Jump to content

Moto Zajednica

Na zalost prvi udes

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Poslao me tata da kupim sladoled na 3km od kuce.Upalim motor ko i uvek kaciga,rukavice,jakna,pantalone.I vozim lagano pre 20 dana kupljenu bukvalno hondu hornet 600,presao svega 1400km s njom.U povratku ja vozim normalno 30-40kmh(reko bih 35) i lik iz dostave DK iz Kraljeva koji je vozio fiat pandu skrece levo ka mostu gde je cak i znakom zabranjeno skretanje u levo i direkt na mene.Ja kocnice i skrecem levo nemam gde,udarim u njega i levo desno drz nedaj ostanem na motoru.Stajemo decko se ispametio oce da zove hitnu i ostalo.Ja ne znam kako ni malo uplasen pozovem druga majstora od kojeg sam i kupio motor.Dodje drug pogleda felna malo zagrebana,kocnica i tegic zagrebani,slajder odran (spasio motor ostecenja),i dekla je odrana i malo prsla nekako.Probao ortak otego ga,nije kriv nista kaze sve ok,sve da zamenis novo 100e i kraj.Ja sam malo udario cevanicu desnu na nozi al bas smesno ko komarac da me ujeo.Mozda sam pogresio al nisam hteo decku koji me je udario da napakujem nista,prihvatio sam cak i da ga sacekam do 15. Oktobra za novac 100e sa sve rukama i sve da se sredi.Tako da cu u pon da odvezem drugu da sredi jbg.Nisam se ni malo uplasio ali mi mnogo krivo majka taman prihvatila i sad ce vrv da crkne od brige opet.Dosta sam iznerviran zbog nepotrebnog sranja al eto.Prosao sam dobro al sranje iskustvo...

Mada posle toga sam hteo druga da provozam malo tako da ko zna zasto je to dobro.

 

Taj decko me je isekao na ovoj raskrsnici,pokusao je da skrene sa mesta gde ja slikam i direkt u mene.Ne znam kako nisam pao.Ko je iz Kraljeva zna :)

 

Izvinite mozda za lose nabacan tekst ali sam iznerviran!20180920_214008.jpeg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni čovek ( čitaj gov#o ) iz Jadranske Lesnice potpisao EI,a kad je došlo da mi osiguranje plati on rekao da me nije udario. Pet godina se tužim sa Dunavom. Pa ti vidi sad.

Ne znam zašto bi ti dao 100 € kad nije ni bio tu,a ne da te je udario.

Primer samo navodim. Ne mora da znači. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Napakovao je sam, ništa tu ti ne bi napakovao. Kurirske službe su uglavnom kasko osigurane, pa bi i onaj euro zapisnik koji nikako da stavim u kola bio dovoljan i plus da te časti.
Ni on nije baš drugarski postupio kada te je isekao, na kraju krajeva.
Srećom, super što si dobro i želim da ti se ovakve stvari ne dešavaju.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Druze, jedan iskren i nadasve JAKO koristan savet : bio kriv ili ne - UVEK pozovi 192, UVEK !!! Ende

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Nekada je ljudski dogovoriti se kada je mala steta i nema povreda. Pogresio si iz dva razloga.

Pare uzimas odma,nema cekanja,neka pozajmi,savrseno te zabole sto nema odma kod sebe.

Drugo,u  kurirskim službama se vozači menjaju kao gaće i možda za 10 dana neće raditi i neće imati da ti da.

Još nešto, povređen nisi samo si udario malu nogu ali ne znaš kako će biti danas,da li će početi da boli i da li si nešto negde nagnjecio. Meni se posle udesa 13.dan pojavila ogromna masnica na rebrima nagnječio sam rebra da to nisam ni znao.

Srecno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Ma ne to 100e.Meni vise stvar sto se desilo uz klinac.Bukvalno nisam mogao da uticem da sprecim,kad covek skrene u tebe.Al to za novac mi nije problem,jer to sigurno dobijam iz vise razloga.Nego sto morao uopste incident da se desi jbg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
Ako tako razmisljas onda sedis kuci, gledas tv i sigurno ti se u saobracaju nista nece desiti.
Ma jasno.Vrlo sam zadovoljan kako sam proso.Slajder me je opasno spasio ostecenja i protektori u pantalonama.Njemu auto ima bar 300e stetu.Meni ce ortak da mazne malo rucicu i tegic da sija i deklu da zameni da bude nova,felnu da prefarba jer je skinuo malo ivicu 2cm duzine i 0.5 po dubini.:D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Morao si da pozoves policiju na uvidjaj. Od osiguranja kako za sebe tako za motor mozes da naplatis i do 3.000 eur. I lepo kupis drugi motor. Tako je barem moj sin uradio.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
Morao si da pozoves policiju na uvidjaj. Od osiguranja kako za sebe tako za motor mozes da naplatis i do 3.000 eur. I lepo kupis drugi motor. Tako je barem moj sin uradio.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


Znam al eto sta cu nisam hteo da se petljam za sitno.Sigurno sam pogresio za to.Al ne kajem se jbg :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
1 hour ago, zemunac72 said:

Ako tako razmisljas onda sedis kuci, gledas tv i sigurno ti se u saobracaju nista nece desiti.

 

Ali ce ti zato spasti luster na glavu. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 9/21/2018 at 9:45 AM, Bruno 68 said:

Morao si da pozoves policiju na uvidjaj. Od osiguranja kako za sebe tako za motor mozes da naplatis i do 3.000 eur. I lepo kupis drugi motor. Tako je barem moj sin uradio.

Za ovu štetu i povrede teško, možda par stotina evra. Pa nisu ni oni blesavi. Ali da je trebao da zove policiju, trebao je.

 

Imao sam sličan slučaj, bilo je 50e u pitanju - taksista. Čak mi je dao i njegovu vozačku dok ne donese pare. Naravno izvadio je drugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Imao sam identicnu situaciju, postoji i tema ovde "Sreca u nesreci". Bila policija, sacinjen zapisnik, covek priznao i potpisao da je kriv. Zapisnik iz policije poslat u tuzilastvo jer je hitna u izvestaju zavela mizerne povrede sake koje sam imao. Taj zapisnik i dan danas stoji u tuzilastvu i ne mogu da dobijem kopiju ( bez koje ne mogu naplatiti osiguranje ) jer je predmet jos u postupku. To se desilo prosle godine tacnije 18.10.2017. jos malo pa punih godinu dana... i tako cekam i cekam... i mislim da cu docekati da predmet zastari :tras2: pomislim da je bilo bolje da sam se dogovorio sa covekom i uzeo pare...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Morao si da pozoves policiju na uvidjaj. Od osiguranja kako za sebe tako za motor mozes da naplatis i do 3.000 eur. I lepo kupis drugi motor. Tako je barem moj sin uradio.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk



Nebitno jel 3000 ili 1500, i svakom slučaju puno više nego sto je zapravo šteta.

Takvim praksama sleduje samo jedna stvar, povećanje premije sledeće godine. Jer osiguranje ne možeš zajebati. Možeš izvuci ličnu korist koju će sledeće godine svi da plaćaju pa će ispasti da je nekoliko njih profititalo a ostatak će da se žali na sistem.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ti si prosao (po "bajkerskom cenovniku" iz teme koju bi svi trebalo da znamo napamet) vrlo jeftino. Dobro si, i to je najbitnije.

Ali, dozvolio si i ovome koji te je isekao i to cineci drugi prekrsaj, takodje da prodje "jeftino". Znaci, nista nece nauciti, i uradice to opet. Moze neki drugi kolega da ne prodje "jeftino"... Samo zbog toga si trebao da zoves policiju, on treba da najebe koliko god je to zakonski moguce, njemu nije mesto u saobracaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ovo je vrlo svesno razmisljanje, i naravno pravilno.

 

Nasi vozaci su u vecini saobracajno, a i drugacije nekulturni, i neki fer odnos prema njima ,

samo ce dovesti do pogorsanja situacije u nasem saobracaju.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se varam u prvom postu je opisao da je momak bio vidno potresen tako da mu sigurno nije bilo svejedno i izvuci će pouku iz toga. Mada nekima ne pomaže ni kazna ni sud jer ni tad se neće opametiti i krivice sistem/državu za sranje koje su sami napravili.

Dečko je postupio po svom ličnom ubedjenju verujući da je procenio pravilno i da čini ispravno.

 

Vreme će pokazati jel bio u pravu pa će imati iskustvo za drugi put.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Izvinite sto kasnim ali sam otisao sa drustvom na kampovanje(Uvac i Zabljak se obilazi) pa i nemam bas mreze.Decka koji je napravio udes znam iz grada,muci se lik crnci,a na autu retrovizor desni nema a levi je kao ogledalce precnika 3cm.Prestravio se uzeo hitnu da zove mislio je da mi je nogu zgnjecio...Mada sve proslo ok,auto dostave je losije prosao,slajderom sam ga ogulio totalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
[mention=38728]c0st01[/mention] gledam nešto sliku, jel on bio u traci pored golfa dvojke, pa krenuo da skreće levo?
Dok sam ja isao pravo na nekih 1m od sredisne linije on je ne pogledavsi nista skrenuo levo ka mostu ( gde inace i postoji znak zabranjeno skretanje ) i ja sam u njegovu levu stranu udario,gulio slajderom njegov bok i ostao na nogama.20180924_094842.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
Ti si prosao (po "bajkerskom cenovniku" iz teme koju bi svi trebalo da znamo napamet) vrlo jeftino. Dobro si, i to je najbitnije.
Ali, dozvolio si i ovome koji te je isekao i to cineci drugi prekrsaj, takodje da prodje "jeftino". Znaci, nista nece nauciti, i uradice to opet. Moze neki drugi kolega da ne prodje "jeftino"... Samo zbog toga si trebao da zoves policiju, on treba da najebe koliko god je to zakonski moguce, njemu nije mesto u saobracaju.
Ja se iskreno nadam i verujem da ce sad vise da obraca paznju!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎9‎/‎22‎/‎2018 at 11:03 AM, mradomir said:

Za ovu štetu i povrede teško, možda par stotina evra. Pa nisu ni oni blesavi. Ali da je trebao da zove policiju, trebao je.

 

Imao sam sličan slučaj, bilo je 50e u pitanju - taksista. Čak mi je dao i njegovu vozačku dok ne donese pare. Naravno izvadio je drugu...

Ugledas se na fudbalere, lezis i kukas i drzis se i tamo gde te ne boli, pa pretrpljeni strah, pa malo dezorjentisan itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja