Jump to content

Moto Zajednica

R1200gs: Kako otkljucati sediste na GS bez kljuca?

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cao narode,

 

imam ogroman problem. Ne mogu da otkljucam sediste na mom BMW Gs-u(2013 godiste). Ispada mi ona bravica kad okrenem kljuc levo ili desno. Pokusao sam da pritisnem sediste, da savcigerom okrenem onu plastiku gde je bravica levu desno ali nema sanse. Sediste ne mrda. Sto je najgore, koliko sam pritiskao savcigerom zeznuo sam tu plastiku unutra potpuno, taj kao neki kvadrat unutra gde je isao metalni deo bravice se skroz izlizao.

 

Hteo sam nekako da skinem blatobran ali to ne moze jer su oni torexi za to ispod sedista. Tako da sam skroz zapeo i ne znam sta da radim.

 

Imate li kakav savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Njemu je koliko sam ja ukapirao mehanizam koji zabravljuje negde zaglavljen obzirom da se deo gde naleze četvrtka iz brave oštetio. Jedina solucija da kolege sa istim motorom detaljno fotografišu otvoreno sedište i poluge pa da vidiš odakle se može otvoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako neko moze da slika ispod sedista da vidimo kako to izgleda, taj mehanizam za otkljucavanje, jel to neki kabel ili poluga ili slicno?

Da li se nekako tome moze prici sa nekom zicom savijenom i povuci? Mislim nema sanse da se sediste skine a da se mehanizam ne oslobodi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 44 minuta, *zeka* je napisao:

Njemu je koliko sam ja ukapirao mehanizam koji zabravljuje negde zaglavljen obzirom da se deo gde naleze četvrtka iz brave oštetio. Jedina solucija da kolege sa istim motorom detaljno fotografišu otvoreno sedište i poluge pa da vidiš odakle se može otvoriti.

Ma žica i šrafciger.

Sve zavisi koko para ima ispod;););)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni je Jevta otvorio kada smo krenuli na neku turu , mada je ispod bilo 500 evra pa nije hteo da placa moje troskove :)

 

 A sada vezano za sediste. Menibje na 1150 zaglavila poluga posto sediste nije lepo stavljeno u ležište i tako se zabravilo. Nekako smo uz pimoć ogromnog šrafcigera i cimanja sesista uspeli da otvorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sa obe ukapirali smo šta je tek kada je pametniji popustio.

U princiku prednji kljun nije legao kako treba nego ukoso.Probaj da guraš zadnji kraj sedišta napred,a prednji dole uz umereno okretanje brave.

Ili da se vidimo ali tek ponedeljak da probamo kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ako se ne snađete, pozovi Nikolu ključara 064 183-88-70. Od naše je fele. Vozi KLE-a. Odličan je sa svim mehanizmima i bravama. On i brat drže dve ključarske radnje u NS. Jedna je u Kralja Petra na ćošku kod SUP-a, druga u Novosadskog sajma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja