Jump to content

Moto Zajednica

VIDNO POLJE

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dobro vas nasao kolege!

Do sada nisam postavljao teme u ovom delu foruma, mada sam nekoliko puta ucestvovao u tudjim, dajuci svoja misljenja i savete, koliko mi je to iskustvo omogucavalo.

Medjutim, posto trenutno i sam imam potrebu za tudjim savetom, misljenjem i preporukom, prvenstveno potkrepljenu nekim iskustvom, eto me da vas priupitam.

 

Elem, do sada sam pretezno vozio motorine klasa Enduro, Touring, Sport-Touring, na kojima je polozaj sedenja uspravan, ili relativno uspravan. Pri tome su mi kacige koje sam koristio sasvim dobro zavrsavale posao, a kriterijumi koji su mi bili bitni pri izboru kaciga su sertifikati, buka, ventilacija, pa tek onda suncani vizir, marka, boja i sara... 

E, sada, u dvoristu imam Suzanu GSXR 750, koju sa uzivanjem proteram s' vremena na vreme, ali sam uocio i jedan problem, koji me prilicno umara. Naime, pri voznji ovog Sport bajka, prilikom normalnog sedemja na njemu, kako to ergonomija nalaze, pogled mi je konstantno u gornjoj zoni vizira, na ivici gde se vizir zavrsava, a pocinje onaj gornji deo skoljke kacige. Ukoliko se trebam sakriti pod vetrobran/vizir motocikla, ceo problem se jos vise pojacava, jer mi se drasticno skracuje duzina vidnog polja na putu, sto drasticno pomera granice bezbedne voznje u minus. Zbog toga moram zabacivati glavu unazad, sto opet veoma brzo dovodi do umaranja i bolova u vratu. Kaciga koju trenutno koristim na Suzani, i preferiram zbog kvaliteta, niske buke i sigurnosti je SHOEI XR 1000, mada je problem slican i sa druge dve kacige koje posedujem. Shojka me je prilicno neprijatno iznenadila po ovom pitanju, a za ostale kacige znam da su vise u Sport-Touring ili cak Touring klasi, pa sam njihovih ogranicenja unapred bio svesan.

Pitanje je, koji bi model ili klasa/tip kacige bilo potrebno traziti, da bi vizir iste imao visu gornju ivicu, i koja bi bila primerenija voznji sportskog motocikla? Uz to, nizak ili nizi nivo buke je jedan od zahteva, pa da po mogucstvu ima i suncani vizir (nije obavezno)? Savet je potreban, jer mi je info potrebna pre kupovine kacige, posto je veoma mali broj slucajeva da se kaciga moze isprobati na motociklu pre kupovine/placanja.

I, naravno, da shlem ne kosta kao polovina motocikla.

 

Veliki POZZZ!!!

Nenad Kladovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 46 minuta, shoyyka je napisao:

Probaj kacige sa oznakama R...

:-D

Pa ova moja ima oznaku XR 1000.

:-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne,to je nešto kao oznaka,serija...nešto kao Shark vision R,Speed R...baš za R motore...drugačije im je vidno polje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

Ne,to je nešto kao oznaka,serija...nešto kao Shark vision R,Speed R...baš za R motore...drugačije im je vidno polje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 29 minuta, shoyyka je napisao:

Evo imaš kod Saše,probaš,kupiš...?

Mozda je kaciga i OK, ali mi se ne svidja boja Fazera.

Zezam se malo, ja "trosim" L velicinu, obim vugle mi je 59cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 16 minuta, SHOKLA je napisao:

Mozda je kaciga i OK, ali mi se ne svidja boja Fazera.

Zezam se malo, ja "trosim" L velicinu, obim vugle mi je 59cm.

E pa onda ti odgovara fazer,i ja nosim L.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 8 minuta, sashac je napisao:

E pa onda ti odgovara fazer,i ja nosim L.:jee1:

Gledam ja Fazera 1000, i nisanim ga vec duze vreme, i usao je u uzi izbor kao sledeci motorin, samo me odbija par sitnica: karbovi (odrzavanje istih, kao i potrosnja zbog istih), i boja konkretno na tvom. Inace, pratim ti oglas, i ukoliko mi se ikada pojavi daltonizam... :neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

E,salu na stranu,zuta boja fazera je proglasena najlepsom u svetskom klubu fazerasa.I bas mu stoji,a i brate vidljiv si.Potrosnja je 4.1l ja i supruga i 3 kofera u normalnoj voznji(60-80),5.2 sad kad smo vozikali po tvom kraju,sam ali zustrije..Ne znam sta bi vise zeleo...Na 180 km ja dolio 9.4,a big dady sa stromom 1000 11.5.Elem shoei gt air koju vozim,kad zajasem r keca sve mi normalno...da ti nije do glave jbt...:moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, sashac je napisao:

E,salu na stranu,zuta boja fazera je proglasena najlepsom u svetskom klubu fazerasa.I bas mu stoji

Ali jedino u kombinaciji sa crnom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Рекао бих да ту није проблем у кациги него у мотору...

Сви ти R мотори су прављени за стазу а тамо је као што сви знамо мало специфичан начин вожње у односу на друм. 

Е сад, то што су се произвођачи сетили па избацили "друмске" верзије има везе са профитом и жељама појединаца. 

Данас се и друмске верзије мотора праве по изору на тркачке (све се краћи, нижи, мањи да мањи не могу бити...)... 

Због специфичног начина вожње специфично се и седи на таквим моторима. Отуда теби проблем. Тај проблем имају и други али су га мало мање свесни или неће да признају, јер, ипак они возе R-а....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, sashac je napisao:

Pa moj je crno zuti...:takoje:

AE18B4F3-5820-40E3-BF8D-60EB86DF5017.jpeg

Da,zato je i lep...ne previše žuto,taman...pametni farbari...a onaj pusti Freewind,ekstra motorić,a ko mu je smišljao boje ili je bio pijan ili drogiran,a?Kad se setim kakvih ima kombinacija upišam se od smeha...evo opet se smejem...:dilema:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 57 minuta, shoyyka je napisao:

Da,zato je i lep...ne previše žuto,taman...pametni farbari...a onaj pusti Freewind,ekstra motorić,a ko mu je smišljao boje ili je bio pijan ili drogiran,a?Kad se setim kakvih ima kombinacija upišam se od smeha...evo opet se smejem...:dilema:

Bas vala,ja ne znam na kojim su drogama bili.Zato mi od tog sranja napravismo bas lep motor.

18194885_10212182163219718_6563814861666300152_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Уф, баш лепо изгледа моторче... Које је висине возач Фривинда (претпостављам да Вам је син)?

Послато са K10000 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Da,zato je i lep...ne previše žuto,taman...pametni farbari...a onaj pusti Freewind,ekstra motorić,a ko mu je smišljao boje ili je bio pijan ili drogiran,a?Kad se setim kakvih ima kombinacija upišam se od smeha...evo opet se smejem...:dilema:

Gledam sada Freewindove na Gugl-fotkama. Ima nesrecnih kombinacija boja, ali ima i lepo uklopljenih. Sve u svemu, pametna kupovina za relativno male novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nego, da se vratimo malo i kacigama, i vidnom polju koje iste omogucavaju... I, preporuka modela kaciga za "R" motorine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Alekre ti je dao odlicnu preporuku. Shark race-r je isto super.

 

Razlika izmedju turing i r kacige je u obliku. Sa zadnje strane kacige kod potiljka, r kaciga ima malo zadignut donji deo kako bi bilo lakse da se glava podigne na gore kad se zalegne.oblik vizira gledajuci kacigu sa strane je podignutiji na gore. Dobre kacige za r imaju D kopcu,nemaju naocare,lagane su i nisu bas nesto posebno tihe,trebalo bi da imaju dobru ventilaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ni malo naivna tema...naprotiv....desilo mi se pre par godina da sam otisao da kupim kacigu...isprobao jedno 10 setak komada kad ....jednu stavim na glavu i nadjem se u debelommm cudu...isti izlog kroz koji sam gledao malte ne video pod duplo vecim uglom sa strane ...levo i desno golim okom...kao da nemam kacigu na glavi vec gledam bez nje..kada sam je skinuo i stavio predhodno probanu razlika u vidnom polju necu preterati ali 50% ....pritome  mislim na levu i desnu stranu plus i na gore nekih   305  ....znaci ocigledno ima velike razlike ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

A koja je najtisa kaciga,ova moja n40.5 ima veliko vidno polje al cuje se huk vetra bas dobro pa bih da uzmem neku koja ima tisinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može tako, race i touring kaciga su različitih namena. 

Možeš da porediš Renault Scenic i  BMW Z4. Ako je u pitanju zabava, Z4 je bolji, ali ako treda voziš suprugu i još dvoje dece sa stvarima na selo, naravno da je Scenic bolji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja