Jump to content

Moto Zajednica

14. Moto GP Aragon, Španija 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
9 hours ago, ivica744 said:

Lin Jarvis.Jedna od "teorija zavere"po mom misljenju je da covek forsira JL otkad je dosao u Yamahu i ne moze da preboli njegov odlazak,a isto toliko ne voli VR i zato u Yamahi  ne rade onako kako im vozac kaze.Sto se tice zbilja i legendi,kada je VR kao sampion otisao iz Honde (pobedio na poslednjoj trci te sezone)u Yamahu koja je tada bila u goroj situaciji nego danas,sa njegovim informacijama sa staze ing.napravili sampionski motor(pobedio na prvoj trci).Podaci koje je sa staze svojevremeno Sumaher prenosio strucnjacima dovelo do toga da Ferari bude najbolji.
Tako da sve je do vozaca

Kad je Rossi prešao u Yamahu, bilo im je dosta da gube i tada su odriješili kesu i sa kadrom i sa parama. Izgleda da im još nije toliko stalo, ma koliko se izvinjavali vozačima i vozači njima. Evo da je taj seronja Rossi ne zna više da vozi, šta je sa Vinjalesom, ni on sad ne zna da vozi, a i Zarco je zaboravio. Jeremija je rekao da je u Formuli 70%:30% u korist bolida, a u Moto GP u korist vozača, ali jebeno kad nema ni tih 30%, pa onda vremenom je teško držati i to 70%.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 13 sati, abarth_maniac je napisao:

Moguce je da si u pravu... Malo mi cudno posle toliko titula i timskih kolega uz te titule, da je sad on krov, ali nije nemoguce. 

I dalje verujem da bi na dobrom motoru bio konkurentan opasno. 

Najveca razlika izmedju tebe i mene (posto udaras na mene licno kad god pisem ovde) je ta sto sam ja objektivan za razliku od tebe. ;)

Ma nista licno, bas i ja mislim da sam objektivan. Covek je legenda ovog sporta ali trebao je znati kada je kraj. Psihicki je slab za klince,fizicki je slab za mladje,adrenalin sigurno nije isti kao kod klinaca, zelja za titulom sigurno nije ista kao kod klinaca....Njegov grafikon uspeha je isao gore gore gore, morao je da krene dole,nije moglo drugacije.  One godine kada  je Markez dao titulu Lorencu, tada je trebao da se povuce i ispadne gospodin, ovoka ce de da se pati do 2020 i ode u penziju iz Q1 sa 7 mesta na tabeli. On je i sada bolji od 70 % vozaca ali to nije dovoljno za uspeh .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, mixa je napisao:

Kad je Rossi prešao u Yamahu, bilo im je dosta da gube i tada su odriješili kesu i sa kadrom i sa parama. Izgleda da im još nije toliko stalo, ma koliko se izvinjavali vozačima i vozači njima. Evo da je taj seronja Rossi ne zna više da vozi, šta je sa Vinjalesom, ni on sad ne zna da vozi, a i Zarco je zaboravio. Jeremija je rekao da je u Formuli 70%:30% u korist bolida, a u Moto GP u korist vozača, ali jebeno kad nema ni tih 30%, pa onda vremenom je teško držati i to 70%.

Bas tako.kad vozacu ne dajes ono sto trazi on vremenom gubi osecaj za ono sto mu treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

@Nikola Honda 954 Objektivnost ti nije bila jaca strana, bio je uglavnom hejt Rosija pa svih ostalih koji ugrozavaju(ako moze tako da se kaze) Markeza ali cini mi se da se popravljas posto su ti par poslednjih postova ok, samo tako nastavi :vlajko:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I ja bih se pridružio pohvalama i napokon postovima sa normalnim "tonom". Kada si u okruzenju gde ljudi pisu stalozeno i normalno, bez vredjanja, red je da te "povuku". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
6 hours ago, mixa said:

Jeremija je rekao da je u Formuli 70%:30% u korist bolida, a u Moto GP u korist vozača, ali jebeno kad nema ni tih 30%, pa onda vremenom je teško držati i to 70%.

Nemam pojma za F1, ali za moto trke je rekao - In a motorcycle race, the contribution of the rider is 80% and that of the bike is 20%. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
48 minutes ago, MOTOM said:

Nemam pojma za F1, ali za moto trke je rekao - In a motorcycle race, the contribution of the rider is 80% and that of the bike is 20%. 

Moguće da sam pobrljao malo postotke, ali je činjenica da trenutno u Yamahi zbir nije ni blizu stojanke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
18 hours ago, ivica744 said:

Tacno tako,kada je presao sa honde na krbulju od yamahe,on je bio taj (naravno sa inzenjerima)koji je napravio taj motor sampionskim,kao i Sumaher u f1

Ma da, bila kanta i za manje od tri meseca napraviše čudo. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Ne znam kako je odjednom Rosi najveci problem Yamahe... Da Vinjales i Zarco imaju neke rezultate pa da i ima smisla da je Rosi problem. Na kraju dana prvi je u plasmanu od svih Yamahi.

Vise nego ocigledno je da Yamaha ima ozbiljan problem sa razvojnim timom. Jednostavno nisu u stanju da drze korak sa ostalima tokom sezone. Kako vreme ide sve su gori. Zanimljiv mi je i totalni pad Zarka tokom sezone i sta je uzrok tome... Nemogucnost da Tech 3 unapredjuje tu Yamahu, prerano potpisan ugovor sa KTM-om i odsustvo motivacije, ili nesto trece. Timovi Tech 3 i fabricke Yamahe su poprilicno odvojeni ali kao da ih prate slicni problemi pa se postavlja pitanje koliko je taj M1 sjeb*n u samoj osnovi...

https://www.motorsport.com/motogp/news/zarco-no-solution-to-yamahas-bike-problems/3182406/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Od svega po malo + uzdrmao ga je dosta pad u Le Manu, imao je i problem sa menadžerom (priča kaže da je menadžer ispustio priliku da ga ubaci u HRC).

 

https://www.autosport.com/motogp/news/138938/no-solution-to-yamaha-problems--zarco

 

Ramón Forcada clarified that the reasons for Yamaha’s factory problems are diverse. The chief mechanic of Maverick Viñales tried to shed some light on the subject.

Grip is one of the factors that has made life difficult for factory riders. The lack of traction at the start of the races has caused shivers to Viñales: ‘It’s not an irreversible situation. Yamaha suffers in situations with poor grip. We couldn’t take advantage of the traction with electronics’.

For Forcada, there are many problems: ‘The problem is the package. A motorcycle is a pack, it has a rider, an engine, a chassis, tires… if it was just one thing, it was easy to put last year’s electronics, but the engine has changed and needs a different electronics’.

For Forcada, the engine is also one of the factors for the poor performance of the factory men: ‘The riders have chosen one engine and it has to be the same for both. But it’s two riders who weigh and ride differently’.

Also the chassis is pointed out by Forcada in the interview to Movistar MotoGP as one of the reasons for Yamaha to have fallen short: ‘Each one can have theirs. Given that they both liked the engine this year, in the pre-season, they were ordered to make the chassis. Then they tested another in Qatar and they liked it, but there was no time to change it for this year’.

And the tires, of course, are also taken by the experienced technician as key: ‘Last year we changed the front tire after Le Mans. And that forces you to change the bike so that the tire works. And for this we must ignore other problems. Everything works if there is traction’.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Manje vise Ducati godinama ima pola grida i sigurno to pomaze da se unapredi motor, Honda ima Markeza pa niko ne mora ni da razvija nista a Yamaha od trecine sezone ima Rosija i Vinjalesa i kada u tom dvojcu Rosi deluje prizemnije onda su i rezultati takvi kakvi jesu. Tech3 i njihovi soferi sigurno nisu pomoc Yamahi od kada su se udali za KTM.

 

Sve u svemu jos jednom *ebali ih svi ugovori pose 5 trka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, dvlns je napisao:

Manje vise Ducati godinama ima pola grida i sigurno to pomaze da se unapredi motor, Honda ima Markeza pa niko ne mora ni da razvija nista a Yamaha od trecine sezone ima Rosija i Vinjalesa i kada u tom dvojcu Rosi deluje prizemnije onda su i rezultati takvi kakvi jesu. Tech3 i njihovi soferi sigurno nisu pomoc Yamahi od kada su se udali za KTM.

 

Sve u svemu jos jednom *ebali ih svi ugovori pose 5 trka

Tačne konstatacije. Ducati je godinama dosta ulagao u razvoj, Honda je shvatila da mora da zaposli drugog vozača da razvija motor jer Markez sve što dobije zna da vozi preko ivice pa se pitaju šta će biti kad jedog dana ode iz Honde ili se povuče a vidi se iz aviona da Honda nije baš najbolja na gridu ali Markez (voleli ga ili ne) stvarno izvlači maksimum.

 

Yamaha se (po mom mišljenju) prilično zeznula što nije imala satelitsko-fabričku ekipu poput Pramaca da im pomogne u razvoju motora. Mislim da bi u tom slučaju Tech3 ostao sa njima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, MOTOM je napisao:

Ma da, bila kanta i za manje od tri meseca napraviše čudo. :lol:

Kako god,cinjenica je da 12 godina nije imala sampiona do dolaska VR,meni to dovoljno govori, i da poslednju trku 2003 pobedio na Hondi a prvu trku 2004 pobedio na Yamahi,bar su tebi ti podaci poznati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tada nije imao neku konkurenciju.... sada vozi pored dva višestruka šampiona...

videćemo Markov skor kad bude imao 39 godina a isto tako i Lorencov.

Nema potrebe stalno upoređivati dedu..... deda je lik nema šta VR46:vlajko:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Mrka kapa izgleda i sledeće godine:"I tried [in testing] the first edition of the 2019 engine, but I think and I hope that it's not the final engine," he said. "It's just a small modification, because it's very similar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
16 hours ago, srbac said:

Tada nije imao neku konkurenciju.... sada vozi pored dva višestruka šampiona...

videćemo Markov skor kad bude imao 39 godina a isto tako i Lorencov.

Nema potrebe stalno upoređivati dedu..... deda je lik nema šta VR46:vlajko:

Evo ga, Mihael Sumaher fazon samo sam cekao :D

Heheh Markez jednog dana, nije imao konkurenciju kao i Rossi hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
59 minutes ago, to crank said:

Jel ima neki link da se pogleda teka opet? 

Ima, ako izdržiš da gledaš na pola ekrana... :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja