu visinu, i ne moze lepo da se skrece jer je kratak rad upravljaca. Takodje mnogo malo ima mesta za suvozaca, konstantno bi se gurao sa nekim iza i sudarale bi se kacige sve vreme u gradskoj voznji kreni/stani.

 

Ova Yamaha TDR125 bi ti bio moj savet, jer sam imao istu, i samo reci hvale za nju imam.

 

Nadam se da sam pomogao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovaj TDR125 i Pegaso125 sto si naveo su isti vrag sto i RS125,  dvotaktne masine koje lepo idu ali znaju lepo i da potrose... ti si nekim slucajem kupio ocuvan primerak pa nisi imao problem, ali sustina je da Yamaha TDR125 i TZR125 brzinac imaju isti agregat, isto kao i a aprilia RS125 i Pegaso125.

 

Sudeci po modelima koje je decko nabrojao, ocigledno je da zeli neki sportski motor, za te pare otprilike to je to: RS,NSR, Mito, RG,TZR...

Da se ima vise para mogao bi da se uzme u obzir CBR 125, ili Yamaha R125 ali jbg

 

Sto se tice visine i gradje to nemoj da te zabrinjava,  bitno je kako se TI osecas kad sednes na motor, 

danasnje sportske hiljadarke su jako maleni motori, skoro iste velicine ko te stare 125-ice jedino sto imaju sire gume, u ostalom, cilj prvog motora je da naucis da vozis i steknes iskustvo, i po mogucnosti da posle svega toga ostanes citav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 minutes ago, Biker-Boy said:

Ovaj TDR125 i Pegaso125 sto si naveo su isti vrag sto i RS125,  dvotaktne masine koje lepo idu ali znaju lepo i da potrose... ti si nekim slucajem kupio ocuvan primerak pa nisi imao problem, ali sustina je da Yamaha TDR125 i TZR125 brzinac imaju isti agregat, isto kao i a aprilia RS125 i Pegaso125.

 

Sudeci po modelima koje je decko nabrojao, ocigledno je da zeli neki sportski motor, za te pare otprilike to je to: RS,NSR, Mito, RG,TZR...

Da se ima vise para mogao bi da se uzme u obzir CBR 125, ili Yamaha R125 ali jbg

 

Sto se tice visine i gradje to nemoj da te zabrinjava,  bitno je kako se TI osecas kad sednes na motor, 

danasnje sportske hiljadarke su jako maleni motori, skoro iste velicine ko te stare 125-ice jedino sto imaju sire gume, u ostalom, cilj prvog motora je da naucis da vozis i steknes iskustvo, i po mogucnosti da posle svega toga ostanes citav.

U pravu si, za vecinu stvari. Ali nikad nisam upoznao nekoga ko je lozana i drnda motor a vozi Yamaha TDR125.

 

Ja sam isto hteo sportski motor, pa sam uvideo neke stvari vrlo brzo, ali sigurna je stvar da je laksi za voznju i da je upravljiviji taj tip motora (TDR ili Pegaso) nego ovi sportski mali motori.

 

I slazem se da treba da proba par motora da vidi sta mu lezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, Markone88 je napisao:

U pravu si, za vecinu stvari. Ali nikad nisam upoznao nekoga ko je lozana i drnda motor a vozi Yamaha TDR125.

 

 

Hahaha, nisi upoznao mog komsiju, i jos par njih ovde,  ne zna se koji je veca lozana a voze te takve endurace i slicno :D

 

Ja generalno nemam nista protiv dvotaktnih masina,  vec naprotiv volim ih,

eee kad se setim kako sam kao klinac patio da imam bas tako nesto: 

Suzuki RG125, Honda NSR125, Cagiva Mito, Yamaha TZR125, Gilera MXR125, aprilia RS125 Extrema, Chesterfield.... to su dobre masinice, nadrkane, samo problem je naci neku koja nije odvaljena od zivota, bas iz razloga sto ih voze nalozeni klinci koji nemaju pojma, ne odrzavaju ih, sipaju los dovaktol, ili cak i obicno ulje, masine zaribavaju pa ih hilznuju a to retko ko uradi kako valja, mada i kad se dobro uradi nije to to....ali generalno to su dobri motori i pouzdani kad se pazi nanjih i kad se urade kako valja... nebi nikad uzeo 4T-125 pored 2T-125, nikad,
tako da, moze da se nadje dobar primerak, ima ih, samo treba imati malo srece i strpljenja i nace se nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 minutes ago, Biker-Boy said:

Hahaha, nisi upoznao mog komsiju, i jos par njih ovde,  ne zna se koji je veca lozana a voze te takve endurace i slicno :D

 

Ja generalno nemam nista protiv dvotaktnih masina,  vec naprotiv volim ih,

eee kad se setim kako sam kao klinac patio da imam bas tako nesto: 

Suzuki RG125, Honda NSR125, Cagiva Mito, Yamaha TZR125, Gilera MXR125, aprilia RS125 Extrema, Chesterfield.... to su dobre masinice, nadrkane, samo problem je naci neku koja nije odvaljena od zivota, bas iz razloga sto ih voze nalozeni klinci koji nemaju pojma, ne odrzavaju ih, sipaju los dovaktol, ili cak i obicno ulje, masine zaribavaju pa ih hilznuju a to retko ko uradi kako valja, mada i kad se dobro uradi nije to to....ali generalno to su dobri motori i pouzdani kad se pazi nanjih i kad se urade kako valja... nebi nikad uzeo 4T-125 pored 2T-125, nikad,
tako da, moze da se nadje dobar primerak, ima ih, samo treba imati malo srece i strpljenja i nace se nesto.

uh

 

Cagiva Mito

 

sanjao saam ovaj motor celu srednju skolu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Imam vremena i strpljenja da cekam i gledam danas sam pogledao malo oglase.Ne znam sta da mislim o ovoj  https://www.polovniautomobili.com/motori/12800259/cagiva-mito  s obzirom da mi ostaje 200e koje bih mogu odmah da ulozim u nju.Sta mislite da li se isplati otici pogledati posto necu da se zalecem imam celu zimu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Momcino...ako si iole procitao sta je u oglasu napisao covek koji prodaje motor ...a sa linka koji si postavio....trebao bi da ukljucis mozak i zdravom logikom razmislis....ahaa....on je promenio to  i to,,,,nimalo naivni delovi znaci nije potrosan materijal vec ozbiljni kvarovi...koji ga nisu mogli izaci po mom misljenju ispod 500e.. a ti kazes da da ti ostaje 200 e za sredjivanje....zar stvarno mislis da mozes izdrzavati zajebane dvotaktne motore ?? Prvo da znas  da se cvajtaci koji su nabrijani moraju znati voziti ..znaci moras znati kada u koliko hiljada obrtaja ga saltas a da ne vrisne ....ako zelis da traje kod tebe...Druga stvar nemoj ni sebe ni nas lagati da ces ga voziti penzionerski...jer prvi put kada ga razvrtis i kada osetis pravi nalet adrenalina neces vise pomisliti da smanjujes gas....u tvojim godinama je to i razumljivo...NEPRICAM napamet i ja sam tako kada sam bio mladji a i moji sinovi su tako vozili....na kraju motor se i uglavnom vozi zbog naleta adrenalina ...nemislim na skuterase oni su posebna sorta ;)..

Mislim da ces se gadno  zeznuti sa kupovinom kod nas a i uopste bilo kojeg cvajtaka ....ostaje ti da biras a imas samo 2 izbora....HOCES li R-a pa da se izivljavas i da nikad nemas kintu u djepu ,,,jer sve sto budes imao ode na gorivo ,posto su veliki potrosaci...ili ces....kupiti motor koji malo trosi koji je jeftin za odrzavanje i bezbedno bez kvarova vecih da te odveze  gde pomislis....IZBOR JE NA TEBI...;) Treca opcija nepostoji u svetu motora kod pocetnika...Pozdrav.:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Skupi jos 200-300e i kupi cbr125...

4T masina, ne trosi nista ide 100kicu lagano (isto i sa nekom mrsavom maloletnicom :))... I lepsi je od svih tih nabrojanih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Pozdrav kolegama,moj glas ide za NSR! Ako nadjes dobar i ocuvan primerak (sto je malo teze),navozaces se lepo,ja sam sa njom presao mnogo lepih kilometara jer mi je to bio prvi motor, i nisam imao zamerke na udobnost kao ni na potrosnju jer su mi svi pricali kako je veliki potrosac za svoju malu kubikazu a ispostavilo se drugacije. 15.000+km nijedan jedini kvar,redovan servis i vozi :moto3: Samo zapamti sta je kolega @srbenda rekao,neces je voziti penzionerski,nijednu zujalicu,zato pamet u glavu ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovorima,razmisljao sam par dana i odlucio da skupim jos para pa da onda pricamo...Plus me zanima kakva je ponuda moto opreme u solunu i ako nadjem nesto dobro to cu prvo da uzmem posto uskoro idem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja