Jump to content

Moto Zajednica

14. Moto GP Aragon, Španija 2018

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

93 ce biti najveći zbog ovakve vožnje, kada je dovoljno biti drugi al ne njemu. I kada celog vikenda forsira h h i pada, pada, cak i na wup jbt, a kada svi prave taktiku za to i racunaju tempo po tom, obrne na h s, pa napadne na pola. 

 

Jbg, "levi krug" staze je upisao u tefter i ne da, pa ne da. Impresioniran sam. 

 

Inače, osetio sam Suzuki... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dobra Trka. Lorenco je prećerao i to je to...

Bravo Markez mada je sisao sa staze i trebalo bi ga kazniti. Upotrebio je silazak sa staze da izbije na prvo mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Dobra Trka. Lorenco je prećerao i to je to...

Bravo Markez mada je sisao sa staze i trebalo bi ga kazniti. Upotrebio je silazak sa staze da izbije na prvo mesto...

Al je odma prepustio 2 pozicije u prvoj krivini bio usporen snimak kako ga dovi napao i nije popustao. Da MM nije popustio i siso sa staze mozda bi neko pao il obojica, a onda bi bilo i drvlje i kamenje na njega. Voleli ga ili ne Marquez je vanseriski vozac i odlican strateg. Preuzeti rizik sa soft gumom sa vodjstvom od 67 poena je kur**enje bas. Preostalih 5 trka moze da kulira i bude 2-3 i uzme titulu. Da li ce kalkulisati? Sumnjam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Lorenco se žalio da ga je Markez oterao na prljavi deo staze i da je zato pao. Tvrdi da je mogao da im pomogne na početku.

 

Neće se njih dvoje još dugo smeškati jedan drugom

 

Ima dislokaciju članka i frakturu srednjeg prsta na desnoj nozi. Učešće na Tajlandu pod znakom pitanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kakav car 93, on zapravo nema niti jednu slabu tačku, u svakom segmentu trkanja je najbolji pa i kada vozi "ping-pong" po krivinama

99 naseo na foru, 93 vrlo dobro zna da je za njega zelena teritorija dozvoljena a block pass je uvek dobro došao da malo bacimo čelindž protivniku da vidimo kako će da se snađe. Ovog puta 99 je naseo fino

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 1 minut, milos-v je napisao:

Mislim da ovaj put dezurni krivac (mm) nije bio nista kriv za J.LO high side. Samo je ovaj nas komentator to potencirao. 

 

https://mobile.twitter.com/desdeelpaddock_/status/1043839947680215040/video/1

Da, block pass je deo trkanja i uglavnim odraz slabosti onoga ko ga koristi jer ima prevelike ambicije pa promaši tačku kočenja ili namerno ide na tu kartu jer ponekad od toga može da se okoristi. Tokom 2018 koliko znam par puta ga je uradio Dovi i Lorenzo na block pass i duboki dive u krivinu sa isterivanjem napolje ali ovde je Lorenzo kriv, naseo je jer nije hteo peti da izađe iz prve krivine. Isprovociran pad ali Lorencova greška. Mislim da će 99 pre ili kasnije da promeni način trkanja protiv 93, dovoljno da aktivira block pass i to će da bude druga priča. 

Nema druge potpuno legitimna stvar koju koriste poneki vozači, kao lovac i lovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Nema pre ili kasnije, vec je dao izjavu ili isprika Markeza ili če da menja svoj stil vožnje... bice fenomenalna sledeca sezona :rat1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 41 minuta, lalajko je napisao:

Nego, Yamaha konacno oborila rekord...

Konačno, čujem da se raspituju da li bi Simon Crafar vozio par trka za Yamahu.

 

Šalu na stranu, Suzuki je počeo da dere Yamahu. Nije da potcenjujem Suzuki ali Yamaha mora ozbiljno da poradi na organizaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Meni se cini da ko god da sedne na Yamahu ne bi bio u stanju da napravi mnogo bolje nego sto to rade Vin ili Ros. Svi oni su vrhunski vozaci s tim da neki iskacu malo vise, ali yamaha definitivno nije dovoljno konkurentna. Na drugu stranu, suzuki prijatno iznenadjenje, kao i moj nadimenjak Maniac. Drzao se dobro do samog kraja!

A Jlo je omastio samo svojom greskom. Mozda ga jeste iznenadilo to sto se MM pojavio, moguce je da nije to ocekivao ni najmanje, ali high side nije izazvan time... meni delovalo kao hladna guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma dajte  :)

Pa počistio ga frajer, uleteo mu klizeći. Lepo se na snimku vidi da Markez može da uspravi motor i da doda gas ali to namerno ne radi nego ide do kraja pa čak i na zelenu površinu samo da ovog izgura napolje. Uporedite putanju Dovicioza koji gleda da prođe kroz krivinu najbolje što može i pogledajte putanju Markeza. Posebno iz ponovljenog snimka, kad ih snimaju od pozadi.

 

 

 

Markeza uopšte nije interesovalo kako će i na kom mestu da izađe iz krivine. Jedini fokus mu je bio da ovog istera.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kako je Stoner rekao Rossiju kada je ovaj došao sa kacigom na glavi da mu se izvini posle uklizavanja po kiši : "Tvoja ambicija prevazilazi tvoj talenat !"

Mislim da je to i ovde slučaj, još uvek nismo došli do namere ali povremeno nebazdarena vožnja koja se toleriše u kraljevskoj klasi.

99 je morao da bude pametniji, dodao je gas da ne izgubi nekoliko mesta i to je uzrok pada, sve trikove znaju i jedan i drugi, 93 nešto prljaviji vozač.

 

Suzuki ovde odličan, čak bolji od svih privatnih Hondi, Ducatija i fabričkih Yamaha.

Što se Yamahe tiče ako vratimo film zar nije Yamaha početkom sezone imala dobre rezultate?

Nego drugi posle odmagliše sa razvojem pogotovo Ducati i itekako Honda.

Ovo je dokaz da je to timski rad da ne kažem od kafe kuvarice u timu do pilota, bio pilot Rossi ili ne.

Šteta ali tako je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Malci su ćaće trkanja za ove gore macimudane iz Moto GP kategorije.

 

Nije neka tajna da je Markez prljaviji na stazi od Lorenza i ne samo od Lorenza, čovjek jednostavno koristi sve što mu se daje, a daje mu se. Možda da je titula u igri Lorenzo popustio , pa ga kasnije gonjao, sad može da priušti sebi, mada nije pametno rizikovati povredu. Šampionatu nedostaje i ta kleta Yamaha, ali za Markeza je jedini pencilin neki novi Stoner, a ne vidim ko to može da bude.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
41 minutes ago, mixa said:

Malci su ćaće trkanja za ove gore macimudane iz Moto GP kategorije.

 

Nije neka tajna da je Markez prljaviji na stazi od Lorenza i ne samo od Lorenza, čovjek jednostavno koristi sve što mu se daje, a daje mu se. Možda da je titula u igri Lorenzo popustio , pa ga kasnije gonjao, sad može da priušti sebi, mada nije pametno rizikovati povredu. Šampionatu nedostaje i ta kleta Yamaha, ali za Markeza je jedini pencilin neki novi Stoner, a ne vidim ko to može da bude.

Kako ko, Dovi :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Bolje iko nego niko :D

Nego sad nesto razmisljam, koje ce price da kruze za 10 godina o Markezu, nesto kao o Sumaheru tipa- ma imao najbolji bolid ostali krsevi, ma deda bio vec star nije imao nikakvu konkurenciju itd :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Daj bre hejteri Marqueza, smislite neku novu pricu, postaje stvarno dosadno.. Posle svake trke se nadje XY ljudi koji pljuju po decku bez ikakvog razloga. Da li vozi svaku trku 100% i daje maksimum? Da. Da li ljudi koji voze na maksimumu prave greske? Da. Je on jedini koji gresi? Svi su zaboravili kad je pre nekoliko trka Lorenco skrljao Pedrosu i Dovija. Da je Marquez to uradio bilo bi drvlje i kamenje po njemu 6 meseci. Ne vole ga ljudi zato sto je mlad, vanseriski talentovan, uvek pozitivan, nasmejan, uziva u onome sto radi. Juce odmah nakon trke kad je davao izjavu sa staze, na licu, u govoru i pokretima se videla euforija, ljubav prema trkanju i da po meni uziva u celoj GP prici vise od svih. 

Ja VR-a postujem kao i njegovu trkacku istoriju ali organski ne podnosim zbog toga sto je glumac, folirant i postao vise showman nego vozac.. Ako neko nadje i jedan post u kojem sam ga vredjao ili hejtovao ja cu da isti pojedem! 

I za kraj, sta mislite kako bi izgledao trenutno MotoGP da nije tog nabrijanog klinca Marqueza koji predstavlja opasnost po sebe i ostale na stazi? Ko bi to rizikovao pad na Aragonu, vozio 100% mogucnosti i na kraju zadnjih par krugova sa soft zadnjom gumom isao do limita u borbi za prvo mesto a da pritom ima 60+ bodova prednosti u trci za titulu?

Da nije njega, gledali bi surovu i monotonu dominaciju Dukatija par trka u nazad.. 

Zbog takve ne ljubavi prema necemu, nego mrznje ka onom drugom nikada nisam ni navijao i pratio domaci fudbal.

Moj prvi i zadnji post na ovu temu. Necu komentarisati vise, ovo je borba sa vetrenjacama. Svestan sam toga :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja