Jump to content

Moto Zajednica

VLADIVOSTOK ------ MONGOLIJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

dvojica motociklista iz Podgorice imaju sledece godine u planu da se tamo otisnu... Da li će otići još se ne zna. Trenutno se sklapa neka konstrukcija finansijsko-tehnička pa da se to nadamo se realizuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Planiram oko 35 - 40 dana , okvirno oko 26000 km , prosle godine sam bio u rusiji i kazakhstanu (21 dana ), provozao 13000km , spavao u hotelima , rucak na motoru ( nije bilo mogucnosti zbog velike daljine među gradovima ) , vecera u hotelu , cena hotela od 20 - 35 eura za dvojicu , bencin do 40 centi , hrana u manjim gradovima iz marketa  skoro dzabe , potrosio sam oko 1400 eura , bez vize i osiguranje , nisam racunao gume , na ovom putu treba 2 kompleta , vise bi voleo , ako je neko zainteresiran , da komuniciramo preko gmaila , da ne skrenemo sa teme i zbog neprimernih komentara … 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Na put od 30 i više dana se ne kreće lako ni sa ljudima koje gledaš svaki dan a kamoli sa neznancima... tako da...razmisli se dobro drugar ;-)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
pre 6 minuta, nik_sa015 je napisao:

Na put od 30 i više dana se ne kreće lako ni sa ljudima koje gledaš svaki dan a kamoli sa neznancima... tako da...razmisli se dobro drugar ;-)

Prije 2 godine smo se nasli na ovom forumu 11bajkera , niko nije nikog prije poznavao crnogorci , srbi i ja i isli 5 dana na Hilandar , nikakvog problema i sada se cujemo i mislim , da smo ostali dobri drugovi , prosle godine sam trazio preko foruma za rusiju , kazakhstan i nasao druga , sa druge strane slovenije , sa kojim sam i sada brat , uvijek mislim dobro , mozes ici sa bratom ili ocem pa isto ne bude dobro , uvijek postoji opcija , da krene svaki svoj put ---- TOLERANCIJA …. ja sam sada zavrsio sa diskusijom , interesenti pisite na gmail ….

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Zainteresovan sam, trebala bi mi 4 servisa za motor minimum u ovlascenim servisima za ovo putovanje, dva seta guma, Finansijski ajde da kazem da bih mogao da izguram ovo, ali mi treba okvirna cena plus ja vozim Svedske tablice sa Poljskim papirima ne znam kakva je regulativa za to po Rusiji i Mongoliji, ali mogu ti reci da, sada kada sam pogledao otprilike gde je ruta i kuda bi se moglo ici da me neke pozitivna nervoza uhvatila i rekoh sebi ovo bih voleo da obidjem i vidim.. Relativno nov motor imam, mislim da bi izneo ovo putovanje bez nekog divljanja, jos ako nam se podudaraju stilovi voznje (ne preko 130kmh, mozda neka deonica da brze ali ne volim). Definitivno razmisljam o ovome sada, ako mozes ovde da napises jos kada bi se islo otprilike i do kada mora da se odluci dal idem ili ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
On 9/29/2018 at 2:57 PM, Milan007 said:

Zainteresovan sam, trebala bi mi 4 servisa za motor minimum u ovlascenim servisima za ovo putovanje, dva seta guma, Finansijski ajde da kazem da bih mogao da izguram ovo, ali mi treba okvirna cena plus ja vozim Svedske tablice sa Poljskim papirima ne znam kakva je regulativa za to po Rusiji i Mongoliji, ali mogu ti reci da, sada kada sam pogledao otprilike gde je ruta i kuda bi se moglo ici da me neke pozitivna nervoza uhvatila i rekoh sebi ovo bih voleo da obidjem i vidim.. Relativno nov motor imam, mislim da bi izneo ovo putovanje bez nekog divljanja, jos ako nam se podudaraju stilovi voznje (ne preko 130kmh, mozda neka deonica da brze ali ne volim). Definitivno razmisljam o ovome sada, ako mozes ovde da napises jos kada bi se islo otprilike i do kada mora da se odluci dal idem ili ne ?

ako je motor na tvoje ime nije problem. Ako nije-medjunarodno ovlašćenje i ideš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Imam medjunarodno ovlascenje, 80 posto da cu ici, al ima vremena da se odlucim jos sa sigurnoscu. Samo da mi nesto ne iskrsne da nemam vremena al ostalo nije problem.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

I ja sam poceo o tome da razmisljam, al nije iskljuceno i da cu sam menjati ako ne nadjem.. Mada bi mi bilo zao da izgubi gaaranciju motor a imam i kasko osiguranje iz Svedske koje je ne vezano sa servisom.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Pozdrav drugari.
Procitah vase komentare pa i ja da bacim malo ulje na vatru.
Sto se tice servisa ima ih vise nego sto mnogi mogu da zamisle , ne za kawasaki nego i za mnoge druge recimo koje cete redje naci i u ostalim drzavama. Verovatno zato sto su bedni rusi pa je svim velikim i malim brendovima u interesu da imaju svoja predstavnistva u rusiji.
Ono gume na motoru rezervne kako mnogi nasi krecu na put uopste nema potrebe. Sve ima da se kupi, znaci plastiku u dzep i glava ne boli. Cene su za neke stvari bolje nego u srbiji
Trenutna cena benzina je od 43 do 50rub za litar, zavisi od pumpe, mesta i oktanaze. Kurs evra je 75. Preporucuje se da imate i kesa i na kartici. Sto se tice placanja iskulljucivo u rubljama.
Za milana ja mislim da treba viza jer je eu pasos a tata putin je srazmerno politici eu i amerike postavio vize odgovarajucim stranama, zeleni karton pod obaveZno, dobar lanac za motor cisto da se nadje jer rusija je to. Deklaracije se popunjavaju na granici. Sa policijom nema problema, mene juce nahvatase za divljanje kolima, prosao bez kazne na foru i bez para.
Sto se tice drustva i organizacije ljudi to je sve diskutabilno, tolerancija je veoma vazna koja na takvim putovanjima ima mnogo znacaja. Nekada zbog mnogo manjih gluposti ljudi koji se znaju godinama krenu u kavgu. Svako od nas ima svoje bube i manje vise one krenu da se izrazavaju na ovakvim putovanjima. Mnogi su krenuli put vladivostoka pa su na nekoliko stotina km od moskve okrenuli motore i posli put kuce.
Rusija koju mi doIvljavamo na jedan nacin je suprotno od toga sto vecina ima u glavi. Ljudi su veoma cudni, ne tako emocionalni kako mnogi balkanci misle... da ne skrecemo puno sa teme, ako imate neka konkretna pitanja , mogu da pomognem koliko je u mojoj mogucnosti , pozdrav iz Moskve


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Nemam ja eu pasos (voleo bih da imam) imam radnu dozvolu,licnu kartu i vizu eu drzave.. Al pasos je nas Srpski.. Video sam da ima i servisa i svega tako da nema brige.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Shelle, ti zaboravi da kažeš ono najlepše U Rusiji, da podržiš ove momke

Haha ja pricao i za svetsko prvenstvo o njima pa se nasi vratise praznih saka. Kao i uvek oni ganjaju muzeje i spomenike....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Nemam ja eu pasos (voleo bih da imam) imam radnu dozvolu,licnu kartu i vizu eu drzave.. Al pasos je nas Srpski.. Video sam da ima i servisa i svega tako da nema brige.. 

Onda 30 dana bez vize, izadjes, udjes i jovo nanovo. Moj savet za takav put enduro ili tako nesto. Ne treba tovariti motor kao manijak. Samo bas ono neophodno....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Prilikom privremenog uvoza motora u Rus, obratiti pažnju na koliko će Rusi dati uvoz. Uz malo pregovaračke veštine dobićete i na 3 meseca. Onda možete, ako zagusti za vizu, i bez motora da pređete tamo i nazad i ponovo aktivirate 30 dana.

 

PUt je, sve do Vladivostoka, više nego korektan. Bio koji motor, krstareća brzina oko 100 i to je to. Preko 100 može, ali ima nezgodnih usedlina, na kojima je asfalt usled loše podloge potonuo, pa su iznenađenja moguća.

 

Rusi su Rusi... pomaže ako govorite jezik ili ako se bar trudite da govorite. Srbija i naš pasoš uglavnom otkrave atmosferu, mada često nisu ni čuli za nas (po Sibiru).

 

Smeštaj sve vreme ima tvrd, kamp oprema vam ne treba. Skup je, ali zato (uglavnom) loš :D

 

Što se mene tiče: put tamo i nazad istim putem, a jedan jedini je put Bajkal (tj. Ulan Ude) - Habarovsk nema bilo kakvog smisla. Za nazad motor na voz, a vi na avion (gomila niskotarifnih letova iz Vladivostoka do Moskve). DOk stigne motor, otkrivajte čari Moskve i/ili Pitera (još veći broj jeftinih letova).

 

Zabava je zagarantovana!

 

:takoje:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Prilikom privremenog uvoza motora u Rus, obratiti pažnju na koliko će Rusi dati uvoz. Uz malo pregovaračke veštine dobićete i na 3 meseca. Onda možete, ako zagusti za vizu, i bez motora da pređete tamo i nazad i ponovo aktivirate 30 dana.
 
PUt je, sve do Vladivostoka, više nego korektan. Bio koji motor, krstareća brzina oko 100 i to je to. Preko 100 može, ali ima nezgodnih usedlina, na kojima je asfalt usled loše podloge potonuo, pa su iznenađenja moguća.
 
Rusi su Rusi... pomaže ako govorite jezik ili ako se bar trudite da govorite. Srbija i naš pasoš uglavnom otkrave atmosferu, mada često nisu ni čuli za nas (po Sibiru).
 
Smeštaj sve vreme ima tvrd, kamp oprema vam ne treba. Skup je, ali zato (uglavnom) loš
 
Što se mene tiče: put tamo i nazad istim putem, a jedan jedini je put Bajkal (tj. Ulan Ude) - Habarovsk nema bilo kakvog smisla. Za nazad motor na voz, a vi na avion (gomila niskotarifnih letova iz Vladivostoka do Moskve). DOk stigne motor, otkrivajte čari Moskve i/ili Pitera (još veći broj jeftinih letova).
 
Zabava je zagarantovana!
 
:takoje:
 

Ne znam kad si bio, na godinu dana ide deklaracija... ni jednom ni jedna od deklaracija koju sam imao nije manje od godinu bila. A mogu da predju u kazahstan cisto radi sigurnosti za 30 dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja