Jump to content

Moto Zajednica

14. Moto GP Aragon, Španija 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

Mogao si i ovaj prvi post da preskocis iskreno.

 

Da si ikada citao sta je ko pisao o Markezu ovde video bi da niko nikada nije osporio njegov talenat jer je to nemoguce. Niko nije osporio da gura preko limita jer svi imamo oci. Po nekada neko ospori njegovo ponasanje prema drugima na stazi a to je uglavnom navijacki mada u mnogo slucajeva je objektivno radio nesto sto ne bi trebalo da radi.

 

Pises o Rosiju kao showman-u sto niko ne spori ali ako ti Markezovo ponasanje ne lici na Rosijevo onda gledas kroz neke cudne naocare. Pa i Lorenco je prihvatio show i slavio sa zabadanjem zastave Lorenco's land. Zapravo svi osim Stonera u Rosijevoj eri su prihvatili pravlila igre koja im je on naturio i zato je Stoner i dao izjavu da se povukao.

 

Citiracu @Robin Hood koji odavno pise a kada ste to popili kafu sa nekim od njih da mozete da ocenjujete ko je kakav covek?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja problem ovde vidim jer ovo od trkanja a la "sad ću da te pobedim" postaje trkanje "sad ću da te sjebem". I to je jako loše za kompletan sport a još je gore što Dorna to toleriše.

 

I onda u svojoj izjavi Lorenco dodaje i ovo:

 

Citiraj

"I don’t want to change my [racing] style, but I think in the future it will be a must, with some riders..."

"It's not illegal, but for me it should be a gentleman's agreement," Lorenzo said. "For sure, a block pass is the opposite of that and as I said, if they don’t do any type of action, I should do the same and do things I don’t like to do. Because for sure I think it's unfair what happened to me today."

 

Sad možemo da očekujemo da će i Lorenco da radi takve stvari (Markezu), a onda i svi jer će da postane praksa. Čemu to vodi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa teško da će svi, jer me ne može niko ubjediti da je onaj izlazak na zeleno blaži od onoga kad su Diđu uzeli pobjedu ili ona tarapana sa Milerom. Mnogo više bi poštovao Rossija da sada malo i prećuti kad se zna koliko je puta zažmireno ili okrenuta glava kad je on u pitanju.

 

Svi su jednaki, samo su neki jednakiji  ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nema druge, takva su pravila, ništa lakše od block-pass jer se to uvek podvlači pod "racing incident" i kompletno se toleriše pogotovo u Motogp klasi kao i izlazak sa staze koji se ne toleriše u Moto3.

Sa obzirom da je to manevar koji ne krasi veština već prevelika ambicija ili bezobrazluk ostali koji su do sada bili "lovina" moraju postati "lovci". Nema kukanja, tako to izgleda danas.

 

Skomy je izgleda pogrešno razumeo, ja za sebe mogu da kažem da nema zamerke talentu i veštini koji poseduje 93 na motoru Honda HRC ali da nebazdareni potezi koji su odlika neumerenosti ili nemoći delimično kaljaju tu sjajnu sliku o tom vozaču.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
5 hours ago, mixa said:

Pa teško da će svi, jer me ne može niko ubjediti da je onaj izlazak na zeleno blaži od onoga kad su Diđu uzeli pobjedu ili ona tarapana sa Milerom. Mnogo više bi poštovao Rossija da sada malo i prećuti kad se zna koliko je puta zažmireno ili okrenuta glava kad je on u pitanju.

 

Svi su jednaki, samo su neki jednakiji  ;) .

Tako je i sad su propustii sansu da svima nama zapuse usta a mogli su da penalizuju MM sa par sekundi i to nista ne bi uticalo na njegovu titulu a oni bi ispali cisti. Medjutim njima kao da je namera suprotna i da zele da nas naviknu da postoje i da ce postojati povlaceni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, srbac je napisao:

Yamaha će dobiti 9 :jok:

Zaboravih, kako se dobijaju povlastce? Koliko bodova mora da se (ne) nakupi od podijuma i pobeda da bi se dobile povlastice. Mada je Yamaha uzela dovoljno podijuma ali me živo interesuje da li bi mogli da dobiju povlastice ukoliko sledeće godine budu još gori?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 19 sati, abarth_maniac je napisao:

Meni se cini da ko god da sedne na Yamahu ne bi bio u stanju da napravi mnogo bolje nego sto to rade Vin ili Ros. Svi oni su vrhunski vozaci s tim da neki iskacu malo vise, ali yamaha definitivno nije dovoljno konkurentna. Na drugu stranu, suzuki prijatno iznenadjenje, kao i moj nadimenjak Maniac. Drzao se dobro do samog kraja!

A Jlo je omastio samo svojom greskom. Mozda ga jeste iznenadilo to sto se MM pojavio, moguce je da nije to ocekivao ni najmanje, ali high side nije izazvan time... meni delovalo kao hladna guma.

Evo problema Yamahe ..... problem celog tima pa cak i Vinjalesa

29497237_1912474865464314_1682531841791670457_n.jpg

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 4 sati, dvlns je napisao:

Tako je i sad su propustii sansu da svima nama zapuse usta a mogli su da penalizuju MM sa par sekundi i to nista ne bi uticalo na njegovu titulu a oni bi ispali cisti. Medjutim njima kao da je namera suprotna i da zele da nas naviknu da postoje i da ce postojati povlaceni

Očekivanja da moto sport, ili bilo koji sport, bude potpuno lišen biznis uticaja su, prosto rečeno, koliko razumljiva i ok, toliko i naivna. 

 

Markez je budućnost ovog biznisa, Rosi sadašnjost i prošlost. To je tako, nema penalizacije budućnosti, koja ukida show. Show je imperativ. Tako je to, sport odavno nije arena pravde i jednakih uslova za sve.

 

Ironija je što bi velika većina onih kojima to smeta, u svom biznisu, bez da trepnu, činili isto ili (mnogo) gore. Ne treba, dakle, biti previše strog, bez biznisa nema para, bez para nema onih helikoptera koji lete, skupe produkcije, pa ni prihoda za timove... Što u povratnoj sprezi znači i manje trkanja i prženja za nas. 

 

I samo povremeno izgubimo pilota kome to strašno smeta, a ujedno je vrhunski talenat pa je to šteta, ostali plivaju. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 45 minuta, Nikola Honda 954 je napisao:

Evo problema Yamahe ..... problem celog tima pa cak i Vinjalesa

29497237_1912474865464314_1682531841791670457_n.jpg

Moguce je da si u pravu... Malo mi cudno posle toliko titula i timskih kolega uz te titule, da je sad on krov, ali nije nemoguce. 

I dalje verujem da bi na dobrom motoru bio konkurentan opasno. 

Najveca razlika izmedju tebe i mene (posto udaras na mene licno kad god pisem ovde) je ta sto sam ja objektivan za razliku od tebe. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Gde ste vi to videli da je Marquez skrivio pad Lorenza života vam? 

Pa tom lelemudu je stalno neko za nešto kriv. Garant ima  okrivljene i za titule koje je osvojio. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
18 minutes ago, abarth_maniac said:

 

I dalje verujem da bi na dobrom motoru bio konkurentan opasno. 

... nije nemoguće. Nije nemoguće da bi i mnogi drugi bili konkurenti na "dobrom motoru" a neki možda i konkurentniji. 

Da parafraziram gospodina sa slike iz doba kad je imao dobar motor... 

"... nikada nije do motora, uvek je do vozača"! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, to crank je napisao:

... nije nemoguće. Nije nemoguće da bi i mnogi drugi bili konkurenti na "dobrom motoru" a neki možda i konkurentniji. 

Da parafraziram gospodina sa slike iz doba kad je imao dobar motor... 

"... nikada nije do motora, uvek je do vozača"! 

Tacno tako,kada je presao sa honde na krbulju od yamahe,on je bio taj (naravno sa inzenjerima)koji je napravio taj motor sampionskim,kao i Sumaher u f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
9 minutes ago, to crank said:

Gde ste vi to videli da je Marquez skrivio pad Lorenza života vam? 

Pa tom lelemudu je stalno neko za nešto kriv. Garant ima  okrivljene i za titule koje je osvojio. 

Ja nisam pisao o penalizaciji zbog pada Lorenca nego zbog voznje po zelenom kada su ga stisli Doviciozo i Janone a sto je i on sam rekao nakon trke ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
30 minutes ago, ivica744 said:

Tacno tako,kada je presao sa honde na krbulju od yamahe,on je bio taj (naravno sa inzenjerima)koji je napravio taj motor sampionskim,kao i Sumaher u f1

 

Ne znam koliko u toj priči ima zbilje a koliko legende, ali mi se onako laički a logički nameću dva pitanja;

- ako je to tako bilo onda, zašto je (šta je) sada toliko drugačije ?

- da li je Yamaha želela Pedrozu zato što je mlad i perspektivan ili zato da prepiše štagod od Honde ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
34 minutes ago, dvlns said:

Ja nisam pisao o penalizaciji zbog pada Lorenca nego zbog voznje po zelenom kada su ga stisli Doviciozo i Janone a sto je i on sam rekao nakon trke ;)

 

Ma jebalo ih više to zeleno, žuto, crveno, braon,.....  ivica staze i onda šljunak ..... sitan .... ko kod nas po drumovima, posebno u proleće  .... i da vidiš čuda kako neće biti zaletanja ni block-pass -ova sa proračunatim izletanjem  .... a padovi kada ih bude .... sve low-side, sigurica .....  nema da lome palčeve i kurčeve ..... samo odrljaju na boku, ustanu i nastave .... ne mora direkcija trke da se meša ..... sami sebe penalizuju :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, drs je napisao:

 

Ne znam koliko u toj priči ima zbilje a koliko legende, ali mi se onako laički a logički nameću dva pitanja;

- ako je to tako bilo onda, zašto je (šta je) sada toliko drugačije ?

- da li je Yamaha želela Pedrozu zato što je mlad i perspektivan ili zato da prepiše štagod od Honde ?

Lin Jarvis.Jedna od "teorija zavere"po mom misljenju je da covek forsira JL otkad je dosao u Yamahu i ne moze da preboli njegov odlazak,a isto toliko ne voli VR i zato u Yamahi  ne rade onako kako im vozac kaze.Sto se tice zbilja i legendi,kada je VR kao sampion otisao iz Honde (pobedio na poslednjoj trci te sezone)u Yamahu koja je tada bila u goroj situaciji nego danas,sa njegovim informacijama sa staze ing.napravili sampionski motor(pobedio na prvoj trci).Podaci koje je sa staze svojevremeno Sumaher prenosio strucnjacima dovelo do toga da Ferari bude najbolji.
Tako da sve je do vozaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja